zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.06. 19:47
Titulek:Je na obzoru nová pandemie?odpovědět
Co se ví o mutaci Delta: Stále nabírá na síle, může způsobit další pandemii
DNES 18:33

Martin Kratochvíl
editor, redaktor
Napište mi
Covidová pandemie se proměnila ve virové závody, která z nově vznikajících variant se stane tou vítěznou. V současné době není pochyb, že černým koněm je kmen Delta, mutace viru formálně známá jako B.1.617.2 původem z Indie. Koncem května ji Světová zdravotnická organizace označila za „znepokojivou variantu“, což v lidské mluvě znamená, že můžeme čekat problémy.

Jen pro ujasnění pojmů: kmen Alfa je známá britská varianta, kmen Beta byl identifikován v Jižní Africe a kmen Gama pochází z Brazílie. Indická Delta se ale rychle stává lídrem v této čelní skupině pelotonu plného nejrůznějších mutací koronaviru, napsal americký týdeník The Time. Epidemiologové bijí na poplach. Delta totiž může zvrátit pokrok dosažený díky očkování v oblastech, jako jsou USA či Evropská unie, a prohloubit tragickou situaci v zemích, jako je Indie.
Zdroj: https://hodoninsky.denik.c z/zpravy-ze-sveta/covid-de lta-pandemie-varianty-2021 0623.html


Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.06. 20:20
Titulek:Prymula varuje....odpovědět
Indická mutace korektně zvaná delta

Oddych není na místě, nadějný pokles čísel nakaženosti covidem-19 se začíná obracet. Na úrovni republiky varovně roste reprodukční číslo R určující, kolik lidí jeden infekční člověk průměrně nakazí. Momentálně jeho hodnota činí 0,9, což je nejvyšší číslo od 15. dubna letošního roku.

Podle epidemiologa a bývalého šéfa resortu zdravotnictví Romana Prymuly je nutné řešit startující trend hned, jinak nám bude hrozit exponenciální růst epidemie. Z desítek nakažených tak mohou být během měsíce stovky až tisíce.

Počet potvrzených covidových případů mutace delta se v Česku blíží ke stovce
„Křivka vývoje se nezmění ze dne na den, bez ohledu na to, jaké opatření vydáte. To bude trvat deset až 14 dní. Pokud skutečně došlo k obrácení trendu, můžeme čekat, že čísla příštích 14 dní porostou,“ řekl pro Lidovky.cz Prymula.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/dom ov/respiratory-zustanou-i- kvuli-delte-mutace-prochaz i-ceskem-odbornici-vyzyvaj i-k.A210624_201943_ln_domo v_lihem
Jméno:Jana K.
Datum:12.07. 15:19
Titulek:Prymula ví...odpovědět
Prymula: Nelze se opájet, že průběh delta mutace bude výrazně mírnější
12. července 2021
Podle epidemiologa Romana Prymuly se delta mutace covidu-19 ukazuje nebezpečnější, než naznačovala příznivá data z Velké Británie. Navíc se zdá, že standardní přístup registrace k očkování selhává. Finanční nebo materiální motivace je na místě, aby se zvýšila proočkovanost populace, řekl exministr zdravotnictví ve vysílání Rádia Impuls.
Exministr zdravotnictví si myslí, že ještě není čas k úplnému rozvolnění koronavirových restrikcí po vzoru Británie, kde je proočkovanost populace daleko vyšší než v Česku.

„Kdybychom pustili veškerá opatření, jako to dělá Velká Británie, tak by to zákonitě vedlo k prudkému nárůstu a také zvyšujícímu se počtu pacientů v nemocnicích, možná i zemřelých,“ uvedl Prymula.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/domaci/odmena-za-ockovan i-covid-19-prubeh-delta-mu tace.A210712_141013_domaci _wass
Jméno:Hanka
Datum:25.07. 07:13
Titulek:jj,alfa,beta,gamaodpovědět
Časem to možná hodí celou řeckou abecedu.Nyní zavírají ve velkém dětské tábory.No bodejť ne,děcka nejsou voliči Čaulidí,tak co s nimi.Zvláštní,že se nezavřel ani jeden supermarket,kam jde nemálo zboží od Čaučlověka.Tam se asi virus rozhodnul vzít to obloukem.Ještě by nás mohli očipovat jako psy.Aby měli přehled kde jsme,co děláme,co nakupujeme...atd..
Jméno:Luboš
Datum:30.07. 13:38
Titulek:Covidodpovědět
Ten covid se nějak rozbil, už víc než měsíc tady řádí strašlivá delta a mrazáky nic, nemocnice nehlásí strop, dřevo na rakve nedochází, R pod jedničkou.
Co se to děje?
Jméno:Garganel
Datum:30.07. 19:07
Titulek:vsjo búdětodpovědět
Dočkej času jako husa klasu, frajere...
Jméno:Luboš
Datum:01.08. 11:39
Titulek:Mluv českyodpovědět
Pigárka proti covidu již mám, na co mám ještě čekat?

Jméno:chodec po nera
Datum:31.07. 16:03
Titulek:Zkus se zeptatodpovědět
rodin těch 10 mrtvých za včerejšek, co si myslí o covidu a hlavně co si myslí o tobě.
Jméno:Luboš
Datum:02.08. 11:54
Titulek:Šokujícíodpovědět
Ono včera zemřelo 10 lidí? No to je strašný, já myslel, že člověk je nesmrtelný!
Jméno:Chodec po nera
Datum:03.08. 14:13
Titulek:Paní Spěváčkováodpovědět
Klidně mě zablokujete, ale můj názor, že Luboš je blb mu ještě pošlete.
Jméno:tak
Datum:04.08. 09:47
Titulek:jestli jsiodpovědět
Mu byl příkladem,tak se nediv.
Jméno:Bob
Datum:31.07. 05:29
Titulek:bude před volbamiodpovědět
Tak se budou snažit zmírnit atmosféru.Sotva dostanou hlasy už v tom pojedou znovu.Jakto že v UK po zrušení všech opatření začaly stavy masívně klesat??!Loni se šily hadrové roušky,ale z těch nic dotřeným nekáplo,tak se přešlo hezky na umělé řínské respirátory.Vojtěch kdyby neměl u zadku NSS tak by uzákonil očkování jako povinné.Jedna právní bota za druhou...
Jméno:Jitka
Datum:02.08. 11:10
Titulek:vnucování očkováníodpovědět
poslední dobou vnímám nabízení a někdy dalo by se říci i vnucování očkování.Panebože snad je na každém,aby se rozhodl??!!Ale asi je to fin.zvýhodněné,tak se rejžuje seč to jde.Že jsou lidé,co toto nesnáší,že má vakcína i své vedlejší účinky a další negativa na lidské zraví o tom nechtějí slyšet.navíc neochrání,i po očkování člověk může být bezpříznakovým přenašečem,tak sakra co ten kalup??!Už mě to začíná...sejřit!!Horší než operátoři a banky s úvěry.
Jméno:Chodec po. Nera
Datum:03.08. 14:19
Titulek:Mě zase sejříodpovědět
Všichni prskači a odmítači kteří jsou stejně otravní jako jiné řvoucí menšiny.
Jméno:No
Datum:04.08. 09:53
Titulek:to je tvoje věcodpovědět
Mě zase vadí všechny ty zmutované ovce,co jen kývou a dělají to co všichni kolem,co se jim káže.Jestli se ti stýská po disciplíně a drilu zkus to v Koreji.
Jméno:Chodec po nera
Datum:07.08. 06:25
Titulek:Mluvíte o cca 80% celosvětové populaceodpovědět
Ti všichni se asi do Koreje nevejdou i když vám, agresivním odmítačům, by to vyhovovalo. Společnost kde jsou nejvíc slyšet agresivní menšiny se musí bránit, pokud chce přežít. Babiš si to teď před volbami nedovolí,ale nová vláda bude muset přistoupit k razantnímu řešení stejně jako to už dělají jiné rozumné vlády.
Jméno:však
Datum:07.08. 08:04
Titulek:ty a tvéodpovědět
Rozumné vlády jste toho rozumu asi moc nepobrali.Po volbách se uvidí.
Jméno:pro však
Datum:10.08. 07:38
Titulek:v tom případě odpovědět
nepobralo moc rozumu ani velení Pentagonu či vedení řady firem celosvětového významu.
ps. s člověkem s vaším IQ bych si tykal nerad.
Jméno:Honza
Datum:03.08. 04:21
Titulek:jsou vlezlí,odpovědět
Něco na tom asi bude,nejen že se jen nezeptají,ale jsou vtíraví.
Jméno:Věra
Datum:04.08. 13:05
Titulek:počkejte v záříodpovědět
Až zase vše zavřou.Teďka není vejvar,bude se to muset dohnat.Bydlím u nemocnice a tak jsem ty "urgentní příjmy" mohla sledovat.Spiusta lidí však dále umírá na zanedbanou prevenci a stoplé plánované operace.O tom nikdo nemluví.
Jméno:Josef
Datum:17.08. 08:54
Titulek:fašistická umanutíodpovědět
Děti půjdou za pár týdnů do škol.Stále je tu riziko coronaviru,chápu.Naše moudré pomatené vládní hlavy vymyslely zákaz zpěvu když nebude test a separaci o svačině od dalších dětí.Asi si odskočí do Miroslavovy země,jako v té pohádce.Co nevidět příjde na povinný obdiv i náš čaulidi velkopán.Bude to tu jako v Koreji.To se budeme míti!!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.08. 11:02
Titulek:ježíši....odpovědět
Nedramatizujte. Kdybyste měl lepší paměť, jistě byste si vzpomenul, že náš nejlepší epidemiolog, docent Prymula, hovořil o tom, že při zpěvu se uvolňuje největší nálož viru, takže nezpívat. A vy z toho uděláte fašistické umanutí. Je vidět, že jste nezažil fašizmus ani nacizmus a podrobnosti znáte, velmi mizerně, pouze z doslechu, co vám napovídala naše média.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz