zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.08. 09:49
Titulek:Likvidace keřů u Tescaodpovědět
Včera začala četa pracovníků ořezávat zelenou stěnu keřů podél parkoviště u Tesca. Keře jsou seřezány tak, že z nich zbyly prakticky kostry. Je vegetační doba, doba hnízdění a kromě toho, rány, která byly vytvořeny, umožní vniknutí spór hub dovnitř dřeviny a mohou způsobit její uhynutí. Zelená stěna zachytávala prach, hluk, emise a byla velmi důležitá pro obyvatele okolních domů. Je to hrubé porušení zákona o ochraně přírody č. 114/1992. Město prý vyzvalo majitele Tesca (majitele pozemku), aby keře nechal seříznout směrem do chodníku. Žádost jsem neviděla, ale požádám o ni. Takový masivní zásah musí být povolen odborem životního prostředí v Neratovicích. Za Spolek se obrátím na Českou inspekci životního prostředí.
Jméno:Milan
Datum:26.08. 08:12
Titulek:Je fakt, že proříznout ty keře bylo ...odpovědět
potřeba. Ale až takhle ?! To musel udělat fakt inteligent !
Jméno:Jitka
Datum:25.08. 16:00
Titulek:obraťte,je nejvyšší časodpovědět
Páč co tady tento spolek diletantů a neumětel páchá je do nebe volající.Včera jsem na tu ožvejkanou spoušť zírala a nestačila se divit.Tahle zvěrstva tu páchají a dobře jim procházejí již dlouhou dobu.Navíc přerozdělením z našich daní i vyplácená.Kladu si spolu s Vámi a dalšími občany spoustu otázek:Jak je možné,že jim toto prochází,kdo je kontroluje (a zda-li vůbec?),kdo jsou ti "odborníci" z radnice??Mají příslušné vzdělání v této problematice??Řídí toto ještě dále "Hmyzuzdar" tělocvikářka či nikdo???
Jméno:Jiřina
Datum:26.08. 10:27
Titulek:hnus fialovejodpovědět
Ty větve tam nechali a neuklidili,místo toho,aby tam uklidili ty spadané a rozměklé špendlíky.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.08. 12:20
Titulek:odpověď Hany Jelínkové, správkyně zeleněodpovědět
Jelínková Hana Hana.Jelinkova@neratovice. cz
Komu:
spevackova@seznam.cz, tajemnik@neratovice.cz, Marek.Lenc@neratovice.cz, Lenka.Mrzilkova@neratovice .cz, mischa33@seznam.cz, v.kanka@centrum.cz, marketa.rajchertova@seznam .cz, frantisek.sterba@zs-mpb.cz , starosta@neratovice.cz, Lenka.Syrova@neratovice.cz , Jakub.Mach@neratovice.cz

RE: podnět k prošetření
Vážená paní Spěváčková,

masivní ořezání keřů na pozemku parc. č. 92/2 v majetku firmy TESCO STORES ČR a.s. probíhá na soukromém pozemku a z mé pravomoci správce městské zeleně nikterak nemohu zasáhnout do technologie ořezání.

V příloze zasílám skutečný aktuální stav ořezaných keřů, který není v žádném případě neadekvátní k danému druhu keři(pustoryl věncový Philadelphus coronarius), který tvoří živý plot mezi parkovištěm a chodníkem.

V průběhu léta se hromadily stížnosti od občanů Neratovic na přerostlou keřovou masu, která brání bezpečné chůzi po chodníku. Na chodníku nebyl zajištěn obousměrný průchod a občané museli vstupovat do vozovky. Proto bylo TESCO STORE ČR a.s. opakovaně vyzváno k ošetření těchto keřů ze strany chodníku.

S pozdravem

Hana Jelínková, DiS.

správce městské zeleně

Městský úřad Neratovice

Kojetická 1028, 277 11 Neratovice

Tel: 315 650 334

Email: hana.jelinkova@neratovice. cz

Web: www.neratovice.cz

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.08. 12:25
Titulek:E-mail CIZPu: odpovědět
Česká inspekce životnímu prostředí

Vážení,

město Neratovice údajně požádalo společnost Tesco o ořezání pásu keřů na pozemku p.č. 92/2 v k.ú. Neratovice společnosti Tesco vyrůstajících na jedné straně chodníku mezi parkovištěm Tesca a parkovištěm města a panelovým domem Na Výsluní 1296 - 1299. Jako důvod údajně uvedlo, že keře brání chodcům v pohybu po chodníku. Tento dokument nemám k dispozici, pokud vůbec existuje. Tato situace již nastala po několikáté, keře byly vždy seříznuty do jednostranné zelené stěny, zachycující prach z parkovišť, emise a hluk, plnily tedy významnou ekologickou funkci.

Dne 20. 8. mě neznámá firma začala velmi razantně, až drasticky ořezávat keře a to tak, že byly seřezány všechny, i velké větve, vznikly rány, které jsou vstupní branou infekci (spóry hub) a vznikla tím velká ekologická škoda. Ořezané větve doposud leží v blízkosti ořezaných stromů.

Vážení,
mám za to, že se jedná o závažné poškození skupiny dřevin rostoucích mimo les, tj. podstatné a trvalé snížení jejich ekologických a estetických funkcí nebo způsobit bezprostředně či následně jejich odumření. Viz zákon o ochraně přírody č. 114/1992. Domnívám se, že je v pravomoci správce zeleně města Neratovice zasáhnout do technologie ořezání. Správce zeleně přece nemůže jednat v souladu se stížnostmi občanů tak, aby došlo k podstatnému a trvalému snížení ekologických a estetických funkci zeleně


Žádám proto o prověření a prošetření poškození pásu keřů na pozemku společnosti Tesca.

Žádám, abych byla informována o výledku šetření a nápravných krocích.

S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka města Neratovice a předsedkyně Spolku občanů Neratovic.

P:S: Požádám paní Hanu Jelínkovou o písemné podklady o stížnostech občanů, z nich bude vyplývat, že požadovali razantní ořezání pásu keřů a ne seřezání do zelené stěny, jak to doposud město nebo Tesco dělalo.
Jméno:Jitka
Datum:29.08. 12:36
Titulek:Výborně!odpovědět
Až dorazí výsledek šetření,dejte vědět.v Nera je více míst,kde by se zeleň mohla upravit a nikdo s tím nic nedělá.Tady neměla komu překážet...Můj názor.
Jméno:Jaroslav
Datum:29.08. 12:46
Titulek:otázkyodpovědět
Keře se vždycky seřízly do roviny a nikomu nevadily. Prosím vás, kdo je ta paní Jelínková? Kde dělala předtím? Proč odešla nebo dala výpověď a proč? Kvalitní pracovník přece nejde jinam.
Jméno:Milan
Datum:29.08. 19:12
Titulek:to jsou věciodpovědět
Ne na plocho ale na stojato, aby to někdo nepopletl. Lidem keře nevadily a mohly růst do zbylých stran. Mě by také zajímalo, kde se vzala ta Jelínková. Prý přišla někde z Prahy, Počernice, ale nevím jestli Dolní nebo Horní. Ale časem se to dozvíme. Tady se všechno vykecá.
Jméno:Pat a Mat
Datum:08.09. 10:56
Titulek:odpověďodpovědět
Byla zaměstnaná na úřadě Horní Počernice. Najdete na internetu. Otázka je, jak se osvědčila, když už tam nepracuje.
Jméno:A
Datum:08.09. 12:57
Titulek:není to dnes jedno??odpovědět
Stejnak je radnice plná různých person od sportovců a podobně.Tak to třeba byla nějakého kamaráda(-y) známá,někdo z rodiny atd..Dnes se to dělá všude.Uměle nábor a pak místo dostane právě ona ve výběrku.Hlavně že se ví na koho tlačit,komu strčit do kapsy...
Jméno:Jana
Datum:08.09. 14:02
Titulek:je to k blitíodpovědět
Stále stejná písnička ala mizerná práce.Ty větve se tam válí dodnes,ještě ty inteligenty nenapadlo je uklidit.Na spadané mirabelky sedají vosy,je to tam o úraz.Nezájem.Co tedy naše úžasná FCC vykazuje za činnost???!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.09. 20:53
Titulek:Vosy? Ani náhodou....odpovědět
Stromy jsou údajně na pozemku Tesca, plody na chodníku města. Čili úklid by měla zajistit FCC. Jenže ta má podle smlouvy uklízet město blokově čtyřikrát za rok, pravidelný úklid nemá ve smlouvě. Vosa tam není skoro žádná, letos je jich minimum. V době rozmnožování krmí larvy mouchami, komáry a včelami. Hmyz v posledních letech viditelně chybí, skoro čtvrtina je na vyhynutí. Albert Einstein jednou řekl, že až vymřou včely, lidstvo je přežije o čtyři roky. Bez opylení nebude úroda, zvířata pojdou hlady a lidé s nimi.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.09. 10:15
Titulek:drastický úbytek hmyzuodpovědět
To si přečtěte....

https://www.novinky.cz/kul tura/salon/clanek/priciny- zname-na-tahu-jsou-politic i-entomolog-jan-zdarek-o-d rastickem-ubytku-hmyzu-403 70887#dop_ab_variant=0&dop _source_zone_name=novinky. web.nexttoart&dop_req_id=X UtAFRXZsSH-202109091002&do p_id=40370887

Dnes jsem jela kolem konce chodníku u ořezaného myrobalánu - nad spoustou plodů létala jediná vosa!!!!! U domu 1307 Na Výsluní na hromadou plodů ANI JEDNA vosa!!! Tady si hodně lidí vymýšlí a pak úřad, aniž by se přesvědčil , jaká ja skutečnost, stromy nechá pokácet. Nedávno se mi svěřila jedna paní, že kousek od jejího bytu je suchý strom. Byl to hloh a NEBYL suchý. Na koncích větví byly zbytky listů. Byl zřejmě napaden nějakými zavíječi a housenky listy ožraly. Jeden výmysl. Druhý: na kmeni jsou prý nějaké vyrostlé větvičky, tak prý je otrhá, aby neškodily stromu. Když jsme kmen prohlédla, zjistila jsem, že se jedná o popínavou rostlinu, která na kmeni stromu absolutně neškodí. Tak to u nás chodí. Paní lítají na balkon listy ze stromu, tak je strom pokácen (naproti Tesca). Borovice je poblíž domu a větve jsou blízko oken, tak se požádá o kácení. Prý jehličí je v okapech - strom ve skutečnosti sahá stěží do 2/3 domu (dům 1057). Výmysl na výmysl.
Jméno:Marta
Datum:09.09. 14:44
Titulek:jedna paní...odpovědět
A to žluté s proužky sedající na ovoce a dávající žihadla je co tedy??Čmelák či nějaký jiný druh|??!jasně,každý tu lže,vlní,krade a já nevím co,jen Vy čistá jak lilium...Víme moc dobře,kdo městu škodí!!A to dlouhodobě!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.09. 17:35
Titulek:ale fujodpovědět
Toho žlutého s proužky je tady mnohem méně než hlupáků a ignorantů. Městu škodí vedení města, jak bylo možné zjistit na včerejším zasedání.
Jméno:Jana
Datum:12.01. 09:12
Titulek:dnes jsem si všimlaodpovědět
Pracovníků v reflexních vestách jak ořezávali stromy u paneláku vedle Tesca,stromy oholili jen z jedné poloviny,směrem k domu,kam asi zasahovaly a stínily.Dále pokračovali na Výsluní před trafikou atd.Ale určitě to nebyli od FCC.Já nevím proč mám pocit,že stromy sázeli diletanti jak brambory???Přeci nemohu dát na 2m2 košatý strom,ale naopak,strom co roste spíše do výšky.je to tak těžké u práce přemýšlet nebo je v tom něco jiného??!Za pár let strom porazí,rány po ořezu začnou hnít,budou vstupem pro škůdce až strom bude muset přijít ke kácení....

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz