zpět na forum

Jméno:Květa
Datum:27.03. 14:51
Titulek:hřištěodpovědět
TAK JSEM DNES PŘI PROCHÁZCE KOUKALA , ŽE JSOU V NERATOVICÍCH VOLNĚ OTEVŘENÁ HŘIŠTĚ PRO DĚTI....
Jméno:CZ
Datum:28.03. 09:48
Titulek:Gólodpovědět
Totálně narvané hřiště u nemocnice > bez jakýhokoliv ze 3R. Příznivci neřízeného promoření (a hlupáci typu Kroužecký) musí mít radost.
Jméno:Michal
Datum:28.03. 10:23
Titulek:do vlastní brankyodpovědět
Kroužecký už není z nejmladších. Nic zlého mu nepřeji, ale asi by si měl zakusit na vlastní kůži, co je to covid.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.03. 11:17
Titulek:telefon starostovi 702223028odpovědět
Volala jsem jako panu starostovi...jako obvykle hlasová schránka. Doporučila jsem návštěvu hřiště za nemocnicí a Na Výsluní tak kolem 15.00, ať vidí výsledky svého rozhodnutí. Ještě jsem podotkla, že to bylo jeho rozhodnutí, ne zastupitelů.
Jméno:Jitka
Datum:28.03. 06:01
Titulek:proč ne??odpovědět
Jezdím po okolí-Mělník,Brandýs,Libiš ,Tišice a nikde hřiště nevídám oplocené a uzavřené.To jenom tady musí být vše...JINAK.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.03. 08:10
Titulek:to je věc vedení města a jeho odpovědět
Ono totiž záleží nejen na prvním pohledu, ale na znalostí poměrů.

1. O jaký typ hřiští se jedná. Jsou-li to klasická hřišťátka pro malé děti, které tam chodí s maminkami či otci, děti se neshlukují a dospělí lidé mohou dodržovat nastavená pravidla.

2. Nebo to jsou hřiště pro velké děti či výrostky, kteří nechodí s rodiči, ale vytvářejí party, kde se snadno šíří vzduchem infekce i na větší vzdálenosti, pak má uzavření smysl. Takové hřiště máme právě Na výsluní. Uvědomte si, že nákaza se šíří vzduchem v podobě aerosolů, nákaza z povrchů je minimální. Největší nebezpečí nákazy je při křiku, hodně hlasitém smíchu, prskání, kašlání, kýchání. A tyto projevy jsou na těch hřištích nejčastější. Zatímco při styku na jaře stačil proti nákaze dvoumetrový odstup a méně než 15 minut styku, nyní nestačí ani 10m odstup a stačí několik vteřin styku k nákaze. To je způsobeno novými mutacemi.

3. Kontrola. Záleží na tom, jak a kdo kontroluje hřiště a jak často. Chodí pěší hlídky policie a městské policie? Jak často? Poslouchají je lidé?

4. Odpovědnost. Týká se nejen lidí na hřišti, ale i kolemjdoucích občanů, jak se zachovají, když vidí nežádoucí chování. Jdou lhostejně dál nebo řeknou lidem, aby zachovávali nařízení. Víte, všude je to jinak. Na vesnici víc funguje veřejná kontrola, ve městech je to horší. Ale jak kde. My máme 384 nemocných, Mělník má 435, Brandýs 347.

5. Vedení města. Jak a jakým způsobem informuje obyvatele. Dělá mrtvé brouky jako u nás, nebo má zájem o lidi? Mají pravidelná hlášení rozhlasu, kde obyvatelům vysvětlují, proč je nařízeno to a ne ono, co mají dodržovat, kde se mohou vyzvednout dezinfekci nebo respirátory, jak jsou na tom s epidemií, ano, i tak se chovají mnohé obce. Vylepují letáky a plakáty a vymýšlejí, jak bojovat s epidemií. To se pravdu děje. Starostové jsou od toho, aby se starali o občany a pracovali v jejich zájmu. A zastupitelé by jim měli intenzivně pomáhat. Jenže po celou dobu epidemie jsme NIKDY na zasedání nedebatovali o tom, jaká je epidemická situace, co by mělo město udělat pro lidi a co lidi pro svoje město...
Jméno:Ivan
Datum:28.03. 10:49
Titulek:Souhlasodpovědět
Souhlasím město udelalo ohromnou chybu. Vsechna hřiště měla být zbourána pak by se toto nestalo. O děti at se staraji doma. Ven bychom meli chodit jen mi starší, pak bychom se covidu dokazali zbavit. Kde je spravedlnost cely zivot dreme a pak nas nezodpovědné matky s detmi ohrozuji na životech.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.03. 11:11
Titulek:ale vy si děláte sranduodpovědět
Hřiště jsou dnes samozřejmostí. Ano, za našich mladých let hřiště nebyla. byly plácky na fotbal, hrála se vybika na silnici, kde projelo auto jednou denně. Lítali jsme za domy, jezdili na kole, hráli školku s míčem, švihadlem. Museli jsme pomáhat doma, na zahradě, jít králíkům a slepicím na krmení...Dnes v paneláku je prací pro děti vynést koš nebo vyluxovat. Proto je tak důležité rozšiřovat množství zahrádek, což ale naše město nehodlá udělat, zahrádky je nezajímají. Bydlí v rodinných domech se zahradou. Chtějí městské pozemky prodat na stavbu rodinných domů a na tom vydělat. Všichni. Vrátím se ke hřištím. U domů by měla být hřišťátka pro malé děti. Pískoviště, nějaké prolézačky, šlapací kolotoč a nějaká houpačka a DOST. Pro starší děti by měla být centrální uzamykatelná hřiště dál od obytné zóny s placeným SPRÁVCEM, WC, umývárnou a místností na občerstvení nebo převlečení. Hřiště bez správce nemá smysl; je schopen zabránit vandalství a nežádoucímu chování. Znám podobná hřiště, kde velmi úspěšně pracují bývalí tělocvikáři a sportovci. Ovšem v Nera to ještě nepochopili a asi nikdy nepochopí. Za úřednicí na úřadu přijde někdo z firmy vyrábějící nebo prodávající hřiště (nebo něco objedná z katalogu?), tak se někam mrskne bez ohledu na to, že je to pod okny domů, bez dozoru, bez kontroly...vedení města? Podílí se na umístění? Možná ano, ale otázka je, zda je schopno si uvědomit rizika svého rozhodnutí. Tedy takto: máme ve vedení města lidí moudré a zkušené???? nebo hloupé, omezené a zabedněné?.

Jméno:Alena
Datum:28.03. 13:42
Titulek:Vážená paní Spěváčkováodpovědět
nemyslíte, že Váš neustálý odpor k vedení města, úředníkům i mladším občanům Neratovic už opravdu hraničí s psychickými problémy Vaší osoby? Proč VY na každém pořád něco vidíte? Vadí Vám i plánované hřiště pro mladé u koupaliště, které je na druhém konci města od Vašeho bydliště. Ptám se, PROČ je ve Vás stále a neustále tolik zloby a nenávisti? Proč? Předem děkuji za odpověď a nechte všechny žít, žít jak žít se má! Děkuji
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.03. 09:34
Titulek:musí se chválit, jinak....odpovědět
Váš příspěvek přesně odpovídá tomu, co se tady v tom našem zapšklém maloměstě požaduje. Držet ústa, pokorně sklánět hlavu a nábožně vzhlížet k vrchnosti. Jakmile někdo něco kritizuje, je psychicky narušený. Ukáže na vedení, co dělá špatně, má k němu odpor. Proboha, proč zrovna odpor? Nelíbí se mu, že městu vládnou někteří úředníci s posvěcením seshora - je to špatně, úředníci jsou nedotknutelní. Když upozorňuje na nedostatky projektu, nemá rád mladé. Varuje před otevřením hřišť - nemá rád děti. Vy si myslíte, že člověk má právo hájit jen to, co je v blízkosti jeho bydliště? To je omezenost, co píšete. Jsem opoziční zastupitelka a mou POVINNOSTÍ je plnit důležitou úlohu kontroly a kritiky vedení města. Měla byste být ráda, že to někdo dělá. Kdybych seděla na zasedání jako pecka, určitě byste mě pomlouvala, že nic nedělám. Nerozumím jedné věci: za koho mluvíte? Za sebe nebo za všechny? Pokud za všechny, pak jakým právem? Mohla byste těm všem vysvětlit, jak podle vás mají žít?
Jméno:Iva
Datum:29.03. 09:59
Titulek: máte pravduodpovědět
V tomhle zaprděném polo-soc-Nerachánově jiné zvyky a očekávání není,než to,že lidé (ovce)budou kývat,šoupat nohama a nemít vlastní názor.S takovými lidmi se vrchnosti "pracuje" nejlíp.Nic nevědět,nevidět,ničemu nerozumět a o nic se nezajímat.V domnění že toto nejlíp umí naše vedení.Není tomu tak a proto se do tohoto ovčína ani neřadím ikdyž budu spolu s Vámi za bílou vránu.
Tyhle socmanýry převládají,ale máme tu jiné zřízení.Vrchnost a další složky placené z rozpočtu a našich daní si musí uvědomit své poslání a podstatu,pro koho pracují a za kolik,kdo je platí.Nebudu podporovat žádný šlendrián a diletantství.Podivné hospodařaní a redukci informací.Ani omylem!!
Jméno:Petr
Datum:28.03. 11:15
Titulek:????odpovědět
No vy jste ukázkový případ sociopata.
Doufám, že takových lidí jako vy tady nebude moc.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.03. 11:21
Titulek:pro zbabělého anonymaodpovědět
Já zase doufám, že nás tady bude čím dál více, aby se lidem konečně rozsvítilo v hlavě.
Jméno:Jitka
Datum:28.03. 12:38
Titulek:přidávám seodpovědět
Asi nějaký fejsbůkový hajzlík omezený,co se neumí jistě ani podepsat a má jen silné řeči a lokte.Takovým dát vale.
Jméno:Marie
Datum:28.03. 16:30
Titulek: dnes odpoledneodpovědět
Kontrolovali 2 strážníci MP mládež hrající si na Výsluní.Spousta z nich se nenamáhali ani vzít si roušky,prostě nezájem.
Jméno:Ivan
Datum:28.03. 15:56
Titulek:Zamyslete seodpovědět
Zato vy jste chytrák to kvůli vam trpíme. Nás staré by jste měli na rukách nosit, uvědomte si ze to co vime my vy neznáte ani desetinu z toho. Od nas se máte učit a ne nas terorizovat. Jedině my něco dokážeme a uz jsme dokázali. Styďte se za to jak se k nam starším chováte.
Jméno:KVĚTA
Datum:29.03. 15:16
Titulek:hřištěodpovědět
Tak jsem koukala plné hřiště je cikánů, samozřejmě bez roušek a káždý z těch starších tam ještě hulej
to je úroven v NERATOVICÍCH a MP to vše monitoruje.
Jméno:Jarmil
Datum:29.03. 18:53
Titulek:Dotaceodpovědět
Dockejte času a nebojte, dnes jsem si zamluvil dva pozemky v nové výstavbě na skalkách. Mam projekt na dva domky které sice k nelibosti ostatnich nebudou po vůli ale mě osobně vynesou bakšiš a to těžkej a ze státního :-) :-) :-)
Jméno:Petr
Datum:29.03. 20:30
Titulek:Cikániodpovědět
S těmi cikány je to pravda - dnes večer jich asi 20 (většinou dospělých) bylo na párty na dětském hřišti u Kojetického potoka, dalších deset puberťáků ničilo novou houpačku na hřišti Na Výsluní, další se potulovali u Tesca. Všichni samozřejmě bez roušek. A MP nikde.
Starosta by se měl z otevření hřišť a naprosté nečinnosti Městské policie zodpovídat. A maminky, které ho za ta hřiště chválí jsou neuvěřitelně sobecké, vždyť děti si snad mohou těch pár týdnů hrát i jinde než na hřištích.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.03. 07:28
Titulek:shluky lidí ve městěodpovědět
Musím se měšťáků zastat, oni opravdu nemohou pendlovat mezi Výsluním a potokem. Obejít všechna hřiště je nemožné. Město je roztahané, strážníci na to nemohou stačit. Není jich zase tam mnoho. Domnívám se a je to můj názor, že město vše vsadilo do kamer na všech možných i nemožných místech, které jsou drahé a jejichž sledování váže pracovní síly, místo do nárůstu počtu strážníků, aby byly hlavně pěší hlídky v co největším počtu. Mohli by jezdit na kolech, mají motorky, i s těmi mohou jezdit po městě místo pěšmo. Města s hodně parky vsadila na koně. A co drony?
Čí je chyba v nedostatečné kontrole MěPo? Starosty, který je jejich nadřízený, rady města, ale i nás, zastupitelů. že jsme se nikdy nezabývali poměry v městské policii. Fakt je, že co nechce starosta a rada (čti koalice), neprosadíme. Na středeční zastupitelstvo jsem navrhla bod Epidemie covidu, aby se debatovalo o opatřeních, ale bod nebyl zařazen do programu a nakonec udělal starosta zásadní botu, že nechal otevřít dětská hřiště. Maminek je tam minimum, jedině s mrňaty, ale ti velcí jsou tam od rána do pozdního večera sami a rodiče jsou evidentně rádi, že se jich zbaví. Ty houfy cikánů také nejsou maminky. Mělo by se pokutovat, ale to by zřejmě nikdo na radnici nerozdýchal, volby jsou na krku a už se dělá vše pro vítězství ve volbách. Takto: zastupitelstvo je v rozkladu, až bude on-line přenos, mrkněte se. Město je také v rozkladu, všude špína, zeleň ve špatném stavu, nová výsadba bídná bez kvalitní péče, nic se neopravuje, jen bourá a staví. Stovky milionů dluhů na krku, příjmy ve hvězdách.

P.S.: našla jsem článek: http://bezpecnystredocesky kraj.cz/temata/vyuziti-dro nu-policejnich-cinnostech- rozhovor-pcr/

Strážníci v Dubí chtěli dron s termovizí - Teplický deník
Policie ze závisti zablokovala pořízení dronu strážníkům v Dubí

Drony do každého kraje. Policie se chystá rozšířit stávající flotilu

VYUŽITÍ DRONŮ V POLICEJNÍCH ČINNOSTECH ..

Nový dron má v Hradci pomáhat hledat lidi nebo trasy při ..

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz