zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.10. 11:23
Titulek:Dvoudenní vichřice 21. a 22.10 a její následkyodpovědět
Ve čtvrtek 21.10 se přehnala Neratovicemi silná vichřice, snad to dokonce byl orkán, v pátek ještě silně foukalo. Vpadlo několik stromů - snad smrk a borovice v okrajových částech města, na Výsluní naproti Tesku se zlomil keřový javor a na Kojetické u věžáku se zlomil poměrně mladý javor. Z památného stromu topolu bílého lindy u Vojtěcha se odlomila silná větev, což se dalo očekávat. Vedle sebe zde totiž samovolně vyrostl topol a akát. Odbor životního prostředí rozhodl na základě posudku ing. Žďárského o pokácení akátu. Upozorňovala jsem na to, že akát chrání topol před vichřicemi a pokud bude vykácen, bude topol ohrožen. No samozřejmě došlo na moje slova. Velká větev na straně, kde byl akát, se ulomila. Vždycky sem přijde nějaký nový pracovník nebo pracovnice, co nezná místní poměry ani historii stromů a rozhodne špatně. Nikdo nerespektuje zkušenosti člověka, který žije v Nera 50 let.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.10. 11:25
Titulek:okopírovala jsem příspěvek, patří sem...odpovědět
Jméno: Petr
Datum: 23.10. 09:54
Titulek: spadané listí,úklid..
Tak jsem se po 2-denní bouři prošel městem.Mazec.Popadané větve,klestí,rozfoukaný nepořádek a listí.Jsou místa,kde se člověk doslova brodí letitým netknutým nánosem nepořádku.Např.za starými obchody nánosy borovicového jehličí,nepořádek kolem kontejnerů kdykoliv tamtudy projdu.Děs-jak v Chánově.Dojíždím do Prahy a po okolí a tak mohu srovnávat jak se tam o své město,obec starají.tady hrůza.V Praze dnes a denně potkávám čety na úklid města.Uklízejí odpadky,ručně !!hrabou listí a trávníky,nedopalky na zastávkách atd..Tak jak je možné tady takový trvalý binec..??!!Hlavně ať mi nikdo nedává školení,že to tu dělají lidé.Ano,všude ten nepořádek dělají lidé a pak jsou ti,co to musí uklidit.Jaktože je to zde stále problém??!!Komu se v tom mumraji zde líbí??!!
Jméno:Jana
Datum:29.10. 10:49
Titulek:dneska jsemodpovědět
byla v Praze.I tam pracují úklidové čety po celém městě.Tady ani na hmotné nouzi s napichovadly!Město je nechutně špinavé a neudržované, napadané listí na hlavních tazích a peripetiích přes noc namrzá a klouže,je nebezpečné.Obzvlášť na zámkovce.Možná by nebylo od věci sem pozvat TV, aby lidé v celé vlasti viděli,v čem tu žijeme.A také sdělit,kdo to má na starosti.Tohle už je přes čáru ...

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz