zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.04. 18:39
Titulek:Co na to Pavlík Morozov....odpovědět
Proč? Martiny Kociánové: Udej mámu, posílíš mír?

https://www.youtube.com/wa tch?v=Wxt5s-PDQ4Q

smažte mezery
-------------------------- ----------------------

Vlastimil Vondruška 1. díl: Každá společnost, která se bojí opozičních názorů, začíná být totalitní.

„Od času Velké francouzské revoluce je definován určitý soubor lidských práv a rovnosti lidí, rozumný soubor. Ale ve chvíli, kdy necháte politiky, aby kutili na tomto základním souboru a aby k němu stále něco přidávali, tak v určité chvíli už celý smysl toho vlastně začnete popírat, protože svoboda není v tom, co smím, ale co nemusím,“ říká spisovatel Vlastimil Vondruška v rozhovoru pro pořad Kupředu do minulosti.

https://www.youtube.com/wa tch?v=Faw6fUQPlCI

smažte mezery
-------------------------- ----------------------
Stanislav Křeček: Zákaz dezinformací nesmí naši společnost poškozovat více než dezinformace samotné.

Vládní kampaň chce přesvědčit Čechy o tom, aby bojovali proti dezinformacím a ruské propagandě. Putinovy lži nás chtějí rozdělit a naše odhodlání změnit. „Bojujme proti dezinformacím a nenechme se obelhat ruskou propagandou. I tím můžeme pomoci zastavit válku,“ vybízí hlas v novém spotu úřadu vlády. Jde o součást kampaně Braňme Ukrajinu, braňme Česko. Jenže tentokrát vláda narazila na odpor mnoha lidí, a to i těch, kteří Rusko nikterak nemilují a nehájí a proti jeho válce na Ukrajině se staví velmi ostře. Opakuje se kritika, že kampaň svým obsahem a tónem příliš připomíná propagandu minulého, totalitního režimu a zachází daleko za hranice, které demokratický politik nesmí překročit, pokud chce chránit jak svobodu, tak samotnou demokracii. Proti vládní kampani se ozval také ombudsman, který varoval, že je nutné si dát pozor, aby zákaz dezinformací nepoškozoval společnost více než samotné dezinformace.

https://www.youtube.com/wa tch?v=dXamhygbrtk

smažte mezery
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.04. 19:10
Titulek:Energetická krize.....odpovědět
Poněkud mimo téma, ale s velmi důležitým dopadem na obyvatelstvo státu. Bude elektřina a plyn, a za kolik? O čem se mlčí - Ivan Noveský

Stanislav Novotný se ptá Ivana Noveského na energetickou krizi, jež hrozí přerůst v katastrofu, která zde nebyla od konce 2. světové války.

https://www.youtube.com/wa tch?v=hQRMcPOKk_M

Smažte mezery.

Jméno:Martin
Datum:30.04. 19:48
Titulek:a co tohle?odpovědět
Neuvěřitelné!
https://www.youtube.com/wa tch?v=9a---cJa5-E

Vojenský analytik a diplomat Martin Koller komentuje válku na Ukrajině.

Jméno:Olda
Datum:01.05. 10:22
Titulek:vyhozená učitelkaodpovědět
Vyjádření paní učitelky Mgr. Martiny Bednářové pro redaktorku Seznam zprávy p. Cikorovou.

Vyjádření " mimo službu postavené" učitelky

Vážená paní redaktorko,
Vaši žádost o rozhovor jsem se rozhodla odmítnout, nicméně poskytuji Vám následující vyjádření:

Celoživotně pracuji jako pedagog na základní škole. Vyučuji český jazyk.

Dne 8.4.2022 jsem však byla z donucení vedení školy a starosty MČ P6 nucena zaměstnání opustit. Stalo se tak bezprostředně po hodině slohové průpravy, jejímž tématem byla práce s informacemi. V hodině jsme se zabývali dnes tolik diskutovanou tematikou rusko - ukrajinské války a stručnými přehlednými dějinami obou států. Pracovala jsem pouze s ověřenými a historicky zdokumentovanými fakty.

Cílem této hodiny bylo, aby se žáci dokázali zorientovat v dostupných informacích, aby se naučili vnímat polarizaci společnosti, odlišný názor brali jako věc běžnou, která je nijak neohrožuje, dokázali s ním pracovat a neodsuzovali jej. Žákům rovněž vštěpuji, aby se při získávání jakýchkoliv informací vždy orientovali na více zdrojů a pomocí zdravého logického úsudku si vytvořili vlastní názory a postoje.

Jejich svobodné názory na cokoliv jsou v našem státu totiž zaručeny ústavou. Mohou se v nich rozcházet s druhými, ale od toho je tu právě demokratická diskuse.

Jakmile jim však někdo místo diskuse a argumentování začne vyhrožovat, zakazovat či zastrašovat, pokud si někdo začne přivlastňovat právo určovat, co se smí a nesmí říci, a stanovuje limity, pak už se nejedná o žádnou svobodu slova, to už není demokracie, nýbrž zastrašování a diktatura. Utvrzuje je pak pouze v tom, že argumenty nemá a pravda je jinde, než tvrdí.

Sama hovořím čtyřmi jazyky, jsem tedy schopna si opatřit informace nejen z tuzemských zdrojů, ale srovnám se i s tiskem německým, ruským a francouzským, čímž zároveň odpovídám na Vaši otázku, odkud čerpám informace nejen k politickému dění.

Své "postavení mimo službu" iniciované jedním z rodičů, schválené vedením školy a podpořené starostou Prahy 6, jehož důvody mi dosud nikdo nevysvětlil a nejsou mi známy, vnímám jako alarmující popření všech demokratických principů a svobod v tomto státě a bezprecedentní omezení slova a názoru.

Pochopila jsem ale jednu věc. Vedení školy ani panu starostovi nejde o děti, ani o jejich vzdělání. Jak jinak si vysvětlit, že po dvou letech výuky omezené kovidovými opatřeními, kdy doháníme, co se dá, je připraví o kvalifikovaného, zapáleného a úspěšného češtináře?
Jméno:Olda
Datum:01.05. 10:23
Titulek:vyhozená učitelkaodpovědět
Až doposud jsem byla přesvědčena, že doby "my víme, co si myslíš" či "každý kdo souhlasí/nesouhlasí, bude..."jsou nenávratně pryč. Jak je ovšem vidět, nejsou. A je mi z toho hodně, hodně úzko.

S pozdravem a souhlasem ke zveřejnění Mgr. Martina Bednářová"

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz