zpět na forum

Jméno:Jindra
Datum:28.04. 15:00
Titulek:Uprchlíci z Ukrajiny a jiné zprávyodpovědět
Ruská agrese vůči Ukrajině světu zřejmě zásadně hrozně vadí, ale Velikonoční bombardování území Kurdů Turky nikoliv ....
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.05. 07:10
Titulek:A ještě mnoho dalšího na uvedené adrese.odpovědět
(...) Nemůže mi uniknout naprosto jednostranný způsob, jakým média o celém konfliktu informují. Denně jsme tak zahrnováni nejrůznějšími detaily, jak ruská branná moc terorizuje civilní obyvatelstvo, krade jim majetek, mučí a popravuje zajatce a podobně. Na základě znalosti dějin různých dalších ozbrojených konfliktů z moderní historie jsem bohužel přesvědčený, že ukrajinská strana dělá to samé. Jen se o tom nedozvídáme, protože nám ji média idealizují. Ukrajinci jsou vykreslováni jako kreativní a čestní bojovníci, Rusové jako podlá pakáž. Jak naivní. Tohle je válka a všechny strany udělají všechno možné, aby se té druhé dostaly na kobylku. Každá válka je naprosto zkurvená záležitost, která rezulutuje v roztáčení spirály nenávisti a násilí na všech zúčastněných stranách. Ta se pochopitelně nezastaví u těch, co válku vyvolali, ale u těch, co jsou jí nejvíce zranitelní a nemohou se válečné krutosti efektivně bránit.

Zejména liberální média jako SeznamZprávy a Novinky jsou válkou úplně uhranutá a propadla jakési podivné romatice. Od stolu v nějaké pražské kanceláři vypadá nejspíš každá válka cool. Vůbec jsem netušil, kolik je v této zemi válečníků a jakou oblibu najednou získaly dosud zavrhované zbraně. Ještě docela nedávno chtěli běžným lidem jejich ruční zbraně brát, protože s nimi páchali hrozné násilí, například v rámci sebeobrany. Nyní raketomet sem, houfnice tam, zbraně už nejsou symbolem násilí, ale míru. Podařilo se něco trefit? Skvělé! Zatímco ještě docela nedávno bylo vyhrožování různým preferovaným menšinám poukázkou na policejní vyšetřování, dnes je možné na internetových diskusích bájit o vybombardování Moskvy nebo vrácení Ruska ekonomicky do středověku a všechno je OK. Docela by mně zajímalo, jaké zkušenosti s válkou tito internetoví romantici mají, proč vlastně ještě setrvávají v redakcích a už dávno nejsou na Ukrajině, aby tam pobili ruské okupanty svými komentáři a úvodníky.

Myslím, že žádný soudný člověk by neměl válku podporovat, za jakoukoli stranu, a to ani v případě, že zatím nekácí v jeho lese. Propojenost různých procesů a ekonomik má totiž za následek, že se v jeho lese kácí, jen to nevidí. Jediné, co za takové situace může se ctí obstát, je udělat na mediální válečné roztleskávačky fakáč a udržovat si od celé věci odstup.

Zdroj: https://dfens-cz.com/wollt -ihr-den-totalen-krieg/

smažte mezery

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz