zpět na forum

Jméno:Pepa
Datum:20.06. 16:52
Titulek:Za Babiše bylo lépe...odpovědět
Několik let jezdím do Prahy a zpět pouze s OP, nikdy jsem v autobuse linky 348 nic neplatil, ale dnes mne zpáteční cesta do Neratovic stála 11 korun.

Prostě a jasně,
ministr dopravy Martin Kupka (ODS) nekecal.

Jméno:Bob
Datum:20.06. 20:02
Titulek:Konečněodpovědět
No už bylo načase aby jste se z příživníka stal platným členem společnosti.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.06. 20:06
Titulek:k čemu sleva pro seniory, že? odpovědět
To víte, staří lidé jsou příživníci společnosti. Nic nevybudovali, nikomu nejsou prospěšní a jen zaclánějí. Asi by bylo lepší, kdyby dobrovolně odešli. Jen mi nejde na rozum, proč mají slevu i studenti, nejsou to také příživníci?
Jméno:Bob
Datum:21.06. 15:53
Titulek:co dodatodpovědět
A to je ten problém, pánovi je 54 neplatí nájem popelnice vodu teplo. Chápu ze je vám sympatický ale pro mne je to (a bude) prizivnikem. Tohle opravdu chcete živit? Ja tedy ne pokud ooravdu máte toto ve volebním programu tak můj hlas nezískáte.
Jméno:Jitka
Datum:22.06. 10:24
Titulek:blbostodpovědět
Jestli je mu 54, neměl slevu. Jen tady provokujete.
Jméno:Pepa
Datum:21.06. 12:17
Titulek:Postižená husaodpovědět
se ozvala,
že ty jsi uvolněný pracovník STANu?
Jméno:Jarda
Datum:21.06. 17:02
Titulek:Bobeodpovědět
Blbe (promiň, Bobe) a můžeš nám laskavě napsat v čem jsi ses konkrétně stal Ty platným členem společnosti? Co děláš, kolik odvádíš na daních apodobně. Co jsi udělal konkrétně pro společnost? Blbe (promiň, Bobe - nějak mi to nejde napsat), jestli si myslíš, že po vyhulení jonta a pár pivech jsi mouddrý, tak tomu nevěř. Za chlapem jsou činny a né blbý keci na internetu. Až něco dokážeš tak to dokaž a já se Ti rád omluvím, ale zatím neodsuzuj ostatní.
Jméno:Bob
Datum:22.06. 05:03
Titulek:nechápuodpovědět
Neodsuzuji, Pepu znám tak vim co píšu. Mam titul z fyziky a prirodnich věd pro spolecnost jsem toho vymyslel jiz dost s mym zlepsovaky pracujete skoro denně. Nemam se za co stydet, jen za Pepu bohužel. Tak mejte hezky den a je mi vás líto když se perete za nekoho o kom nic nevite a jste ochoten pro nej bojovat do roztrhani. Moje úcta.
Jméno:Pepa
Datum:22.06. 10:02
Titulek:Bobe,odpovědět
nevím kterého Pepu znáš, ale já to nejsem.
Tvému Pepovi je 54, mně víc než 75. Já jsem proto jezdil zdarma, tvůj Pepa na to ani nemá nárok.
Celý život jsem pracoval a stále pracuji. Titulem (tituly) se nechlubím, protože titul člověka nedělá.

Vřele doporučuji:
tvému Pepovi se omluv, umíš-li to.
Jméno:xxx
Datum:22.06. 13:07
Titulek:Kup si lítačku,odpovědět
budeš jezdit zdarma jako dosud. Já to tak mám i po 12.6.
Jméno:xxx
Datum:25.06. 17:33
Titulek:Mýlil jsem seodpovědět
Cena jízdného by vskutku měla být 50%, tj. 11Kč. Oni i řidiči mají ve věci zmatek. Jednu cestu jsem jel za 0Kč, zpátky za 11Kč. Obojí s toutéž lítačkou
Jméno:Marie
Datum:26.06. 11:17
Titulek:motáme se stáleodpovědět
V jedné a též spirále.Na jednu stranu důchodcům přidají,mezitím se zvyšují ceny všeho,nově i jízdného.Takže nula od nuly pojde.Vláda lidem lže a směje se do xichtu jak pomáhá,ale nikde to není vidět.Jen lid upadá do ještě větší chudoby.Pryč s ní!!Poláci,Maďaři a další zvládají..
Jméno:Alena
Datum:22.06. 14:15
Titulek:Pro Pepu - údajně 75+odpovědět
Pane, asi trochu kecáte a omlouvat se nebudu, protože zde to máte dáno:
Od 1. dubna 2022 dochází v návaznosti na úpravy výše celostátních slev ke změnám cen jízdného pro děti, studenty a seniory ve Středočeském kraji. Státní sleva pro tyto tarifní kategorie (děti od 6 do 18 let, studenti od 18 do 26 let a senioři od 65 do 70 let) se snižuje ze 75 % na 50 %. S tím souvisí i změna cen jízdného pro jednotlivou jízdu i předplatních kuponů PID, které budou nově poloviční oproti plné ceně. Další změnou bude zavedení zlevněného jízdného pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P ve Středočeském kraji, kteří budou mít nově slevu 75 % z plné ceny jízdného, a to jak v autobusech, tak ve vlacích PID (dosud mohl cestovat v autobusech zdarma).
Jméno:Alenko,
Datum:24.06. 14:13
Titulek:nekecám a omlouvat se nemusíš.odpovědět
Používat ctrl+C a Ctrl+V umíš dokonale, ale hlavu máš dutou, prázdnou, bez přemýšlení.

- Já mluvím o tom,
že jsem v minulosti jako důchodce +70 jezdil v rámci PID Středočeského kraje zdarma, řidič požadoval jen OP.

- Dnes zaplatím za cestu z Prahy 11 Kč a věřte, nevěřte za cestu z Náměstí na Kojetickou 7 Kč.
To by blb nevymyslel.

- Těším se,
až půjdou opoziční politici do důchodu a budou říkaz: "Za Babiše nám bylo lépe..."
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.06. 15:04
Titulek:je to prasárnaodpovědět
Ano, bylo nám lépe. Měli jsme slevu 75%, měli ji i studenti, kteří bez ohledu na to se neustále strefovali do Babiše a dodnes se do něj strefují. Měli slevu na neomezené cestování po celé republice, kdysi platila sleva ze školy domů a zpět. Důchodci musí jezdit k lékaři, mnohde i jinam - na nákupy, do lékárny, ale také hlídat vnuky, aby mohli mladí pracovat. Většina seniorů nemá auto a při současných cenách pohonných hmot by ho nemohli ani využít. To si ti zmetci nahoře neuvědomují. Pan novinář Kupka (a jak si ho chválili v Líbeznicích) se už zařadil do lajny STAN a dodržuje stranickou disciplinu. Ano, za Babiše bylo líp a za komunistů dvakrát tolik. To jsme byli skoro ve všem soběstační, vyrobili jsme cokoli a ještě podporovali potravinami Kubu a SSSR. Byly byty, podporovali rodiny s dětmi a novomanžele, byla práce, rekreace, nebylo exekutoři, bezdomovci a nikdo nepotřeboval zadlužit se na dvacet let.
Jméno:babiznooo,
Datum:24.06. 18:02
Titulek:nastartuj koštěodpovědět
bez zpáteční letenky.
Jméno:Iveta
Datum:25.06. 08:34
Titulek:cena jízdnéhoodpovědět
Nevím, proč by důchodci nad 70 let měli v kraji dále jezdit zadarmo, když ti do 65 let musí platit plnou cenu. Myslím, že těch 11 Kč za cestu to Prahy nikoho nezruinuje. A že platíte z Náměstí na Kojetickou 7 Kč, to je takový problém ten kousek pěšky?
Jméno:Jana
Datum:26.06. 12:19
Titulek:a proč ne??!odpovědět
Do těch 65 je jich plno ještě pracovně činných,od této výše věku výše se to dá pochopit pro toho,kdo myslí.Až jednou budete sama a třeba nemocná,sil ubývat,pochopíte.Penzisté krom přibývajících nemocí mají i fin.zátěž v podobě plateb za léky.To jste si asi neuvědomila,že??!Pokud jde o cenu jízdného z náměstí na Kojetickou příjde mi to též neadekvátní.Človíčku,zopak ujte si matematiku a základy ekonomie a přestaňte se do důchodců strefovat.Ti celí život pracovali,mnozí fyzicky,tvrdě-v továrnách i zemědělství a vytvářeli hodnoty pro další generace.Čím přispíváte Vy??!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.06. 19:24
Titulek:jistěodpovědět
Je rozdíl, zda je důchodce žena či muž, muži měli obecně vyšší platy a mají tudíž i vyšší důchody. Také záleží na tom, zda je jsou důchodci manželé, ti si někdy žijí docela dobře, ale když je důchodkyně vdova a je sama, a ještě nemocná, to je pak hluboko do kapsy. Nedej bože, aby se pokazila pračka či lednička a bez té je v paneláku žít nemožné. A zase je rozdíl, když člověk žije v domku na vesnici, má slepičky či nějakou jinou drůbež, má zahrádku, na ní se dají vypěstovat brambory a zelenina, nějaké ovoce. Lidé v panelácích, pokud nemají někde zahradu či chalupu, to je pak zlé. No však naše vedení města dobře ví, proč nechce rozšiřovat zahrádkářské osady a chce rušit ty stávající, chudým se dobře vládne a za parcely na výstavbu rodinných domků vždy něco kápne.
Jméno:Eva
Datum:26.06. 22:13
Titulek:Jistěodpovědět
Zmiňujete vdovy a zapomínáte, že důchodkyně/důchodce-vdova/ vdovec pobírají navíc vdovský/vdovecký důchod. Určitě namítnete, že malý, ale proč jsou finančně zvýhodňováni? Co např.taková samoživitelka, která byla vždy na vše sama, s minimální šancí si na důchod našetřit? Jsou i svobodní/rozvedení důchodci, kteří jsou na placení nájmu sami. Co ti mají říkat?




Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.06. 07:22
Titulek:jak se na to dívám.odpovědět
Vdovy a vdovci pobírají vdovský či vdovecký důchod, i když minimální. Asi proto, aby se velmi skromně vykompenzovala ztráta mnohdy celoživotního druha a také proto, že vše je nastaveno na vyšší náklady a minimalizovat je, což je mnohdy nemožné. Je to jen můj názor a nevím, zda správný. Možná je to proto, že stát předstírá, že podporuje manželství, děti z něj pocházející jsou více chráněny finančně i bezpečnostně, a lépe vychovány. To ale už dneska neplatí, i v rodinách se rodiče podvolují dětem a to je cesta do pekel. Je spousta tzv. samoživitelek, mají "přítele" a někdy velmi vysokou životní úroveň. Často využívají svoje postavení coby samoživitelky čerpáním některých výhod. Např. dostanou děti do školky a pod. Nemám jim to za zlé, jinak by děti do školky nedostaly. Stát tyto malé i větší podvůdky podporuje. Když jsou nahoře velcí podvodníci, není se co divit. Stát vůbec rodiny s dětmi nepodporuje. Na to byli zlatí komunisti! Vše pro děti bylo dotováno, školní pomůcky zdarma, školy v přírodě za hubičku, zdravotnictví opravdu zdarma a to lékaři předepisovali i aspirin nebo nějakou mastičku. byla pohotovost dospělá, lékárenská a lékaři chodili do rodin na návštěvu. To bylo.
Jméno:Iveto,
Datum:26.06. 14:11
Titulek:až ti bude 65+ a budeš v důchodu,odpovědět
vzpomeň si,
jak jsi byla hloupá!
Jméno:Iveta
Datum:28.06. 19:09
Titulek:Až mi bude 65?odpovědět
No moc vzpomínat nemusím, je mi 64 a jsem v důchodu. Za cestu do Prahy platím tedy plnou cenu jízdného. Proto trvám na tom, že 11 Kč důchodce nad 70 let za jízdenku nezruinuje.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.06. 21:58
Titulek:myslete i na jinéodpovědět
Milá zlatá, uvědomte si, že tisíce důchodců musí cestovat k lékaři, do lékárny, z vesniček nakupovat a také hlídat vnoučata a jejich jízdné není jedenáct korun, ale mnohem a mnohem více. Proto i já budu opakovat: zlatý Babiš.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz