zpět na forum

Jméno:Jakub
Datum:12.07. 12:22
Titulek:Volbyodpovědět
Dobrý den paní Spevackova, blížící se volby mě evokovaly abych se zeptal na pár otazek.
1) co jste dokazala prosadit v tomto volebnim období
2) kolik nás občany stál váš plat
3) s kým pujdete do koalice aby jste opět nebyla v opozici
4) jak se zaručite ze prosadite to co navrhujete pred volbami
Děkuji a preji hezky den.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.07. 20:08
Titulek:konkretněodpovědět
Jste si jist, že se mě chcete zeptat na otázky?
Jméno:Jakub
Datum:13.07. 03:33
Titulek:Souhlasodpovědět
Ano, proto jsem je položil. Jako váš volič mě to zajímá a ještě jednou děkuji za jejich odpovědi, pokud to tedy není problem?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.07. 08:26
Titulek:volbyodpovědět
Na otázky se neptá, ale otázky se kladou. Pokud se týká vašich dotazů, ptejte se spíš na to, jak je možné, že koalice neumožnila opozici prosadit prakticky nic ze svých programů. Byla jsem také v opozici, jak jistě víte. Myslím si, že jsem dělala velmi poctivě to, co opozici přísluší, tj. plnila jsem důležitou úlohu kontroly a kritiky "vládnoucí" mafie, vehementně jsem upozorňovala na nešvary a nedostatky při správě města a to nejen ústně na zasedání, ale i písemně v desítkách článků na neratkách. Psala jsem články do Listů, pokud mi je ovšem město nezcenzurovalo. Druhá otázka je opravdu zvláštní. Proč se nepídíte po tom, kolik stála občany odměna starosty ukrajince, místostarosty privazitizátora a neuvolněné místostarostky, soustavné likvidátorky demokracie ve městě? Proč vás nezajímá kolik brali zastupitelé, kteří za celé volební období nepromluvili jediné slovo a jen poslušně mačkali knofliky? Další otázka je stejně nesmyslná. Vy víte, jak dopadnou volby, kdo se dostane do zastupitelstva a s kým bude možné spolupracovat? Já to nevím. Zaručit se o to, že něco prosadím, je opět zcela zcestná. Ti, co jsou u koryta, o něj budou znovu usilovat a to za každou cenu. Jsem přesvědčená, že se zase, tentokrát po vzoru vládní pětikolky, dá dohromady několik profláknutých stran či hnutí a opět se zmocní rozhodování o osudu města. Dalo by se to zvrátit jedině tak že půjde volit co nejvíce občanů a budou volit stranu, která bude zárukou, že město nebude podlézat developerům, milionářům, korporátním bankéřům a jiným vlivným lidem. Vaše otázky jsou bohužel zcela pomýlené a nelze na ně jednoduše odpovědět.
Jméno:Karel Svoboda
Datum:16.07. 02:01
Titulek:Zajímavé!odpovědět
Tak "koalice neumožnila opozici prosadit prakticky nic že SVÝCH programů"? Prosazení programů koalice funguje tedy tak, že koalice umožní opozici prosadit programy koalice? No to tedy jsou postupy vskutku kocourkovské!:-)))!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.07. 14:02
Titulek:vy jste neomylný, že.odpovědět
No jistě, chybička se vloudila a každý pochopí, o co jde, milý pane Svobodo. Nejste náhodou Petr? Jsou dva. Jeden horší než druhý.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:31.07. 08:47
Titulek:Usnesení předsednictva SPDodpovědět
1. Vláda Petra Fialy odsouhlasila půjčku společnosti ČEZ 74 miliard korun na to, aby
občanům mohla i nadále prodávat předraženou elektřinu, jejíž koncová cena činí už
téměř 4000 % výrobní ceny.
Vláda Petra Fialy (ODS), která má majoritní podíl v energetické skupině ČEZ, odsouhlasila
žádost tohoto energetického giganta o mimořádnou půjčku ze státního rozpočtu ve výši 74
miliard korun. Přitom ČEZ generuje zisky z výroby energie ve výši desítek miliard korun ročně.
Nepřijatelná je i skutečnost, že vláda tuto obrovskou půjčku schválila bez předchozího
projednání ve Sněmovně! Nejhorší je ale důvod této půjčky – zaplacení zvýšených záloh, které
má společnost ČEZ platit za možnost obchodovat s elektřinou na lipské energetické burze!
Vláda tak půjčuje společnosti ČEZ peníze našich občanů na to, aby jim mohla i nadále
prodávat předraženou elektřinu, jejíž koncová cena činí už bezmála 4000 % výrobní ceny!
Hnutí SPD vyzývá vládu, aby společnost ČEZ přiměla k zastropování cen elektřiny pro naše
spotřebitele a k tomu, aby na lipské burze prodávala pouze případné přebytky její produkce.

2. Vyzýváme vládu Petra Fialy, aby po vzoru Orbánova Maďarska zabezpečila
energetickou soběstačnost naší země.
Vyzýváme vládu k aktivním opatřením pro zabezpečení energetické soběstačnosti naší země
i po vzoru sousedních zemí. Například Maďarsko od srpna zastavuje vývoz zdrojů energie do
zahraničí. Zároveň tamní Orbánova vláda přijala sérii opatření podporujících energetickou
soběstačnost, jako je zvýšení domácí produkce uhlí a plynu, prodloužení životnosti stávajících
jaderných elektráren a urychlení výstavby nové jaderné elektrárny. Pokud naše vláda nemá
vlastní nápady, nechť se inspiruje návrhy hnutí SPD anebo maďarským příkladem!

3. Hnutí SPD bude nadále bojovat proti snaze vlády Petra Fialy zhoršit zdravotní péči
občanům.
Na pokračující schůzi Poslanecké sněmovny nás čeká další důležitý souboj o kvalitu
a dostupnost zdravotní péče pro české občany. Fialova vláda ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN
a Pirátů se totiž znovu pokusí silou protlačit snížení výdajů na zdravotní péči pro letošní rok o 14 miliard korun. V situaci dlouhodobě odkládaných zdravotních výkonů, obtížně dostupné
stomatologické péče, rostoucí inflace, cen energií a dalších výdajů v tomto resortu je to
nesystémový a nesmyslný návrh, který výrazně postihne pacienty i zdravotníky a nepomůže
vůbec nikomu. Je to ze strany vlády útok na veřejný zájem, přičemž vláda zároveň vydává
obrovské částky.
Jméno:Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD
Datum:03.08. 20:35
Titulek:Usnesení předsednictva SPDodpovědět
Vyzýváme Fialovu vládu, aby bojovala proti zdražování potravin a aby pomohla
českým zemědělcům a potravinářům.
Prezidentka Potravinářské komory ČR Dana Večeřová varuje, že pokud vláda Petra Fialy
(ODS) aktivně nezasáhne, hrozí další zdražování potravin. Výroba základních potravin je
energeticky náročná, proto naši producenti potravin požadují po vládě zejména kompenzace
drahých energií. Hnutí SPD považuje tyto jejich požadavky za oprávněné. Bez vládních
regulačních a kompenzačních opatření hrozí nejen zánik řady potravinářských firem a
pracovních míst jejich českých zaměstnanců, ale právě i další drakonický růst cen potravin,
zejména mouky, mléka, masa a pečiva. Například chléb v červenci zdražil meziročně o 41
procent, cukr o 40 procent, máslo a vejce o třetinu. „Signály, že by se ceny potravin měly
snižovat, necítíme," prohlásila k tomu prezidentka Potravinářské komory Večeřová. Česká
vláda podle ní svou nečinností k pomoci našim potravinářům a zemědělcům, oproti systému
dotací ze strany EU a podpory ostatních evropských vlád jejich zemědělcům, dostává naše
zemědělce do existenčních problémů. To je i názor hnutí SPD. Naši potravináři nemohou
cenově konkurovat výrobcům ze států, kterým jejich vlády přispěly na úhradu energií, což
učinilo 24 vlád z 27 států EU. Hnutí SPD předkládá dlouhodobě návrhy proti zdražování
potravin a na efektivní pomoc našim potravinářům a zemědělcům i návrhy na zlepšení
naší potravinové soběstačnosti v komoditách, které lze u nás vyprodukovat a na zajištění
potravinové bezpečnosti v případě krize. Je třeba zejména urychleně schválit náš návrh
zákona na podporu a ochranu produkce českých potravin a zákon o mimořádné tržní síle proti
zneužívání dominance nadnárodních řetězců na trhu. Aktuálně se pak musí neprodleně snížit
DPH u základních potravin na nulovou sazbu a zastropovat jejich ceny.


přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz