zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.09. 09:49
Titulek:Beseda s Ivanem Noveským 14.9. v 18.00odpovědět
Ivan Noveský je odborník na energetiku. Beseda s ním se koná zítra 14.9.2022 v 18. hod. v kulturáku. Prosím, šiřte dál tuto informaci!!!! Nikde jsem neviděla žádnou pozvánku. Kdo to pořádá???? Ví Bůh. Jak je možné, že ani na programu SD není beseda uvedena? Divíte se, když ředitel Kulturáku je předseda místního sdružení ODS Petr Svoboda?????
Jméno:Dr. Novák
Datum:14.09. 10:16
Titulek:Zajímavá debataodpovědět
Dobrého dne přeji,
rozbouřená debata mne přivedla k hledání. Pan Noveský ve svém životopise uvádí mimo jiné tato povolání
2002 - ředitel kanceláře ministra na Ministerstvu dopravy (ministrem tehdy byl pan Schling z ČSSD, střídal ho pan ŠImonovský z KDU-ČSL)
2005-2006 - Ministerstvo práce a sociálních věcí, referen řízení odboru (ministrem byl pan Škromach z ČSSD, střídal ho pan Nečas z ODS)
2014 - úřad vlády, ředitel odboru (ministerským předsedou byl pan Sobotka - ČSSD)
Dovoluji si z toho dedukovati, že pan Noveský je dlouholetý sociální demokrat, který po krachu své strany zkouší štěstí jinde.
S úctou
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.09. 10:58
Titulek:?odpovědět
Nededukujte, jsou to jen vaše dohady.
Jméno:Dr. Novák
Datum:14.09. 11:46
Titulek:Náhody?odpovědět
Dobrý den, paní magistro,
samozřejmě, jsou to jen domněnky. Stejně tak to, co vyhodí gogle, když se zadá Ivan Noveský ČSSD budou jen souhry nešťastných náhod. Skutečně to tak v životě někdy bývá, že co vypadá jako husa, kýhá jako husa, chodí jako husa a upečené voní jako husa ještě nemusí husa být.
S uctivým pozdravem
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.09. 14:11
Titulek:dotazodpovědět
A copak to asi je, pane doktore?
Jméno:Dr. Novák
Datum:22.09. 11:14
Titulek:expertodpovědět
Dobrý den, paní magistro,
no ať se na to dívám, jak se na to dívám, je to zřejmě úřednická vyžírka, která tanula z erárů jako osoba dosazovaná sociálními demokraty a nyní, když je tato strana mrtvá, tak se holt přisála na jinou a hodlá v tom pokračovati dál. Ale samozřejmě, třeba došlo k jeho prozření, zjistil, že sloužil ďáblu a nyní se jeho kroky začnou jako zázrakem srovnatelným s mariánským zjevením řídit skutečně zájmy lidu.
S pozdravem
Dr. Novák
Jméno:Vratislav
Datum:14.09. 14:15
Titulek:doplnímodpovědět
Zapomněl jste uvést (náhoda nebo schválnost), že je
bývalý první místopředseda ERÚ. Energetický regulační ústav. Ten příklad s husou je trapný.
Jméno:Vratislav
Datum:14.09. 18:18
Titulek:úřad ne ústavodpovědět
Opravte si.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.09. 09:53
Titulek:co s energetikouodpovědět
Z rozhovoru Parlamentních listů s energetickým expertem Ivanem Noveským, kandidátem za PRO na Mělnicku:
Kontraktů s Gazpromem bylo až kolem 50, většinou je měly nebo stále mají domluvené privátní firmy. To, že jel do Ruska například Orbán osobně a domlouval kontrakt sám, to je něco jiného. Orbán ruský zemní plyn domlouval pro státní firmu, a proto vyjednal výhodnější cenu necelých 6 Kč/m3 a maďarští občané nebudou ožebračováni cenami, jako občané čeští. V Evropě jsou i firmy, které si dodávky plynu v Rusku domlouvají samy.
V případě, že by česká firma se souhlasem vlády České republiky uzavřela přímou smlouvu s Gazpromem, plyn by k nám putoval nejspíše přes Ukrajinu a Slovensko nebo přes Turkish Stream, pokud nebude v provozu Nord Stream 1 nebo Nord Stream 2. Přes Ukrajinu a Slovensko je to tradiční cesta, která funguje více než 50 let.
V životě k nám reálně nedošel norský plyn, to jsme pouze 20 let platili přirážku, že jakoby kupujeme norský plyn, ale v reálu šlo vždy o ruský plyn. My jsme se domluvili s Norskem a Němci, kteří měli garanci od Rusů, že nám množství plynu nasmlouvané s Nory dodají právě Rusové.
Podíl v holandském terminálu stál astronomické peníze, které ani vláda nechce prozradit. Zapomněli k tomu pořídit lodě, což je problém, protože tankerů je totiž nedostatek. Na celém světě existuje zhruba 600 tankerů na LNG, ve srovnání s tím tankerů na ropu je cca 14 a půl tisíce! To o mnohém vypovídá. Pak je na stole další otázka. Pokud seženou dostatek tankerů, aby zkapalněný plyn dopravili na holandský terminál, zbývá ještě takový „detail“, aby ho následně v plynném skupenství dopravili do České republiky. Předpokládají, že to přepojí na páteřní plynovody, které vedou přes Německo na jih od Nord Streamu až k českým hranicím. Problém však je v nedostatečné kapacitě plynovodů mezi Holandskem a Německem. A proto lze předpokládat, že Němci je logicky budou využívat především pro sebe. Zmínil jste v otázce, že nám to pomůže k odpoutání se od Ruska, což bych naprosto zpochybnil. Odkud si myslíte, že ten LNG bude? Část bude americký LNG, ale částečně to bude ruský LNG, který Američané kupují v Rusku a který přeprodávají do Evropy a tedy asi i nám, ale za výrazně vyšší ceny než Rusové. Dokonce ten ruský LNG přepravují i pomocí ruských tankerů, protože ty tankery nejezdí pod vlajkou Ruské federace, ale Libérie. Jak říkám, vozí to pod liberijskou vlajkou, čímž pádem se na to nevztahují sankce.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:13.09. 09:54
Titulek:co s energetikouodpovědět
Rusové tam přivezou ruské LNG, ale budeme se tvářit, že to je vlastně americké. Jediné skutečně americké na tom bude cena, to nás bude trošku bolet. Možná si pak ale budeme připadat svobodněji… Jestli nakonec dojde k překonání překážek v podobě nedostatku tankerů a nízké kapacity plynovodů mezi Holandskem a Německem, tak se ten plyn k nám dostane, ale za šílené ceny.
Jméno:Jan Janík
Datum:13.09. 11:17
Titulek:Dneska ve schránce byl plátek.odpovědět
To se nedá číst, jak obsahově (netvrdím, že vše je 100% lež, ale pár faulů tam evidentně je), tak češtinářsky a typograficky. I důvod reklamy mi unikl, musel jsem hledat. PRO chce nejspíš Trikolóře a SPD snížit počet voličů. :-)
Jméno:Láďa
Datum:13.09. 12:06
Titulek:Jan Janík je podrazářodpovědět
Lžeš. Chceš odradit lidi, aby na tu besedu nešli. Energetice zřejmě nerozumíš, tak se odvoláváš na češtinu a typografii. Žádná reklama tam není! Lidi, pan Noveský je jeden z našich nejlepších expertů na energetiku, nevěřte provokatérům, vypadá to na pomluvu ODS. Strana privatizátorů začíná zbrojit.
Jméno:Jan Janík
Datum:13.09. 14:25
Titulek:Pro Láďu.odpovědět
Dokaž, že jsem podrazák a lhář. Dokaž, že nechci lidi na besedě. Jak jsi k smíchu.
Jméno:Láďa
Datum:14.09. 08:54
Titulek:anonymodpovědět
K smíchu? Proč? Mám pravdu. Jenže ty se jí bojíš. Kdyby ses jí nebál, vystupoval bys pod svým skutečným jménem.
Jméno:Honza
Datum:13.09. 12:38
Titulek:Pravda o Síkelově plynuodpovědět
https://cz24.news/expert-p ravda-o-sikelove-plynu-rus ky-plyn-pod-znackou-usa-ne lze-slusne-komentovat/

Jméno:Honza
Datum:13.09. 12:40
Titulek:Expert: Pravda o Síkelově plynu.odpovědět
Vyberte, klikněte pravým tlačítkem myši a dejte hledat větu:
Expert: Pravda o Síkelově plynu.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.09. 13:05
Titulek:Conám přinese zastropování cen el. a pl.odpovědět
Jak jsem se prochechtal tiskovkou české vlády. Komentář Štěpána Chába

Na snímku dva nebezpeční ničitelé životní úrovně v Česku – předseda vlády Petr Fiala a předsedkyně Sněmovny Markéta Adamová Pekarová

Tak vláda Petra Fialy se konečně rozhoupala a všimla si, že máme problém a že je třeba ho vyřešit. Přikročila k zastropování ceny plynu a elektřiny pro domácnosti a živnosti. Plyn se nám ustálí na ceně 3 koruny za kilowatthodinu, elektřina pak na 6 korunách za kilowatthodinu. A já si vzal k prochechtávání kalkulačku a začal do ní vyťukávat čísla. Ne jen tak nazdařbůh. Já do ní ta čísla dával se svým přebujelým smyslem pro dramatično. A došel k překvapujícím cifrám. Zase se pomohlo i nepomohlo.

Slováci jsou na tom totiž o poznání hůř. Jejich vláda se usnesla a dohodla s největšími akcionáři své energetiky, že i na Slovensku se bude stropovat. Dohodli se na tom už v únoru (stejně, jako Francie, také před půl rokem). A dohodli se na ceně 61,21 eura za megawatthodinu. Naše vláda, aby nás zmátla, rozumně a v naději, že inkluze už zlikvidovala veškeré matematické schopnosti obyvatel, zvolila koruny a místo megawatthodiny nám to přednesla v kilowatthodinách. To je převodů jednotek, nad kterým zapláče nejeden inkluzivista. Nebudeme to umět spočítat? Ale já se nebál.

Vynásobil jsem si 61,21 krát 25 a došel k ceně 1530 korun za megawatthodinu. Tolik budou Slováci platit do roku 2024, protože na takové sumě ji slovenská vláda společně s akcionáři zastropovala. Chudáci Slováci. My budeme platit jen 6 korun. Chudáci Slováci. Jenže pozor, abychom nezapomněli ještě násobit. Protože jedna kilowatthodina se do jedné megawatthodiny vejde, doufám, že mě má učitelka na inkluzi pochválí, přesně tisíckrát. Z čehož plyne, že za jednu megawatthodinu my si zaplatíme 6000 korun. Chudáci Slováci, že jo. A jak si Slováci zastropovali tak výhodnou cenu? No božínku, protože problém začali řešit v únoru, nikoliv jako ti naši inkluzivisti Fialovy vlády v září, kdy už se všechno hroutí.

A tak jsme z té vládní pomoci zase vyšli jako zmoklá slepice. Dovolím si upozornit, že před druhou polovinou roku 2021, tedy před začátkem energetické krize, na jejímž prvním vrcholu se poklonkovala Bohemia Energy, jsme platili konstantně kolem 1200 korun za megawatthodinu. Zdražování elektřiny bylo v předchozích letech velmi, velmi pozvolné. V krizových letech 2008-2009 jsme s hrůzou sledovali, že cena za elektřinu vyšplhala na závratných výšin téměř 2000 korun.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.09. 13:09
Titulek:Conám přinese zastropování cen el. a pl.odpovědět
Jak jsem se prochechtal tiskovkou české vlády. Komentář Štěpána Chába

Na snímku dva nebezpeční ničitelé životní úrovně v Česku – předseda vlády Petr Fiala a předsedkyně Sněmovny Markéta Adamová Pekarová

Tak vláda Petra Fialy se konečně rozhoupala a všimla si, že máme problém a že je třeba ho vyřešit. Přikročila k zastropování ceny plynu a elektřiny pro domácnosti a živnosti. Plyn se nám ustálí na ceně 3 koruny za kilowatthodinu, elektřina pak na 6 korunách za kilowatthodinu. A já si vzal k prochechtávání kalkulačku a začal do ní vyťukávat čísla. Ne jen tak nazdařbůh. Já do ní ta čísla dával se svým přebujelým smyslem pro dramatično. A došel k překvapujícím cifrám. Zase se pomohlo i nepomohlo.

Slováci jsou na tom totiž o poznání hůř. Jejich vláda se usnesla a dohodla s největšími akcionáři své energetiky, že i na Slovensku se bude stropovat. Dohodli se na tom už v únoru (stejně, jako Francie, také před půl rokem). A dohodli se na ceně 61,21 eura za megawatthodinu. Naše vláda, aby nás zmátla, rozumně a v naději, že inkluze už zlikvidovala veškeré matematické schopnosti obyvatel, zvolila koruny a místo megawatthodiny nám to přednesla v kilowatthodinách. To je převodů jednotek, nad kterým zapláče nejeden inkluzivista. Nebudeme to umět spočítat? Ale já se nebál.

Vynásobil jsem si 61,21 krát 25 a došel k ceně 1530 korun za megawatthodinu. Tolik budou Slováci platit do roku 2024, protože na takové sumě ji slovenská vláda společně s akcionáři zastropovala. Chudáci Slováci. My budeme platit jen 6 korun. Chudáci Slováci. Jenže pozor, abychom nezapomněli ještě násobit. Protože jedna kilowatthodina se do jedné megawatthodiny vejde, doufám, že mě má učitelka na inkluzi pochválí, přesně tisíckrát. Z čehož plyne, že za jednu megawatthodinu my si zaplatíme 6000 korun. Chudáci Slováci, že jo. A jak si Slováci zastropovali tak výhodnou cenu? No božínku, protože problém začali řešit v únoru, nikoliv jako ti naši inkluzivisti Fialovy vlády v září, kdy už se všechno hroutí.

A tak jsme z té vládní pomoci zase vyšli jako zmoklá slepice. Dovolím si upozornit, že před druhou polovinou roku 2021, tedy před začátkem energetické krize, na jejímž prvním vrcholu se poklonkovala Bohemia Energy, jsme platili konstantně kolem 1200 korun za megawatthodinu. Zdražování elektřiny bylo v předchozích letech velmi, velmi pozvolné. V krizových letech 2008-2009 jsme s hrůzou sledovali, že cena za elektřinu vyšplhala na závratných výšin téměř 2000 korun.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.09. 13:10
Titulek:Conám přinese zastropování cen el. a pl.odpovědět
V druhé polovině roku 2009 už jsme ovšem byli na tradičních 1200 korun. Následující roky byly téměř nudné. V roce 2016 jsme byli dokonce na ceně 600 korun. Na začátku tohoto roku jsme byli na 3000 korun. Nyní jsme na ceně 12 000 korun. A vláda se shodla na stropu 6000 korun. Sláva jim? Opěvujme Fialovu štědrost a dobrotu? No, jak se to vezme.

Stále je potřeba totiž hledět na příjmy. Zvýšily se nějak radikálně, aby platby za energie nemohly zruinovat domácnost? V roce 2016, kdy stála elektřina 600 korun, byla průměrná mzda 27 000. Dnes, kdy díky stropu bude stát elektřina 6000, průměrná mzda je na 37 000. Kdybychom měli mít stejnou výchozí pozici v příjmech i výdajích, musel by průměrný příjem v poměru k ceně elektřiny teď být 270 000 korun. Tedy desetkrát vyšší, než v roce 2016. Stejně jako cena elektřiny. Kdo, kromě vrcholových politiků, má takový příjem? Nehlaste se všichni. A kdo má alespoň průměrný plat? Nehlaste se všichni.

Teď je tu ještě skutečnost, že vinou burzy nám fakticky řídí cenovou hladinu elektřiny spekulanti. A ti nejspíš jako jediní s nadšením vyslechli tiskovku české vlády. Protože teď začne to pravé eldorádo. Stát totiž bez vzpouzení zaplatí jakoukoliv cenu nad 6 korun za kilowatthodinu. A to se tržní soutěž už úplně vymkne z kloubů.

Pokračujme dál. Nyní se soustředím na inkluzí poznamenanou Markétu Pekarovou Adamovou. Ta se na tiskovce pokusila vyvrátit mýty o vystoupení z energetické burzy v německém Lipsku. Její odůvodnění toho, proč námi za 50 haléřů vyrobenou kilowatthodinu proženeme burzou a vrátí se nám v hodnotě 12 korun, kterou my musíme zaplatit, bylo vyčerpávající. Pekarová naše setrvání na burze odůvodnila prostým faktem. Musíme být solidární s ostatními členskými zeměmi unie, tedy s Německem. My sice máme spoustu elektřiny, kterou i vyvážíme, ale nemáme plyn a ropu. Ty musíme dovážet. A co by se stalo, kdybychom začali vyvážet jen přebytky elektřiny? No hrůza. Ostatní státy, potažmo Německo, by nám třeba přestalo posílat plyn.

Takže plyn z Německa, povídala předsedkyně Poslanecké sněmovny. No tak se na něj podívejme. Před dvěma měsíci Německo nakupovalo plyn z Ruska z 6 korun za kubík. Nám ho prodávalo za 26 korun za kubík. Přičemž samotnému Německu kvůli této transakci plyn nepodražil. Jako nám elektřina. Německo nakoupilo za 6 korun, za 26 prodalo. Tomu se říká setsakra nemravný tržní princip, nikoliv solidarita.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:13.09. 13:12
Titulek:Conám přinese zastropování cen el. a pl.odpovědět
Solidarita v německém podání.

Zajímavé je, že se cena zastropuje kompletně všem. Jak pětičlenné rodině, která se bojí otevírat ledničku, aby ta nemusela příliš často chladit, tak i nabobovi, který si vyhřívá bazén a utáhl by svou spotřebou jeden reaktor Temelínu. Daleko, daleko víc samozřejmě získá nabob se svým bazénem.

A já se ptám, a nedá mi to nezeptat se – kdo a kdy bude sakra solidární s námi? Že nám posílají plyn? Kdyby ho posílali o korunu dražší, než za kolik nakoupili, prosím, nějaké výlohy ten transfer má, ale oni nám ho prodávají čtyř a pětinásobně dražší, přičemž jim se tím plyn, jako nám elektřina, mnohonásobně nezdraží. A tomu už se solidarita nedá říkat ani při opravdu těžkém záchvatu inkluze. A tak by mě zajímalo, kdy konečně se ozve protektorátní vláda Petra Fialy v Německu s dotazem, jak je to s tou slibovanou solidaritou. Nebo z kolonie se ptát bojíme? On by se páníček šikanátor zlobil a dělal bububu?

Uvědomuje si v té vládě alespoň někdo, že jsme hadr na holi, s kterým si Německo dělá, co ho napadne? A má v té vládě vůbec někdo koule na to říct – no, no, no, tak takhle už ne, milé Německo. My ti ty tvoje zelené šílenosti platit ožebračováním našich lidí prostě nebudeme. Odstupujeme od systému emisních povolenek, házíme vidle do Green Dealu, a když burza v Lipsku, tak chceme solidaritu za solidaritu, tedy levný plyn. Ale asi tam nikdo takový není. Jen samá inkluzivní vychytávka, která poslušně slouží pánečkovi. A tím škodí celé republice.

Když solidarita, tak nikoliv na bázi parazita a jeho hostitele. Rovný s rovným. Solidarita za solidaritu. Nejsme kolonie. Neměli bychom být kolonie… jsme kolonie. Fialová.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.09. 13:12
Titulek:zdrojodpovědět
https://www.novarepublika. online/2022/09/jak-jsem-se -prochechtal-tiskovkou-ces ke-vlady-komentar-stepana- chaba
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.09. 08:53
Titulek:28. září se koná na Václaváku další demoodpovědět
Vidlák napsal:

....Měli byste toho 28. září na další demonstraci přijet.

Podívejte se, co už se stalo – jednou jsme zahulákali „vládě do oken“ a už jde zastropovat cenu energií. Půl roku to nešlo, bo minoritní akcionáři a další zákonnné důvody. Jednou zamáváte vlajkami a ejhle, najednou je lid víc než akcionář. Jestli si někdo myslí, že by vláda zastropovala ceny i bez demonstrace, tak ať se nechá vyšetřit. Lid vládu vyděsil k akci.

Jenže je to jen taková vějička. Oni se ještě svého lidu nebojí dost.

Cena elektřiny kolem 10,- slovy D E S E T I korun za kWh a plyn přes 50 Kč slovy P A D E S Á T za kubík – to je pořád likvidační cena. Oni prostě chtějí zkusit, jestli nás tímhle nerozdělí.

Pokud je teď necháme vyhrát, můžeme si být jistí, že během dvou měsíců nám všechny ty žebračenky zase vezmou nějakým jiným způsobem. Lekli se nás a začali proti nám bojovat. Po původních panikářských prohlášeních, že jsme všichni ruští trollové, začali bojovat poněkud efektivněji. Dostali jsme první kost a oni zjišťují, kdo se nechá vylákat ven z hradeb. Udělali jsme první krok a hned nás chtějí rozdělit. To se dalo čekat.

Chcete demisi této vlády? Chcete, aby se něco změnilo? Přijďte k volbám a nevolte je. Nevolte je ani přímo, ani v koalici a to ani tehdy ne, když budou koalovat s nějakým místním uskupením, které má normální lidi. Nevolte je vůbec. Jakmile uvidíte někde napsáno ODS, KDU, TOP, STAN nebo PIR, prostě jim to neházejte, i kdyby měli za místního lídra někoho zcela přijatelného. Přijďte k volbám a hoďte to komukoliv jinému...

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.09. 18:29
Titulek:Beseda s Ivanem Noveským odpovědět
Pan Ivan Noveský přišel včetně pana Pavla Sedláčka a lidem vysvětlil, co nás čeká a proč. Objasnil přítomným, v čem spočívá podvod vlády tzv. zastropování cen elektřiny v kilowatthodinách, ačkoliv se platí za megawatthodiny, čili 1000x více. Ceny plynu se účtují stejně, za m3. V sále se sešlo cca 11 lidí, nikde nebyly pozvánky, kromě dvou vchodů paneláků a webových stránek nerátek.cz. Hlavně že před kulturákem stál stánek ODS, kde se na nás smál mladý Hrodek a Vrána. O kus dál visel plakát s Kroužeckým, Zikou a Štěrbou. Jistě, chápu, že se jim zalíbilo ve vedení města, každá koruna dobrá.
Jméno:G...
Datum:14.09. 19:31
Titulek:-odpovědět
Pozvánka s daty jeho besed je vylepená ilegálně i na jedné trafačce v centru. Na stejném místě visí i ilegálně vylepená propaganda Společně pro Neratovice.
Jméno:Dr. Novák
Datum:16.09. 08:02
Titulek:Pavel Sedláčekodpovědět
Dobrý den,
dovolím si poprosit o poučení - pan Pavel Sedláček je kdo? Nic mi to jméno neříká.
Děkuji!
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.09. 11:11
Titulek:odpověďodpovědět
Pavel Janeček je bývalý ředitel Pražské plynárenské společnosti, v současnosti poradce v oblasti energií a obchodu. Na dotazy odpovídá v tomto pořadu: "Xaver s hostem: Pavel Janeček" z 18. 9. 2022

https://www.youtube.com/wa tch?v=LtQJuXOWjkM
Jméno:Dr. Novák
Datum:22.09. 11:11
Titulek:ach takodpovědět
Dobrý den,
ach tak, již jsem se lekl, že jde skutečně o pana Sedláčka a místo expertní debaty se jednalo o jakousi estrádní šou s hudebníkem. Pana Janečka samozřejmě znám.
S uctivým pozdravem
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.09. 19:02
Titulek:Volte na post senátora Ivana Noveskéhoodpovědět
Ivan Noveský napsal a na besedě řekl:

"Většina českých spotřebitelů elektřiny a plynu prohlédne volební „zastropovací“ trik až po volbách

Super, řekla si včera většina občanů. Vláda Pětikoalice (ODS, TOP 09, STAN, KDU-ČSL a Pirátů) po osmi měsících konečně začala konat! Mnozí se začali domnívat, že vláda vyslechla názory nezávislých odborníků – disidentů ze skupiny „Energie není luxusní zboží“, které dosud tato vláda, stejně jako předchozí vláda, zásadně ignorovala.

Ona totiž koncová cena české elektřiny pro konečné české odběratele 4,-Kč/kWh by zajišťovala českým výrobcům elektřiny a distributorům maximálně „pouze“ 300% až 500 % zisk. Tato česká cena, dle platných českých zákonů, je však zjevně pro vládu nepřijatelná, protože by mohla pomoci českým firmám, českým zemědělcům a českým občanům a hlavně by mohla zastavit růst inflace, se kterou ale tato vláda nechce bojovat.

Dnes již většina občanů ví, že na Lipské burze či Pražské burze se žádná elektřina nevyrábí. Mnoho občanů dokonce ví, že tyto burzy již delší čas slouží pouze k vytváření spekulativních šíleně vysokých cen elektřiny. Proč se z české výrobní ceny české silové elektřiny 0,15 Kč/kWh až 0,25 Kč/kWh na lipské či pražské burze vytvoří prodejní cena české silové elektřiny 15,-až 22,- Kč/kWh?

Dnes již nejen odborníci, ale i mnoho českých občanů chápe, že šílený nárůst cen elektřiny nemá žádné technické ani ekonomické důvody. Nepostavil se jediný blok jaderné elektrárny a neproběhla ani jiná zásadní investice do výroben elektřiny, která by zvyšovala výrobní ceny elektřiny. A jediná velká česká plynová elektrárna, kterou se často zdůvodňuje nesmyslný nárůst cen elektřiny, není pro bezpečný provoz české soustavy vůbec potřeba. Instalovaný výkon českých jaderných a uhelných elektráren 13.790 MW totiž s obrovskou rezervou převyšuje nejvyšší dosahované spotřeby (např. 15. 2. 2021 max. 12.292 MW) a to jsou v záloze vodní a přečerpávací elektrárny a obnovitelné zdroje. Pouze majitelé burzy a ti, kteří pomocí burzy a české vlády odklánějí desítky miliard Kč nesmyslných zisků doslova vyždímaných z českých spotřebitelů, hledají na obhajobu burzy a svých zcela nepřiměřených a nemravných zisků (navíc v rozporu se zákonem o cenách), jakoukoliv vhodnou i nevhodnou záminku.

Je ale nutno ocenit, že pětikoaliční vláda opět použila velmi chytrý volební trik. Elektřina za 6,- Kč/kWh, to zní před volbami velmi dobře!!

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.09. 19:04
Titulek:Volte na post senátora Ivana Noveskéhoodpovědět
Ovšem realita skutečné koncové ceny české elektřiny pro koncové české spotřebitele ve výši 9,- až 11,- Kč/kWh (při výrobní ceně české elektřiny z uhlí 0,15 Kč/kWh až 0,25 Kč/kWh z jádra) není ve skutečnosti žádná láce a opravdu neřeší podstatu problému a pomáhá zvyšovat inflaci, podobně, jako když hasíte požár benzínem. Mnozí se po volbách budou divit, až dostanou vyúčtování či předpisy záloh, jakže to vlastně bylo s tím „zastropováním“, ale to již bude pozdě!

Navíc „zastropování“ elektřiny tímto způsobem je šíleně drahé a ještě naši pravnuci budou platit stovky miliard, které si „zastropováním“ vláda takto od „obyčejných“ českých občanů tak po česku odkloní formou „kompenzací“ výrobcům, obchodníkům a bůh ví komu…

Ještě lepší volební trik je u plynu. Plyn za 3,- Kč, to je šílená láce, pokud si občan neuvědomí, že je to 3,- Kč/kWh, tzn. téměř 32,- Kč/m3. Pak se mění šílená láce na šílenou drahotu.

Sousední demokratické státy (Německo, Maďarsko a další) mají dlouhodobé kontrakty s nákupními cenami kolem 6,- Kč/m3. Proč minulá i současná vláda odmítla nabídku disidentů ze skupiny „Energie není luxusní zboží“, již vloni i letos, na uzavření obdobných kontraktů?

Jsou likvidační ceny elektřiny a plynu pro Českou republiku záměr „české“ vlády či pouze její trestuhodná neschopnost a absolutní ignorance zájmů českých občanů, českého průmyslu, českého zemědělství a českých domácností a tedy České republiky??"


přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz