zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.05. 09:11
Titulek:Pan starosta Kroužecký nelenil...odpovědět
Ivan Bartoš:
Po celé republice je řada zdevastovaných budov, které by přitom mohly po opravě sloužit k bydlení. Ať už krátkodobému nebo dlouhodobému. I proto jsme vypsali miliardový program pro obce a kraje, aby mohly podobné objekty zrekonstruovat a nabídnout lidem k užívání. V krizi pomohou válečným uprchlíkům, následně samozřejmě zůstanou pro místní občany.

Pustili se do toho třeba v Neratovicích.
Starosta Roman Kroužecký neváhal a přihlásil obec do našeho programu. Dnes mi ukázal ubytovnu, kterou opravili. Má kapacitu 15 ubytovacích jednotek pro 30 osob. Proběhlo důkladné vyčištění prostor, menší stavební úpravy jako jsou nové podlahové krytiny, zárubně a podobně. Samozřejmostí je i vybavení kuchyně a pokojů.
Přesně takhle to má vypadat. Rychlá a účinná pomoc vzniklá ze spolupráce obcí a státu.
&#128220;
Z programu mohou dnes obce rekonstruovat byty s náklady 120 tisíc korun na lůžko, což vychází v průměru na 250 tisíc korun na vznik jedné bytové jednotky.

Žádosti o dotaci je možné podávat až do 31. května 2022, přičemž poslední možný termín pro předložení dokladů k čerpání dotace je 30. listopad 2022. Náklady je možné na rekonstrukce uplatňovat i zpětně - ode dne, kdy Ruská federace napadla Ukrajinu. To je třeba i případ Neratovic.

Máme odvahu dělat, co je správné. Tohle je jen jeden z mnoha dílků skládačky na cestě k dostupnějšímu bydlení v Česku. Každá chytrá investice či iniciativa k posílení obcí a obnově bytového fondu je krok směrem k cíli!


Jméno:Dr. Novák
Datum:26.05. 16:39
Titulek:příspěvkyodpovědět
Dobrý den vespolek,
nějakým, asi technickým nedopatřením, zmizel můj příspěvek. Škoda, už si nepamatuji, co jsem psal. Ale obecně, je dobře, že se pokojíčky opravily, až speciální operace skončí, budou připravené pro místní nemajetné hledající střechu nad hlavou.
Četl jsem tuhle tuze zajímavou starou knihu, takové pojednání, o skalních bytech a jak je obce využívaly pro ubytování vdov a podobně. V mnohém by to bylo i pro dnešní situaci sociálně slabých inspirující. Žel, dnešní mocipáni jako by potřebovali vše vymýšlet nově, jinak, dávají si to i do názvů (ne)stran, protože všichni ti (ne)straníci se tváří (ne)závisle, přitom často je to jen NEznalost.
No všem hezký den!
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.05. 08:44
Titulek:...proč právě nyníodpovědět
Ale to se mohly nechat opravit pro místní nemajetné už dávno, ne? Znamená to, současný že starosta Kroužecký (a doufám, že ne budoucí) nadřazuje cizí státní příslušníky NAD naše české občany? je to správné? Já tvrdím, že NE. Našla jsem zajímavé sdělení, jak pan Orbán dělá vše pro Maďarsko a jeho občany.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.05. 08:45
Titulek:Orbán řeší dopad inflace...naše vláda NEodpovědět
Maďarsko zavede pro nadnárodní společnosti mimořádné odvody, oznámil dnes maďarský premiér Viktor Orbán. Podle jeho slov by to mělo vládě pomoct zmírnit dopady zvyšujících se cen a také zabezpečit přezbrojení maďarské armády,.
„Nařídíme bankám, pojišťovnám a velkým obchodním řetězcům, energetickým a telekomunikačním firmám i leteckým společnostem, aby část svého mimořádného zisku zaplatily do dvou fondů, které kabinet založil na zmírnění dopadu zvyšování cen pro domácnosti a pro přezbrojení maďarské armády. Toto nařízení platí pro léta 2022 a 2023. Od těch, kdo mají v tomto válečném období mimořádný zisk, očekáváme, že budou pomáhat lidem a přispějí k výdajům státu na obranu,“ řekl Orbán.

Výši mimořádných odvodů oznámí vláda ve čtvrtek.
Jméno:Kobot
Datum:27.05. 12:41
Titulek:všichni nahoře nejednají v našem zájmuodpovědět
Internet: A hlavně si uvědomte, že kdokoliv se dostane do vyšších řídících struktur i na úrovni našeho státu, okamžitě se dostává do vleku globálních elitních struktur, a to znamená, že automaticky začíná jednat v jejich a ne našem zájmu! Změnit to může jen masový tlak zdola! A následná změna celkového konceptuálního směřování, které bude skutečně zaměřeno na prospěch většiny.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:31.05. 20:05
Titulek:Usnesení předsednictva SPDodpovědět
Vláda Petra Fialy je lhostejná k chudnutí občanů. Je potřeba pomáhat našim občanům
a zároveň ukončit plošnou dávkovou turistiku pro ukrajinské migranty.
Vláda Petra Fialy (ODS) má podle aktuálního průzkumu agentury CVVM důvěru pouhých 35
% občanů. Podle průzkumu agentury STEM/MARK si také 73 % našich občanů myslí, že jim
vláda dostatečně nepomáhá v boji s drahotou. Mnoho našich domácností se proto propadá do
chudoby. Vláda ovšem namísto toho, aby našim občanům pomáhala, opět předvádí pouze neuvěřitelný diletantismus. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL)
už déle než měsíc není schopen předložit avizovaný návrh na mimořádný finanční příspěvek
ve výši 5 000 korun rodinám na děti do 18 let, který stejně chudobu neřeší. Vláda minulý týden
tuto pomoc opět odložila, protože návrh zákona obsahoval hrubé právní nedostatky, byl v
rozporu s Ústavou i s evropským právem. Navíc příspěvek tak, jak je koncipován, by
penalizoval mnohé rodiny se studujícími dětmi, které by dávku nedostaly, bez ohledu na to,
jak jsou chudé. Na druhou stranu by příspěvek zvýhodnil rodiny, které pronajímají byty, protože
příjmy z nájmů se do limitu nezapočítávají. Jde o tragickou ukázku naprosté neschopnosti ministra Jurečky i celé vlády! Vláda SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů a STAN byla jmenována před více než pěti měsíci a zatím žádná užitečná plošná systémová opatření, která by pomohla občanům zvládnout prudké zdražování všech základních životních nákladů a která by zastavila zdražování, nezavedla. Je potřeba pomáhat našim občanům a zároveň ukončit plošnou dávkovou turistiku pro ukrajinské migranty. Česká republika nesmí nahrazovat sociální systém Ukrajiny, který nefunguje, či spíše neexistuje. Je nutné v první řadě a okamžitě pomáhat ne vlastní vinou sociálně ohroženým českým občanům, zaměstnancům, živnostníkům, rodinám s dětmi a seniorům. Současná vláda není schopna koncepčního řešení, zatím pouze doporučuje méně jezdit auty, méně topit, nosit dva svetry a vyměnit okna, a dostává tak naše občany, podnikatele a firmy do vážných existenčních potíží, a navíc veškeré
problémy svaluje na předchozí vládu a překážející pravidla Evropské unie. Tato vláda je tou
nejneschopnější vládou v naší novodobé historii a měla by okamžitě podat demisi. Pokud pravidla Evropské unie neumožňují řešit rozvíjející se hlubokou krizi, nelze v ní podle hnutí SPD setrvávat.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.06. 13:22
Titulek:Ukrajinští cikáni z hlaváku v Nera???odpovědět
Na facebooku se šíří zprávy, že do Neratovic budou údajně z iniciativy vedení Neratovic umístěni maďaro-ukrajinští cikáni, vylikvidováni z hlavního nádraží v Praze. Víte o tom něco bližšího? Už jsem to slyšela z mnoha úst.
Jméno:Alena
Datum:05.06. 19:02
Titulek:Fakt?odpovědět
To je novinka, kde jste to na facebooku našla? To tu bude veselo.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.06. 19:44
Titulek:šíří se to různěodpovědět
Mám to z druhé ruky, už to říkalo několik lidí, já osobně na facebooku nejsem. Starosta Kroužecký by měl veřejně vystoupit a buď to dementovat nebo potvrdit, aby se nešířily fámy. Vznik drbů a podivných zpráv podporuje nedostatek informací.
Jméno:jirba
Datum:09.06. 14:25
Titulek:věřit v Bohaodpovědět
já těm třem z radnice nevěřím.
Jméno:Lojza
Datum:05.06. 04:38
Titulek:ani bychodpovědět
Se nedivil.A jistě to bude na "tajňačku".Bez infa veřejnosti.Tyhle lidi je třeba někam přemístit a postarat se o ně jak tvrdí slepenec.Dostali to jistě od EU úkolem.A jelikož lidi nesouhlasí a nelíbí se jim to,jak to asi dopadne??!
Jméno:Anna Spěváčková, zast. za SPD <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.06. 06:28
Titulek:vypadá to takodpovědět
Ano, my se postaráme o každého, kdo k nám přijde. O naše české lidi se vláda nestará. V žádném případě nám nesmí být vzorem Maďarsko a Orbán. Pokud se týká našeho vedení města, veškerá rozhodnutí se dělají v úzkém kruhu koalice nebo o tom rozhoduje s jejím tichým souhlasem starosta Kroužecký. Když jsem na zasedání nazvala tyto manýry jako fašistického diktátora ( a co je to jiného?), když mi třikrát nechal bezdůvodně vypnout mikrofon (předtím nechal hovořit k územnímu plánu zast. Proškovou a Vebra, k témuž tématu jsem chtěla mluvit i já), členové koalice mlčeli. Budou volby a už jsem vyslechla pár lidí, že jsou naštvaní nebo že je politika nezajímá (!) a volit nepůjdou. Takže ti, kteří chtějí zůstat u moci nebo ji chtějí získat, si zvolí sami sebe za podpory jejich příznivců a rodin!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.06. 10:51
Titulek:chyba odpovědět
svých příznivců...paní profesorka Doupalová ze SVVŠ Hejčín v Olomouci se obrací v hrobě!
Jméno:Antivir
Datum:05.06. 08:35
Titulek:Pravý prostorodpovědět
Baví mě ta bizarní ironie všeho, co se poslední dobou děje. Někde ve vyšších intenzitách ta ironie nabírá silnej nádech debility a nepříčetnosti, ale nic z toho už nikomu nevadí. Dávno jsme překročili hranici, kde ještě mělo smysl apelovat na zdravej rozum. Proběhli jsme říši divů, za zrcadlo, a momentálně se odehrává Alenka u kravína.

Máme 666 pohlaví, tváříme se, že chlap může otěhotnět po impregnaci ženou, bojujeme za svobodu cenzurou, kupujeme od Němců drahou elektriku, kterou jsme jim předtim levně prodali, fandíme nacistům, a těm, co proti těm nacistům bojujou, říkáme fašisti. Protože takhle nám to teď dává smysl. Lidi prej chtěji mír, tak posílaj nacistům zbraně, protože je historicky známo, že počet zbraní je přímo úměrnej míře míru, hlavně v rukou nacistů. O co menší je míra míru, o to větší je víra ve vira, kterýho nikdo neizoloval, a v nemoc, která je prej způsobená tim virem, kterej nikdo nikdy neviděl mimo obrazovku počítače. Prostě je to veselá taškařice.

Zvláštní roli v tom hraje nenávist. My antivirové jsme obviňováni z nenávisti, zřejmě proto, že neproklínáme 24 hodin denně Rusko. Z nenávisti nás obviňují ti, kteří chtějí zavraždit Putina a zničit Rusko (a údajně neznají nikoho, kdo by to nechtěl), protože to je asi projev lásky. Těmto lidem samozřejmě uniká – nebo je to spíš nezajímá – že my proti Ukrajincům nic nemáme. Nechováme k nim žádnou nenávist. Nenávist je tu ale přímo hmatatelná z tý druhý strany – nenávist proti Rusku a komukoliv, kdo by snad měl tu drzost nechtít Rusy vyvraždit. Proto jsme z nenávisti těmito lidumily obviňováni my, protože tak je to „logický“......

https://pravyprostor.net/r usofobie-a-nenavist-nas-ur cite-spasi/

smažte mezery
Jméno:Lenka
Datum:05.06. 09:15
Titulek:Fakt??odpovědět
To je fakt hnus.Nějaká pokora ke kantorce,která ho učila asi žádná.Jen vytí s místními vlky...A nevyčnívat hlavně.To by mu Hmyzuzdar spočítala.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.06. 05:52
Titulek:Starosta Ukrajinecodpovědět
Včera 15. června bylo zasedání městského zastupitelstva. O ničem důležitém se tam vlastně ani nejednalo. Nakonec suchopárné povídání o průběhu si jistě přečtete na Vránově webu. Důležité bylo jen to, že starosta ČESKÉHO města Neratovic se přihnal v obleku s ukrajinskou vlaječkou na klopě. Už zařídil pro Ukrajince (prý pro ukrajinské děti, to více brnká na city) sanitku (mají naše děti sanitku? Ani náhodou! nemáme ani pohotovost, když se stane něco dětem -
i dospělým, jsme závislí na rodinnou nebo sousedskou pomoc) snad dokonce dvě, pokud se nepletu; ubytování ve školícím středisku u hasičů (původně se něco povídalo o tom, že v tomto domě bude možnost azylového pobytu pro matky s dětmi - tato instituce u nás velmi chybí) a nyní dokonce zařídil celkovou rekonstrukci holobytů u Spolany - dokonce byl v televizi! (škoda. že televize nenatočila přenos ze zasedání, jak vypíná lidem mikrofon) - vymalování, nové soc. zařízení, pračku, sušičku, myčku a co já vím, prostě vše, co mají doma jen jen hodně bohatí Ukrajinci. Údajně na to čerpal z dotace, neřekl, kolik to stálo. Údajně 600 000 korun. Kdyby byl tak iniciativní v tom, co se týká našich lidí, ani náhodou. Vždy, když se jednalo o něco, co lidé požadovali, byl proti. Inu, není se čemu divit, vždyť zřejmě není Čech, ale Ukrajinec. Měl by si něco prostudovat o historii a současnosti Ukrajiny.
Jméno:Anna Spěváčková, zastupitelka za SPD <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.06. 05:55
Titulek:chyba v textu a něco k naší vláděodpovědět
...jsme odkázáni na....

Vypůjčila jsem si z webu M. Macka, ono se to týká i našeho vedení:
„Měli by přestat dělat analýzy, začít pracovat a rozhodovat. Já už to od nich ani nic nečekám. Tam je jeden amatér vedle druhého. Jsou to diletanti. Jeden ministr vedle druhého. Vůbec se neměli do takovýchto funkcí pouštět. Neštěstí. Chovají se jako sebevrazi. A nás ženou do sebevražedných koutů. To může skončit velmi špatně,“ říká František Novosad, majitel harrachovské sklárny – nejstarší fungující v Evropě.

„Všichni, se kterými se stýkám, mají podobné problémy a jsou také naštvaní. Přejí si konec této vlády. Ti kluci a holky, co v ní jsou, nevědí, která bije. Nemůžeme od nich čekat nic pozitivního pro naši republiku,“ dodává.

„Vláda se nestará vůbec o nic. Pořád se starají jen o Ukrajinu. Dočetl jsem se, že v přepočtu na obyvatele jsme v tom premianti. V tom je vláda úspěšná. Ale na nás kašle.“


přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz