zpět na forum

Jméno:Zuzka
Datum:14.07. 15:07
Titulek:zastupitelstvo - pomoc Moravěodpovědět
Jak dopadlo zastupitelstvo paní Spěváčková? Byl dostatečný počet zastupitelů? Schválila se nějaká částka pro Moravu? Kdo byl pro jakou částku a kdo jak hlasoval? Bohužel zastupitelstvo nebylo online přenášeno, tak jsme ho nemohli sledovat.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:14.07. 15:51
Titulek:dopadlo skvěleodpovědět
Počtem 11 byla schválena částka 750 000 pro město Hodonín. Vedení města na nás nachystalo past s návrhem 350 000 pro všechny obce dohromady. Uhájili jsme náš návrh a schválili. Podrobnosti až doma. Bylo to velmi drsné. Proti byli nebo se zdrželi Kořanová, Kroužecký a Lenc.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.07. 08:19
Titulek:zpátky na zasedání zastupitelstvaodpovědět
Hned zpočátku bylo podezřelých několik věcí. Proč jsme nedostali podklady k zasedání elektronicky (já papírově) v předem před zasedáním, když paní Prošková dala do podatelny žádost o svolání zasedání včas, a proč nám byly materiály předloženy na stůl až před jednáním? To nikdy nebylo. Proč? Neměli jsme možnost si věci promyslet ani mezi sebou projednat.

Bylo to schválně nebo z nedbalosti?

Další podezřelé bylo to, že v předloženém dokumentu nebyla uvedena finanční částka pomoci z našeho návrhu (podepsaní zastupitelé žádající o svolání zasedání) maximum 750 000+ pro město Hodonín, jak bylo domluveno, ale částka 350 000,-, která měla být rozdělena pro jednotlivé obce takto: Mikulčice 60 000,-, Lužice 50 000,-, Hrušky 40.000,-,Moravská Nová Ves 50 000,- a Hodonín 150 000,-. Jako předkladatel byl uveden místostarosta Lenc. Místostarosta Lenc se v poslední době velmi angažuje.

Ohajoval usnesení tím, že rada se jednoznačně neshodla a zvolila rámec, že nebyl žádný návrh s usnesením - to nebyla pravda, v žádosti podané paní Proškovou usnesení bylo. Prostě se vymlouval a nebyl schopen vysvětlit, PROČ rada svévolně změnila částku a způsob jejího rozdělení. Paní Vojtová to řekla správně: "Jestli si cokoliv projednáte v radě, my si nemůžeme něco projednat". (Je fakt, že rada složená ze členů koalice vládne městu!) Někdo měl zájem na tom, aby zastupitelé neprohlédli léčku a schválili podstatně nižší částku. Je odporné, co se děje na radnici. Naštěstí nás bylo jedenáct, přesně tolik hlasů bylo potřeba, aby byla schválena částka 750 000 na účet města Hodonína.

Pro hlasoval Hornák, Soukupová, Vojtová, Hrodek, Poříz, Landová, Šanda, Sloup, Prošková, Brodilová, Spěváčková.

Kořanová se buď zdržela nebo nehlasovala, Kroužecký a Lenc byli proti.

Omluveni údajně byli: Reichertová, Kaňka, Mrzílková a Štěrba. Jinoch, Kelinová a Vebr dle starosty omluveni nebyli.

P.S.:Součástí podkladů byl i přehled sbírek obcí, které byly osvědčené krajským úřadem Jihomoravského kraje na pomoc obcím zasažených tornádem. Asi abychom viděli, jak jsou zavaleni penězi. Seznam měl jednu vadu: nebyly zde uvedeny částky.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.07. 08:23
Titulek:doplněníodpovědět
Ježíš, já bych docela zapomněla na věc nejdůležitější: pan Hrodek podal protinávrh: schválit finanční dar na účet města Hodonína 750 000,-. A protože se o protinávrhu hlasuje jako o prvním, většina přítomných zastupitelů - 11 hlasovala PRO a návrh byl schválen.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.07. 12:25
Titulek:ještě něco....odpovědět
Hrodkův protinávrh byl dohodnut těsně před zahájením zasedání, když jsme zaregistrovali v podkladech podraz rady města a Lence. Mohl to být kdokoliv z opozice, ale nakonec to byl Hrodek z ODS. Nic si pod tím nemusíte představovat, všem šlo o to, aby byla schválena co nejvyšší částka na pomoc Moravě. Pokud se týká rady a vedení města, už dávno zde platí: "My můžeme vše, vy ostatní smíte jen souhlasit".
Jméno:Jiří
Datum:17.07. 08:39
Titulek:Nera upadají, nikdo se nebaví s občanyodpovědět
Vytěsňovat velkou část populace z účasti na formování veřejného života a ignorovat jejich strachy a problémy je ta nejspolehlivější cesta, jak udělat všechno ještě horší.
Jméno:Bob
Datum:17.07. 16:34
Titulek:njn,co si tuodpovědět
Ovce a kamarádíčci z mokrých čtvrtí zvolili,to tady mají.Remcat u piva či v obchodě umí každý.čekají nás volby,tam je šance to změnit.
Jméno:Jirba
Datum:11.08. 12:34
Titulek:tornádoodpovědět
Než kecat a vše do ztracena rozmělnit, považuji sumu a adresáta za dobrý počin. Vždyť Středočeský kraj se usnesl na 1 mil Kč a nikdo neví, kam se to poslalo. Ty postižené obce by se měly dohodnout, komu přispět. Hrodek - 1 .

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz