zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.09. 10:58
Titulek:volby do parlamentu jsou za dveřmiodpovědět
Koho volit? Zcela jistě tu stranu nebo hnutí, která nezhorší život našich občanů. Já osobně nehodlám volit stranu, která podporuje vstup do eurozóny, chce přijímat migranty, nevadí ji inkluze ve školství, podporuje všechny možné menšiny, chce zvýšit daně z nemovitostí, podporuje green deal a pod.

Hlavně starší lidé, běžte volit. Pokud nepůjdete volit, přenecháte své rozhodování a svůj díl odpovědnosti jiným.

Nezříkejte se své odpovědnosti. Buďte odpovědní za svůj život a budoucnost svých dětí a vnuků a přijďte k volbám.
Jméno:Jirka
Datum:25.09. 06:34
Titulek:nojo,ale kolikodpovědět
Lidí ve Vašem věku takto uvažuje???A kolik z nich skutečně k volbám půjde,bude-li to v jejich fyz.silách...??Já když chodím k volbám moc starších lidí tam nevídám.Středně mladí a v produktivním věku,mládež pramálo též...Lidi se zodpovědnosti bojí a zbavují a to dokoce i v rodinách.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.09. 06:56
Titulek:je to takodpovědět
Máte asi pravdu. Bohužel, za rok budou komunální volby a bude se rozhodovat, zda město bude dál upadat a chátrat, nebo se vzpamatuje pod správou moudrých lidí. Idealizmus, co? Pokud půjde volit cca 30% lidí jako je zde obvyklé, opět zainteresované osoby zvolí tu tlupu, co je u moci. Po zkušenostech z minula se obávám, že v případě volby jiných uskupení se to nějak zařídí, aby byly výsledky přijatelné pro nynější věrchušku (= vrstva bohatých a mocných lidí).
Jméno:Dr. Novák
Datum:27.09. 09:06
Titulek:souhlasím s výhradouodpovědět
Uctivý dobrý den,
souhlasím s Vámi, milostivá. Budu volit z těch, kteří jednají v zájmu občanů NAŠÍ země a chtějí hospodářství ohleduplné k životnímu prostředí, tzn. například podporují výstavbu jaderných bloků.
Učarovala mi Vaše poznámka o městu pod správou moudrých lidí. On se hodlá do Neratovic někdo takový přistěhovat? Ze současné garnitury tam takové lidi nevidím. Buď je slušný ale hlupák, nebo chytrý šmejd, nebo hloupý a ambiciózní. Že by kombinoval alespoň dvě dobré vlastnosti, k tomu třeba věřím, nemá až tak daleko pan starosta, ale mnoho výhrad mám i k němu.
Jméno:Karel Svoboda
Datum:28.09. 07:09
Titulek::-)))))odpovědět
Zalovte v paměti, paní Spěváčková, jak to v Neratovicích vypadalo před 32 lety a jak to vypadá dnes. Kolik tu podle vás za tu dobu ubylo obchodů, bank, škol, zdravotnických zařízení, kulturních zařízení, firem, služeb a zahraničních kontaktů? Naopak, přibyly. O kolik se za tu dobu zhoršilo zdejší životní prostředí? Naopak, zlepšilo se. Kolika představitelům města bylo prokázáno nezákonné jednání, za které byli stíháni a odsouzeni? Žádnému. A tomuhle vy říkáte "chátrání a úpadek"? Představitelům města neustále předhazuje korupci, k níž nikdy nedošlo, zato sama toho největšího a trestně stíhaného korupčníka Andreje Babiše chválíte a chcete volit. Suma sumárum, paní Spěváčková, daleko spíš upadají a chátrají nikoliv Neratovice, ale vaše paměť a mysl. Tak to je.
Jméno:Jiří
Datum:28.09. 07:52
Titulek:magorodpovědět
Jak víte, že bude paní Spěváčková volit Babiše? Nikde se o něm nezmiňovala. A i kdyby ho volila, co je vám do toho? To je její věc. Píšete,že je Babiš korupčník. Jak jste na to přišel? Dotaci na čapí hnízdo přece dostal legálně jako mnoho jiných firem. Plácáte nesmysly. Vám chátrá paměť i mysl. Paní Spěváčkové určitě ne.
Jméno:Důchodce
Datum:29.09. 05:26
Titulek:pane Jiří ?odpovědět
Nevím, koho bude volit paní Spěváčková. A nic mi do toho není, to máte pravdu. Ani v mém příspěvku nepíši, že Babiš je korupčník. Píši tam jen to, že Babiše budou asi volit důchodci, to je pravda spekulace. Byla to reakce na váš názor, že důchodci k volbám nechodí, protože si myslím, že důchodci k volbám chodí. Samozřejmě znám mnoho důchodců, kteří Babiše volit nebudou. Umíte vůbec číst? Asi ne. Přečtěte si prosím můj příspěvek ještě jednou.
Jméno:Alena
Datum:28.09. 12:59
Titulek:Karleodpovědět
Moc krásně a slušně jste to napsal. Žiji zde více jak půl století, a cítím, že město jde s dobou, která se od času "SAMETU" podstatně změnila v celém státě! A za to nemohou naši zástupci na radnici, to tak prostě je!!! Ale někteří naši starší spoluobčané tuto změnu neumí a nechtějí akceptovat, protože pro ně už dobře bylo v době jejich mládí a nyní se potýkají s přibývajícím věkem a pocitem, že všemu rozumí, ale doba je zkrátka a dobře jiná než tomu bylo v padesátých letech minulého století! Tak to laskavě pochopte, paní zastupitelko! Navíc z hora vyřknuta věta-proč chválíte AB? V čem on a ten pán, co by měl být prezident naší země, v čem se oni zasloužili pro blaho naší zemičky a pozorumnění mezi lidmi? Jsem názoru, že právě tito pánové mají úpadek morálky v totmto státě na svědomí!
Jméno:Miloš T.
Datum:29.09. 19:40
Titulek:stačí?odpovědět
Město jde s dobou. Ta doba asi není nic moc, když nemáme jedinou pohotovost ani pořádné trhy, odcházejí nám lékaři, byly zrušeny jesle, mizí zeleň, chodci zakopávají na hrbolatých chodnících a vysokých obrubnících. Město je neudržované a neuklizené. Je to tak, že? Ti nahoře úplně "odřízli" lidi od rozhodování. Mám pokračovat?
Jméno:Jitka
Datum:30.09. 03:34
Titulek:je to takodpovědět
Ten "pokrok" a to "blaho" tu vidíme na každém kroku.Podnikat zde mohou jen pár malých ryb a Vietnamci,jinak samá velká nadnárodní firma..Náměstí a Dům služeb bývaly opravdu centrem nákupů a služeb.bejvávalo...Jidiné co tu blízké době vyrostlo je opět nadnárodné-polské Pepco.Prostory mohly být využity klidně jako parkovací dům.Kdyby byla vůle..Atak řidiči,kteří nemají kde večer zaparkovat jsou hned ráno častováni pokutami,za které defacto nemohou.To se to hezky vybírá..Co se týče lékařů je to pravda.V nemocnici jsem kdysi,když to byla Almeda měla všechny odborné lékaře.Dnes musím po okolí nebo do Prahy.Dost smutné.Zdejší nemocnice je soustředěná na porodnictví a gynekologii převážně.Odborní lékaři se tam střídají jak ponožky,po roce nevíte ke komu jít dál.Bývalo tam i šikovné bistro.To drahé cosi může sloužit maximálně movitějším lékařům jak mají draho...A mohu též pokračovat.Na poliklinice 2 odběrové místnosti,ale jen 1 kvalitní a použitelná.Synlab je teď pěkné peklo co odešla p.Havelková-zažila jsem osobně.Jsou tam lékaři-prakt.,kteří ani pořádně neordinují,musíte jim stále skrz vše volat a doprošovat se,jasně dávají nezájem o pacienta,zdražili své služby.Naštěstí má člověk právo volby a takovým nedávat prostor..Zubaře tu neseženete nového vůbec,buďto drahé,u kterých platíte s dlouhými čekacími dobami nebo škoda mluvit...
Jméno:Dr. Novák
Datum:29.09. 09:45
Titulek:hahahaodpovědět
Dobrý den, mladíku,
při vší úctě mohu pokračovat ve stejném duchu. Kolik bytů bylo postaveno po převratu 1989? Kolik dělalo lidí ve Spolaně tehdy a dnes? Kolik bylo vysázeno stromů? Kolik dětí tehdy sportovalo a sportuje dnes? Kolik lidí chtělo žít a žilo v Neratovicích v roce 1989 a kolik jich žije dnes?
Svět není tak černobílý. Nová doba přinesla více příležitostí, ale méně jistot. Lidé byli tehdy a jsou i dnes dobří i zlí, poctiví i nepoctiví.
Jméno:Důchodce
Datum:28.09. 05:53
Titulek:volby pro Jirkuodpovědět
Jsem ve věku seniorském a k volbám chodím. Chodím i normálně, mám nohy. Nepotřebuji popojet do obchodu autem jako většina mladých. Taky tolik nejím, tak nákup nemám těžký. Ale píši proto, že nemáte pravdu. Staří k volbám chodí. Bohužel. Protože hodně z nich volí buď komunisty, nebo Babiše.
Jméno:taky důchodce
Datum:28.09. 08:31
Titulek:Bohužel ????odpovědět
To, že někdo jde k volbám a svobodně volí koho chce je podle vás "bohužel".Víc o vašem IQ nepotřebuji vědět.
Jméno:No
Datum:28.09. 12:57
Titulek:to je ono!!odpovědět
Pak nemají mít mladí tak pos..ný život když jim ho staří tak zničej...Už se nedivím,že někteří mladí mají apatii ke staříkům.Budou jednou staří,ale díky těmto v pěkných sr...ách.Volte třeba psa Filipsa...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.09. 19:14
Titulek:Vlastimil Vondruška napsal: odpovědět
Blíží se volby. Neříkám, že se může něco radikálně změnit. Ale stačí malé krůčky, protože škody jsou obrovské a obnova je běh na dlouhou trať. Je třeba se vrátit ke kořenům a podporovat ty politické síly, které chtějí resuscitovat českou národní politiku, české hospodářství, české zemědělství, českou kulturu. To není nic špatného, podezřelého či dokonce nekorektního. Jsme přece Češi a jako Češi se tedy chovejme. Sebevědomě, s úctou a respektem k jiným zemím, ale bez ponižování a otrockého přejímání každé modernistické pomatenosti. Máme slavné dějiny, své hrdiny a tradice, držme se jich! Místo fňukání a natahování dlaní pro dotace do Bruselu budujme blahobyt vlastními silami. Jde to!

Jméno:Dr. Novák
Datum:04.10. 09:14
Titulek:krásnéodpovědět
Má úcta,
to jste paní Anno napsala krásně. Jak praví klasik, nejlepší pomoc nalezne každý na konci své paže.
Mějte krásný podzim.
Jméno:Sára
Datum:30.09. 19:38
Titulek:Vivat Orbánodpovědět
http://www.rukojmi.cz/clan ky/domaci-politika/12037-v ivat-orban

smažte mezery
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.10. 09:10
Titulek:Jak volit??????odpovědět
Zjednodušené pokyny pro občany:

https://www.youtube.com/wa tch?v=WX0qK_RaZDY
Jméno:Alena
Datum:05.10. 15:27
Titulek:Copak "jak volit"odpovědět
Ale také "Koho volit" Vážení spoluobčané, myslete na naše děti a vnoučata, v jaké zemi chceme, aby vyrůstaly, aby žily. Když dnešní seniorská generace má nárok na obstojný důchod-mějte na paměti, že na ten důchod nám vydělávají a budou vydělávat právě ONI a další generace. NEZAPOMÍNEJTE, že i ONI jednou zestárnou a budou chtít užívat v klidu a zabezpečení své stáří! Proto Vás, prosím, volte rozumně lidi, kteří nedopustí další drancování našich veřejných financí! Myslete na naše děti!!!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.10. 11:13
Titulek:SPDodpovědět
Přijďte k volbám, aby už slušný člověk nedoplácel na nepřizpůsobivé. Nenechme si
ukrást naši zemi!

Tento týden ve dnech 8. a 9. října proběhnou volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu
České republiky. Jedná se o volby do již 9. volebního období v novodobé historii, přičemž hnutí SPD v něm kandiduje podruhé. Naším cílem je v maximální možné míře prosazovat náš
vlastenecký program pro slušné občany. Proto vyzýváme všechny naše občany, příznivce a
členy k maximální účasti v těchto volbách. Všichni máme možnost vidět špinavou volební
kampaň plnou lží a dezinformací. Všechny kandidující subjekty slibují, upravují a přesouvají, přičemž žádný z nich nechce řešit jádro problému. Tím je skutečnost, že u nás záměrně dlouhodobě nepracuje velká skupina lidí, která se nechává živit systémem a parazituje na něm a že se nám globalisté snaží ukrást naši zemi. Nepřizpůsobiví jsou plně závislí na štědrých sociálních dávkách a nic je nenutí začít pracovat. My všichni jim pak ze svých daní tuto
pohodlnou "jízdu životem" financujeme. A co víc, ještě si stěžují a Piráti je dokonce podporují,
protože dlouhodobě obstruují ve Sněmovně, aby nemohla být schválena novela zákona z pera
SPD, která by vyplácení sociálních dávek nepřizpůsobivým zásadním způsobem omezila.
Dokud někdo konečně nenažene ty dvě stovky tisíc lidí do práce, bude mít náš stát neustále
problém s penězi, a může přesouvat, upravovat a tak dále, jak chce, ale nic nevyřeší. Hnutí
SPD toto, ale i jiná řešení, nabízí ve svém volebním programu. Pokud chcete referendum,
včetně referenda o vystoupení z EU, zachování české koruny, NE euru, vyrovnané státní
rozpočty, kvalitní české potraviny za přiměřené ceny, podporu rodin a slušných lidí, slušné
důchody pro slušné lidi, právo na sebeobranu, odmítnutí zeleného šílenství EU, levnou energii
a energetickou soběstačnost, podporu českých živnostníků a českých firem, protikorupční
zákony s jasným řešením, nulovou toleranci nelegální migrace a islamizace, zestátnění
exekutorů a konec exekučních mafií, konec financování politických neziskovek, zrušení
pandemického zákona, ochranu svobody slova, odmítání povinné covid vakcinace a uznávání
protilátek jako dokladu bezinfekčnosti, tak přijďte k volbám a dejte svůj hlas hnutí SPD. Pro
nás je Česká republika a slušný a pracující občan na 1. místě! Nenechme si ukrást naši zemi!
Jméno:volička
Datum:06.10. 15:08
Titulek:jak chcete dosáhnoutodpovědět
svých slibů, kde chcete vzít na své sliby? Není Váš program POPULISTICKÝ? Vždyť Váš předseda také není ČECH, tak jak mu máme věřit?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.10. 07:52
Titulek:divím seodpovědět
Program má být pro lidi. Populus znamená lid. Je přece v pořádku, že politická strana nebo hnutí má program určený našim lidem. Nebo to má být program pro EU či migranty? Ještě k tomu Čechovi. Pan Okamura NENÍ Čech? Je. Takže co vám vadí?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.10. 08:20
Titulek:divím seodpovědět
Program má být pro lidi. Populus znamená lid. Je přece v pořádku, že politická strana nebo hnutí má program určený našim lidem. Nebo to má být program pro EU či migranty? Ještě k tomu Čechovi. Pan Okamura NENÍ Čech? Je. Takže co vám vadí?
Jméno:český občan
Datum:06.10. 15:43
Titulek:Volbyodpovědět
Děkujeme za upozornění, koho máme volit.
Myslím, že občané mají svůj vlastní rozum i názor a nepotřebují stále donekonečna slyšet plané sliby, sliby a zase sliby od pana Okamury. Nevzbuzuje příliš naši důvěru. neboť má v první řadě na mysli své vlastní výhody. Není takový lidumil, jak jej líčíte a bude nejlépe, když rozhodnutí necháte na nás - občanech.
Přejeme Vám, aby SPD vyhrála tyto volby k Vaší radosti a potěšení.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.10. 07:55
Titulek:to jsou věci....odpovědět
Za koho hovoříte? Za občany? Za které? Vy jste si dělal nějaké průzkumy? Asi těžko. Příště tedy mluvte jen za sebe, ano?
Jméno:jasmína
Datum:07.10. 15:47
Titulek:Jasněodpovědět
úča se nezapře, především poslední větou.
Jméno:Martin
Datum:06.10. 19:35
Titulek:O co jde? odpovědět
V současnosti jde již bez přehánění o životy a majetek drtivé většiny našich občanů, možná celého národa. Ruku k nápravě by tedy měli přiložit všichni, a to bez rozdílu. Má-li dojít ke změně k lepšímu, nečekejme, že nám ji přinese čáp. Taková změna se bude nutně promítat do všech sfér naší činnosti a života nás, občanů. A my jako občané se o ni budeme muset sami zasloužit.

Ta relativně snazší část spočívá ve vzájemném chování lidí mezi sebou. V obnově vzájemného zdravení se, v návratu k pravidlům slušného chování a mluvy, ve zlepšení mezilidských vztahů, ve výchově dětí, v obnově zvýšené úrovně vzdělání, znalosti vlastní historie a vztahu občanů k našemu státu atd. Ta nás, kromě dobré vůle a v případě výchovy dětí i času, příliš stát nebude.

Ta obtížnější a dražší část změny bude spočívat v obnově našeho státu, v restrukturalizaci jeho ekonomiky, v obnově jeho kultury a školství na bývalou úroveň, v rekonstrukci sociálního státu, ve zlepšení zdravotnictví apod. Tedy v obnově toho, co jsme tak lehkomyslně ztratili. Budou i změny systémové a změny v oblasti geopolitického vlivu. Ale o tom až jindy.

Uvědomme si ale už konečně, že toho nelze docílit při členství v EU, jež nás dovedla (za našeho vlastního přispění) až do současného stavu a jež průběžně a setrvale pracuje na likvidaci národních států a národů Evropy. Buď tedy uhájíme náš národní stát a existenci našeho národa, nebo již zanedlouho definitivně skončíme. Zahajovaná fyzická depopulace více než 90 % obyvatel planety tyto záměry dovrší.

Varianta našeho setrvání v EU je ovšem snazší. Stačí sedět a čekat až nastane náš definitivní konec. Pro lepší pochopení je potřeba znovu si uvědomit, že mezi oběma alternativami nic není. Buď jedna, nebo druhá. Budeme-li jen sedět, dojde k naší islamizaci, ke ztrátě zbytku suverenity a našeho státu, udělají z nás bioroboty, dokud nás nevypnou, pokud ovšem vůbec přečkáme rozbíhanou depopulační kampaň. Naše šance je přitom mizivá. Z toho se „nevykecáme“, jak se stalo již naším národním zvykem. Je to buď anebo.

https://outsidermedia.cz/n eni-nac-cekat-5-dil/
Jméno:Honza
Datum:10.10. 08:34
Titulek:Emigrovat není kam...odpovědět
Jediné pozitivum těchto voleb jsou pouhá 4 místa pro Piráty.
Jméno:lucie
Datum:11.10. 04:16
Titulek:volbyodpovědět
100 % souhlas, taky nevidím jiné pozitivum.
Jméno:Kukačka
Datum:12.10. 06:42
Titulek:a je to ....odpovědět
No tak se vším nasazením peněz , médií , lží atd. už má EÚ z krku Babiše , tlakem z pozadí odstavili dalšího odpůrce migrantů a příznivce spolupráce se všemi i s Ruskem , rakouského premiéra Kurze , teď nasadí všechny lži a finanční páky na dalšího neposlušného a odpůrce migrantů Orbána a současně na Poláky , Slováci se s lehkým přistrčením a pod taktovkou prezidentky vyřídí sami a už je V4 ze hry. A hurá na přerozdělování migrantů , změny svéprávnosti , omezení soběstačnosti a drancování toho co zde zbylo. Další doplnění školních osnov o poznání , že válku vlastně začal SSSR a chudáci hodní Němci to odnesli a byli zbaveni majetku a odsunuti. Jistě do Němec zase rychle vyrazí na klobásku Bělobrádkové , Hermani a podobná havěť z dalších zemí východní Evropy i Ruska. Ještě musí vyreklamovat Navalného a spol a bude to komplet. Za rok se vážení voliči koalic budete koukat jak vyvoraný myši. Teď už máte co jste chtěli , tak do rachoty zvesela. Ale kdo z nové vlády , mlátit hubou to umí všichni , ale co předvedou v ekonomice a vedení země . V "nezávislé " ČT už probíhají diskuse / paní Horská ?/ názory : hned šetřit , přehodnotit navýšení důchodů , zrušit slevy jízdného pro studenty a seniory , 10 miliard dotací do ČS zemědělství je moc / útok na soběstačnost , i když už malou / , no a daně. Koalice prý neřekly , že nebudou zvyšovat , ale jen že udělají vše pro to, aby se daně nezvýšily. Jo a hned zrušit EET a hurá černé peníze a kmotři. Z čeho budou provozovat stát a sociální výdaje , armádu , policii , zdravotnictví ??? Jo to je otázka tak pro Špidlu : "zdroje jsou"
Jméno:Kukačka 2
Datum:12.10. 07:11
Titulek:už se to chystáodpovědět
Pravdu díš, kukačko. Voliči budou koukat, tak jako nevěřícně koukali cinkači klíči v 89. "Tohle jsme přece nechtěli!", volali. Ale už jim to bylo houby platné. Média jsou plná jásotu, už se přemýšlí, jak zbavit prezidenta Zemana jeho funkce kvůli nemoci (vzpomínáte na Havla a jeho zdravotní stav? Nikomu to nevadilo. A to byla pálka nemocí a jiných záležitostí, co? - alkohol, milenky, cigarety - kouřil 50 cigaret denně!). Jenže to byl Havel, vybraný a schválený USA.
Jméno:důchodce
Datum:12.10. 11:08
Titulek:pro kukačkyodpovědět
Kukačka nemá dobrou povahu. Ani své děti nevychovává. Zneužívá, koho může. Dobře zvolená přezdívka pro zdejší fórum. Nevěřícně zírám na tu zlobu v příspěvcích...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.10. 17:37
Titulek:proč kukačka nevychovává svoje dětiodpovědět
Dovolím se vám vplést do diskuze. Důchodce hlásá bludy. Evidentně neví vůbec nic o přírodě a jejích obyvatelích. Víte, proč kukačka nevychovává svoje děti? Protože je nemůže krmit. Příroda ji pověřila důležitým úkolem: likviduje chlupaté housenky, jejichž zašpičatělé chloupky by se zapíchaly mláďatům do žaludku a uhynuly by. Dospělá kukačka má vnitřní povrch žaludku vystlaný pórovitou hmotou, do níž se chloupky zabodnou. Čas od času se hmota sloupne a kukačka ji zvrátí coby vývržky. Rozumíte, tomu, důchodce? Jestli ne, nabízím doučování z biologie. A příště neplácejte nesmysly. Když nevím, držím hubu.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.10. 11:34
Titulek:pro důchodce...odpovědět
Vystudovala jsem chemii, biologii a ekologii, takže o tom něco vím.
Jméno:Kája
Datum:12.10. 08:10
Titulek:výsledky voleb do parlamentu v Neraodpovědět
20 ANO 2011 2 174 29,67%
13 SPOLU – ODS, KDU-ČSL, TOP 09 1 945 26,55%
17 PIRÁTI a STAROSTOVÉ 1 122 15,31%
4 Svoboda a př. demokracie (SPD) 696 9,50%

Jméno:Kája
Datum:12.10. 08:34
Titulek:V ČR zvítězilo Spolu s PirSTANodpovědět
Je to nečestné vítězství

Řekněme si pravdu. Nešlo o čestné vítězství. Vítězství, které by vyplynulo ze souboje vizí a myšlenek, jakým způsobem stát vést k prosperitě. Politický zápas se vedl špinavými prostředky. Kartel SPOLU vsadil na denunciaci, napadání, odmítání spolupráce, ostrakizaci a trvalý nátlak. Vyhrožování a zastrašování. Během celého volebního období následovala jedna špinavá kampaň za druhou. Kartel součinně podporovali i Piráti. Nutno uznat, že nakonec tato taktika i strategie slavila úspěch. Bohužel. Čtyři roky trvající kampaň, která od prvního okamžiku minulých voleb do posledních vteřin volebního klání stavěla premiéra a jeho lidi do nejhoršího možného světla, aktivizovala společnost po celou dobu účinkování vlády a výrazně přispěla k dalšímu štěpení společnosti. Kampaně systematicky podkopávaly aktivitu vlády, odrazovaly od spolupráce, podvazovaly činnost vlády, odváděly od výkonu a problémů státu a prostřednictvím médií zaměstnávaly celý národ. Namísto práce pro lidi jsme jako stát a společnost řešili jednu pseudokauzu za druhou. Aféry, jedna za druhou, pokračovaly až do poslední chvíle. Tak, aby Babiše zasáhly na citlivém místě. Žalování Pirátů v Evropské unii. Obvinění Jana Hamáčka během obskurní kauzy Vrbětice z velezrady. Velezrady ministra vnitra ve prospěch Ruska? Neuvěřitelné, přesto v Česku běžné. Aféra Babišova syna s loutkovodiči z pražské kavárny během volebního mítinku. Nebo nejnovější aféra Pandora Papers, otevřená 5 dní! před volbami, která poukázala na vlastnictví off-shorových firem Babišem před 9 lety. Opět, jako v minulosti se s nastraženým prstem na spoušti čekalo do nejposlednějších momentů volební kampaně. Tak, aby Babiš v televizních debatách nebyl schopen připravit protiargumentaci a adekvátně reagovat.
Jednoduše, nefér. Trvale nefér.

Co dokázal Babiš? Snížil daně o 436 miliard. Zahájil investice do infrastruktury. Vláda připravovala masivní investice, 20 tisíc projektů v hodnotě 8 bilionů korun. Investice do zdravotní péče. Do sportu. Do životního prostředí, kdy se vyměnilo 100 tisíc kotlů; zateplením prošly tisíce staveb. Zásadní změnou prošly exekuce. Milostivé léto, které odstartuje za pár dní, může pomoci stovkám tisíc lidí vybřednout z neuvěřitelného podvodu, jakým byl exekuční zákon.

Po celé roky od revoluce 1989 bylo Česko eldorádem firem, které si s veřejných rozpočtů dělaly trhací kalendář. Za tiché spoluúčasti politiků z kartelu. Dnes už to víme.
Jméno:Kája
Datum:12.10. 08:35
Titulek:V ČR zvítězilo Spolu s PirSTANodpovědět
Média s obrovským zpožděním nakonec přinesla podrobné zprávy o tom, co dělo v ROP, OKD, ProMoPro, ve stovkách kauz polistopadových vlád. Ale tato odhalení přišla pozdě. Teď budeme šťastně jásat, že se nám vrátila „demokracie“.Vidím to poněkud skepticky. Jediné, co se reálně vrátí, tak extraktivní režim vlády, vláda, která se překoná ve škrtech, zdražování a vysávání populace. Na jejíž učinkování budou doplácet všichni. I ti, kteří teď jásají.

Ti, kteří teď nadšeně jásají a slaví, netuší, že změna, která přijde, je změnou k horšímu.
Která dopadne i na ně.

Ve společnosti se silně a nelítostně rozevřou nůžky mezi bohatými a chudými. Znovu naroste nerovnost. Přijde drahota a škrty. Vláda Andreje Babiše, která se díky výrazné spoluúčasti sociálních demokratů zasadila o zlepšení postavení celých tříd, narovnání podvyživených mezd, nyní nejspíše půjde od válu. Sociální bydlení? Dořešení exekucí? Infrastrukturní projekty? Nová pracovní místa? Plošná podpora kvality života?

Ne. Za několik let dosáhneme standardů západu. Placené školné. Drahé studentské půjčky. Privatizované zdravotnictví. Nadstandardní placená péče ve zdravotnictví, jejíž druhou stranou bude naprosto brutální osekání výdajů pro širokou veřejnost. Osekání výdajů na sociální, kulturní, sportovní a zájmové výdaje, podporované státem. Zaplatíte si všechno, sami, z vlastní kapsy. A draze. A kam ty peníze půjdou? Nikam. Utratí se za nesmyslné projekty, nebo se rozkradou. Přesně tak, jak tomu bylo za porevolučních vlád.


Jméno:Jindra
Datum:12.10. 10:53
Titulek:nerozumímodpovědět
Babiš prohrál a má 42 poslanců, zatímco Fiala vyhrál a má 41 poslanců. Kdo je vítěz? To mi rozum nebere. Ale už se těším na Krasavu Pekarovou s arabským tetováním na paži.
Jméno:xxx
Datum:20.10. 08:21
Titulek:souhlasímodpovědět
Radek Brož
Piráty nikdo nechtěl!! Jejich clastní voliči se je rozhodli nevybrat z nevědomosti nebo lenosti! jejich mínus!! Volby vyhrálo hromadně za tento slepenec STAN!!! najednou chtějí dát proti vůli NÁS OBČANŮ a PROTI VÝSLEDKU SVOBODNÝCH VOLEB pirátům tři ministerstva a ješte jim chtějí zaručit přísun dalších náhradníků z řad pirátů namísto STAN , kteří byli opět vybráni LIDMI!!!! KDE JE SAKRA TA DEMOKRACIE???? NORMÁLNÍ PODVOD!!!! PODVOD NA SLUŠNÉ LIDI!!!!!! SLEPENCE BYLY PODVOD!!
Jméno:Radek
Datum:22.10. 16:45
Titulek:přišlo emailemodpovědět
Kritizuje, že zadlužení Česka skokově roste a není to pouze vinou pandemie covidu-19. Politici už před volbami měli lidem říct, jak hodlají veřejné finance stabilizovat. Do tří let hrozí, že si budeme muset utáhnout opasky, škrtat výdaje a zvyšovat daně, řekla Právu předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová.

Kde vzít peníze ? Co navrhuje:

1. Ušetřit na nadstandardních platech politiků. Např. 80 000,-- je plat v senátu. Za to nic nedělání?

2. Zrušit řadu státních trafik. Národní rozpočtovou radu, Národní ekonomickou radu vlády, národní corona-ekonomickou radu vlády, Českou hospodářskou komoru ( tu vede Vladimír Dlouhý, kdysi komunista, pak OF, poté ODA a jako ministr průmyslu a obchodu byl na začátku podvodných privatizací a řadu dalších.)

3. Zrušit většinu ze 128 000 " neziskovek", do kterých putují ze státního rozpočtu miliardy peněz ředitelům těchto zbytečných a v řadě případů škodlivých organizací.

4. Zrušit zbytečné státní zakázky, (hlavně armádní) na kterých se bezostyšně přiživují majitelé soukromých firem.

5. Zestátnit řadu prosperujících firem, které byly dříve státní.

6. Například Česká spořitelna platí svému majiteli rakouské Erste bank ročně 10 miliard dividend!!! Plzeňský Prazdroj, který má zisk okolo 3 miliard ročně, ho posílá skoro celý majiteli do Japonska!

7. Vodárny, které nyní patří Němcům, Rakušanům, Španělům a Francouzům, posílají na západ dividendy ve výši 1,6 miliard!!!!! Celkem na dividendách mizí ročně ( hlavně do západní Evropy ) asi 220 miliard korun.

8. Zrušit možnost danit v tzv. daňových rájích, kam zbytečně odchází zhruba 200 miliard ročně.

9. Zrušit vyplácení 30 miliard korun ročně tzv. solárním baronům.

10. Pořád se řeší, že nebudou peníze, sociální dávky na lidi a další nepřizpůsobivé, kteří celý život nikde nepracovali, ale ještě jsem neslyšel, jestli budou peníze na lidi, kteří celý život poctivě pracovali...

Jméno:Míša
Datum:23.10. 06:13
Titulek:je to takodpovědět
Jistěže by se peníze a rezervy našly,ale oni si tito od úst neutrhnou.Korýtka mají svou nevšednost.Lůza už odvolila,tak ní ní mohou zas kašlat.Až budou zákony této země vytvářet jiní lidé,bez děr,pružnosti a dalšího,bude to tu vypadat jinak.Jenže bohužel ani z vnějšku ten zájem není.Spíše naopak.Tuhle malou zemi rozložit nebo k někomu silnému připojit.Tak jako tomu bylo za Rakouska-Uherska třeba.Státní pokladna poloprázdná,rozkradená.Stá tní dluh narůstá.Zodpovědnost státních zaměstnanců žádná.Samý odklon,trafika...Tohle nemá perspektivu..To je načasovaná bomba.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.10. 18:31
Titulek:co bude dál....odpovědět
Je po volbách a co na to vojenský analytik Jaroslav Štefec:

Vybírám: Viditelně nám tedy chybí nejen armáda, schopná bránit republiku, zdravotnictví, schopné zvládnout pandemii, nebo zemědělství, schopné zajistit dostatek potravin pro případ nouze. A dobře zásobené státní hmotné rezervy. Chybí nám toho daleko víc, třeba účelná a efektivní energetická politika. Nejspíš je načase začít se s veškerou vážností připravovat na dlouhé zimní „blackouty,“ a možná i „gazouty“. Než totiž začneš kopat do medvěda, ověř si, že máš kudy a kam utíkat. A Tchaj-wan nám nezajistí ani „pitomé“ čipy pro Škodovku, natož plyn pro doplnění našich poloprázdných zásobníků. Bez ohledu na to, že my, občané, si víc než dobře platíme jednoho Tchajwance v čele podivné instituce, zvané Senát.

Jak se zdá, tlupa politických amatérů, kteří nám hodlají v příštích čtyřech letech lajnovat naše životy, vstup do sněmovny nebo jmenování do vládních pozic považuje za akt rovnocenný poobědvání Šalamounovy stolice. Přesně v duchu tzv. Rumlova pravidla: “Profesionalitu získává politik jmenováním do funkce”. Což samozřejmě nijak neomlouvá předešlé vlády, jejichž „moudrá vládnutí“ nás během uplynulých 30 let bezuzdého rozkrádání a okrádání našeho státu, polického amatérismu a přímo gejzírů hlouposti a neschopnosti dostalo do současné schizofrenní, prakticky bezvýchodné situace.

Bez ohledu na názor, že “u nás se nic takového jako na Ukrajině nemůže stát” jsou „pro případ neočekávaného odporu“ k dispozici i represivní složky, použitelné k zákrokům proti protestujícím lidem, kterým se to nebude líbit. Jejich jádrem se mohou stát elitní “misionáři” a některé speciální složky BIS a PČR. Nefabuluji, konstatuji na základě letitého studia dlouhodobých trendů a reálných procesů v této oblasti.

Naši noví neomezení vládcové (jak se aspoň domnívají) si zatím zvykají v nových rolích a rvou se o lukrativní posty. Jsem si prakticky jist, že nikdo z nich nemá představu o tom, jak řídit něco tak složitého jako je stát. Andrej Babiš se to učil 8 let, a už mu to začínalo trochu jít. Volby ale dopadly tak, jak dopadly, a naše těžce zkoušená země je nucena „přepřahat“ vedení bohužel přesně v tom okamžiku, kdy by v jeho čele měli stát zkušení politici, lidé, kteří rozumí fungování státu, umí řídit své resorty a dokážou přemýšlet nikoliv v kategoriích „nutnost zrovnoprávnění LGBT“, „Green Deal nás zachrání“, nebo „EU je naše spása“, ale spíše „co udělat pro dostatek potravin“, nebo „jak zajistit potřebné množství
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.10. 18:32
Titulek:co bude dál...odpovědět
plynu na zimu“. Bojím se, že TENTO způsob myšlení je partě politických hochštaplerů, kterým není stydno pokoušet se o likvidaci nemocného prezidenta republiky, nejen naprosto cizí, ale navíc i dokonale ukradený, končí komentář Jaroslav Štefec.
Jméno:Bimbo
Datum:23.10. 20:20
Titulek:hihiodpovědět
Čeština je jazyk vtipný:
Nejekologičtějšími poslanci budou Piráti. Budou jezdit do sněmovny jediným autem.
Jméno:Radek
Datum:24.10. 07:42
Titulek:za minulého režimu lidé vybudovaliodpovědět
Bez podílu cizího kapitálu, jen z domácích zdrojů a s omezenou zahraniční pomocí, při úplném vypořádání se se znárodněnými zahraničními majiteli po Únoru´48, při spuštěné Železné oponě a mezinárodní blokádě, bez vrácení celého zlatého pokladu a nesplacených válečných reparacích se československým dělníkům, zemědělcům, vědcům, inženýrům, zaměstnancům i intelektuálům podařilo při udržení slušné životní úrovně a životních jistot naprosté většiny občanů vybudovat: 4 atomové, 23 tepelných a 26 vodních elektráren, téměř 400 km dálnic, elektrifikovat železniční tratě, postavit hutní, strojírenské, chemické, potravinářské a jiné podniky a továrny, zmodernizovat zemědělská družstva a dosáhnou téměř 100% soběstačnosti v základních komoditách, provozovat flotilu námořních lodí, položit stovky a tisíce kilometrů energovodů, plynovodů a ropovodů, zavést zcela nové výroby niklu, hliníku a umělých hmot, postavit a provozovat jesle, školky, školy, odborná učiliště, polikliniky, nemocnice, kulturní a společenské domy, sportovní stadiony, rekreační střediska. Od základu bylo území republiky pokryto TV signálem, ne sice ideálně, ale přesto se udržovaly kulturní a historické památky, podporovaly se divadelní a umělecké soubory a soubory lidové tvořivosti. Vybudovala se podstatná část pražského metra s 38 stanicemi, obrovské prostředky se vynakládaly na industrializaci zaostalého Slovenska. Postavily se stovky obytných sídlišť s 200.000 panelových domů a 1.200.000 byty, což představuje 55% všech bytů a 30% veškerého bytového fondu. Dekrety na tyto byty se předávaly rodinám bezplatně.
Jméno:Radek
Datum:24.10. 07:43
Titulek:doplnímodpovědět
Ať byli komunisti za totality jací chtěli, jedno se jim upřít nedá. Nikdy si nebrali peníze na chod strany ze státního rozpočtu, ale financovali se z příspěvků svých členů, kteří odváděli na stranické příspěvky 4% platu (nevím, zda hrubého, či čistého). Poslanec tehdejšího národního shromáždění (předchůdce parlamentu) byla čestná funkce, kterou zastávali lidé, jinak zaměstnaní. Pokud bylo zasedání, byli uvolněni ze zaměstnání na dobu zasedání a měli to placené jako placené volno. Jistě to nebylo ideální, ale vezmeme-li v úvahu, jaké paskvily zákonů dokážou vymyslet dnešní poslanci, kteří jsou za to placeni a ne zrovna špatně, to samé odváděli dřívější poslanci za svůj průměrný plat ve svém zaměstnání, tedy výrazně levněji.

Jméno:Radek
Datum:24.10. 07:45
Titulek:další příspěvekodpovědět
V roce 89 jsme naivně cinkali klíči za konec vlády jedné strany.

A nyní hrozí totéž, konec levicové opozice.

Pyramida představuje dobře i bohatství lidí vzešlé z práce.

Miliardářů je jen pár, ale střední třídy a chudých jsou mraky.

A všechno se zdražuje, mě už dokonce navrtali nádrž na AdBlue, poněvadž nyní stojí leckde i přes 100 Kč za litr.

Zdražení plynu a elektřiny vnímají všichni, zdražení oceli a stavebních materiálů výrobci a stavebníci. A rovněž až o 100 %.

Brzy bude kromě čipů nedostatek hořčíku do slitin hliníku a následovat bude měď.

Drahý plyn se promítá i do cen hnojiv.

Takže je jen otázkou času kdy se tohle postupně projeví i v potravinářství a pak bude těžká mela.

Katastrofou je být mladým stavebníkem s vozidlem potřebujícím Ad Blue a být ještě zaměstnán v kovovýrobě pro Automotiv a mít k tomu malé děti.

K tomu se opět rozbíhá Covid a ve světě je už nová varianta "mí" a je na spadnutí mutace která lehce překoná očkování ....

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz