zpět na forum

Jméno:Jakub
Datum:30.05. 08:09
Titulek:mobilní rozhlasodpovědět
Není to tak dávno, co nás v listech města informovali, že si můžeme aktivovat mobilní rozhlas a budeme informováni o všem ve městě včetně havárií. Od včerejška neteče z důvodu havárie nebo připojování řádu na Kojetické po celém městě teplá voda. Mobilní rozhlas, ale od včerejška mlčí. Žádná sms zpráva, žádná informace. Pokud tedy mobilní rozhlas funguje jen v době přítomnosti úředníků na úřadě, tak je k ničemu. Můžete to prosím paní Spěváčková, jako zastupitelka ověřit, jak to funguje a jak to, že město neposlalo žádnou zprávu? Teda pokud vám to řeknou.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.05. 08:53
Titulek:mobilní rozhlasodpovědět
Tak jsem telefonicky kontaktovala starostu, jako obvykle se ozvala hlasová schránka a pak přišla SMS s výzvou: Prosím, napište mi. Tak napíšu e-mail, ale obávám se, že mi ho nebude číst, opět jako obvykle. Pokusím se Vám zjistit, kdo má mobilní rozhlas na starosti, ale nevěřím v úspěch. Radnice funguje jako tajemný hrad v Karpatech. Když se něco chcete dozvědět, posílají vás od jednoho k druhému jako tu slepičku pro vodu pro kohoutka.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.05. 09:18
Titulek:e-mail všem zastupitelům a tajemníkoviodpovědět
Vážení,
netekla teplá voda, topení bylo studené, venku zima jak v Rusku. Na facebooku a na webu zpráva, že se napojuje horkovod na Kojetickou. Takže kdo má facebook, ví. Kdo nemá nebo nemá počítač, má smůlu.

Stokrát jsem na to upozorňovala v souvislosti s covidem, nepomáhá. Máme rozhlas, který je prý použitelný pro výjimečné události. Výjimečný nebyl covid, i když umírali lidé. Výjimečné není nefungování topení a teplé vody ve studeném jaru. Stačilo by objet město s tlampačem a rozeslat SMS lidem s aktivovaným mobilem. Jenže to by muselo město myslet na své občany a jednat v jejich prospěch.

Cituji příspěvek z neratek.cz: "Není to tak dávno, co nás v listech města informovali, že si můžeme aktivovat mobilní rozhlas a budeme informováni o všem ve městě včetně havárií. Od včerejška neteče z důvodu havárie nebo připojování řádu na Kojetické po celém městě teplá voda. Mobilní rozhlas, ale od včerejška mlčí. Žádná sms zpráva, žádná informace. Pokud tedy mobilní rozhlas funguje jen v době přítomnosti úředníků na úřadě, tak je k ničemu."

A já se ptám: KDO konkretně je zodpovědný za informovanost občanů? KDO má na starosti zprávy na mobilním telefonu? Odpoví mi někdo? Nebo budou zase všichni dělat mrtvé brouky? Nenastal čas na personální změny?

Děkuji za odpovědi.

S pozdravem Mgr. Anna Spěváčková.
Jméno:lucie
Datum:30.05. 11:47
Titulek:teplá vodaodpovědět
Na webu Neratovic není napsáno, že se to bude týkat celých Neratovic, nebo snad byla ještě jiná havárie?
Od města ani od Teplárny se opravdu nic nedozvíme, nebýt paní Spěváčkové tak víme "starou belu " !
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.05. 13:12
Titulek:web městaodpovědět
Dostala jsem od starosty SMS, že ani město nevědělo, že se něco děje. Zítra to bude starosta řešit a výsledek mi oznámí. Zveřejním. Na webu města je toto:

Přerušení dodávek tepla a teplé vody

Od úterý 25. 5. 2021 od 14:00 hod. do soboty 29. 5 2021 do 18:00 hod. bude přerušena dodávka tepla a teplé vody do oblasti Lobkovic.

V sobotu 29. 5. 2021 od 7:00 hod. do 18:00 hod. bude přerušena dodávka tepla a teplé vody z předávací stanice pro č. p. 1021, 1023, 1055, 1022 a 1358 a dodávka tepla pro č. p. 1024, 1025 a 1026. Důvodem přerušení dodávek je přepojování páteřní sítě potrubního rozvodu na zrekonstruovaný úsek v ulici Kojetická. Teplo Neratovice, spol. s r. o.

Jsem Na Výsluní 1309, přesto ani tady netekla teplá voda ani se netopilo. Já mám dojem, že tady už je to tak prohnilé, že si každý dělá co chce. Radnice jde na ruku developerům a podnikavcům, bráním se napsat podnikatelům, samospráva i státní správa je nevyzpytatelná, ti, kdo mají rozhodovat, jsou ovlivnitelní, napsala bych to na plnou pusu, ale to bych zase letěla k soudu a na to už nemám nervy....
Jméno:A
Datum:30.05. 16:57
Titulek:k čemu tu aleodpovědět
Tu naši správu města máme a starostu od slova starati se??!!Tohle je věčně nějaký bordel.Věřím tomu,že to zahrají do autu,aby se vlk nažral a koza zůstala celá.Tak jak to tu chodí.Zlatej pan Čermák.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.05. 17:22
Titulek:pro mladší ročníky: odpovědět
Pan Čermák, vlastně soudruh Vladimír Čermák, byl předseda národního výboru, čili něco jako dnešní starosta na městském úřadě. Vyznačoval se vstřícností k obyvatelům a snahou okamžitě řešit vzniklé problémy. Např.: Technické služby (TS) ořezaly keře do krychlí. Přišla jsem za s. předsedou a vysvětlila mu, co je špatné na této úpravě. Okamžitě zvedl telefon (tenkrát se čísla vytáčela a hovořilo se do sluchátek) a požádal vedoucího TS s. Říhu, aby přišel k němu do kanceláře. Když se dostavil, požádal ho, aby si nechal vysvětlit, jak se správně postupuje při údržbě keřů, neboť soudružka (já) tomu rozumí a bylo to. S. Čermák se zasloužil o rozvoj Neratovic, za něj se rozjela výstavba bytů a občanské vybavenosti, byly tady jesle, školky, školy, pohotovosti, sportovní zařízení, postavilo se koupaliště a bazén, vše v majetku města. Po převratu se vše zprivatizovalo a podle toho to teď vypadá. Kdysi jsem navrhovala, aby na radnici byla pamětní deska, že zde žil a pracoval předseda zkráceně NV VČ. Nebylo schváleno. Myslím, že vedení města po převratu skrytě závidělo jeho popularitu. Tenkrát se muselo stavět. Ale dnes už jsme jinde, mělo by se udržovat a zvelebovat. Pokud stavět, tak dům s pečovatelskou službou, městské bytovky, chránit a rozšiřovat zeleň a zadržovat dešťovou vodu. Ne ničit lesíky a ornou půdu.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz