zpět na forum

Jméno:Zuzka
Datum:19.05. 18:35
Titulek:proč se neseká?odpovědět
Všude po městě je vysoká tráva ve které je plno klíšťat. Prý pršelo a tráva roste. Do vysoké trávy se bojíte pustit děti i psy, protože pokaždé přinesou alespoň jedno klíště. Tady je město. Tady se sekat musí. Svoji stížnost posílám starostovi a na životní prostředí paní Jelínkové. Doufám, že firma FCC konečně začne sekat.
Jméno:Emil J.
Datum:20.05. 17:04
Titulek:Pochuzkaodpovědět
Tak jsem se vrátil z prochuzky po městě a opravdu musím říci ze vše co melo byt posekano tak posekano jest. To ze na okrajích města neni, tak chápu ze je v poradku. Za mě palec nahoru.
Jméno:Zuzka
Datum:22.05. 10:45
Titulek:palec dolůodpovědět
Ano máte pravdu. Okolo restaurace Skleník opravdu posekáno je. Pokud jste šel z některého blízkého činžáku do skleníku na pivu, tak jste posekáno viděl. Musíte, ale jít trochu dál. Benešovka, výsluní, náměstí, Kojetická. Tam je tráva hodně vysoká. Tak za mě zase palec dolů.
Jméno:Emil J.
Datum:22.05. 13:32
Titulek:co dodatodpovědět
No a nemáte pravdu Zuzko, ale pokud to tak videt chcete tak ji samozrejme mit budete a nikdo vam to holt nevymluvi. Ještě že vás takových rejpalu a zneuznanych neni více.
Jméno:Petr
Datum:20.05. 17:17
Titulek:takodpovědět
tak proč si nehrají na písku???
Jméno:A
Datum:21.05. 17:29
Titulek:kde je psánoodpovědět
že si musí hrát jen na písku??!zeleň není jen na okrasu,ale i k užitku.Asi toho o ní moc nevíte.nechte na svobodné volbě každého.
Jméno:Petr
Datum:22.05. 06:32
Titulek:to Aodpovědět
:)
Jméno:Petr
Datum:23.05. 10:38
Titulek:to A 2odpovědět
O zeleni vím to, že vyšší tráva má značnou schopnost zadržet vodu v půdě.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.05. 06:51
Titulek:vysoké porosty trav a bylinodpovědět
Má, protože brání odpařování. Proto jsem byla proti likvidaci podrostů - keřů a mladých stromků v lesíku Mládežnická. Stejně proti likvidaci mechů a bylin ze stejného důvodu. O současném stavu v lesíku Mládežnická ještě něco napíšu, jen co budu mít chvilku času. Chybí nám tu velmi výbor pro životní prostředí a klimatické změny (ne klimatizační, jak se vyjádřil pan starosta) jako orgán zastupitelstva, který by korigoval činnost správkyně veřejné zeleně paní Jelínkové, která rozhoduje o veškeré činnosti FCC a ne vždy je to v souladu s ekologickými zásadami. Bohužel, koalice v čele s vedením města - starostou Kroužeckým, a místostarosty Lencem a Mrzílkovou můj návrh odpálila. Oni nepotřebují žádné komise ani další výbory, stačí si sami za zavřenými dveřmi.
Jméno:No
Datum:25.05. 17:15
Titulek:běž odpovědět
Do hajzlu,babo.Obhlídni Pelhřimov a nazdar!n
Jméno:Sparťan
Datum:22.05. 12:44
Titulek:Odpovědětodpovědět
Nechápu lidi v Nera , když se seká je to špatně a když tráva roste normálně tak je to za se problém :).Nemůžete chtít aby se sekalo každý týden sídliště.Aktualne se sekají Býškovice a Mlékojedy
Jméno:Jj
Datum:23.05. 05:25
Titulek:bohuželodpovědět
Tak to tady chodí,jedni mají k trávě,stromům a zeleni averzi,druzí jí vyhledávají.Jak se pak mohou dohodnout v partnerských vztazích a rodinách...??Jjj
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:23.05. 08:14
Titulek:trávníky, sekání a nesekání....odpovědět
Kdo má averzi k trávě a zeleni, jak to nazýváte, má minimální znalosti o jejich významu a nezbytnosti pro náš život. Jedná se ale o fakta a ne názory, jak mi často zdůrazňuje pan starosta. Nemá to nic společného s partnerskými vztahy. Trávníky se totiž dělí na intenzivní a extenzivní. Ty první jsou vyseté člověkem, většinou zavlažované, hnojené kompostem, provzdušňované, často na krátko stříhané, aby byly husté. Takové trávníky jsou v Neratovicích snad jen na fotbalových a baseballových hřištích. Jsou to plochy sterilní, bez kvetoucích bylin a hmyzu. Všude jinde v Neratovicích jsou extenzivní trávníky, tedy bylino- travnaté plochy. Jsou na nich traviny, ale i kvetoucí byliny, mnohdy léčivé. Co se týká sekání, mělo by se řídit dvěma věcmi: počasím (prší, je vedro - nesekat!), a druhy rostlin na ploše. Musí o tom rozhodovat někdo, kdo má příslušné znalosti o druzích rostlin. Např. na ploše je spousta bodláků s čmeláky na květech nebo kopretiny či jiné kvetoucí byliny - nesekat, nechat vysemenit a pak posekat.Opačně: na ploše se nyní chystá kvést travina - ječmen myší (jeho osiny jsou dlouhé a špičaté) nebo sveřep střešní - je nutné sekat než vykvete, to je nyní. Jenže se neseká. Takže se vysemení a máme zaděláno na problém příští rok. Není možné, aby byl předem stanoven počet sekání, jak uvádí pan doc. Jebavý.

Otázka: Co když je na ploše na jednom místě ječmen myší a o kus dál velká plocha kopretin? Pak je nutno posekat ječmen, kopretiny nechat. Pracovnice, která má na starosti veřejnou zeleň, by měla pravidelně obcházet veřejné plochy a organizovat sekání FCC podle druhů na plochách!!! Nevím, jestli to dělá. Nemáme s ní nějaké velké kontakty, takže svalovat nesekání na mě, jak to tady někdo napsal, je hovadina. Moderní je nyní tzv. mozaiková seč. Poseká se půlka se zaoblenými okraji a pak se to vymění, seká se tak kvůli hmyzu. Není to ideální, larvy a kukly motýlů a hmyzu s proměnou dokonalou nepřelezou. Ale je to lepší než opakované sečení na pár centimetrů. Péče o zelené plochy je věda a naše město, bohužel, na nové trendy (nebo spíš staré osvědčené zvyklosti - sekat kvetoucí louky 2x za vegetaci) nereaguje. My nemáme ani ty kvetoucí louky; co tady kdy kvetlo, bylo zlikvidováno, nestačilo se vysemenit a jeho místa obsadily invazivní traviny. Město by mohlo zakoupit směsi semen pro kvetoucí louky, ale: nejsou na to peníze. Peníze se strkají do kapes projektantům, právníkům, vybraným zhotovitelům a jiným subjektům. A ještě musí něco zbýt, že.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.05. 10:44
Titulek:sekání a nesekáníodpovědět
U trojky školy jsou tři plochy, kde je minimální množství travin a maximální kvetoucí bylin. tato plocha by byl ideální jaké kvetoucí louka, je zde mnoho jitrocelů, vojtěška a jetele. Bylo by ideální ponechat kvetoucí byliny jako zdroj potravy pro včely, čmeláky, motýli a jiný hmyz. Ubývají, přesto že bez nic nebudou opyleny důležité kulturní rostliny. Pokusím se přesvědčit paní Jelínkovou, správkyni zeleně, aby byla plocha ponechána bez sekání, aby se byliny vysemenily a pak se posekala.
Jméno:Franta
Datum:26.05. 13:38
Titulek:sekáníodpovědět
Je posekáno náměstí, kde nerostly žádné nebezpečné trávy, ale byly zde kvetoucí rostliny vhodné pro hmyz. Na sídlišti, kde je všude myší ječmen či jak se to jmenuje, se neseká. Nerozumím tomu. Co dělá ta paní Jelínková na radnici? Proč neorganizuje sekání tak, aby se sekaly jako první plochy, kde je to nutné, a pak náměstí, kde to nutné není? Odpoví mi na to? Teď mi volal kamarád, proč není posekané psí hřiště!
Jméno:To
Datum:26.05. 14:06
Titulek:čekáš,že ti Jelínkováodpovědět
odpoví zde,naivče??!Ta pracuje pokud vím pod městem,ne na soukromých webovkách.Nerachánov-semen iště ynteligentů.
Jméno:Emil J.
Datum:26.05. 15:41
Titulek:nechápuodpovědět
Nezlobte se na mě, ale zarostlé náměstí čímkoli je špatně, to je a musi byt priorita přeci. Jako nezlobte se na mě ale psi sračka hřiště ať je tam klidne džungle. To fakt chcete aby posranej cokl beham po anglickem travnicku a lidi at se brodí vysokou trávou nebo cimkoli tomu podobné. Vy jste fakt magoři.
Jméno:lucie
Datum:27.05. 04:54
Titulek:to Emil J.odpovědět
Podle Vašeho názoru, který jste tu napsal, k magorovi směřujete Vy !!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.05. 07:27
Titulek:první sekat plochy s invazivními trávamiodpovědět
Proč by se brodili? Chodí se přece po chodníku a ne trávou. Jestli jsou na náměstí kvetoucí byliny, není důvod je sekat, ale ponechat pro hmyz. Posekat po vysemenění. Funguje to už v mnoha městech a vsích, v Německu už to bylo k vidění před mnoha lety. Pokud se invazivní trávy nebudou sekat včas, vykvetou (alergici!) a vysemení se (jsou to jednoletky, ještě jednou vyrostou nebo přezimují a nezbavíme se jich). MUSÍ se sekat s ohledem na stav porostů!
Jméno:Sparťan
Datum:27.05. 15:00
Titulek:Eko odpovědět
Nechápu co furt máte všichni s broučky...hmyz který se množí v vysoký trávě je pěkně nepříjemným ,třeba ty mušky ,který kousnout a oteče noha je fakt příjemný...Město má být posekany a ne zarostlý jak někde v džungli.Doma si taky lidí posekaji zahradu ,aby pěkně vypadala a bylo to příjemný a ne metrovou trávu.Hlavne posekat psům plac,aby měly kde běhat ale že v ty vysoký trávě je to samý lejto to už nikdo nevidí :).
Jméno:Jindřich
Datum:28.05. 04:29
Titulek:Pro emilaodpovědět
emile, ty jsi fakt těžkej pacient. příště si ty svoje zvratky piš jinam.
Jméno:Emil J.
Datum:28.05. 18:46
Titulek:Souhlasodpovědět
Ty mě taky Jindřichu.
Jméno:Honza
Datum:03.06. 06:57
Titulek:Trávaodpovědět
Chodím se psem. Na Výsluní je to příšerně zarostlé, fakt se prodíme trávou. Neustále po nás lezou klíšťata, osinky v packách - je to děs. Nešla by tráva sekat častěji a né tak u země. Když se posledně posekala vysoká tráva u země na Výsluní, zůstalo jen žluto - do té doby než napršelo. Lituji pejskaře,kteří po svých pejscích uklízí - protože v tom pralese něco najít, to je také děs.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz