zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.05. 07:03
Titulek:Válka na Ukrajiněodpovědět
Seznam.cz:
Přes 250 obránců Azovstalu v Mariupolu se vzdalo, uvedli podle TASS proruští separatisté poté, co bylo v pondělí z místa evakuováno přes 260 vojáků.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.05. 07:07
Titulek:Není to riziko pro naše děti? odpovědět
Převzato: Vláda ustoupila od plánovaného zavedení povinné zdravotní prohlídky ukrajinských dětí před nástupem do škol, o které původně mluvila ve své strategii pro zvládnutí uprchlické krize. Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) bude stačit, když se děti postupně dostanou do systému zdravotní péče, nepovažuje je za rizikové, uvedl pro Seznam Zprávy.
Děti z Ukrajiny jsou prý proočkované podobně jako ty v Rakousku. „Ukrajina má proočkovanost někde kolem 80 procent, což se podobá Rakousku. Je někde v prostředku proočkovanosti EU. Navíc k nám prchají ženy a děti z velkých měst, kde je proočkovanost dramaticky vyšší než na venkově,“ řekl Válek.
Vyšetření by navíc představovala obrovský nápor pro pediatry, kterých je dlouhodobý nedostatek.
A tak mne při četbě té zprávy napadá, zda by český ministr zdravotnictví neměl primárně řešit dlouhodobý nedostatek pediatrů a jako člen vlády usilovně přemýšlet, jak v toku času vysvětlit českým daňovým poplatníkům, že investovat do americké proxyválky s Ruskem do posledního Ukrajince, do které jsme se tak vehementně zapojili, se nám vyplácí a vyplácí.

Ověřený zdroj: https://www.seznamzpravy.c z/clanek/domaci-zivot-v-ce sku-predskolni-prohlidky-u krajinskych-deti-se-rusi-n ejsou-rizikove-rika-valek- 202442
Jméno:Jirka
Datum:19.05. 07:18
Titulek:to mám radost :-)odpovědět
Evropská unie nepoleví v dodávkách zbraní Ukrajině, jejíž boj proti ruské invazi je nyní ve zlomové fázi. Po jednání ministrů obrany členských zemí to v úterý řekl novinářům šéf unijní diplomacie Josep Borrell, podle něhož evropský blok nedopustí, aby Ukrajině došly zbraně.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:19.05. 12:39
Titulek:Usnesení předsednictva SPDodpovědět
1. Vláda nevyvrátila oprávněné obavy českých občanů z dopadů uprchlické vlny na sociální jistoty, zdravotnictví a školství.

V minulém týdnu vládní koalice v Poslanecké sněmovně fakticky znemožnila projednání
strategie zvládání uprchlické krize související s válečným konfliktem na Ukrajině. Nejprve tak,
že všichni ministři vlády Petra Fialy (ODS) při projednávání tohoto bodu v úterý odešli ze
Sněmovny, a tím pádem nemohla schůze podle jednacího řádu pokračovat. V pátek poté na
toto téma vyčlenila vládní většina pouze dvě hodiny, což bylo naprosto nedostatečné. Během
této doby jsme byli pouze svědky několika sebepropagačních vystoupení jednotlivých ministrů, kteří absolutně neodpověděli na otázky hnutí SPD k této problematice a už vůbec nevyvrátili oprávněné obavy českých občanů z dopadů uprchlické vlny na kvalitu a dostupnost našeho zdravotnictví a školství, na zhoršení situace na trhu práce, bezpečnost či na strmý růst ceny nájmů a nákladů na bydlení. Vládní přístup k řešení uprchlické vlny z Ukrajiny je tak i nadále nesystematický a nahodilý a způsobuje mnohá rizika pro občany České republiky

2. Rekordní zdražování tvrdě poškozuje české občany a znehodnocuje jejich úspory.
Odpovědnost nese vláda Petra Fialy (ODS), která proti inflaci nic nedělá.
Raketový meziroční dubnový růst inflace o 14,2 % je nejvyšší za posledních třicet let. Takto
vysoká inflace tvrdě poškozuje české občany a znehodnocuje jejich úspory. Nízkopříjmovým
občanům už i znemožňuje nákup některých potravin, přístup k veřejné dopravě i k dalšímu
zboží a službám, které jsou pro ně kvůli vysokým cenám prakticky nedostupné. Je to tragická
vizitka vlády Petra Fialy (ODS), která tuto situaci nechce či neumí řešit a svými kroky růst cen spíše ještě podporuje. Meziročně nejvíce zdražuje elektřina (o 30 %), plyn (o 44 %), tuhá paliva (o 24 %), teplo a teplá voda (o 18 %). Dramaticky rostou i ceny určitých základních potravin, jako je mouka, cukr či mléko. Podle hnutí SPD je nutným krátkodobým řešením této
neudržitelné situace snížení daně z přidané hodnoty zejména u energií, pohonných hmot a
základních potravin, kde by měla být tato daň dočasně úplně zrušena. Ruku v ruce s tím by
mělo jít i zastropování cen u těchto komodit. Tato opatření již před časem přijaly vlády mnoha
evropských zemí.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:19.05. 12:42
Titulek:Usnesení předsednictva SPDodpovědět
Dlouhodobým řešením extrémního zdražování je pak odstoupení České republiky od šíleného plánu EU „Green Deal" a odstoupení ze spekulativního systému obchodování s emisními povolenkami a ukončení vývozu u nás vyrobené levné elektřiny na
mezinárodní burzy. Zároveň je třeba do budoucna zajistit energetickou a potravinovou
soběstačnost České republiky.

3. Evropská unie chce šmírovat soukromou komunikaci občanů. Odmítáme totalitu z Bruselu!
Evropská komise chce kontrolovat veškerou osobní komunikaci všech uživatelů internetu v
členských státech EU. Hnutí SPD to jednoznačně odmítá.
Jméno:Dr. Novák
Datum:26.05. 16:42
Titulek:usneseníodpovědět
Dobrý den,
usnesení zní velmi rozumně. Pamatuji, jak na zájezdu do Beneluxu, mi tehdy po převratu říkali - užívejte si tu chvíli, než z jedné nesvobody přejdete do druhé. Mysleli tím především nesvobodu ekonomicko-finančního rázu, ale to je jedno.
Všem dobrý den a dobrou mysl!
Dr. Novák
Jméno:Jirka
Datum:20.05. 19:58
Titulek:Co nového na Ukrajiněodpovědět
Dnes (20.5.) v 13:20 vydal iDnes stručnou zprávu: „Velitel pluku Azov vydal rozkaz zbývajícím vojákům ukončit obranu oceláren Azovstal a zachránit si život. Na videovzkazu, je vidět, že je sám zraněn“.
Jméno:Vráťa
Datum:26.05. 19:38
Titulek:schvalujete stop ruskému plynu? odpovědět
Už čtvrt roku se snaží Evropská unie a Spojené státy sankcemi přimět Rusko, aby ukončilo válku na Ukrajině – zatím bez výsledku. Zato ruský rubl se podle ekonomů stal v letošním roce nejvýkonnější měnou na světě. V Evropě i u nás se zatím rychle zvyšují počty lidí závislých na potravinové pomoci, sociálních dávkách; lidí propadajících se do chudoby, která začíná ohrožovat stále více lidí patřících donedávna k takzvané střední třídě. A experti stále upozorňují, že cenový tanec energií ještě zdaleka neskončil. Dokáže Západ sankcemi opravdu přinutit Rusko, aby se stáhlo z Ukrajiny, nebo spíše zlikviduje vlastní ekonomiku a sociální smír? A stane se plyn a ropa luxusním zbožím?
Vladimír Štěpán je analytik společnosti ENAS, člen Institutu pro energetiku a člen expertní skupiny Energie není luxusní zboží. Je bývalým ředitelem Českého plynárenského podniku, kde byl osobně odpovědný za kontrakty na import plynu, tranzit a jeho skladování.

Video: Vladimír Štěpán: Ti, kteří chtějí okamžitě přestat odebírat ruský plyn, vůbec neví, o čem mluví

https://www.youtube.com/wa tch?v=BGd0flmpoII
bez mezer
Jméno:Honza
Datum:29.05. 20:09
Titulek:Jak lže Česká televize - fotka z tornádaodpovědět
https://www.youtube.com/wa tch?v=BJapEirPwOU

smazat mezery
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.05. 20:19
Titulek:velmi závažná sdělení...odpovědět
Imunolog Jiří Šinkora:
Jak už jsem uvedl. Ukrajina, ale i Rusko, jsou HIV prakticky prolezlé. Rozšíření nákazy bude záviset na tom, jestli si čeští muži uvědomí, že pro ně atraktivní Ukrajinky mohou být nemocné. U českých žen problém nevidím, myslím, že Ukrajinci pro ně většinou atraktivní nejsou. Pokud mluvíte o deklarované struktuře, je tedy riziko vysoké a každý, kdo se do tohoto dobrodružství vydá, by si měl uvědomit, že není cesty zpátky. Zpoplatnil bych léčbu AIDS, alespoň částečná spoluúčast za vlastní blbost je žádoucí....

TBC, zvláště její na současnou léčbu rezistentní kmeny, je problém celosvětově. A ano, Ukrajinci jsou mnohem častěji infikovaní mykobaktériemi – a také mykoplazmaty, o čemž se už nemluví a není to žádná legrace – než naše obyvatelstvo. Není to největší strašák, nicméně se většímu rozšíření na našem území nejspíš nevyhneme.

Myslím, že na žádné a hlavními opatřeními by měly být osvěta, monitoring a zvýšená pozornost. Ukrajina je zkorumpovaná zaostalá evropská země s mizerným zdravotnictvím a podle toho zdraví jejích obyvatel vypadá. Ale podle toho také vypadají zdravotní rizika, která jsou evropsky malá. Není to jediná země v naší blízkosti, která je tohoto typu a myslím, že i v Paříži a Londýně najdete lokality, kde to není o nic lepší. A to už vůbec nemluvím o USA.

Pozn. A.S.: Mají s sebou i psy a kočky. Je nutné si uvědomit, že proti vzteklině se na Ukrajině běžně neočkuje...
Jméno:jolana
Datum:31.05. 07:42
Titulek:ukodpovědět
kam přijdou tak přitáhnou špínu , svrab a neštovice,
ale jsou to naši přátelé
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.05. 12:10
Titulek:co vy na to?odpovědět
Novinka! New York Times se vzdává naděje na porážku Ruska.

NYT: „Rozhodující vítězství Ukrajiny nad Ruskem, které jí vrátí všechna území, jež Rusko získalo v roce 2014, je nereálným cílem. Rusko zůstává příliš silné. A pan Biden by též měl prezidentu Zelenskému a jeho lidem vysvětlit, že existují jisté hranice toho, kam až USA a NATO v konfrontaci s Ruskem mohou jít, což se týká též dodávek zbraní, peněz a politické podpory. Je zcela nezbytné, aby si ukrajinská vláda uvědomila, že její rozhodnutí musí být založena na realistickém zhodnocení jejich prostředků a též toho, kolik další destrukce může Ukrajina ještě snést.“
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:31.05. 12:14
Titulek:M. Macek napsal:odpovědět
"Šéf Bílého domu Joe Biden rozhodl, že Ukrajině nedodá požadované salvové raketomety, které by jí umožnily zasáhnout na ruské území. Kreml hovoří o „racionálním rozhodnutí“. Vládní ODS však bije na poplach a připomíná, že malá země, jako je Česko, poskytla Kyjevu vojenský materiál za více než tři miliardy korun. Krok amerického prezidenta označuje proevropský aktivista Tomasz Peszyński za „průser“ a rozporuje názory, že se Spojené státy ve válce příliš angažují pro své zájmy.
Dodávám jen malou opravu: malá země, jako je Česko, nedodala Kyjevu vojenský materiál za 3 miliardy korun, ty Kyjevu dodala současná vláda, přičemž je předtím zaplatili čeští daňoví poplatníci, aniž se jich někdo ptal, zda je chtějí Ukrajině poskytnout. Opravdu už není nejvyšší čas vykopat tyhle lokaje ze Strakovky, než nás zatáhnou do ještě většího průšvihu?
Jméno:Jan
Datum:01.06. 12:20
Titulek:Film o historii Ukrajiny. Velmi výstižnéodpovědět
ITALSKÉ video, které popisuje historii vztahu Ukrajina-Rusko a ve kterém je pravdivě popsáno, proč ke konfliktu došlo, kdo jej vyvolal a kdo jej zpoza Atlantiku podporuje.

https://www.czechfreepress .info/kino-cfp/ukrajina-hi storie-konfliktu-s-ruskem. html

Musíte smazat mezery
Jméno:Vráťa
Datum:02.06. 07:58
Titulek:Pryč z EU, embargo krutě odneseme myodpovědět
EU se shodla na novém sankčním balíku. Obsahuje embargo na ruskou ropu

Summit Evropské unie v noci našel shodu na embargu, které se bezprostředně dotkne více než dvou třetin dovozu ruské ropy. Na twitteru to krátce před půlnocí oznámil šéf vrcholných unijních schůzek Charles Michel. Cílem je podle něj co nejvíce zvýšit tlak na Rusko, aby ukončilo svou válku na Ukrajině. Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové dává politická shoda jasný rámec pro zákaz dovozu ropy a vychází vstříc požadavkům Maďarska, které ji dosud odmítalo podpořit. Lídři se rovněž shodli na poskytnutí devíti miliard eur (221 miliard korun) Kyjevu v rámci okamžité pomoci.
Zdroj: https://www.denik.cz/cesko -a-eu/eu-summit-ruska-ropa -embargo-20220531.html
Jméno:Karel
Datum:02.06. 08:11
Titulek:no vidíteodpovědět
https://www.seznamzpravy.c z/clanek/domaci-politika-v -lete-muze-prijit-nejhorsi -krize-od-valky-predpovida ji-ekonomove-204614

Jméno:Karel
Datum:02.06. 20:00
Titulek:jak to budeodpovědět
Převzato: A je to venku. Americký miliardář, investor a obchodník Warren Edward Buffett, přezdívaný jako Věštec z Omahy (*30. srpna 1930, Omaha, Nebraska), jeden z nejbohatších lidí světa, jehož současný majetek je odhadován na cca 85 miliard dolarů prohlásil, že má připraveno několik miliard dolarů na levný nákup krachujících evropských firem. Válka, kterou na Ukrajině vyprovokovaly USA s cílem poškodit ekonomiku Evropy a vyřadit tak evropskou konkurenci a zastavit rychlý rozvoj Ruska z posledních let, brzy ponese své ovoce. Evropské firmy bez levných ruských energií a surovin začnou brzy krachovat, což umožní americkým investorům tyto firmy koupit za zlomek jejich ceny. Až budou v amerických rukách, tak budou sankce uvalené na dovozy z Ruska zrušeny a podniky obnoví svoji výrobu, to už ale budou vydělávat ne pro Evropany, ale pro Američany. Evropané tak budou kolonizováni a zapřaženi do splácení amerických dluhů, místo aby si budovali ten jejich sociální blahobyt. Zdá se, že plány USA jak poškodit Evropu i Rusko jednou ranou, díky hlouposti a úplatnosti představitelů Evropských zemí zatím vycházejí. V roce 2015 prohlásil hlavní stratég USA G. Friedmann, že „Evropané jsou tak hloupí, a neakceschopní, že až jim budeme ničit jejich ekonomiku oni nám v tom budou ještě pomáhat.“ Američané se tím, že plánují vyvolat válku na Ukrajině nijak netají už od roku 2014, ale Evropané dělají, že to neslyší....!!

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.06. 08:08
Titulek:Lépe bych to nenapsala...odpovědět
PÁTEČNÍ GLOSY 3.06.2022
Miroslava Macka

Téměř každodenně nevěřícně čtu, kolik dalších stížností a urážek si nechají od ukrajinského prezidenta Zelenského líbit ti západní politikové, kteří zcela a beze zbytku nesdílejí americký postoj, že je zapotřebí roztočením sankcí a dodávkami zbraní porazit Rusko do posledního Ukrajince a snaží se alespoň trochu zohlednit též dopady, které má tato politika na půlmiliardu obyvatel Evropy.

To ovšem prezidenta Zelenského vůbec nezajímá a neustále opakuje slova o obraně svobody a demokracie na Ukrajině, která navíc brání před ruskou expanzí Prahu, Bratislavu, Budapešť, Vilnius, Vídeň, Berlín, podle toho, kde zrovna promlouvá z obrazovky.

Zřejmě spoléhá na to, že lidé, ohlušení válečnými fanfárami, si už nepamatují jeho zkorumpovaný režim a stav země, před kterým emigrovaly již před válkou miliony Ukrajinců a vidí v něm jakéhosi evropského Mesiáše, který porazí Říši zla.

Může se ovšem za čas nadít toho, že jej zbytek Ukrajinců pověsí, pokud zavčas neuteče ke svým zámořským šéfům. Možná by si měl přečíst Křest svatého Vladimíra Karla Havlíčka Borovského s veršem: Tak to chodí na tom světě, každou chvíli jinák: dneska ctí tě za svatého, zejtra budeš sviňák!
Jméno:Jirka
Datum:05.06. 18:43
Titulek:velmi poučnéodpovědět
https://www.youtube.com/wa tch ?v=pdMdTge6Vpk

bez mezer

Petr Drulák 1. díl: Ukrajina je bohatá země, má velký potenciál, ale její elita ji naprosto zničila

"Rusové vychází ze zkušeností, že nemohou nikomu ze zahraničí věřit. Nemohou úplně věřit ani Američanům po tom, co jim všechno slíbili, a nesplnili to. To znamená, že Američané oprávněně vědí, že nemohou věřit Rusům, a Rusové zase oprávněně vědí, že nemohou věřit Američanům,“ popisuje atmosféru, ve které se zrodil a rozhořel konflikt na Ukrajině, bývalý diplomat, profesor Petr Drulák v rozhovoru pro pořad Kupředu do minulosti.

Jméno:Jirka
Datum:05.06. 19:11
Titulek:taktéž velmi výživnéodpovědět
https://www.youtube.com/wa tch?v=ApoD1H848Fg

bez mezer

Ivan Noveský a Josef Skála - šokující pravda o energiích

Prodej strategických surovin a strategických podniků je ohrožení bezpečnosti státu. Nemáme na to nějaký zákon. Vždyť to udělali konkrétní lidé,kteří se v určitou dobu prodrali k funkci a tam to provedli,zatím stále to platíme my všichni!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.06. 09:26
Titulek:ale, ale, a co je ještě lež?odpovědět
Skandál na Ukrajině. Hromadné znásilňování Rusy ombudsmanka nedoložila

Na Ukrajině je to skandál starý už týden, na Západ dochází se zpožděním. Ombudsmanka pro lidská práva Ljudmila Denisovová, která barvitě referovala o hromadném znásilňování ukrajinských civilistů ruskými okupanty, se nyní přiznala, že si vymýšlela. Ve funkci nečekaně skončila před týdnem, kdy jí ukrajinský parlament vyslovil nedůvěru, což se rovnalo odvolání.

Jako důvod poslanci uvedli mimo jiné nepodložená tvrzení o bezbřehém ruském znásilňování. Proti Denisovové vznikla dokonce petice ukrajinských novinářů, kteří jí vyčetli hodně extrémní popisy zločinů, přičemž zveřejněné detaily nebyly ověřené. Vyzvali ji, aby napřed ověřovala fakta, než něco zveřejní, čili aby zveřejňovala jen to, na co má dostatečné důkazy“, napsal například americký Newsweek. Sama Denisovová dlouho mlčela. Nyní však uvedla, že „přeháněla“. Na svou obranu uvedla, že to dělala proto, že chtěla přesvědčit Západ, aby na Ukrajinu poslal více zbraní.

Poslanci při odvolání Denisovové na konci května uvedli, že její informace o údajných sexuálních útocích ze strany ruských vojáků „nebyly podloženy důkazy a odváděly pozornost světových médií od skutečných potřeb Ukrajiny“.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/zahranicni/hromadne-znas ilneni-rusko-ukrajina-ombu dsmanka-denisova-dezinform ace.A220609_180946_zahrani cni_pukk

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz