zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.09. 08:43
Titulek:Demonstrace proti vládě 3.8.2022odpovědět
Česká republika na prvním místě! Představení témat demonstrace - Václavské náměstí 3.9.2022

Česká republika na 1. místě!
03.09.2022 / 14:00 / Václavské náměstí

My, občané s různými názory, politici z “konkurenčních” politických stran a hnutí i aktivisté z různých spolků a organizací jsme došli k názoru, že nadešel nejvyšší čas se SPOJIT a společně bojovat o budoucnost naší země!

A.Spěváčková: Sundavám český prapor z balkonu a jdu demonstrovat.
Jméno:Karel Svoboda
Datum:03.09. 00:29
Titulek:?odpovědět
Prosím, přečtěte si titulek svého příspěvku ještě jednou.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.09. 10:10
Titulek:Revoluce začíná....odpovědět
Dne 3.9. 2022 od 14.00 začíná slavnostní zahájení revoluce na Václavském náměstí v Praze. Více ZDE Cílem je dle pořadatelů změna systému, kdy na prvním místě mají být občané České republiky. Z toho se také odvíjí plánované cíle revoluce. Snad bude zase o čem psát.

Stávající stav
Poslední vývoj nejen v naší republice je už trochu nudný. Některé holywoodské trháky lze bez úhony zhlédnout, ale při 99 opakování už to zkrátka není ono. Podobně se to má s mediálním obrazem světa servírovaným mezinárodním i tuzemským mainstreamem. Zprávy hlavního proudu svědčí svou odtržeností od reality o tom, že scénáristé obrazu světa to už trochu přehánějí s užíváním inspirativních látek. Ve výsledku tak postupujeme od realistického vidění světa k abstrakci. Momentálně se zpravodajství nejen našich, ale i všech světových médií na západní straně nachází někde mezi kubismem a abstraktivismem. Picassem a Kandinským. Takové umění je velmi obtížné komentovat, recenzovat, hodnotit a porovnávat s realitou.

Cíle mají moderní malíři virtuálního světa zcela jiné. Zpravodajští umělci opustili pokusy co nejvěrněji zobrazit realitu a orientují se spíše na celkový dojem, které zpravodajství vyvolá, jaké pocity a emoce si divák od zpráv odnese. Důležité je tedy správné směrování emocí, východ fuj, západ huj. Na východě peklo, na západě ráj. V pekle jsou čerti, na západě andělé. A kupodivu tomuto mediálnímu umění věří jako realitě stále dost lidí. Podobně by si někteří diváci kdysi od herce Kopeckého nechali operovat nohu, jelikož jej viděli jako kvalitního ortopeda Štrosmajera v „Nemocnici na kraji města“. Tak i dnes svěřujeme správu věcí veřejných do rukou herců spoluvytvářejících pseudouměleckou tvář světa. Co zbývá lidem, kterým společně sdílený reálný svět chybí a nechtějí se smířit s virtuální realitou vytvářenou zdrogovanými scénáristy a vnucovanou všemi médii?

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.09. 10:13
Titulek:pokračování - cíl revoluceodpovědět
Plán revoluce
Cílem je stavět věci z hlavy na nohy a prostřednictvím demonstrací, případně i stávek a dalších akcí nátlaku donutit stávající vládu k odstoupení, instalaci provizorní vlády a vypsání nových voleb. Společné akce mají za úkol vytvoření prostředí vnímání skutečné reality České republiky. Plán je ambiciozní, posuďte jeho zkrácenou verzi sami:

- Česká republika potřebuje zajistit přímé smlouvy s dodavateli plynu za nízké ceny – tedy především s Ruskou federací.
Tendry na dostavbu jaderných elektráren musí vyhrávat ty nejlepší firmy, nikoliv firmy z politicky spřátelených (se současnou vládou) zemí.

- Česká republika potřebuje znovuvybudovat samostatné, na dotacích z EU nezávislé, mnohodruhové zemědělství bez geneticky modifikovaných potravin tak, aby Česká republika byla potravinově nezávislá a dokázala zajistit jídlo pro všechny občany země.

- Česká republika by měla usilovat o dosažení vojenské neutrality, nezapojování se do války. Pokud vypukne válka mezi Západem a Východem, Česká republika se nesmí stát místem bojiště.

- Česká republika musí znovu získat vládu nad svou zemí. Česká republika musí získat politickou nezávislost a samostatnost.

- Je potřeba osvobodit český průmysl od závislosti na zahraničních společnostech. Česká republika ještě před čtvrtstoletím vlastnila veškerý svůj obchod a průmysl. Dnes jsme závislí na tom, co nám zahraniční společnosti dodají či nedodají. V případě hospodářské krize nám hrozí nedostatek základních potřeb včetně jídla, oblečení, léků, drogerie i techniky.

- Je třeba ukončit zvýhodňování zahraničních firem a je nutné podporovat české družstva, malé a střední podnikání s českým vlastnictvím.

- Je nutné začít dělat daňovou a dotační politiku takovou, aby zisky z výroby a prodejů uskutečněných na našem území také na území České republiky zůstaly.

- Po ukončení války na Ukrajině je pro Českou republiku žádoucí, aby váleční uprchlíci z Ukrajiny odjeli zpět do jejich země, kde bude třeba budovat Ukrajinu. Každý Ukrajinec bude doma potřeba.

- Mentalita a národní zvyky a pohledy Čechů, Moravanů a Slezanů se od zvyků a pohledů Ukrajinců značně liší. Tyto odlišné životní přístupy i jazyková bariéra jsou nebezpečnými prvky pro klidné soužití obou národů na území České republiky.

- Svoboda projevu je v České republice potírána a svoboda slova je zde cenzurována. Svoboda projevu musí být obnovena a to jak ze strany veřejné správy, tak ze strany zahraničních společností – sociálních médií,
Jméno:Milan
Datum:03.09. 18:21
Titulek:klídek ...odpovědět
... jako vždy předtím, tak i nyní se vůbec nic nestane. Žádná revoluce nebude.
Jméno:Tlamka
Datum:03.09. 20:01
Titulek:Taková hezká básničkaodpovědět
Kradem dobře, kradem rádi,
jsme Redlovi kamarádi.
My žádný strach nemáme,
ruku si vždy podáme.
Na nás už nic neplatí,
lidé ať to zaplatí.

Uděláme cokoliv,
co nám Brusel dovolí.
Víme, je to naše vina,
vyžírá nás Ukrajina.

A pokud to nevíte,
vy to všechno platíte.
Máme totiž signály,
že nás už nic nepálí.

Ať si lidé v zádel jdou,
my z mafie jsme za vodou.
matláme to vesele,
dle rozkazu Brusele.

Vaše STANujeme SPOLU!
Jméno:Demonstrant
Datum:03.09. 20:39
Titulek:proruské síly? odpovědět
Tato "vláda", byla zvolená podvodem, pod který se podepsal soudce Rychetský! Vymyslel spojení 5ti stran, které se spojily v jednu stranu, teda, v jeden velký slepenec!

Fiala svým arogantním a velmi hloupým komentářem nasral už úplně všechny !!! Jaké proruské síly ??? Rusko mne nezajímá, UA ještě méně. Zločinecká zkorumpovaná pakáž jste, mazejte od koryt. Lidé vás nenávidí do morku kostí. Odejděte dokud je čas. Protože jestli to neuděláte, tak velmi pravděpodobně dopadnete velmi špatně.
Slibovali jste lidem hory doly a zatím rozkrádáte co se dá a co tu ještě zbylo, udělali jste měnovou reformu, která nemá obdoby a říkáte tomu celosvětová krize! Nemáme plyn, elektřinu, voda nám také nepatří, smíme jí ale spravovat, měnit trubky, čistit, a Francouzi si jen mlaskají a nám se už smějí všichni! Lidé, co si pamatují a vzpomínají na Rusy, tak ty "naše vláda" nazývá ruskými šváby! A já, zase říkám, vláda zlodějů a kolaborantů!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.09. 09:32
Titulek:Demonstrace 3.8.2022odpovědět
Samozřejmě že jsem se zúčastnila, s českým praporem v ruce. A ne jako jediná z Neratovic. Těch přítomných nebylo 70 000, jak hlásala naše media, ale nejméně 140 000, možná i více. Někdo zkušenější to odhadoval na 200 000. To nebyla hlava na hlavě, ale i místy i tělo na tělo. Plný Václavák až ke křižovatce s Jindřišskou. Dál už jsou stánky, tam už to nešlo. Lidi z celé republiky. Ostrava, Vsetín, Most, Olomouc, Brandýs a kdo ví, odkud ještě. Slováci. Požadavek: demise vlády. Pohár přetekl a je to dobře. A pak blábola Fijalovej řekne:" "Demonstraci v Praze svolaly síly, které se hlásí k proruské orientaci" Blbost. Samozřejmě, že se tam hovořilo o tom, že není jiné řešení než uzavřít smlouvu s Ruskem o dodávky plynu za ruble. Ale ono to jinak nejde!!! Jinak zmrzneme a umřeme hlady. I naše děti a vnoučata. Na ruském plynu jsme závislí na 98%!! Ale nesmíme dodávat Ukrajině zbraně, protože pak jsme nepřátelský stát a Rusko nám nic neprodá. Nic. To jsou i různé kovy, hnojiva, ropa, safíry a kdo ví co. Unisono znělo: Chceme mír! Je nutné jednat o míru. Proto ta holubice, kterou média vykládají jinak. Všichni doplácíme na sankce proti Rusku. A také letěl hit: svetry pro Pekarovou Adamovou! Co ta ženská vypustila z úst, nemá obdoby. Pokud vláda nepodá demisi (po ní by nastoupila vláda odborníků), 28. 9. bude demonstrace a možná generální stávka. Už nemáme na vybranou.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.09. 18:57
Titulek:Co na demonstraci nezaznělo....odpovědět
Slova, která nezazněla: Nejde nám jen o materiální statky. Hodnotový a duchovní rozměr krize. Těch pět je tu od počátku s námi. Spolehněme na sílu, která vše přesahuje. Pak nezahyneme my, ani budoucí! A kdo jsou blaničtí rytíři?

https://protiproud.info/du chovni-svet/6692-slova-kte ra-nezaznela-nejde-nam-jen -o-materialni-statky-hodno tovy-a-duchovni-rozmer-kri ze-tech-pet-je-tu-od-pocat ku-s-nami-spolehneme-na-si lu-ktera-vse-presahuje-pak -nezahyneme-my-ani-budouci -a-kdo-jsou-blanicti-rytir i.htm

smažte mezery
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.09. 19:13
Titulek:Záznam celé demonstrace dne 3.8.2022odpovědět
Záznam je v článku, trvá 3 a půl hodiny a stojí za to.

Ohromující. Především toto slovo muselo napadat každého, kdo přišel, viděl – a po více než třech hodinách výživných projevů (z pódia i mimo něj) a řadě krásných setkání se svobodymilovnými, slušnými a odhodlanými lidmi – odešel ze stotisícové demonstrace na Václavském náměstí.

Ohromující byl samozřejmě především počet demonstrujících. Tohle nebyla mediálně vypiplaná a těžkými milióny korun (a eur z Bruselu) zkonstruovaná „chvilkařská“ mystifikace pro chov stáda podvolených. O tom, že se velká „operace odporu“ chystá, korporátní média (jak jinak než v čele s ČT a ČRo) usilovně a zarputile mlčela.....

https://protiproud.info/po litika/6693-nepodvoleni-hl asite-promluvili-stotisico ve-shromazdeni-dalo-jasny- signal-vracime-uder-tuhle- energii-jiz-nepujde-zastav it-stepanuv-fiala-jedna-ch vilka-stacila-pozde-na-zpa tecku-bereme-si-svou-zemi- zpet.htm

Smažte mezery, pokud tam jsou....
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.09. 19:39
Titulek:Kdo je svolavatel demonstrace 3.8.2022? odpovědět
Ladislav Vrábel, organizátor demonstrace 3. 9. 2022 v Praze: Další demonstrace 28. 9. bude celorepubliková.

https://www.youtube.com/wa tch?v=GghVSNTSIXg

smažte mezery
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.09. 08:39
Titulek:kdo byl na Václaváku....odpovědět
Právě jsem se dozvěděla v pořadu 168 hodin, že na Václaváku pod sochou defilovaly podporovatelé Ruska, antidemokratické a extrémistické síly!!! No tedy, Nora Fridrichová válí! To určitě ty desítky tisíc lidí, co se sjely do Prahy ze všech koutů republiky, netušily. Jim jen došla trpělivost s nečinností vlády a jejími hrátkami. A taky lží médií a politiků. Mají toho plné zuby. A jestli je někdo podporovatel Ruska, protože vidí jako jedinou cestu uzavřít smlouvu na koupi plynu přímo od dodavatele za rubly (a už to udělalo pár států), pak jsem z toho jelen. Ani já nechci, abychom my, naše děti a vnoučata zmrzli a ještě umřeli hlady jen proto, že pro někoho je ideologie bližší než zájem našeho českého lidu. A k tomu patří i jednání o mír. To měla vyjádřit bílá holubice letící symbolicky nad davy. Možná je to začátek revoluce, ač nemáme v letopočtu osmičku.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.09. 10:44
Titulek:měli jsme být mírumilovná zeměodpovědět
Teď mi jen proletělo hlavou, co by na to naše válečné štvaní řekl Václav Havel. Měli jsme přece zásadu neposílat zbraně do místa konfliktů, ne? On přece pozastavil výrobu zbraní na Slovensku (a "díky" němu jsme přišli o světové trhy, které okamžitě obsadili myslím Němci). Ten by koukal. A jeho příznivci by také koukali.
Jméno:Dr. Novák
Datum:05.09. 11:42
Titulek:hlupáciodpovědět
Dobrý den,
označovat demonstrující za prorusáky považuji za naprosté nepochopení. Domnívám se, že lidé přivedl především strach a obavy. Současná společnost je příliš zmlsaná, zhýčkaná, pohodlná. To když se zkombinuje s politiky, kteří nevnímají realitu normálního, běžného občana, tak to k ničemu dobrému nepovede.
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.09. 10:38
Titulek:To mě oslovilo.....odpovědět
Marie Josefina Fulková
Pieter Bruegel st., Podobenství o slepcích

Slavný obraz Pietera Breughela je jakýmsi předobrazem naší (evropské) blízké budoucnosti.

Mnohatisícový dav, který se včera shromáždil na Václavském náměstí dal zřetelně najevo svůj postoj k současné vládě a hrozícímu nebezpečí, které tato vláda nejenže nebere vážně, ale dokonce je zlehčuje a dehonestuje. Žasnu, jak je možné, že především předseda vlády, politolog Petr Fiala, ani jeho ekonomičtí a poradci nemají ani za mák politické prozíravosti, bez níž se žádný skutečný leader státu neobejde. Je žalostné, jakými slovy o pořadatelích i účastnících demonstrace, kteří zaplnili celé Václavské náměstí mluví, když je s neochvějným klidem a neodmyslitelným úsměvem idiota nařkne ze sympatií k Rusku, co se stali oběťmi dezinformátorů a ruské propagandy. Myslím, že to pramení nejen z arogance, ale spíše z naprosté sociální a ekonomické idiocie, z absence sociální inteligence.

Je naprosto nemyslitelné, aby v době hrozící hospodářské krize (podle hejtmanů dokonce kolapsu) stál v čele státu člověk, jehož schopnost vnímat realitu a „signály“, které početná veřejnost vysílá, je naprosto nulová. Jeho výroky o demonstrujících rusofilech a obětech dezinformátorů jsou nejen scestné, politováníhodné a směšné, zároveň také přilévají oheň do ohně již tak rozbouřené společnosti. Je naprosto nepochopitelné, že Petr Fiala řeční a nálepkuje, aniž by si uvědomoval možný dopad svých mdlých proslovů (zákonité kauzality: příčina – důsledek). Možná byl „dobrý“ politolog, ale jako politik je naprosto k ničemu. Není schopen ani samostatně myslet, natož pak konat a jen pasívně přijímá pokyny svých eurounijních nadřízených. Nesamostatnost, nečinnost, neschopnost prosazovat zájmy svých občanů, to jsou vlastnosti, které jsou vítané v každém totalitním režimu. Ten by mu vyhovoval lépe. Petr Fiala se prostě ve špatné době ocitl na špatném místě (a nejen on). A je nejvyšší čas, aby to pochopil a vyvodil pro sebe důsledky (k úlevě nás všech). Ano, on je ten pověstný slepec, který nás vede do propasti, jenže na rozdíl od Breughelova obrazu ostatní lidé slepí nejsou.

Jméno:no to určitě
Datum:06.09. 10:04
Titulek:Revoluce na hovnoodpovědět
ostuda národa, měli jste jít a vykopat ty darmožrouty z úřadu Vlády ven na halapartny. Místo toho si tam kléďo píďo necháte prohánět lidi e flajkou evropský fašistiký unie, útočného spolku nato a fašistickou ukrajinou zeleného konainysty. A na facebooku na mě ještě v Neratovické skupině vyskočí ten zmrd vrána, kterej se tam prohání s ukrajinskou vlajkou.

Příště doufám přijdou lepší lidi a ne zbabělci
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.09. 11:55
Titulek:Omyl v datu a další demonstraceodpovědět
Samozřejmě ne 3.8., ale 3.9.2022. Další demonstrace se konala v neděli 4.9.2022 na Staroměstském náměstí, bylo tam údajně cca 40 000 lidí. Přece jen je staromák menší.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz