zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.05. 09:21
Titulek:Ukrajinští cikáni na Hlavním nádražíodpovědět
Asi teď tímto tématem někoho popudím, nejen tématem, ale i označením Romů za cikány. Ale pozor: je to nejen tradiční český název pro antropologickou skupinu již od 15. století, ale také zahrnuje všechny cikánské národnostní skupiny jako jsou Sintové, Olaši a pod. Takže jsme si vyjasnili použití pojmu cikáni, ještě bychom se měli zaobývat skutečností, zda se jedná opravdu o ukrajinské cikány, když hovoří i maďarsky a údajně mají i maďarskou státní příslušnost a někdo hovoří i o tom, že přicházejí z Rumunska. Ví bůh, jak je to ve skutečnosti. V každém případě ložírují na Hlavním nádraží a to je katastrofa. Spousta jich bloumá po republice, kdo ví kde. Musíme se prý o ně postarat, tvrdí neziskovky a mnozí politici. Co vy na to? Mě hlava nebere, že naši politici neupřednostňují naše občany, kteří by měli být na prvním místě a současně kladu otázku: proč se stát stejně nestará o naše bezdomovce? Proč pro ně nestaví stanová městečka s možností udržovat hygienu, najíst se a udržet si lidskou důstojnost hned, jak ztratí střechu nad hlavou?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.05. 11:07
Titulek:cikániodpovědět
Vrátím se o pár let zpátky. Kdysi jsem učila externě na Evangelické akademii na Spořilově dálkaře i řádné studenty. Mezi nimi bylo i několik cikánů, někteří byli velmi zodpovědní a dobře se učili, jiní líní a lhostejní ke vzdělávání. Bylo zajímavé, že ti nejpilnější se neoznačovali jako romové, ale jako cikáni. Dokonce bylo zřejmé, že jsou na svou minulost hrdí. Pokud se týká bílých, i ti se lišili svým přístupem k učivu. Když jsem zjistila v prvním ročníku řádného studia, že neumí chemické značky a oznámila jim, že se je MUS&#463; naučit, zvedl se jeden bílý mladík a prohlásil: "Musím? Nic nemusím. Máme demokracii". Tož tak je to.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.05. 11:24
Titulek:politická korektnostodpovědět
Ach, to jsem ale nekorektní. H.S. Truman řekl:

"Politická korektnost je doktrína, teď nedávno prosazovaná přeludem postiženou, nelogickou menšinou a podporovaná churavými mocnými médii, prosazujícími předpoklad, že lze zvednout kus hovna za ten čistý konec."

A teď do mě!
Jméno:Vráťa
Datum:15.05. 11:37
Titulek:tak to jeodpovědět
Politická korektnost v současné podobě je amorálně vyhraněná přetvářka v rámci politické objednávky ze strany stávajících vládních partají a potažmo požadavků silových institucí státu, toho státu, který buduje sofistikovanou diktaturu, která oficiálně má být demokratickým systémem, ale ve skutečnosti je nynější státem budovaný příkaznický režim větším omezovatelem osobních svobod, než jím byl smutně proslulý husákovsko-biľakovský normalizační režim. Rozkošatělé pokrytectví proniklo jako rakovinné nádory do všech sfér naší společnosti. Politická korektnost, tedy přetvářka, je prosazována vládním aparátem s pomocí různých cenzorů a dezinformátorů, kteří se vydávají za bojovníky proti dezinformacím a razantně s pomocí represívních orgánů moci prosazují jediný správný názor, tedy prosazují usměrňovanou libovůli, nadiktovanou se shora. Největší nepřátelé demokracie se nejvíc zaklínají demokratickými hodnotami.

Jméno:Jirka
Datum:15.05. 11:45
Titulek:tak to ma bytodpovědět
Praha volila multikulturně a do čela radnice vyslala Piráta Hřiba. Měla by tedy přivítat, že se střed Prahy mění na jednu velkou Kliniku plnou maďarských a rumunských kočovníků za bezplatným bydlením, stravováním a sociálními dávkami. Je chvályhodné, že se Hřib chce o multikulturní obohacení rozdělit s kraji a neměl by se nechat odradit projevy selského myšlení hejtmanů.
Jméno:M
Datum:25.05. 17:13
Titulek:...odpovědět
Podle čeho soudíte, že se stát stejně nestará o naše bezdomovce? Jděte na ně sbírat víčka a nevotravujte.
Jméno:Jirka
Datum:15.05. 09:53
Titulek:nic není jen takodpovědět
Buď tlak z Bruselu nebo peníze.Hádejme a dosaďme sami.Já už to uvažování a chování vlád nechápu.BUď rozhazují jak se dá anebo na vlastních škrtí.Jakým způsobem se tyto osoby podílely a budou podílet na nějakém prospěchu pro naše obyvatele??!Nijak!!Hlavně že všechno z našeho společného se jim nacpe.Tady je člověk rád,aby se najedl,poplatil potřebné a nějak žil ale nepřežíval.Už by to chtělo nějaké masívnější odezvy.
Jméno:
Datum:16.05. 04:26
Titulek:Hlavníodpovědět
Až ti údajní romové odejdou z nádražních hal kolik asi bude stát ta oprava toho zničeného prostoru v halách ....
Jméno:Jaroslav
Datum:17.05. 19:11
Titulek:reportáž z hlaváku a okolíodpovědět
Doporučuji návštěvu hlavního nádraží včetně přilehlého parku zvaného Šherwood. Parkem procházejí houfy cikánů všech národností a bohužel, je nutné uvést, je mi to líto, ale je to tak, strašně páchnou. V hale nádraží je to stejné. V prvním patře kde byla kdysi Fantova kavárna, už není uprchlické ležení, asi bylo odsunuto do přilehlých místností. Na jezdících schodech do patra jsem pozoroval několik malých cikáňat, poskakujících nahoru a dolu. Kdyby naše děti tohle prováděly, už by je policie hnala, ale jich si nikdo nevšímal, i když si málem přiskřípli nohy. Jinak je opět nutné konstatovat, že celé nádraží strašně smrdí. Něco podobného jsem tam nikdy nezažil.
Jméno:Pepa
Datum:17.05. 09:08
Titulek:Co se vám nezdá?odpovědět
Co na nich vidíte?
Samý inženýr, vědec, doktor - a za dva, tři roky samý volič pětikolky.
A že chtějí dávky?
Tak pozor! Nejsou to ekonomičtí migranti,
ale blbec ten kdo dává,
ještě větší kdo nebere!
Jméno:Iva
Datum:13.06. 16:51
Titulek:teda nejsem xenofobníodpovědět
Ale jak se říká:čeho je moc toho je příliš.Příjde mi,že je tu Ukrajinců čím dál více.Chovají se tu jako doma,ba hůře.Nepřizpůsobivě.Mají špatnou hygienu,všude s ranci a hulákají,člověk slyší ukrajinštinu na každém kroku.Dnes jeden v buse z Prahy.celou cestu z Ládví do Nera telefonoval nahlas,přijímal hovory,jak někde na návsi.Peklo.Tohle slepenec pěkně pos..l.Ví Bůh,zda neroznáší i nemoci,zda mají všechna očkování a tak.To poznáme na podzim.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz