zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.08. 20:22
Titulek:bouřka, vichřice a lijákodpovědět
Dnešní vedro a dusno bylo na padnutí, ale odpoledne se zatáhlo, zahřmělo a spustil se nejen obrovský liják (údajně napršelo 20 mm srážek - u našich vchodů, kde zachytáváme dešťovku, se naplnily skoro celé prázdné sudy!), ale i docela slušná vichřice. Naproti Tescu v ulici Na Výsluní padly dva javory amurské (var. ginnala), měly nahnilé báze kmenů. Nebylo to poprvé, jenže paní Jelínková, správce zeleně, místo aby vybrala jako náhradní výsadbu za vyvrácené javory stromy keřovitého vzrůstu, třeba i jiného druhu, nechala vysadit do zeleného pásu vysokokomeny! Jejich kmeny se podobají spíš telegrafním tyčím a jsou vhodné do alejí kolem silnic nebo do úzkých ulic. Na sídliště do zeleného pásu mezi chodníkem a parkovištěm je nutné vytvořit zelené stěny zachycující emise z aut a prach ze silnice. Ano, vyhověla našemu požadavku na výsadbu keřů pod stromy, aby hnízdící ptáci v nich mohli dokrmovat mláďata už mimo hnízdo, jenže keře začaly prosychat (ach, ta nulová péče o novou výsadbu) a nyní (asi marně) bojují o život. Jsou místa, kde nebylo zasazeno nic. Ani stromy ani keře. Stávající javory nechala správkyně zeleně masivně a zbytečně ořezat. Výhony, kterým se podařilo vyrůst, byly opět ořezány. Každá rána na dřevině je vstupní branou infekce (spóry hub) a ta může být pro strom likvidační. To paní Jelínková neví?
Jméno:Karel
Datum:16.08. 17:15
Titulek:..nevíodpovědět
A asi vědět nepotřebuje.Má jiné starosti,jako Hmyzuzdarová.Spíš to vidím v nejhorší fázi na óbr mega akci,kde z toho pro některé kápne malá domů.Alespoň tak se to tu dělá.Jinak město je plné popadaných větví a větviček a jak bývá tradicí,FCC spí s odklízením.Dnes jsem byl na Mělníku,i na okrajích města se pohybují lidé a úklidová firma,mají zde spoustu mobiliáře,záchodky,odpadko vé koše na každém kroku.Tady je to jak v Chánově.
Jméno:jirba
Datum:17.08. 12:53
Titulek:parodieodpovědět
úklid města lidmi ve vestách, jak chodí s pytlem..je zoufalá parodie
Jméno:ivča
Datum:17.08. 16:06
Titulek:parodieodpovědět
Co by chodili uklízet po městě, stačí, že chodí pro dávky pravidelně
Jméno:KVĚTA
Datum:18.08. 12:12
Titulek:Uklidová firmaodpovědět
Tak jak je možné že tato firma která má nastarosti úklid města na všechno kašle ve městě je špína, bordel, kraje chodníků zarostlé některé lavičky zničené, všude hromady vajglů prostě hnus. Představenstvo města na to se.. hlavně že za to berou peníze, chce to vedení i se starostou nakopat do pr... a vyhnat je z řadu .HROZNÁ ŠPÍNA V NERATOVICÍCH
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.09. 08:25
Titulek:bude to častějiodpovědět
Zlín zasáhlo slabé tornádo, potvrdili meteorologové. Urazilo kilometr
16. září 2022
Odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu potvrdili, že Zlín ve čtvrtek zasáhlo slabé tornádo. Podle předběžných odhadů urazilo asi 1 200 metrů. Tornádo se vytvořilo během prudké přeháňky v místní části Malenovice. Poničilo billboard u cesty, větší škody zatím hlášené nejsou.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zlin/ zpravy/tornado-malenovice- vitr-bourka-dest-poniceny- billboard.A220916_101211_z lin-zpravy_ppr
Jméno:Karel
Datum:16.09. 15:30
Titulek:tento týdenodpovědět
prosvištělo Moravou již podruhé tornádo.Malenovice.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz