zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.04. 09:57
Titulek:Projev prezidenta M.Zemana k výbuchu ve Vrběticíchodpovědět
Projev prezidenta Zemana ke kauze Vrbětice

Pokládám za svoji povinnost se k tomuto podezření vyjádřit. Proto jsem se nejdříve seznamoval se všemi relevantními informacemi. Setkal jsem se s policejním prezidentem, nechal jsem si zpracovat celou řadu analýz. Dnes před vás předstupuji jako člověk, který má snad dostatek informací … s chladným rozumem a bez hysterie.

Začněme začátkem v roce 2014 – došlo k dvěma výbuchům – po jednom měsíci. Závěr tehdejšího vyšetřování zněl, že byly způsobeny neodbornou manipulací při vyskladňování muničního materiálu.

Tato dodávka měla být dodána do Bulharska. Bulharský obchodník to popřel, ale usvědčuje ho kupní smlouva a vyplacená záloha za tento odběr. Můžeme to považovat za prokázané.

Pak uplynulo šest let a nic se nedělo, s výjimkou soudu, kde byly obžalováni někteří pracovníci firmy. Při soudním přelíčení byli všichni obžalovaní osvobozeni.

BIS po šest let ve svých výročních zprávách, včetně jejich neveřejných částech, nikdy nezmiňovala kauzu Vrbětice. Teprve v posledních asi 3 týdnech bylo vzneseno obvinění vůči dvěma ruským agentům, kteří působili na našem území s dvěma krycími pasy. Tito agenti byli obviněni, že způsobili výbuch ve Vrběticích.

Mohu konstatovat, že ve zprávě BIS se uvádí, že neexistují důkazy ani svědectví, že by tito dva agenti byli ve Vrbětickém areálu. Konec konců, když se zkoumal druhý areál těsně před jeho výbuchem, nebyl v něm nalezen žádný výbušný systém. Z toho ovšem nevyplývá, že podezření z jejich účasti není vážné. Jednak se musíme ptát, co tady vůbec dělali. Za druhé, že BIS neprokázala jejich účast, neznamená, že do vrbětického areálu nevnikli. Policejní vyšetřování pracuje s hypotézou, že je tam mohl provést jeden z majitelů firmy IMEX.

Toto podezření je zapotřebí potvrdit nebo vyvrátit. Pokud by se prokázalo, že tam byli, není o čem diskutovat. Pokud by se alespoň prokázalo, že byly jakési emaily, jimiž se dožadovali, aby do tohoto areálu mohli vstoupit, je to rovněž důvod k závažnému podezření. Co by tam proboha měli dělat.

Zeman vystoupí k výbuchu muničního skladu u Vrbětic a vyhoštění Rusů
Protože každý email má svoji adresu. Předpokládám, že další vyšetřování ukáže, s kým si tito dva agenti dopisovali a jak dopadla jejich údajná žádost o účast ve vrbětickém areálu. Žádná suverénní země si nemůže dovolit, aby na jejich území dva agenti cizího státu způsobili teroristický atentát, při němž zemřeli dva čeští občané a byla způsobena miliardová škoda.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.04. 09:59
Titulek:Projev prezidenta M.Zemana k výbuchu... odpovědět
Na druhé straně pracujeme s dvěma verzemi – že došlo k výbuchu v důsledku neodborné manipulace s výbušným materiálem. Ta druhá – že šlo o akci cizí rozvědky. Beru obě verze vážně a přeji si, aby byly důkladně prošetřeny. Policie ČR, ale i Nejvyšší státní zastupitelství, které tento případ dozoruje, mají moji plnou důvěru. Přeji si jako vrchní velitel ozbrojených sil, aby na vyšetřování byla nasazena maximální kapacita a aby, až vyšetřování skončí, měli občané ČR plnou informovanost a nic se neutajovalo.

Doufám, že se dovíme pravdu. Dovíme se, zda je toto podezření oprávněné a v takovém případě, ač podporuji korektní vztahy, aby ruská federace za tento případný teroristický čin zaplatila například neúčastí Rosatomu v tendru na Dukovany. Pokud naopak toto podezření bude vyvráceno, tak z toho vyplývá, že se jedná o zpravodajskou hru, která může mít vážné důsledky pro náš vnitřní politický život. Počkejme tedy bez zbytečné hysterie na výsledky vyšetřování.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/domaci/zeman-projev-vrbe tice-rusko-gru-bis.A210425 _104457_domaci_maka
Jméno:kamil
Datum:25.04. 18:57
Titulek:proč by to dělali Rusové tak blběodpovědět
Poslechněte si úvahu pana generála Andora Šándora k vrbětickým událostem v rádiu Svobodné Universum. Nebojí se odkrýt žádné otázky, kterými nás naše politická elita krmí..... Ono není nic černé ani bílé,jak se na první pohled zdá...

https://www.youtube.com/wa tch?v=pxrjWETrvZ4

smažte mezery
Jméno:Jan
Datum:25.04. 20:05
Titulek:další pohled na událost Vrběticeodpovědět
Jaromír Novotný: Svět se řítí do nesmírně nebezpečné situace – opět může být na hraně strašné války

https://www.youtube.com/wa tch?v=cMXsToCPKw0
Jméno:kamil
Datum:25.04. 19:21
Titulek:bezva příspěvek z diskuzeodpovědět
Vrbětice jsou jen zrcadlem toho, co se v novodobé poplyšákové době v naší zemi, pod vedení Klause a jeho soldatesky ODS dělo přímo za politická zvěrstva. Jeden ze snad největších muničních skladů ve střední Evropě se ocitl v soukromých rukou, stát vůbec neměl přehled o tom kdo a co tam vlastně vlastní ba i cizí státy. Vrchol toho byla ostraha soukromou firmou ve stylu ostrahy nějakého skladu hader. Zrezivělé oplocení kterým probíhali zajíci a srnky už byl jen vrchol tohoto šlendriánství a naprostého selhání kontroly státu v této strategické věci! A přímo děs je skutečnost, že tato ODSsácká banda by ze zase chtěla drát k moci a za pomoci Pirátů. Bůh ochraňuj tento stát. Jen jsem si vypůjčil část hymny jiného státu, která by se nám nyní velmi hodila.
Jméno:Marcin
Datum:09.05. 00:45
Titulek:Kdyby jenom ódéesáci!odpovědět
Ódéesáci to sice začali, ale sociální to mohli změnit, když byly u vesla. A nechaly to plavat. A teď je u vesla ANO a co se v tom zlepšilo? Vůbec nic! A to slibovaly, co se všechno zlepší. A nic. Je to všechno jedna verbež. A okamurovci? Těm jde je o to, aby se přiživily. Tak to leda hodit starostům, ty se aspoň starají.
Jméno:Bláha
Datum:09.05. 07:21
Titulek:to určitěodpovědět
U nás se starají? Nejprv Mrzílková, teď loutka Kroužecký. Ten ani neví, kdy se konají volby. Starají se o sebe a své zisky.
Jméno:No
Datum:09.05. 11:06
Titulek:je to úplně jednoodpovědět
Každý si jen nahrabe,Petr nebo Pavel,zleva nebo zprava.a po nás potopa.Zákony si k tomu tak sami vytvoří,s dírami,aby se daly obejít,tak co chcete.Každej podělanej z Havla,nyní pana Stbáka a k ničemu.Budu volit klidně komunisty,ale k volbám půjdu,sice plno lidí znechutili,ale tu radost jim neudělám.
Jméno:XY
Datum:28.04. 19:51
Titulek:Stojí za to přečíst....odpovědět
Univerzita Pardubice

Fakulta ekonomicko-správní

Aktéři selhání integrovaného záchranného systému:
muniční sklad ve Vrběticích

Bc. Martina Kňavová

Diplomová práce
2016

https://dk.upce.cz/bitstre am/handle/10195/64460/Knav ovaM_AkteriSelhani_BP_2016 .pdf?sequence=1&isAllowed= y


smažte mezery
Jméno:B.B.
Datum:29.04. 20:09
Titulek:demonstraceodpovědět
Tisíce demonstrantů na Václaváku proti většinou občanů zvolenému prezidentovi Zemanovi. Masově vytisknuté plakáty s vykřičníky, změť transparentů a vlajek,na tribuně trdlo Kocáb. Transparent s podobiznou Zemana a nápisem v azbuce BURAN. Chudák autor netušil, že v ruštině to znamená BOUŘE.
Jméno:Bláha
Datum:30.04. 17:18
Titulek:Jourová nesmí do Ruskaodpovědět
Dne 30. dubna bylo na ruském ministerstvu zahraničí předáno vedoucímu Delegace Evropské unie v Ruské federaci M. Edererovi sdělení o vzájemných krocích ruské strany v souvislosti s protiruskými sankčními rozhodnutími EU Rada 2. března a 22. března 2021.

Na základě vzájemnosti je vstup na území Ruské federace uzavřen pro osm občanů členských států EU a zástupce evropských struktur. Vzhledem k bezprecedentní povaze komplikací ve vztazích Ruska a EU iniciovaných Evropskou unií byla jejich jména zveřejněna.

Vedoucímu delegace EU bylo řečeno, že jednostranná omezující opatření EU považujeme za odporující mezinárodním právním normám a v rozporu se zásadami rovnocenné a respektující spolupráce mezi státy. Vyhrazujeme si právo i nadále reagovat na jakékoli nepřátelské akce EU tohoto druhu.

MZV RF, dnes

Komu Rusko zakázalo vstup?
Ivars Abolinš – předseda lotyšské Národní rady pro elektronická média
Maris Baltinšová – ředitelka Státního jazykového střediska Lotyšska
Jacques Maire – francouzský poslanec a člen francouzské delegace v Radě Evropy
Jörg Raupach – vedoucí státního zastupitelství v Berlíně
David Maria Sassoli – předseda Evropského parlamentu
&#197;sa Scottová – vedoucí laboratoře chemické, biologické, radiační a jaderné bezpečnosti ze Švédské agentury pro obranný výzkum
Ilmar Tomusk – generální ředitel estonského jazykového inspektorátu
Věra Jourová – místopředsedkyně Evropské komise

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz