zpět na forum

Jméno:Míša
Datum:17.06. 09:30
Titulek:Otevřeli Primarkodpovědět
Fronty jak za komára,mno nekup ty šunty asijské.V Německu v těchto obchodech nakupují Turci a přistěhovalci.Prostě český národ.Pro fusekle o bůra levnější jedou z Krkonoš do Práglu.Stojí je to čas,peníze za dopravu,zdraví ve frontách v těchto úmorných dnech,jídlo na cestě a pití...Ale asi se to ...vyplatí.NEKUP TO!
Jméno:Marie
Datum:18.06. 04:00
Titulek:každej dnes nemáodpovědět
Na vše značkové a nobl jako ty.Vše se zdražuje včetně jídla,někteří lidé jsou bez práce a prostředků,tak se nediv,hvězdo.Do slev a výprodejí nechodí jen důchodci,ale nezaměstnaní,matky samoživitelky na hranici přežití,nemocní lidé atd.Spousta lidí tam jistě přivedla zvědavost.Nesedí doma u tabletů a PC,ale zvednou zadky kamkoliv.Dokonce znám i lidi,co nemají zapotřebí chodit do slev a podobných akcí a jdou tam.Za minulého režimu se jinak nenakupovalo,obchody byly prázdné,včetně těch s jídlem a základní hygienou.Ale byli jsme zas soběstační ve výrobě potravin.Nedoráželi jsme žádný brak-od obilí,řepy,ovoce,zeleniny, chmele jsme si vypěstovali skoro všechno.Pečivo přivezli z pekárny,nerozmrazovalo se a nedopékalo na prodejnách,mělo chuť,maso viselo na hákách a hned se prodalo-ne jako dnes v krvi ve vitrínách a víbůh jak dlouho a ODKUD.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.06. 08:17
Titulek:co bylo odpovědět
Máte pravdu, Marie. Ještě bych dodala, že jídlo bylo, ale jak kdy a jak co. To se týkalo hlavně padesátých let (bylo po válce, pohraničí bylo rozvráceno odsunem,jinak to ale nešlo, mnoho továren bylo rozbombardovaných od našich přátel Američanů těsně před koncem války. Mimochodem, Německo nám dodnes dluží reparace. Tj. odškodnění za újmu z prohrané války). Museli jsme si hlídat, co kde dostali. Obvykle nám to někdo z okolí oznámil a tím se podporovala sousedská výpomoc. V 60 byl ještě problém hlavně maso, na to se stály fronty. Občas něco chybělo - tu vložky nebo sůl a podobně. Na venkově se žilo lépe, tam bylo vždy hospodářství, něco se odklonilo z JZD (kde byly státní statky nebo v horách, hlavně v pohraničí -
v Sudetech bylo hůř) a ani se to nepoznalo. Výnosy byly velmi vysoké a byli jsme více než soběstační! Ještě jsme živili Kubu a vyváželi do SSSR. Po převratu se musely zrušit velmi prosperující JZD, půda se vrátila lidem, co na ní nikdy nehospodařili, pronajali ji společnostem, které jdou pouze za ziskem. Půda degraduje, ztrácí úrodnost, nemáme prasata ani krávy (to je zase problém levného importu a kvót EU - např. i cukrovka, cukrovary byly zbourány, to je na dlouhou rozpravu. Prostě jsme v .....Roste inflace, za chvíli budeme vozit peníze na vozíčcích jako v Německu před válkou. S úsporami si vytřeme....Ale zpátky do minulosti: Ve městech se běžně šlo k sousedům půjčit, co doma momentálně chybělo. Telefon měl málokdo, tak se šlo telefonovat k cizím. A šlo to. Nebyla televize, poslouchal se rozhlas s velmi kvalitními pořady. U toho se pletlo, háčkovalo a šilo, poslouchaly i děti a vzdělávaly se. Nyní vzdělání upadá, ale to je účel. Co se nepovedlo Ádovi, povedlo se EU (=Německo) a USA. Teď je TV i rozhlas jen pro zábavu. Ubavíme se k smrti. Když se rozšířila TV, i tam byly vzdělávací pořady - ve všední den odpoledne pro školy. Pamatujete na večerní pondělní tv hry ze Slovenska? To byla úroveň. Jenže ta generace, co pamatuje, odejde, ti, co jim nyní vymývají mozky, už nebudou vědět, jak vypadala realita. Ano, za minulého režimu bylo mnoho nepěkného. Stejně jako dnes byli šikanováni lidé s jinými názory než byly oficiálně povolené, kdo odporoval těm nahoře, měl problém. Všichni museli pracovat, i cikáni, když děcka neposílali do školy, vzali jim dětské přídavky. A hned to šlo. To bylo dnes křiku: dikriminácija....Ano, komunisti ve funkci (jak který) byli opojeni mocí (tak jako dnešní politici a mnozí lidé ve vedení měst a vesnic),
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.06. 08:18
Titulek:co byloodpovědět
byli nedotknutelní, ale báli se StB a někdy i svých nadřízených ve vyšších funkcích. Ti na ně občas dupli. Dnes se si dělá samospráva co chce. Viz Neratovice i jinde. Historie se opakuje. Teď právě čtu knihu od E.M. Remarqua "Čas žít, čas umírat" z 2. světové války. Škoda, že naše mládež nečte. Asi by se jim otevřely oči.
Jméno:Martin
Datum:18.06. 13:31
Titulek:jooo,zlatí komunistiodpovědět
Ti jaktěživ po člověku nic nechtěli.Pak přehodili soudruzi kabáty a jsou opět v řídících funkcích a kradou až hrůza.Zjistí si na Vás a o Vás na milovaných sociálních sítích.Telefony a technika má čím dál nižší použitelnost a kvalitu.Samý čínský a asijský brak.Nyní se vyskytuje In a cool fenomén ohledně očkování.jakmile zaujímáte jiný názor a postoj než okolí (větina,stádo,atd..),nejsi IN.Že nežijeme uniformně jako např.v Severní Koreji jim asi nedošlo a svobodná volba či právo je také španělská vesnice.Čo bolo to bolo,těrazky tu mám hen ten oný kapitalismus.
Jméno:Lenka
Datum:19.06. 11:14
Titulek:kvůli takové vetešiodpovědět
Šel kus historického domu k zemi.Nechápu.Je to tam jak pěst na oko.Něco jako Tančící dům,něco podobného.Ale jak vidno peníze a papír snese všechno.v této lokalitě a periferii se ani nehodí prodávat takovou veteš.Vždy se tam prodávaly věci značkové,byly tam butiky,zlatnictví,hotely,p asáže.To samé něco takového dát např.do Pařížské.Čekám kdy tam vzniknou stánky a prodejny ze Sapy.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.06. 11:37
Titulek:máte pravduodpovědět
Toho domu je opravdu škoda. Ta nová počárovaná škatule je hnusná. Něco mi připomíná. Plot? Nebo spíš vězení? Je to takové nabubřelé. Jenže dnes jsou na prvním místě peníze a současně moc. Ti, co oboje vlastní, jsou oslněni svou důležitostí a každý, kdo se jim nemůže vyrovnat, je Untermensch, čili podřadný jedninec. A není to jen vlastnost těch horních deseti tisíc. Stejným způsobem uvažuje i naše "vláda" v Neratovicích. Už toho tady pokazili dost. Pardon, zkurvili.
Jméno:Hanka
Datum:19.06. 15:58
Titulek:je hezkéodpovědět
Že si tu plkáte svá moudra,ale kdo Vás v tomto obchodě nutí nakupovat??Nikdo.Nechte prosím na lidech,co si zvolí.Když tu otevřeli Pepco,byly stejné nářky a dneska tam nakupuje kdekdo.Po Kiku hned další slušný obchod.A pak jen samí rákosáci.Někteří nedávají vůbec účtenky.Stěžovat si můžete maximálně na lampárně,jinak Vás mají u ....
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.06. 16:04
Titulek:hnusodpovědět
Já bych volila jiná výraziva. Tak. Vám se líbí nové škatule s hadry a zbytečnostmi prolezlými chemií. Hezké, Jenže jejich majitelé jsou nadnárodní společnosti a jejich zisky se odlévají za majiteli kdo ví kam. To vám asi nedošlo. My plkáme, ale přemýšlíme na rozdíl od vás.
Jméno:Josef
Datum:19.06. 21:15
Titulek:Čím více obchodů, tím lépe :)odpovědět
Dobrý večer,
Vaše úvahy mi přijdou naprosto logické. Paní Hanka zřejmě bude takový ten typický konzumní typ. Pepco? KIK? A další obdobné korporáty? Jsou to sračky. Těm zoufalcům, kteří to kvitují to přeji, ať si tam nakupují, ale problém je, že namísto těchto krabic by mohla být vzácná půda využita, nikoli zneužita. Tvrzení paní Hanky: "Stěžovat si můžete maximálně na lampárně,jinak Vás mají u ..." není pravdivé, aby jste se stala zastupitelkou, musela jste získat značný počet hlasů, tudíž lidé Vás nemají u ... Spíše možná paní pisatelku Hanku :)
Jméno:Míša
Datum:20.06. 08:19
Titulek: milý Josefeodpovědět
Asi na Vás dolehla současná vedra,vzhledem k tomu,co ze své kedlubny plodíte.V té Praze má člověk ještě výběr,ale co tady,kde za Vás a bez Vás rozhodnou jiní??!Jsou tu jen velcí a asiati.Už i ty trhy byly zlikvidovány.Ty 3 auta u SD na náměstí to opravdu nezachrání.Vedení tvrdí,že lidi o ně nestály a trhovci zase že jim město neprodloužilo smlouvy a zvýšily nájmy.Vzhledem ke složení obyvatelstva a jeho kupní síle si nemyslím že by nebyl zájem.Spíše zájem pro neratovické něco dělat.ten úpadek je iděn všude.A rozhodně to není o tom,že :lidi si nepřejí,nechtějí...atd.Oni ani nedostávají prostor se vyjádřit.Stačí si zde přečíst,ale i poslechnout zvenku jak to chodí na zasedání zastupitelstva.Takovou frašku nezahrají ani v Národním.Pevně věřím,že kdyby byl tento příspěvek psán na městském webu,dávno by byl smazán.Tak jako nehodící se příspěvky s kritikou v LN.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.06. 16:07
Titulek:Takže VB. Není to Veřejná bezpečnostodpovědět
Jedná se o dceřinou společnost britské holdingové společnosti ABF, fungující jako společnost zpracovávající jídlo. Primark byl poprvé otevřen v červnu 1969 v Mary Street v Dublinu. Úspěšnost v Irsku zapříčinila expanzi i do Spojeného království.
Mateřská společnost: ABF
Datum založení: 1969

Takže penízky plynou do VB. Ne nám. Platí tady vůbec daně? Asi ne. Tomu já nerozumím.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.06. 16:13
Titulek:Že to sem nepatří Ale patří!odpovědět
Vondruška: Špatně mě vychovali aneb O vlastenectví a vlastizradě

Od mládí mi vštěpovali úctu k našim předkům a lásku k této zemi. Učil jsem se národní dějiny a českou literaturu, navštěvoval jsem památky spjaté s českou minulostí, chodíval do divadla, kde zněla čeština, navštěvoval folklorní festivaly, kde ožívaly tradice mých předků.

Jásal jsem jako malé dítě, když naši sportovci vítězili, na stožár stoupala česká vlajka a zněla hymna, která opěvuje naši nádhernou a požehnanou zem, píše na blogu Vlastimil Vondruška.

Učili mne, že tohle jsou Čechy a žije tu český národ. Je to naše vlast, za kterou jsme odpovědní, a budeme se mít dobře jen tehdy, pokud o ni budeme pečovat svědomitě, s úctou a láskou. Učili mne, že si musím brát příklad z předků, kteří pro svou vlast umírali, bojovali s nepřáteli a postavili se i přesile, neboť cítili odpovědnost za svůj domov. V těžkých dobách, kdy jsme měli cizí panovníky, čeština byla pronásledovaná a česká inteligence vyháněná, mí předkové chovali pevně v srdcích lásku a úctu k téhle zemi a dokázali vybojovat zpět ztracenou svobodu. Dokázali to v roce 1918, 1945, stejně jako v roce 1989.

Učili mne, že se nemám sklonit před nepřítelem a mám pohrdat vlastizrádci. Kdysi byl za vlastizradu trest smrti. Učili mě, že vlastizradou je to, pokud by chtěl někdo vydat tuto zem a její lid nepříteli. Pro celé generace mých předků byla vlastizrada tím nejhorším, čeho se mohl Čech na Čechovi dopustit. Bylo to stejné jako vrazit bratrovi dýku do zad. Bylo toho hodně, co mě učili a čemu jsem věřil.

Vychovali mě divně, protože všechno to, co jsem miloval a v co věřil, je prý dnes špatně. Zločinem vlastizrady je dnes vlastenectví. Dozvídám se, že tahle země nepatří nám, Čechům, ale patří všem, celému světu. Dozvídám se, že o svém osudu nesmíme rozhodovat my, ale za nás myslí OSN, NATO, Evropská unie, lidskoprávní organizace a mezinárodní soudy. Dozvídám se, že národy, které dobře hospodařily a žijí si díky úsilí generací předků dobře, mají své bohatství odevzdat těm, kteří hospodařili špatně.

Nejsem ekonom, jsem pouhý historik a spisovatel, ale přiznám se, neznám v lidských dějinách analogickou situaci, aby se bohatý národ dobrovolně vzdal svého bohatství, pokud nepočítám chiliastické a komunistické orgasmy. Ty ale nikdy netrvaly dlouho a vždycky skončily naprostou katastrofou. Mnohým z nás padli prarodiče a rodiče v obou světových válkách 20. století, když bojovali za svobodu.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.06. 16:14
Titulek:Že to sem nepatří Ale patří!odpovědět
Bojovali proto, aby jejich rodiny mohly žít ve svobodných Čechách. Dnes se dozvídám, že není správné bránit vlast, je lepší se sebrat a odejít.

To samozřejmě neznamená, že nechci pomoci potřebným. Učili mě, že mám být velkorysý, laskavý a štědrý. Pokud někdo o pomoc požádá a já mu mohu pomoci, mám to rozhodně udělat. A dělám to. Dělají to všichni, pokud ovšem ten, kdo pomoc potřebuje, si ji nevynucuje silou a nechce víc, než mu můžeme dát. A nerozhodují o tom byrokrati, ale naše srdce. Nelze pomáhat všem a vždycky jsem si myslel, že je věcí mého svědomí, komu chci pomáhat. A pokud někomu z jakéhokoli důvodu pomoci nechci, neudělám to. Je to mé nezadatelné právo.

Od středověku do téhle země přicházeli cizinci a usazovali se tu. Existovaly jen tři podmínky – přijmout naši víru, ctít zákony českého krále a poctivě se živit. České království bylo pohostinnou zemí a ten, kdo chtěl s námi žít v míru, byl vítán s otevřenou náručí. Nejsme národ, který by byl sobecký. Jsme jen národ, který se vždycky choval rozumně, a pokud možno spravedlivě. A s hrdostí.

Starého psa novým kouskům nenaučíš. Mohou mi spílat, že jsem xenofobní a já nevím co ještě, ale já zůstanu Čechem a vlastencem. Budu dál milovat tuhle zem, budu psát knihy o českých dějinách a budu chválit naše předky za to, že tuhle zem chránili proti nepřátelům, že ji budovali k obrazu svému, že z neúrodné krajiny sevřené horami vybudovali zemi medem a strdím oplývající.

Odmítám vlastizradu a budu se dál chovat tak, abych se mohl v budoucnu podívat do očí svým dětem a vnukům.
Jméno:Marie
Datum:20.06. 04:27
Titulek:je to takodpovědět
Kolik muselo padnout našeho průmyslu a dalšího,aby sem tohle mohlo??Vždyť už nemáme nic našeho.Lidi se kroutí a nadávají,jak je vše drahé a ceny lezou nahoru.Jistě že z dovozu si připlatíme.Dovážíme brambory,zeleninu,ovoce,ma so a jiné potraviny,které jsme si s přehledem za minulého režimu dokázali vyrobit.A peníze tečou pěkně za humna.Kolik tady toho od cizáckých firem zůstane??!!Raději nekomentovat.Prodali jsme Francouzům i tu "obyčejnou"vodu.Zvěrstva ve velkém,která se bezprecedentně odehrávají každá den.Za pomoci našich polistopadových vlád.A co už jich bylo.Spousta jejich představitelů by měla sedět za vlastizradu.Sedí jen zlomek obětních beránků,které našapali s krabicí od vína apod.Ví bůh,jak to celé bylo a kdo si to objednal.I "vrah" Kajínek má zájem na otevření a znovuobjasňování jeho případu.O toto se snažila ministryně Válková kdysi a hned byla šupem "odejita".Takhle se u nás soudí.Korupce a další na denním pořádku.Vyhrává ten,kdo nemá hluboko do kapes a dokáře si zaplatit právníky.Každý den vidíme,jak ona pravda a láska u nás ..zhořkla.Naši lékaři utíkají léčit za humna za lepších platových podmínek.Nás tu pak léčí lidé z východu a rozvojových zemí.neumí ani pořádně česky,nedomluví se,jen latinsky ve svém oboru.Zprávy jim do PC klepou jejich sestry,překláají jejich výrazy.Nedopadneme dobře.
Jméno:lucie
Datum:20.06. 06:15
Titulek:Patří to sem !!odpovědět
Hluboce se skláním před panem Vondruškou a souhlasím s ním.
Krásně napsané, lépe to snad ani nejde vyjádřit.
Jméno:Klára
Datum:12.09. 05:43
Titulek:byla jsem tamodpovědět
Na pohovoru,samá Ukrajinka,Sloveny a náplava..Hlavně být flexi a co nejméně si říct platu..Lidi tam furt točej.Ani zadarmo!!

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz