zpět na forum

Jméno:jarda
Datum:19.04. 12:22
Titulek:podobnost čistě náhodnáodpovědět
Kúdela bez důkazu obviněn a porestán, Rusko bez důkazu obviněno a potrestáno. Důsledky obou kauz nesrovnatelné ale z právního hlediska totéž.
Tentokrát, ač ho jinak nemusím, soulasín s Velkým Narcisem.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.04. 12:24
Titulek:nemám ráda Klause, ale...odpovědět
V padesátých létech minulého století, v období studené války, byli pronásledováni a popravováni komunistickým režimem v Československu lidé po vykonstruovaných obviněních z rozvracení režimu ve spojení se západními mocnostmi. Takto byla zavražděna režimem v červnu 1950 národněsocialistická politička Milada Horáková.

„V situaci velmi měkkých a nepřesvědčivých dat a informací, navíc prezentovaných v přítmí kovidové hysterie, v němž se až příliš snadno šíří nejrůznější dezinformace a fake news, a v nervózní atmosféře blížících se říjnových parlamentních voleb nechci soutěžit s dalšími politiky a komentátory o co nejsilnější či nejoriginálnější výrok ke kauze Vrbětice sedm let poté,“ uvedl bývalý český prezident v prohlášení.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/domaci/klaus-k-vyhosteni -18-rusu-z-ceska-vrbetice- 50-leta.A210419_103633_dom aci_kop#anketa-progress-A2 0210419_remy_694
Jméno:Karel Svoboda
Datum:21.04. 11:50
Titulek:Také nemám rád Klause,odpovědět
ale z jiných důvodů. Kde je ten neochvějný konzervativec Václav Klaus, který nás táhl v 90. letech na západ a do Evropy ana summitech EU v téže době, kdy jsme figurovali ještě jako přidružená země, se nechol fotografovat vedle britského premiéra Johna Majora, rovněž konzervativce? Viditelně od roku 2006, kdy Putin přijel do Prahy, se začal chovat jako Putinův Patolízal a poznenáhlu otočil o 180 stupňů, místo na západ nás táhne do Ruska stejně jako Zeman, mj. oba členové Prognostického ústavu AV ČSSR, který vznikl v roce 1984 z popudu bývalého šéfa KGB Jurije Andropova. Jak to, že to spoustě lidí není nápadné? Prostě se o politiku a naše směřování nezajímají, hlavně že si stěžují, což je náš národní sport. A extremistům v SPD je to také lhostejné, zvlášť když jejich povedená strana má Putinovu podporu, a to i zřejmě finanční. Ostatně je námá věc, že Rusko podporuje extremistické strany levého i pravého křídla v yájmových zemích, aby v nich vyvolalo neklid a případně i rozvrat. Díky, Václave Klausi, díky, Miloši Zemane a spol., díky, "vlastenci" v SPD, stačilo!
Jméno:ŠŠ
Datum:19.04. 17:01
Titulek:a o to šlo...odpovědět
Česko vyloučilo z tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany Ruskou federaci.
A za 72 hodin byl neuralgický bod Rosatom vyřešený.
Teď už běží Westinghouse závod v podstatě sám.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.04. 07:11
Titulek:USA chtějí za každou cenu dostavbu Duk..odpovědět
Vyloučení z tendru vám uškodí, vzkazuje Rosatom Praze

Ruská státní korporace pro jadernou energii (Rosatom) označila své vyloučení z tendru na dostavbu české jaderné elektrárny Dukovany za netržní, uvedl Interfax. Rosatom zdůraznil, že mírová atomová energie by měla stát mimo politiku.Rosatom se současně domnívá, že toto rozhodnutí Česka uškodí jeho vlastnímu průmyslu, protože ruský návrh počítal se zapojením stovek českých a evropských společností do projektu dostavby Dukovan, v jehož rámci mohly být uzavřeny kontrakty za miliardy eur.

"Rosatom byl vždy stoupencem poctivé tržní soutěže, která zákazníkovi zaručuje nejlepší technologické návrhy za nejpřitažlivější cenu," uvedl Rosatom v prohlášení. Ruská a česká spolupráce v jaderné energetice měla přitom podle něj seriózní vyhlídky na rozvoj vzájemně výhodného partnerství nejen v Česku, ale i ve třetích zemích. Rosatom také připomněl, že působí ve více než 50 zemích světa a plní své závazky, a to i vůči českým firmám.
Jméno:Josef
Datum:20.04. 11:12
Titulek:prohlášeníodpovědět
Takové prohlášení, po tom všem co se stalo, přece nikdo nemůže brát vážně.
Jméno:Miloš
Datum:23.04. 07:37
Titulek:Stalo? Nebylo to jen podezření? odpovědět
„Na základě jednoznačných důkazů, získaných vyšetřováním našich bezpečnostních složek, musím konstatovat, že existuje důvodné PODEZŘENÍ o zapojení důstojníků ruské vojenské zpravodajské služby GRU, jednotky 29155, do výbuchů muničních skladů v areálu Vrbětice v roce 2014,“ sdělil dramaticky v sobotu večer premiér Babiš (a k tomu významně koulel očima ministr vnitra Hamáček). Michal Koudelka jim sice toto „sladké tajemství“ sdělil (jak se vzápětí provalilo) už před pár dny, ale ČT kvůli tomu přerušila zpravodajství ve tři čtvrti na osm, kdy oba vystoupili na divadelní „mimořádné tiskovce“.

Co si z toho má šokovaný občan odnést? Kam celá toto primitivně připravená provokace vede? A hlavně – komu slouží? A v čem?

Má to být naše 11. září. Dříve či později se uskutečnit muselo. V tomhle je CIA důsledná a vždycky stejná. Není-li obyvatelstvo „spřátelené kolonie“ válce nakloněno, přijde „operace pod falešnou vlajkou“. Vždycky. A nikdy se konstruktéři ani příliš nenamáhají, aby konspirace neměla slabá a hluchá místa. Však ona to média zvládnou. A významná (zpitomělá) část veřejnosti uvěří: Lež o zbraních hromadného ničení v Iráku. Puč na Ukrajině za pět miliard dolarů. Lybie a Kaddáfí. Islámský stát a Sýrie. Skripal a novičok. Teď na sedm let „zapomenutý“ muničák u nás.

Po čtyřleté trumpovské pauze se válečnická smečka globalistů nyní snaží dohnat zdržení. Ovšem za účasti premiéra Babiše, který zde rovněž „políbil prsten“ výměnou za ochranu v jeho (stejně absurdních) trestních kauzách. Jenže kdo jednou před satanem poklekne, už nikdy nemá na vybranou. On se mu v jednu chvíli ozve a zamává „smlouvou“.
Jméno:Jaroslav
Datum:20.04. 17:36
Titulek:dostavba Dukovanodpovědět
Poslouchal jsem debatu odborníků na jadernou energii. J.Korea a Francouzi tak velkou zakázku jakou chceme neumí udělat, Westinghouse už párkrát zkrachovala a není schopna dodělat JE ani v USA.Takže zbývají Rusi a ty jsme si dobrovolně vyškrtli sami.Politika by se do toho neměla tahat, ale my opět budem hrdinové jak v 89 a všechny tendry a styky s Ruskem zrušíme a Amerika a EU bude i přes sankce naoko, čile s Ruskem přes okliky a jiné státy stále obchodovat.Ale západ nám tleská jak jsme blbí. a to je hlavní.
Jméno:jirba
Datum:01.05. 09:40
Titulek:prototypodpovědět
V kontextu příspěvku pana Jaroslava bych opsal-napsal několik formátů A4. Výkon elektrárny určuje EU, a tento typ umí postavit jedině Rosatom, tedy už takové reaktory postavil a fungují. Jiné firmy u nás postaví pouze jakýsi PROTOTYP se všemi riziky.
Jméno:Karel
Datum:20.04. 11:32
Titulek:je to zvláštníodpovědět
Nějak zmizel Covid a tématika kolem,záhadné vládní nákupy za Covidu,Faltýnek,migranti,e kologie a máme tu mezinárodní rošádu.Nepřipomíná to někomu něco??!!
Jméno:Jiří
Datum:21.04. 05:00
Titulek:Havlíčekodpovědět
Prý chce otevírat obchody a služby stejně.Bude vyžadováno osvědčení v aplikaci,kterou nebude mít dostupnou každý.Je to diskriminační,spousta nařízení v rozporu s ústavou,Listinou práv a svobod,GDPR...Hlavně z nás neustále tahat peníze a srážet zemi ekonomicky ke dnu.
Jméno:Český občan
Datum:22.04. 10:07
Titulek:osobní názorodpovědět
Jak tak sleduji naši politickou situaci, musím přiznat, že je mi z toho nanic.
Blatný musel odstoupit kvůli odmítnutí vakcíny Sputnik do doby, než bude řádně ověřena, což je logické v zájmu zdraví občanů a odmítal nátlak politiků. To ovšem neměl !!
Petříček musel odstoupit kvůli Dukovanům, protože odmítal spolupráci s Rusy. No vida, situace se obrátila o 180 stupňů. Nový ministr zdravotnictví Arenberger je poslušný a nový min.zahraničí nyní jedná v duchu min.Petříčka. Ovšem, nyní je všechno v naprostém pořádku ,že ?Jen náš pan premiér je hvězda!
Jméno:Jirka
Datum:23.04. 04:25
Titulek: máte pravduodpovědět
Poslední věta-jeho éra a sebezahleděnost mi silně připomíná tu Klausovu-Narcisovu.Ten nám ještě ukáže do voleb.
Jméno:jirba
Datum:01.05. 09:44
Titulek:a hoj kyodpovědět
Víte, že Arenberg (ministr) je členem Pirátské strany ? Zatím pouze pokračuje v kolejích Blatného, ta různá omezení jsou směšná, nelogická.
Jméno:kukačka
Datum:01.05. 15:33
Titulek:jirba je ducha mdlého ....odpovědět
prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., MBA, FCMA , v KSČ (před 1989), dnes nestraník, v české vládě za ANO 2011 (od 2021)

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz