zpět na forum

Jméno:Bolek
Datum:22.06. 19:22
Titulek:Je to pravda nebo falešná zpráva?odpovědět
Převzato z www.czechfreepress.info:
Prezident Ruska podepsal dekret o odvetných sankcích vůči zemím, které již dříve zavedly několik balíčků protiruských sankcí. Vyhláška se jmenuje:

„O použití zvláštních hospodářských opatření v souvislosti s nepřátelským jednáním některých cizích států a mezinárodních organizací“.

Text vyhlášky obsahuje zákaz pro ruské protistrany provádět transakce s těmi fyzickými a právnickými osobami, na které se vztahují sankce ze strany Ruské federace.

Žádný státní orgán, včetně místních úřadů, nemá právo provádět transakce se sankcionovanými strukturami, plnit povinnosti z dříve uskutečněných transakcí, pokud takové transakce nebyly v tuto chvíli 100% provedeny.

Je zakázáno provádět finanční transakce, ze kterých mohou mít prospěch ty struktury a osoby, které jsou uvedeny na ruských sankčních seznamech.

Vyhláška také zakazuje vývoz surovin a výrobků z ruského území, pokud jsou dodávány do zahraničí sankcionovaným strukturám nebo osobám s nimi spojenými

Na základě znění vyhlášky můžeme říci, že sankcionované zahraniční struktury mohou ztratit dodávky prakticky jakéhokoli zboží vyrobeného v Rusku a všech nerostů těžených v Ruské federaci. Moskva tak může připravit evropské podsankcionované struktury o dodávky plynu, pokud nepřijmou podmínky Ruské federace pro platbu prostřednictvím rublových účtů v ruské bance.

Nepřátelské země také mohou přijít o dodávky hnojiv, obilí (a dalších potravin), paliv a maziv, uranu - včetně obohaceného pro jaderný průmysl), niklu, produktů pro high-tech průmysl, leteckých a raketových motorů a mnoho dalšího.

Dekret mimo jiné fakticky umožňuje ruské straně neplatit dluhy nepřátelským zemím a společnostem z takových zemí. To lze považovat za částečnou kompenzaci za zmrazení (skutečné krádeže západními zeměmi) ruských aktiv."

Poznámka: ČR JE vůči Rusku nepřátelská země.Jméno:Neratovanda
Datum:27.06. 12:22
Titulek:Staré české příslovíodpovědět
Už můj děda věděl a znal: "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá"

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz