zpět na forum

Jméno:Jana
Datum:05.06. 13:57
Titulek:Závistivá blbka v Albertoviodpovědět
To dnes po15.hodině málem od mladého muže schytala,když se začala navážet bezdůvodně ve frontě do mladé asiatky.To,že si tito lidé nakoupí v marketech a přidají marži je známé,ale zakazuje to snad nějaká vyhláška či zákon??!Hlupaňa byla opravdu na pěst.Spíš si měla položit otázku proč tu podnikají jen asiaté a velcí.A zajisté u nich sama nakupuje a asi nedostala slevu.jsou etnika,co chodí nakupovat za 5 prstů,ale to jí asi nevadí.Páč je stejné kategorie.Nevraživost stoupá,lidi si záviděj i nos mezi očima,jdou proti sobě i v rodinách.
Jméno:Dr. Novák
Datum:10.06. 08:49
Titulek:rákosníciodpovědět
Dobrého dne,
pamatuji dobu, kdy do ČSSR přicházeli dělníci z Vietnamu. Říkalo se jim nehezky rákosníci, dívalo se na ně skrz prsty.
A dnes - jak píšete - pokud tedy zrovna nepěstují a neprodávají marihuanu, tak jsou to soudržné rodiny, poctivě pracující, dbající o výchovu a vzdělání svých dětí, věčně usměvaví. Pro mnoho tuzemců by mohli být svým přístupem vzorem.
Jméno:Petr Paseka
Datum:10.06. 11:39
Titulek:Soudržné rodinyodpovědět
"Poctivě pracující" Vietnamci už 30 let pouze kšeftují. Oni se tu měli za komunistů vyučit, krátce praktikovat a pak se vrátit do Vietnamu.Jenže přišla revoluce, všichni do jednoho praštili s prací a šli stánkařit na tržnice. Poctivě pracující? Sjedou se ráno do marketů na slevy, vyzobou je a v krámku si na to přirazí 50 až 100 procent. To je nějaká práce? Kolik jich dělá v průmyslu, zemědělství, energetice, dopravě atd. Ani jeden!
Jméno:Aleš
Datum:10.06. 14:46
Titulek:RE: Soudržné rodinyodpovědět
Tak to můžete dělat taky ne? Ono to není tak snadný...
Jméno:Jan
Datum:10.06. 14:56
Titulek:a co má být??!odpovědět
A viděl jste je někdy přijít si na Úřad práce krom jiného našeho etnika pro dávky a žebračenku??!Já ne!Náš sociální systém nevysávají,jsou houževnatí,pracují,vzděláv ají se,děti mají i na vysokých školách,v manažerských postech.Že šmelí a prodávají ganžu??A kdo ne??!Další si přijíždějí pro peníze v Meďourech a značkových hadrech,neplatí nájmy,půjčky,nicjen parazitují na systému.Ti Vám nevadí??!Divná to doba dnes a ještě divnější lidi,no.J
Jméno:Inteligent
Datum:10.06. 13:48
Titulek:"zlatí" Vietnamciodpovědět
Vietnamci vedou mezi vězněnými

Za zdmi borské věznice v posledních letech přibylo Vietnamců. Ze všech téměř 150 cizinců omezených na svobodě tvoří dnes vietnamská komunita hned dvě pětiny, a tím se řadí k nejpočetněji zastoupené cizojazyčné skupině v plzeňské věznici. Už před časem předběhla Slováky nebo Ukrajince.

Na začátku tohoto měsíce bylo ve výkonu trestu nebo ve vazbě 57 Vietnamců, což je o pět více než před rokem.

Větší počet Vietnamců za mřížemi je záležitostí několika posledních let. Když se totiž podíváme do statistiky, zjistíme, že například před Vánocemi v roce 2008 jich v borské věznici bylo „jen" čtyřiadvacet.

Před soudem se pak ocitají zejména pro drogové delikty na západě Čech; často jde o velkopěstírny konopí nebo jeho prodej a obchodování s pervitinem.

Na problém už před časem upozornila i Česko-vietnamská společnost, podle níž je v tomto směru největší potíží distribuce drog z Česka do Německa. „Zejména jde o pervitin, jehož největším výrobcem i prodejcem u nás jsou právě někteří Vietnamci," napsal již dříve na svůj web předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter.

Za hranici zákona se Vietnamci dostávají i kvůli svým příhraničním tržnicím. „V Plzeňském i Karlovarském kraji je jich velké množství. A s čím se tam setkáváme běžně, jsou padělky, to je typické," upozornila mluvčí celníků Jitka Blahutová. Před soudem se pak ocitají kvůli porušování práv duševního vlastnictví či daňovým únikům.

Zdroj: https://plzensky.denik.cz/ zpravy_region/vietnamci-ve dou-mezi-veznenymi-2015061 3.html
Jméno:inteligent
Datum:10.06. 13:55
Titulek:ještě jedna zprávaodpovědět
Publikováno: 10.07.2019

Ke konci května věznila Česká republika zhruba 22 tisíc lidí. Dělo se tak v téměř čtyřech desítkách věznic po celé České republice, nejvytíženější z nich byla ta plzeňská s téměř 1300 vězni. Kromě Čechů jsou podle aktuálních údajů jsou za mřížemi nejčastěji Slováci, Vietnamci a Ukrajinci. Každý vězeň přitom stojí denně okolo 1000 korun. V porovnání s ostatními zeměmi Evropské unie jsou tato čísla příliš vysoká a znamenají, že se u nás nedostatečně využívají takzvané alternativní tresty.
Jméno:chytrý
Datum:11.06. 04:39
Titulek:je toho vícodpovědět
Naše soudnictví,s dírama v zákonech,korupcí a různorodostí souzení lepší nikdy nebude.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz