zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.06. 08:47
Titulek:Proč zřejmě nebudu na veř. zasedání MěZ 16.6.2021odpovědět
a proč možná nebudu mít možnost se distančně připojit.

Začnu od začátku. Dne 4.6. jsem podstoupila docela náročnou operaci. Ačkoli je zasedání dne 16.6, nejsem úplně v kondici a nevydržela bych sedět 4-5 hodin a ještě hovořit, poprosila jsem pana starostu Kroužeckého (dále jen PSK), aby mi umožnil v souladu s jednacím řádem distanční připojení. Požádal mě o doložení mých závažných důvodů. Poslala jsem mu částečně anonymizovanou pozvánku na předoperační vyšetření s datem nástupu na operaci a mnou dopsaným jménem, neboť bylo uvedeno na jiných dokumentech. Pan starosta mě požádal o doklad o nemocničním pobytu, ačkoliv jednací řád to nepožaduje a ani nemůže, protože PSK není můj zaměstnavatel ani nadřízený a nejsem povinná komukoli doklad předkládat. PSK tvrdil, že z pozvánky nevyplývá, že nebudu schopná se zúčastnit zastupitelstva prezenční formou a současně zapochyboval, zda je pozvánka určena mě, když jsem vlastoručně dopsala své jméno (asi že bych ji zfalšovala nebo někomu ukradla.) Současně mi oznámil, že firma Bitest, kterou město kdovíjak vybralo, není schopna zajistit distanční připojení účastníkovi s operačním systémem Linux, který mám v počítači. Potvrdil mi to i Zd. Němec majitel firmy Bitest. Jak napsal T. Hrodek (ne že by byl můj oblíbenec, ale má pravdu): "Je opravdu tak nepřekonatelný problém připojit paní zastupitelku Spěváčkovou distančně k zastupitelstvu? Pokud to firma, které platíme (pokud si pamatuji 30tis za jedno zasedání) nedokáže, pak je nasnadě jim vypovědět smlouvu! Myslím, že jsme v 21. století. I 6ti leté děti se dnes (bohužel) běžně učí přes počítač on-line, tak věřím, že to dokážeme taky a nebudeme si již muset posílat takto nedůstojné emaily.". PSK to nekomentoval. Jako poslední možný krok jsem jej požádala o zapůjčení notebooku nebo tabletu s systémem windows, abych se mohla doma distančně připojit. PSK doposud neodpověděl. Pokud se týká papírových podkladů, které jsem si kvůli očím vybojovala, leží na podatelně, neboť zatím jsem byla schopná dojít na Kojetickou k lékaři a do lékárny. Dál to doposud nešlo. Prosila jsem paní sekretářku, zda by mi je mohla doručit MěPo, kdysi se to tak dělalo, hodili je do schránky, ale odpověděla mi, že po konzultaci s vedením úřadu (asi tajemník) mi doporučuje stáhnout si podklady z úložiště, jak to dělají ostatní. Tak jsem vám vypsala celou historii. Pokud tedy nebudu ve středu na zasedání distančně připojená, pak mi úřad nezapůjčil notebook (ačkoli mnozí jej mají zapůjčený) a budu
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.06. 08:51
Titulek:Proč zřejmě nebudu na veř. zasedání MěZ odpovědět
sledovat zasedání pouze jako divák. Bez možnosti hlasovat. Budu vás informovat o dalším vývoji situace.
Jméno:Míša
Datum:13.06. 05:08
Titulek:mno jsouodpovědět
Velice..."hodní",1000+1 důvod jak naházet klacky pod nohy.Ani mne to nepřekvapuje.Tady lépe už bylo.
Jméno:Josef
Datum:13.06. 12:32
Titulek:Diskriminace paní zastupitelkyodpovědět
Takto to na úřadě v Neratovicích funguje, nejde o to, že by to nebylo možné. Jde o to, že nejdete s pokřiveným mainstreamem (koalicí a vedením úřadu). Takže tito pokřivení špinavci Vám výkon zastupitele co nejvíce znepříjemňují až znemožňují. Ať mi nikdo neříká, že za socíku to bylo horší, tihle se pod vidinou svých koryt nezastaví absolutně před ničím...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.06. 11:23
Titulek:co se děje dál.....odpovědět
Zatím mi nepřišlo žádné vyjádření pana starosty k prosbě o zapůjčení notebooku či tabletu (původně byly nabízeny všem zastupitelům, někdo něchtěl, že má svůj, jiní si půjčili, já jsem chtěla podklady v klasické papírové podobě, mají je i v parlamentu). Takže před chvílí jsem odeslala email určený panu starostovi, na vědomí ostatním zastupitelům a tajemníkovi:

Vážený pane starosto,

zatím jsem od Vás neobdržela odpověď na mou prosbu o zapůjčení notebooku nebo tabletu, ale raději notebooku, s ním umím, se systémem windows, abych se mohla zasedání dne 16.6. zúčastnit distančně, neboť firma Bitest neumí zprostředkovat distanční propojení. Nepotřebuji, aby byly na notebooku nainstalovány podklady, dnes jsem si je při cestě k lékaři vyzvedla v podatelně, když mi nemohly být přivezeny ani hozeny do schránky.

Prosím o jasné vyjádření, zda ANO či NE, abych měla jistotu.

Děkuji za odpověď. S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková, zastupitelka města
Jméno:Lojza
Datum:14.06. 13:10
Titulek:to je hrůzaodpovědět
takové doprošování,mají nás všechny v paži,mno.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.06. 13:29
Titulek:je to takodpovědět
Je to hrůza. I zastupitel, který s nimi netáhne, je ubohá socka. Musí sepsat pokornou supliku vrchnosti a teď záleží na panu nejvyšším konšelovi, zda se laskavě uvolí vyhovět. Abyste věděli, kdo nám vládne a o nás rozhoduje.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:14.06. 16:26
Titulek:mohu se distančně připojit přes notebookodpovědět
Pozor! Zhruba v půl páté mi volala paní Němcová, sekretářka starosty, že mi městská policie doveze notebook od paní Kučerové, což je vedoucí odboru školství. Asi tak v půl šesté mi pan městský strážník předal notebook, kterým se mohu distančně připojit na veřejné zasedání městského zastupitelstva. Stačilo podepsat předávací protokol a je to. Nevolám sláva, v mnoha městech probíhá distanční jednání všech možných složek zcela normálně bez nějakého lítého boje.
Jméno:Josef
Datum:14.06. 16:39
Titulek:RE: jste skvěláodpovědět
Dobrý večer,
obdivuji Vaši odvahu a vytrvalost, je zajímavý, že u zastupitelů v mainstreamu zapůjčení problémem není. Vlastně to není zajímavý, takle to na tom prokletým úřadě funguje, tohle bych fakt nedal.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.06. 17:20
Titulek:ježíš, děkuju....odpovědět
Ale to nestojí za řeč, to nebyla žádná odvaha. Kdyby město vybralo firmu, která by uměla zorganizovat distanční připojení i se systémem Linux (snad to píšu správně, nejsem žádný ajťák, jen hodně neschopný uživatel), nemuselo se nic řešit. Doufám, že se zastupitelé budou pídit po tom, proč a jak město vybralo tuto firmu a kdo ji vybral.
Jméno:Josef
Datum:14.06. 19:14
Titulek:RE: opravdu není začodpovědět
Projevená odvaha nejen v této věci, hodnotím dlouhodobě o to víc tu vytrvalost, tohle vedení úřadu a města slušného člověka vydeptá, pošpiní a znechutí, v těchto uvedených dovednostech jsou dobří, to je tak vše. Vybrat zodpovědně firmu? Dotáhnout projekt pořádně? Angažovat se jako ke svému? Už od nich ani neočekávám, že správně vyberou odbornou firmu (nejen v IT), ale stačilo by mi, kdyby nebyli takoví křiváci a hardware (pc,tablet) Vám bez reptání vypůjčili stejně jako ostatním zastupitelům, prostě, aby se chovali ke všem zastupitelům stejně, ale to bych od nich chtěl příliš, takle to tam funguje. Opatrujte se!
Jméno:Josef <josef-novak225@seznam.cz>
Datum:14.06. 19:37
Titulek:to starosta@neratovice.czodpovědět
Vážený pane starosto,

vyjadřuji nespokojenost ohledně diskriminace zastupitelky Mgr. Spěváčkové ve věci zapůjčení tabletu/notebooku za účelem distanční účasti na jednání zastupitelstva.

Je zajímavé (vlastně v rámci koalice, které jste součástí spíše obvyklé), že snad všichni koaliční zastupitelé tablety obdrželi, ale u paní magistry je to problém. Jako občan města Vás žádám, aby bylo se všemi zastupiteli zacházeno stejně, bez ohledu na politickou příslušnost!

Předem děkuji, že mi vyhovíte.

Josef Novák
řadový znechucený občan Neratovic
Jméno:Karel
Datum:15.06. 04:09
Titulek:proč stížnost odpovědět
Píšete sem??Myslíte,že Vám zde starosta odpoví??Takové věci se přeci z povahy věci píšou přeci přímo jemu.Pak se sem mohou překopírovat.
Jméno:Josef
Datum:15.06. 08:10
Titulek:REodpovědět
Je to kopie pro paní magistru.
Jméno:Petr
Datum:15.06. 18:36
Titulek:...odpovědět
Ale ona ten tablet nedostala, protože ho ODMÍTLA a vydupala si papírové podklady, které se extra pro paní připravují.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.06. 20:59
Titulek:znovu a dokolaodpovědět
Ano, odmítla a proto nedostala. Kvůli očím jsem požadovala podklady v papírové podobě. Na tom je něco špatného? (Celý parlament má štosy papíru před sebou. Na naší radnici se skartují desítky kila papíru...).Tenkrát jsme netušili, že bude nějaký covid nebo distanční připojení (DP). Problém je v tom, že jsem po operaci a nevydržela bych 4-5 hodin sedět na zasedání, kterého bych se ráda zúčastnila. Podle jednacího řádu mám právo požádat o DP z vážných důvodů. To je snad vážný důvod, ne? Jenže firma, která zprostředkovává on- line přenos, neumí systém Linux, který mám nainstalovaný v domácím počítači. Takže DP mi bylo zamítnuto. Proto jsme požádala o zapůjčení notebooku nebo tabletu se systémem windows, abych se mohla D. připojit. To je tak těžké pochopit? Jenže někoho baví mi házet klacky pod nohy a znepříjemňovat mi život. A pomlouvat mě. A špinit. A ještě si vymýšlet jiné hnusárny.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:15.06. 11:09
Titulek:prosím o opravu omyluodpovědět
Ne, ne, paní Lucie Kučerová, která mi notebook zapůjčovala, není vedoucí odboru školství Michaela Kučerová, ale je informatik z odboru tajemníka úřadu. Takže prosím o prominutí.Neuvědomila jsem si shodu jmen.
Jméno:Milan
Datum:15.06. 10:15
Titulek:jsou to žabařiodpovědět
Měli po vás požadovat potvrzení o pobytu v nemocnici podepsané maminkou a tatínkem.
Jméno:Petr
Datum:15.06. 13:43
Titulek:jj,ani tohleodpovědět
Si nedovolí lecjaký zaměstnavatel.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:17.06. 07:23
Titulek:Nutné kropení ulic! E-mail na radnici. odpovědět
Vážení,

dnes má být až 34 st. C ve stínu. Neslyšela jsem, že by se ve městě kropilo. Zařiďte, prosím, aby městem v době tropických veder projížděly kropicí vozy a soustavně kropily. Ne mlhou do vzduchu, ale zkrápěly proudem vody povrchy vozovky a chodníků. Lidé budou kolabovat.
Předpokládám, že v koloběhu milionů za vše možné a často zbytečné se částka za vodu ztratí.

Mgr. Anna Spěváčková
Jméno:Jitka
Datum:17.06. 08:57
Titulek:ano,na to odpovědět
Se zapomíná.Dnes jsem viděla malý kropící vůz od FCC v okolí gymnázia.Velkou a častou "dávku" by si nyní zasloužila i Kojetická ulice.Co tam dělají ten horkovod je tam i spousta prachu a špíny.Pak jedině že by to spláchla pondělní bouřka dorazí-li sem.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.06. 11:11
Titulek:informace z Mělníka, Kralup, Čelákovic..odpovědět
Mělník: Hovořila jsem před chvílí s velmi ochotným pánem, p. ředitelem Technických služeb ing. M. Jindrou. Kropicí vůz kropí i mlží od 7 ráno do 21. hod., v sobotu i v neděli, v areálu mají vrt, z něhož vodu shromažďují ve dvou nádržích o obsahu 25 000 litrů, aby cisterna mohla být naplněna bez čekání. To je ve stručnosti.

Kralupy: telefon vzal pán ve vrátnici, kropí se, ale nikdo není přítomen, takže neznám podrobnosti.

Na internetu lze najít další informace:
Hl.m. Praha: Teploty dosahují tropických teplot. Jen včera padly teplotní rekordy na 15 místech republiky. Nejinak je tomu v ulicích našeho hlavního města. Proto se Technická správa komunikací hl. m. Prahy a.s. v takové dny snaží obyvatelům a návštěvníkům Prahy zpříjemnit život kropením a mlžením prostřednictvím kropících vozů.

To realizujeme prostřednictvím Pražských služeb a.s. vždy, když teploty tři dny po sobě přesáhnou 25°C. „Důvodem je nejen osvěžení klimatu, ale především snížení prašnosti a intenzity přízemního ozónu,“ vysvětluje Barbora Lišková z TSK a.s. V tyto dny, kdy teploty přesahují 30 °C se kropí v maximálním rozsahu vozovky na území centrální Prahy a přilehlých městských částí.

Letos vyjely kropící vozy poprvé prakticky ve stejný den jako před rokem 28. května (2017 – 29. 5.). Loni bylo od května do konce srpna takových dnů celkem 16. V letošním roce s dnešním dnem (středa 1. 8.) TSK a.s. vyslala do ulic kropící vozy již 24 krát. Během těchto dnů osvěžily kropící vozy během 931 ujetých naplánovaných okruhů bezmála 13 000 kilometrů pražských ulic.

Denní spotřeba vody je zhruba 660 m3 a jeden kropící vůz na jedno naplnění (5-10 m3 dle specifikace) osvěží ulice o průměrné délce 17 kilometrů . Při zajištění maximálního počtu programů a realizaci 4 kol zaplatí TSK a.s. za jeden den kropení 868 766,- bez DPH.

Liberec má Operační plán letního čištění města pro rok 2021.Zvlhčování ovzduší kropením komunikací a veřejných prostranství se provádí v období, kdy teploty vystupují nad 25 oC za účelem zlepšení životního prostředí pro obyvatele města. Další podrobnosti nezjištěny.

Čelákovice: Technické služby, odpovídá ředitel pan Brázda: kropí se i mlží, 1 kropicí vůz, obsah cisterny 10-12 m3, kropí se pitnou vodou, jinak se jim ucpávají filtry. Hodně se to prodraží, ale "Kropit se musí, jinak to nejde!"
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.06. 11:22
Titulek:upřesnění informacíodpovědět
Pan Brázda z Čelákovic mi právě volal, aby upřesnil některá fakta: cisterna má obsah 8 m3, což vydrží na 1,5 hod práce. Při ceně kubíku cca 50,- Kč to zase není tak moc. "A pro lidi to musíme udělat..." Tuto větu jsem neslyšela v Neratovicích ani nepamatuji....
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.06. 12:00
Titulek:Brandýs a Boleslavodpovědět
Brandýs/Boleslav nekropí, prý to vyschne dřív, než vůz dojede z Brandýsa do Boleslavi. Nemají ani zařízení. Oni totiž zprivatizovali technické služby jako my, pak zjistili, že je to pro město nevýhodné (u nás to ještě vedení města údajně nezjistilo), a tak před 3 roky opět založili technické služby a postupně dokupují zařízení.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.06. 07:33
Titulek:zastupitelé slíbili respektovat anketuodpovědět
Byla jsem připojena distančně, ale velká únava po včerejšku (od 16.00 do 22.15 mám dojem - trvalá pozornost) a ještě nutnost dnes odnést na radnici půjčený notebook mi brání se rozepsat o včerejším zasedání. Vím jenom, což bude zajímat mlékojedské, že de facto pro PPO (protipovodňová ochrana ) hlasovala Mrzílková, Lenc (tito dva vehementně hájili výstavbu hrází kolem Mlékojed jak se dalo, zvláště Mrzílková byla schopná lidi útočit, burcovat, a když to nepomáhalo, dojmout k slzám svými citovými výlevy, o co pak jí jde?) a ještě někdo se zdržel. Myslím Kořanová. Ale stále mi jeden chybí. Tak až bude za týden zápis a přenos.
Jméno:njn,
Datum:17.06. 09:01
Titulek:to se dalo čekatodpovědět
Nojoo,velká akcička,u toho jsou vždycky první.Co dodat,Hmyzu zdar už jiná nebude.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.06. 13:32
Titulek:Převzato z článku Petra Kužvartaodpovědět
Při sledování zasedání zastupitelstva a promluvách mnoha jedinců je nakonec třeba dát do jisté míry zapravdu již ryze středověkému doktrináři, biskupovi Aureliu Augustinovi, že lidský duch je podivuhodně často nakloněn spíše ke zlému, nežli k dobru. Spíše k sobectví a primitivní omezenosti, nežli k altruismu a velkorysému nadhledu, spíše ke kdejaké zjevné pitomosti, neobhajitelnému bludu, zřejmému nesmyslu nebo pro dospělé nedůstojnému pohádkaření, nežli ke střízlivé a prokazatelné pravdě o světě kolem nás. Člověk je často spíše nakloněn naivní, někdy až dětinské důvěřivosti ke kdejaké hlouposti, povídačce a pověře spíše než ke kritické reflexi. Čím pitomější záminka k zatemnění lidského rozumu se naskytne, tím radostněji se jí zpravidla lidské myšlení ujme a nechá se zcela svobodně a bez odporu vést na scestí iracionality, demagogie a zabedněnosti všeho druhu.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz