zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková, <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.07. 09:35
Titulek:V Nizozemsku se dál demonstrujeodpovědět
Jistě vám neuniklo, ale možná ano, ne všechny televizní kanály (jak výstižný název() seznámili diváky se situací v Nizozemsku. Co se tam vlastně děje. Vláda v Haagu chce do roku 2030 snížit škodlivé emise dusíku (oxid dusný z výkalů) na polovinu. Na metan novináři zapomněli. V některých oblastech je chce srazit až o 100 procent! Čili vyvraždit všechen dobytek! Opatření počítají s tím, že se jejich chovy sníží až o jednu třetinu. Proč? Protože dobytek vypouští za zadní části těla plyn metan CH4 a z výkalů oxid dusný, což jsou tzv. skleníkové plyny, údajně způsobující oteplování planety. Celá záležitost je velmi komplikovaná a není zcela jisté, že se bude planeta skutečně v budoucnu oteplovat. Jenže EU se zbláznila, vyhlásila tzv. green deal, čili zelenou dohodu pro Evropu, která chce do roku 2050 dosáhnout klimatické neutrality. Velmi laicky řečeno, že se přestane oteplovat, což je blbost. Nebudou se používat fosilní paliva, sníží se emise a zavede se elektrodebilita.(Zbytek světa bude dál vesele vypouštět emise, jen Evropa upadne do bídy větší než si dovedeme představit.) Ale to snad už všechno víte, ne? No a jedním z cílů je snížit produkci metanu a dusíku jako skleníkových plynů plynů tím, že se vymlátí dobytek, lidé budou okusovat trávu a stanou se z nich vegetariáni. (Na otázku, čím budou hnojit pole, nejsou nadšenci vegetariánské stravy schopni odpovědět. Prý umělými hnojivy. Bohužel, vyznačují se nevzdělaností, pole bez organického hnojiva degradují, čili ztrácejí úrodnost.)

V Nizozemsku se s tím se zemědělci odmítají smířit. Protesty se stupňují. Tento týden došlo dokonce na střelbu, když policisté poblíž Groningenu zahájili palbu na traktor demonstrantů, který je údajně ohrožoval. Naštěstí nikoho netrefili. Nizozemci jsou frajeři. Mají recht, jak říkáme my Češi. Čekám, kdy dojde na lidi, neboť i oni vypouštějí metan. A lidstvo je značně přelidněno. Více než krávy. Ačkoliv i volů je u nás dost.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/zahranicni/
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.07. 09:48
Titulek:ještě dodatek ze včerejškaodpovědět
Objevila jsem aktuálnější zprávy ze zdroje, který jistě nešíří lži a dezinformace :-):
https://echo24.cz/a/SyyCV/ nizozemi-protesty-farmari- hnojiva-vlada-zakaz-dusik

"Protest nizozemských farmářů proti dusíkaté politice vlády pokračuje. Zhruba třicet traktorů ve tři ráno znovu zablokovalo centrum pro distribuci potravin Jumbo ve Woerdenu. Na sociálních sítích se objevily i videa, na kterých se k nizozemským farmářům přidali na dálnici A7 na hranicích i ti něměčtí. Během vlny protestů bylo zatčeno mnoho farmářů, na demonstranty policie dokonce střílela, píše web Dutch News. Evropská unie navíc nizozemským zemědělcům zasadí novou ránu. Podle webu NL Times brzy skončí výjimka pro hnojení kravským hnojem. EU ale dává od protestů ruce pryč s tím, že jde o nizozemskou záležitost. Nekompromisní zelená politika vlády Marka Rutteho a jeho „Plán pro dusík,“ který požaduje vybít 30 procent stád hovězího dobytka do roku 2030 a v některých oblastech chov zvířat kabinet úplně zakázat, vzedmul v Nizozemí obrovskou vlnu protestů. Tamní farmáři se zjevně inspirovali v Kanadě a dalších zemích a vyrazili na silnice s traktory a dalšími vozidly, aby blokádou protestovali proti vládnímu opatření."

Tož dobrý den, kdy my poslechneme výzvu EU a vybijeme krávy, tedy pokud ještě nějaké máme? S heslem na rtech "Vstříc lepším zítřkům!"
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.07. 20:25
Titulek:Autor:Ladislav Jaklodpovědět
Převzato. Nizozemská vláda je tou nejpokrokovější na světě. A ve své pokrokovosti nejradikálnější. Radikální natolik, že je schopna se k lepšímu podnebí klidně i prostřílet.

Když před časem prolétla mediální krajinou informace o tom, že nizozemský stát se rozhodl k závazku snížit emise metanu, sodovkového plynu a dusičnanů během příštích sedmi let na polovinu, mnoho pozornosti si nezískala. Jen někteří pozorovatelé si všimli, že takový plán obnáší faktickou likvidaci slavného a tradičního holandského zemědělství.

Stát bude vytlačovat farmáře z jejich půdy, provádět nucené výkupy pozemků a zavede drastické limity stavu dobytka. Nizozemský venkov, po staletí usilovnou prací řady generací kultivovaný do podoby všem známé hustě obydlené „holandské zahrádky“, se má proměnit v přírodní lesoparky. Výtečné holandské sýry mají patrně zmizet z regálů samoobsluh a přestěhovat se do luxusních prodejen exotických lahůdek nebo spíše do muzea. A zemědělci? Ti si asi mají najít jinou zábavu.

Jenže nizozemským farmářům se taková představa vlastní budoucnosti pranic nelíbí a rozhodli se protestovat. A velmi hlasitě. Odhodlání nizozemské vlády prosadit lepší podnebí pro celý svět se ale nějakými protesty zviklat nedá.

A tak se stalo, co se stát muselo. Zrovna včera, v provincii Frísko, použila policie při potlačování farmářských protestů ostrou munici. Střílející policisté se hájí tím, že traktory a kombajny protestujících ohrožovaly bezpečnost. Že bezpečnost a budoucnost ohrožují naopak šílené plány nizozemské vlády, to ve zprávě agentur nenajdeme.

Naše republika má také vládu, která se hlásí k pokroku. Co se včera kde šustlo za výstřelek, to se nám zítra servíruje coby příklad k následování, a pozítří už jako povinnost. Budeme i u nás likvidovat venkov a decimovat zemědělství? Leckdo by řekl, že už se to děje.

Ale zatím se u toho v Česku nestřílí. Zatím.
Autor: Ladislav Jakl
Jméno:Dr. Novák
Datum:11.07. 13:03
Titulek:Nebetyčná blbostodpovědět
Dobrý den,
nejsem si jistý, zda Nizozemcům došlo, že vybitím skotu nebudou mít mléko, a na výrobu sýrů budou moci zapomenout.
Ostatně, člověk se při sledování podobných nápadů diví, že neumřel po vypití sodovky, sycené CO2.
Krásný den bez hlupáků přeje
Dr. Novák

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz