zpět na forum

Jméno:Jarda
Datum:17.06. 06:27
Titulek:demonstrace - první vlaštovkaodpovědět
Přehled oznámených shromáždění v hl. m. Praze:

V sobotu 18.6.na Václavském náměstí v horní části od 15.00 do 17.00 se koná demonstrace občanů proti drahotě. Pořádá KV KSČM.

Kdo bude konečně pokračovat? Co odbory? Pořád vyhrožují gen. stávkou.










Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.06. 06:52
Titulek:převzato, výstižné. odpovědět
Inflační počítání
MARTIN KAVKA

Tak nevím, jestli naše vláda je složenina z tragédů anebo komiků.

Snížení spotřební daně sice vypadá dobře, ale ve skutečnosti státní pokladnu to nebude stát ani korunu, protože díky zvyšování cen pohonných hmot, a nejen pohonných hmot, se vybere několika násobně více na DPH než bude ztráta na příjmové straně z DPH.

Dneska jsem tankoval plnou. 2600 jsem sice neobrečel, ale ještě nedávno jsem platil 1 792.

Tak jsem si to i spočítal. Před měsícem mě km stál 1,6 koruny. Dnes to jsou 2,30 Kč (rohlík už stojí také 4,-Kč). Předtím stát dostal na DPH a spotřební dani z km 0,78 Kč. Dnes to je 0,9 Kč. Na km. Když se sníží spotřební daň o 1,5 Kč. Tak stát dostane z km 0,8 Kč. Takže stát bude na stejných penězích, s jakými počítal před měsícem.

Jenomže například před měsícem Margotka stála 10 Kč, dnes už stojí 19 Kč. Tam stát dostal 1,5 koruny. A dnes dostane 2,47 koruny.

Ano, u důležitých věcí, které člověk nemůže ošidit, ceny jdou, stejně jako DPH nahoru. Víte, že existují země, jako Manitoba v Kanadě, kde DPH na potraviny je nulové? Jasně, Margotku nejíte od rána do večera, stačí jen jednou za čas…

Tak dám jiný příklad. Stavební ocel. Ještě nedávno kilo stavební oceli bylo kolem 30 korun za kilo. Dnes to je 62. Ocelová konstrukce pro menší halu, bratru 120 tisíc kilo neboli 120 tun. Materiálově předtím 3 miliony 600 tisíc korun. Z toho DPH 624 793 Kč. Dnes to je 7 milionů 440 tisíc, z toho DPH 1 milion 291 tisíc. Stát tak dostane o 666 446 Kč více na DPH, než vybral předtím.

Pokud si někdo myslí, že 120 tun je nějaké velké množství, tak opravdu není. Je to jen malá, skoro nenápadná hala. Velké haly mají konstrukce v desítkách, až stovkách miliónů korun.

A ještě něco bližšího. Myslím, dle sebe, že průměrný člověk sní každý den 4 rohlíky a 250 g chleba. Rohlík stál 1,5 koruny a stát z toho dostal 19 haléřů. Dnes stojí 2,3 a stát obdrží 30 haléřů. Ono se to nezdá moc. Ale – za rok jeden člověk jen na rohlíkách dal státu 277,4 Kč, dnes už je to 438 korun. Chleba stál kilo 35 korun. Čtvrtka chleba na den znamenala odvod státu denně 1,51 koruny. Dnes je to 1,95 korun. Za rok to bylo 551 korun, dnes už to je 711,75 koruny.

Ve shrnutí: Předtím člověk odvedl státu na DPH za rohlíky a chleba za rok 828,4 korun, dnes to je 1 149,75. Rozdíl 321,35 ve prospěch státu. Ono se to nezdá moc. Jenže! Když budu počítat, že se to týká například jen 8 mil. lidí, tak to činí za rok 2,57 mld. Kč navíc do státní pokladny.
Jméno:Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.06. 06:53
Titulek:převzato, výstižné. Dokončení.odpovědět
Jen na rohlících a chlebu!!! Ve skutečnosti jen za potraviny shrábne stát desítky miliard korun z DPH, které získá jen díky zvyšování cen.

A to nepočítám průmysl, elektroniku, oblečení, drogerii….. apod.

Vychází mi z toho jen jedno jediné. Není v zájmu státu, aby to vše bylo levnější. Naopak! Pro stát jsou to příjmy, s kterými předtím politici nepočítali. Jen se obávám jedné věci, že v důsledku to povede, že lidé začnou více počítat za co utratit svoje peníze, což ze strany lidí povede k menšímu utrácení. Tím se méně prodá, začne se propouštět a ekonomika spadne do recese. Takže stát má teď sice krátkodobě vysoké příjmy, ale brzy se může stát, že bude mít takové výdaje, jako ještě nikdy v historii.

Takže ne, opravdu to není Putinova drahota, jak se nám ti šašci snaží namluvit. Putin proti nám žádné sankce nevyhlásil. A ty ceny jsou důsledkem právě našich sankcí na Rusko. Jen nevím, proč si politici berou jako rukojmí vlastní občany.




přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz