zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.09. 07:25
Titulek:Jak to bude s plynem a elektřinou...odpovědět
Jak to bude vypadat? Zatím je zřejmé, že katastrofálně...(pozn. A.S.)
Jiří Weigl: Kvadratura kruhu
Dnes přijel do Prahy německý kancléř Olaf Scholz a v médiích panovalo velké očekávání, že v jednáních s ním náš premiér domluví zázrak v podobě evropského zastropování cen energií, které katastrofu, do níž se naše země řítí, odvrátí. To je ale zcela falešné vidění dnešní situace.
Dnešní kataklyzma exploze cen energií není žádný nečekaný důsledek Putinovy války na Ukrajině. Je to zcela logický důsledek dlouhodobé evropské zelené politiky. Ta ovládla Brusel i politické spektrum prakticky všech západoevropských zemí a jejím cílem je dlouhodobé a trvalé zdražení energie. Emisní povolenky, uzavírání elektráren, ostrakizace jaderné energetiky atd. jsou příkladem.
Smyslem této politiky není pouze omezení emisí údajně ohrožujících planetu, ale likvidace konzumní společnosti a nastolení nových „udržitelných“ společenských pořádků. Konzumní společnost lze odstranit pouze výrazným snížením životní úrovně miliónů dnešních spotřebitelů. Takže to, co se dnes kolem nás děje, není pro reprezentanty této ideologie žádná tragédie. Putinova válka je naopak pro ně úžasná příležitost, jak uskutečnit věci, které by v normální situaci byly zcela nepředstavitelné.
Všechny české vlády posledních let ze zbabělosti, patolízalství nebo ignorance pomáhaly tuto politiku prosadit a naši zemi vydaly těmto nezodpovědným experimentům do rukou. Ani dnes tomu není jinak. Kancléř Scholz stojí v čele nejzelenější levicové vlády, jakou kdy Německo mělo. Drahé energie jsou pilířem politiky jeho koalice. Petr Fiala se s ním může dohodnout maximálně na taktickém změkčení cenového tlaku na spotřebitele, který je dnes pro jeho vládu nebezpečný. Kvadraturu kruhu však vyřešit nemůže.
Na sny o návratu k původnímu normálu a éře přijatelných cen však můžeme zapomenout, protože ji dnešní evropská zelená věrchuška nikdy nedopustí. Její zájmy a zájmy našich občanů jsou zcela neslučitelné.

M. Macek dodává:
Říšský protektor Olaf Scholz však přijel do Prahy sdělit svým pohůnkům následující: Vzdáte se práva veta v Radě EU, abychom mohli kdykoli rozhodovat o vás bez vás (a bez Maďarska a dalších vší v kožichu, které odmítají obětovat zájmy svých občanů na oltář zájmů Německa).

Důkaz, že to jde: Maďarské orgány oznámily, že byla podepsána dohoda s Gazpromem o dodávkách dalších 5,7 milionu metrů krychlových plynu denně do Maďarska od 1. září přes South Stream.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.09. 15:41
Titulek:prý plyn bude.....odpovědět
Milí přátelé, neustále jsme ubezpečováni vládou, hlavně premiérem Fialou a ministrem Síkelou, že budeme mít dost plynu. Ale lidé už mu nevěří. Bylo to vidět na sobotní demonstraci na zaplněném Václavském náměstí, kde se sešlo nejméně sto tisíc lidí, pravděpodobně i více, odhaduje se až 120 000 lidí z celé republiky. Lidem už došla trpělivost. Mnoho zpráv hovoří o tom, že plyn nám stačit nebude a pokud bude, pak jej nezaplatíme.

Podívejte se na toto video: https://www.youtube.com/wa tch?v=SKoskNeush4

Pokud tam budou mezery, smažte je.

Tři miliardy metrů kubických zkapalněného zemního plynu pro Českou republiku znamená přijmout v Eemshavenu třicet plných tankerů jenom pro nás. Pro zajištění celoroční spotřeby v ČR už by to bylo asi 95 tankerů. Cenu za megawatthodinu LNG pro říjen roku 2022 odhadují experti asi na 5,400,- Kč, tedy 5,40 Kč za jednu kilowatthodinu. Samozřejmě bez dopravy ze země původu dále, skladování a rozvodu v cílové zemi EU.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.09. 19:00
Titulek:podvod se zastropovánímodpovědět
ANALÝZA Většina českých spotřebitelů elektřiny a plynu prohlédne volební „zastropovací“ trik až po volbách
14.09.2022 17:04 | Analýza

Super, řekla si včera většina občanů. Vláda Pětikoalice (ODS, TOP 09, STAN, KDU-ČSL a Pirátů) po osmi měsících konečně začala konat! Mnozí se začali domnívat, že vláda vyslechla názory nezávislých odborníků – disidentů ze skupiny „Energie není luxusní zboží“, které dosud tato vláda, stejně jako předchozí vláda, zásadně ignorovala.

Jenže: Je ale nutno ocenit, že pětikoaliční vláda opět použila velmi chytrý volební trik. Elektřina za 6,- Kč/kWh, to zní před volbami velmi dobře!! Ovšem realita skutečné koncové ceny české elektřiny pro koncové české spotřebitele ve výši 9,- až 11,- Kč/kWh (při výrobní ceně české elektřiny z uhlí 0,15 Kč/kWh až 0,25 Kč/kWh z jádra) není ve skutečnosti žádná láce a opravdu neřeší podstatu problému a pomáhá zvyšovat inflaci, podobně, jako když hasíte požár benzínem. Mnozí se po volbách budou divit, až dostanou vyúčtování či předpisy záloh, jakže to vlastně bylo s tím „zastropováním“, ale to již bude pozdě!

Navíc "zastropování" elektřiny tímto způsobem je šíleně drahé a ještě naši pravnuci budou platit stovky miliard, které si „zastropováním“ vláda takto od "obyčejných" českých občanů tak po česku odkloní formou "kompenzací" výrobcům, obchodníkům a bůh ví komu...

Ještě lepší volební trik je u plynu. Plyn za 3,- Kč, to je šílená láce, pokud si občan neuvědomí, že je to 3,- Kč/kWh, tzn. téměř 32,- Kč/m3. Pak se mění šílená láce na šílenou drahotu.

Jméno:Jitka
Datum:15.09. 08:02
Titulek:energie a zastropování cenodpovědět
https://www.parlamentnilis ty.cz/arena/rozhovory/Tune l-to-zastropovani-rekl-doc ent-Zima-Mrznuti-Jeste-hur e-714244

smažte mezery
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:21.09. 08:07
Titulek:Němci znárodní dovozce plynuodpovědět
Rozum mi to nebere. Jak je možné, že nelze zestátnit ČEZ kvůli jeho miliardovým ziskům, když Německo znárodní dovozce plynu Uniper?

Německá vláda se dohodla na znárodnění plynárenské společnosti Uniper. Odkoupí podíl od mateřské firmy Fortum a navýší kapitál firmy. Spolková vláda bude vlastnit asi 98,5 procenta akcií společnosti Uniper, napsal server týdeníku Focus.

No vidíte. Jenže, co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi, jak zní staré přísloví. Naše vláda je dosazena do svých funkcí, aby poslouchala EU, tj. Německo a činí tak velmi disciplinovaně bez ohledu na následky pro české obyvatele.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz