zpět na forum

Jméno:Olin
Datum:06.05. 19:37
Titulek:Díky za osvobození....odpovědět
Blíží se další výročí osvobození Československa, Evropy i světa od nacismu a fašismu.
Děkujme jménem všech upřímných Čechoslováků Rudé armádě, ale i Američanům, Rumunům i dalším, že nás osvobodili od nejšílenější poroby, která by nás čekala, kdyby nepřišli.

Dnes přichází doba, kdy pravdy jsou obráceny v lež a ze zachránce je náhle největší nepřítel.

Ale pravda zůstává pravdou i když se dočasně ocitla v menšině.

Díky Rudá armádo, za to že zde Češi, Moravané a Slezané mohou žít.

Díky Rusko, které uchováváš evropské hodnoty, které trvají již několik století, které si svou aktivitou od dob Petra Velikého pomáhal spoluutvářet.
Jméno:historik
Datum:07.05. 11:43
Titulek:pro Olinaodpovědět
První odstavec - ok. Souhlas.
Ale Rusko jako uchovatel evropských hodnot - to snad ne. Můžete prosím alespoň několik těchto hodnot vyjmenovat?
Jméno:Martin
Datum:13.05. 18:40
Titulek:ruské evropské hodnoty - úvododpovědět
Tak třeba matematické vědy. Asi vám nic neříká jméno Michail Vasiljevič Ostrogradskij. Nebo Pafnutij Lvovič Čebyšev. Co Nikolaj Ivanovič Lobačevskij? Slyšel jste někdy o petrohradské matematické škole? Se jmenovanou institucí se pojí jména významných ruských matematiků jako A. N. Korkin, E. I. Zolotarev, A. A. Markov, V. A. Stěklov či A. M. Ljapunov. Co Andrej Anrejevič Markov a Sofia Vasilievna Kovalevská? Existovala také moskevská matematická škola a moskevské matematické společenství. A to se pohybujeme pouze v 18. a 19. století. Příště vás seznámím s vývojem sovětské matematiky, to teprve budete zírat.
Jméno:historik
Datum:14.05. 06:39
Titulek:pro Martinaodpovědět
Máte pravdu - ty jména jsem nikdy neslyšel. A myslím, že nebudu sám. Dobře, matematická škola ať už v Petrohradě nebo v Moskvě, řada dalších vědců, řada spisovatelů.
Ale měl jsem na mysli obecnou rovinu - tak jak to bylo uvedeno v předchozím příspěvku. Jak nebo čím Rusko v současné době uchovává evropské hodnoty?
Jméno:Martin
Datum:14.05. 07:01
Titulek:otázkaodpovědět
Nejprve nám musíte vysvětlit, co se podle vás skrývá pod pojmem evropské hodnoty.
Jméno:historik
Datum:14.05. 10:56
Titulek:odpověďodpovědět
Já myslím, že bych začal svobodou a demokracií, a dále jsou to určitě lidská a občanská práva. Také bych tam viděl vzdělanost, kulturu, literaturu, architekturu, atd.
Jméno:Martin
Datum:14.05. 11:57
Titulek:dotatzodpovědět
Co myslíte těmi lidskými a občanskými právy?
Jméno:Martin
Datum:15.05. 18:44
Titulek:ruské evropské hodnoty - pokračováníodpovědět
Slíbil jsem pokračování - vývoj sovětské matematiky. Už slyším námitky, že to není žádná evropská hodnota, v mnoha evropských zemích včetně naší se považuje matematika málem za sprosté slovo. Už se z ní ani nebude maturovat. Jistě uznáte, že patří mezi evropské hodnoty, určitě není africká hodnota. Začnu prací v oboru algebraické geometrie akademika Ivana Georgijeviče Petrovského. Slyšel jste o analytické theorii čísel, ve které podal vynikající výkony akademik Ivan Matvějevič Vinogradov? Co vám říká jméno Lev Genrilovič Šnirelman a jeho nová originální teorie čísel? Cituji další proslulá jména L. Euler, K I. Lobačevskij, P. L. Cebyšev, A.L.Ljapunov. Moskevští matematici Dmitrij Fjodorovič Jegorov, Nikolaj Nikolajevič Luzin, Vladimír Andrejevič Steklov, Vsevolod Ivanovič Romanovskij, Andrej Andrejevič Markov, Jurij Vladimírovič Linnik, Nikolaj Vasiljevič Smirnov, Vladimír Ivanovič Smirnov, Leonid Vitalijevič Kantorovič atd., atd...Předpokládám, že znáte pojem patronymum v ruském jazyce čili jméno po otci, které se používá jako druhé jméno. Příště zabrousíme do ruské a sovětské literatury.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.05. 07:09
Titulek:Vojenská přehlídka v Moskvě 9.5.2021odpovědět
https://www.youtube.com/wa tch?v=6rLIWlym8wY

Smažte mezery

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz