zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:29.03. 18:17
Titulek:Zabil se miliardář Petr Kellnerodpovědět
To je ten pán, co si poctivou prací vydělal miliardy a také ten, kdo měl vilu na Hanspaulce (na vizitce měl fiktivní jméno) a kvůli výhledu nechal zbourat architektonicky nesmírně hodnotnou budovu hotelu Praha přes protesty architektů, památkářů a četných obyvatel Prahy; unikátní stavbu včetně vnitřního zařízení, které skončilo na skládce. Místo hotelu je zde nyní zelená plocha hlídaná ochrankou.
Jméno:Patrik
Datum:29.03. 19:20
Titulek:co jste o PK nevěděliodpovědět
Kellner, jenž po studiích na vysoké škole ekonomické pracoval jako referent v podniku zahraničního obchodu Strojimport, založil PPF v roce 1991 spolu s Milanem Maděryčem a Milanem Vinklerem s cílem účastnit se kupónové privatizace. Během následujících třiceti let z ní vytvořil jednu z největších globálních investorských skupin, která investuje do řady oblastí — například do bankovnictví, pojišťovnictví nebo telekomunikačních služeb — a působí v řadě evropských a asijských zemích.

Na začátku Kellnerovy podnikatelské dráhy stojí tragicky nezvládnutá kupónová privatizace — díky vztahům se špičkami ODS před pětadvaceti lety získal Českou pojišťovnu. O rok později založil firmu na spotřebitelské úvěry Home Credit, která jako první zahraniční společnost podobného druhu obdržela licenci na poskytování půjček v Číně a následně vstoupila i na další asijské trhy.

Takzvané mikrokredity byly jeho základním podnikatelský grifem. Jednalo se o půjčky, které podle kritiků v podstatě naplňují definici lichvy a které přivedly desetitisíce až statisíce lidí k osobnímu krachu, exekucím a bankrotům. Právě tento způsob podnikání Kellner převedl z České republiky i do řady dalších zemí, v nichž PPF působila.

Podnikal i v telekomunikacích: byl vlastníkem telekomunikační společnosti O2, která profitovala na kartelovém prostředí českých mobilních operátorů. Jednou z jeho posledních významných akvizic byl nákup skupiny CME, jež provozuje televizní a rozhlasové stanice v České republice, Rumunsku, Bulharsku, Slovinsku a na Slovensku.

Zdaleka nejúspěšnější aktér polistopadové privatizace se nijak viditelně nezúčastňoval veřejného a politického života. Navzdory tomu jej lze považovat za důležitého hráče při proměně české zahraniční politiky směrem k Čínské lidové republice, v níž systematicky rozvíjel své podnikatelské aktivity — mimo jiné za pomoci jak současného prezidenta Miloše Zeman, tak jeho předchůdce Václava Klause. Připomínat se bude také jeho svévole při demolici unikátního Hotelu Praha.

Kellner byl rovněž největším sponzorem občanské organizace s názvem Institut Václava Klause, jemuž do roku 2019 jeho firmy darovaly částku přesahující sedmdesát milionů korun. Spekulovalo se rovněž o jeho podpoře hnutí Trikolora. Kellnerova společnost PPF, aby se vyhnula placení daní v České republice, formálně sídlí v Nizozemí.

Jméno:Martin
Datum:06.04. 07:47
Titulek:Vizitkaodpovědět
Za to vy ani tu vizitku nemáte
Jméno:Klimeš
Datum:01.04. 07:35
Titulek:o zemřelých jen dobře?odpovědět
http://www.rukojmi.cz/clan ky/domaci-politika/11559-v -k-o-p-k-nic-moc

......Nelze se divit, že V. Klaus o Petru Kellnerovi prohlásil, že se zasloužil o naši zemi, že o něm hovoří s tak mimořádným patosem. Škoda, že V. Klaus blíže nepopsal či neupřesnil skutečnosti, které by svědčili o tom, jakými způsoby se Petr Kellner o naši zemi zasloužil a za co by mu měl být národ vděčný. Je-li vděčný on (Klaus), má být za co, ale že by česká zem a jeho lid měl být panu Kellnerovi vděčný, pak není opravdu zač.

Třistamiliardový podnikatel ať už přispěl na to či ono není člověk, za co by mu měl být člověk (až na výjimky), potažmo česká veřejnost vděčna. Pokud by své stovky miliard investoval do zdravotnictví, školství, zemědělství, budování infrastruktury apod. a potom řekl ano, měl jsem 15 miliard dolarů, zbylo mi půl miliardy, protože jsem ostatní proinvestoval ve prospěch České republiky, pak by bylo na místě před ním smeknout a v takovém případě mu vyjádřit vděk a prohlásit, že se o naši zem zasloužil. A třeba i postavit pomník. Jenže to se nestalo, realita je jiná. Že to vidí exprezident Václav Klaus jinak, je jeho věc. On si totiž úspěchy Petra Kellnera tak nějak neoficiálně, rád přisuzuje i sobě.

Asi ví, proč.

„Skromnost“ či spíše finanční tajemno je pro Václava Klause příznačné, stejně jako Kellnerovo neobvyklé počáteční zbohatnutí. A už to tak zřejmě i zůstane, u obou. Čest památce Petra Kellnera, ale jen jako řadovému člověku. Adorovat jeho podnikatelské aktivity, potažmo miliardové bohatství by však byla pro obyčejného, poctivého českého člověka, facka přes celou hubu.

Jméno:Klimeš
Datum:02.04. 07:28
Titulek:už kouká i ze skříněodpovědět
Den co den se naše média zabývají pádem vrtulníku s miliardářem Kellnerem. Už jsou s tím trapní. Je to tím, že údajně skutečným vlastníkem PPF Group je Václav Klaus? Prý je to obrovská ztráta pro náš stát, to moc nechápu, když sídlo firmy PFF je v Nizozemsku, aby tady majitel nemusel platiti daně.
Jméno:normální člověk
Datum:13.04. 15:25
Titulek:Petr Kellnerodpovědět
No vida, takže Petra Kelnera obdivuje i náš pan prezident ! Za jeho poctivě vydělané miliardy mu chce udělit nejvyšší státní vyznamenání.
Dokážete to pochopit ?
Jméno:No
Datum:14.04. 09:17
Titulek:aby neodpovědět
Přemístňovač chilského pera ví proč mít k takovým lidem blízko.Koho to překvapí asi??n
Jméno:Alena
Datum:14.04. 14:50
Titulek:od kdy milý "NO"odpovědět
Chilské pero přemísťoval Zeman? To byla práce bývalého karikatury z hradu. Ono v tomto našem českém státě opravdu jeden za 18 a druhý bez dvou za dvacet! Ale to co se děje v dnešní době nemá obdoby NIKDE ve světě! Jedna ostuda překrývá druhou, jinde by padali hlavy, ale u nás se ještě podporuje zloba! ANO svůj k svému! Už aby byl říjen! Ale co se změní, - určitě se budou muset zvýšit daně, když už nikde nic nebude!

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz