zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:11.11. 19:18
Titulek:Boj s migranty na Polsko-Běloruské hranici odpovědět
Ve třicátých letech minulého století vykřikovali komunisté, že „u Madridu se bojuje za Prahu.” Bylo to hodně přehnané a navíc falešné. Tehdejší střet mezinárodní ultralevice (interbrigadistů) s Frankovými, konzervativními vlastenci se odehrával daleko a na osud našeho národa neměl nijak bezprostřední vliv. Ovšem teď, v těchto dnech, propukl podobný boj až nepříjemně blízko. Na Polsko-Běloruské hranici. A tento konflikt má potenciál změnit náš domovský, středoevropský prostor, velice nebezpečným způsobem.
Včera pronikly dvě tlupy migrantů, které lukašenkův režim k hranici už delší dobu zlovolně naváží, skrze hraniční zátarasy do Polska. Jedna skupina, asi 200 osob, prorazila v 15:30 plot u města Białowieży. Použili klády jako beranidla a pak přestříhali žiletkový drát na povaleném plotě pomocí speciálních nůžek. Všichni byli zadrženi a údajně 150 z nich pak bylo navráceno zpět na běloruské území. Druhá invazní skupina, v počtu asi 60 osob, prorazila podobným způsobem okolo půlnoci u města Krynki. Dvacet z nich bylo odchyceno, po zbytku se pátrá (převzato).
Jméno:Dr. Novák
Datum:12.11. 10:15
Titulek:pohraniční strážodpovědět
Dobrý den, paní magistro,
je to šílenství. Násilné překročení hranice opravňuje polské pohraničníky použít střelbu k jejich zastavení. Kde je NATO, aby bránilo území svého člena před násilnou invazí?
Podobně kritická začíná být situace na Ukrajinsko - Ruské hranici. Nesmíme nechat Poláky a Ukrajince napospas osudu. Jak píšete, když budeme mlčet teď, jednou budeme osamocení my.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.11. 08:17
Titulek:co se děje na polské hranici odpovědět
Převzato: U plotu na Bělorusko-Polské hranici se tísní několik tisíc tak zvaných „uprchlíků”. Převážně mladých mužů vojenského věku z notoricky známých zemí – Iráku, Sýrie, Afghánistánu. Běloruští pohraničníci je vytlačují směrem do Evropské unie. Do Polska. Vodí je na méně hlídaná místa a dokonce jim poskytují i vybavení a nástroje, na překonání barier. Od speciálních nůžek, na stříhání drátů, až po slzné spreje, k ochromení polských pohraničníků. Stateční Poláci však pořád odolávají a hranici drží. Za jejich zády se Merkelová údajně domlouvá s Lukašenkem o přesunu migrantů do některých německých měst...Obraz je tedy následující – Poláci statečně drží hráz naší, evropské civilizace proti barbarům. Brání svou zemi. Tím, zprostředkovaně, i nás. Jednají v souladu s rozumem i platnou legislativou… a zpoza jejich zad mává Merkelová bílým praporem. Jako zrádce, který odemyká obléhatelům hradu zadní branku. Nebo jako trojský kůň, dodávám. Jakoby se rozhodla škodit až do posledka.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz