zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.03. 09:35
Titulek:Starosta Kroužecký se ptal zastupitelů, kdo je...odpovědět
Starosta Kroužecký se ptal zastupitelů na zasedání zastupitelstva dne 24. března, kdo je PRO otevření dětských hřišť!!! Byla to jen malá chvilka, kdy VELKÁ část zastupitelů zvedla ruku, nešlo to spočítat. Proboha, doufám, že starosta neprosadí na krizovém štábu otevření dětských hřišť s tím, že zastupitelé jsou pro. Bohužel, neměla jsem už možnost promluvit, ale hodně hlasitě, bez mikrofonu, jsem se ozvala, že děti jsou často infikované, ale bezpříznakové a pak dotáhnou nákazu do rodin! Neuspěla jsem. Nebyl zájem. Před zasedáním jsme navrhla bod programu: Epidemie covidu-19 a informovanost obyvatel. Můj navržený bod se na programu neobjevil. Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou rovnější. Kam se hrabou komunisti.

Ještě k těm hřištím: i když jsou hřiště zavřená a zapáskovaná, na některých jsou pásky pravidelně strhávané. To hřiště s lanovkou Na Výsluní je neštěstí, je to výsledek práce na městském úřadě paní Hrodkové, ano, čtete dobře, Hrodkové. To bylo v době, kdy pan Hrodek, absolvent soukromé hotelové školy skončil s ředitelováním v LachNeru, chemické továrně. Za úřednicí paní Hrodkovou údajně přišel nějaký lobista z příslušné firmy a nabídl jí tohle hřiště. Tak se odstěhovaly oblíbené staré prolézačky a začalo peklo, které trvá dodnes. Tam je jediná cesta: odstěhovat lanovku někam mimo obydlené části města. Já nevím, který inteligent navrhuje hřiště přímo pod okny paneláků. Jo, každý je zvědavý na křik dětí a výrostků. Dřív byly u domů jen pískoviště a prolézačky pro malé děti s maminkami. Teď se tam slézají hordy prepubertálních a pubertálních jedinců bez dozoru. A běda jim něco říci, napomenout je, ani náhodou. Ničí, co se dá. U Penny jsem načapala jedno cikáně, jak klackem vylamuje desku z lavičky, tož jsem mu něco řekla, a to byste slyšeli, co všechno jsem. Ono jich tam bylo víc. Pouze jsme nezaslechla slovo diškriminácija. Ta starší generace byla asi přece jen vzdělanější.
Jméno:Norbert
Datum:26.03. 14:44
Titulek:Dětiodpovědět
Děti nejsou přenašeči, viz tenhle týden testování v MŠ pro IZS - z >1000 dětí mělo pozitivní pcr test 4, slovem čtyři děti
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.03. 20:22
Titulek:vycucal jste si to z prstu...odpovědět
Testování 1000 dětí PCR testy? Pro IZS (integrovaný záchranný systém)? V mateřských školách, které jsou zavřené? To je poněkud divné. Mohl byste zde uvést zdroj vaší zprávy?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.03. 20:35
Titulek:napadlo mě....odpovědět
Nepletete si to s Rakouskem? Tam testovali děti. Ale antigenními testy. V Rakousku je ovšem jiná situace než u nás.
Jméno:Norbert
Datum:28.03. 19:31
Titulek:Dětiodpovědět
Nepletu. Zdroj zde:

https://www.novinky.cz/ved a-skoly/clanek/stredocesky -kraj-opet-testoval-skolak y-pozitivni-byly-4-promile -40354991
Jméno:Norbert
Datum:28.03. 19:35
Titulek:Dětiodpovědět
Tady zkrácená adresa ať nemusíte mazat mezery

https://tinyurl.com/3et6cs v3

(Teda až na tu jednu před koncem...)
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:28.03. 19:59
Titulek:musíte dočíst článek do konceodpovědět
Zapomněl jste uvést dodatek ke zprávě: "Výsledky testování mohou být podle dřívějšího vyjádření Michala Pohludky z týmu univerzitní společnosti GeneSpector ovlivněny tím, že v rodinách zdravotníků už jsou někteří členové očkovaní a také se u nich dříve mohlo s vyšší pravděpodobností onemocnění už vyskytnout."

Ředitel 2. ZŠ v Sedlčanech Jaroslav Nádvorník upozornil podobně jako Pohludka na to, že u dětí zdravotníků a pracovníků IZS je třeba přihlédnout ke skladbě testované dětské skupiny.


Helga Bulow
Vzorek testovaných dětí je od rodičů zdravotníků, hasičů a policistů, kteří jsou všichni očkovaní a tudíž se v jejich rodinách covid nevyskytuje tak jako ve zbytku populace. Chce to číst článek až do konce, že ano?...na druhé straně, každá povzbudivá zpráva je dobrá.

Jméno:Norbert
Datum:28.03. 20:52
Titulek:Dětiodpovědět
Helga Bulow nemá pravdu. Vakcinace chrání před těžkým průběhem covidu, ne před nakažením nebo přenosem dál.
Tudíž u dětí by měli najít pozitivní s žadnými nebo slabými příznaky.

Spíš tady hraje rolu to, že sliznice obsazené rhinovirem nedovolí koronaviru "usadit se", což bylo prokázáno taky nedávno. Tudíž paradoxně soplavé dítě je z pohledu covidu bezrizikové.
Jméno:Norbert
Datum:28.03. 21:00
Titulek:Dětiodpovědět
A mimo to, zdaleka ne všichni hasiči a policisté jsou očkovaní
Jméno:Jáchym
Datum:31.03. 12:25
Titulek:Studie odpovědět
https://bit.ly/StudieStred oceskyKraj
Jméno:Ivan
Datum:26.03. 16:55
Titulek:Drzostodpovědět
Máte naprostou pravdu, všechna hřiště bych okamžitě zrušil ve městě nemají co dělat. Hřiště bych postavil v okrajových částech města nebo tam kde jsou rodinné domy ale ne na sídlišti to je zlo pro nás všechny. Jak je možné ze policie netrestá na místě maminky ty jsou odpovědné za své rozmazlence. Jak k tomu přijdeme cely život dreme a pak nás ještě osocuji děs tahle doba.
Jméno:Honza
Datum:26.03. 09:38
Titulek:dnes jsem spatřilodpovědět
Jak měšťáci projíždí Výsluním a kontrolují uzavřená ,opáskovaná hřiště.Na Výsluní je to marné,ráno tam jsou pásky přetrhané,nyní už vůbec žádné a dnes a denně tu mládež vegetuje ,převážně bez roušek.Lítají,nudí se,hoši hrají fotbal,mládež se vozí a ničí i nové dřevěné atrakce tam před nedávnem vybudovanými-lanovku atd.Takhle se Covidu rozhodně nezbavíme.
Jméno:Honza
Datum:26.03. 10:57
Titulek:Cikáně?odpovědět
Aničko, nejsi trochu rasistka?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.03. 11:15
Titulek:Ale fuj, co tě to napadlo....odpovědět
Není to nějaká zvláštní otázka? Ty jsi nečetl dílo K.H.Máchy Cikáni, o kterém přece nemůžeme říci, že byl rasista? Co píseň:"Cikán, černý cikán"? A co cikánský šál v řeznictví? A opereta Cikánský baron?

Co o cikánech hovoří Wikipedie?

"Cikáni jsou český výraz (exoetnonymum) pro příslušníky romského nebo sintského etnika.Antropologická skupina se označuje slovem cikáni s malým „c“, cikánský národ slovem Cikáni s velkým „C“. V přeneseném významu jsou výrazem cikáni označováni lidé naplňující svými vzhledovými nebo povahovými vlastnostmi stereotypní, často negativní představu Cikánů, například je-li někdo opálený a snědý, tulák a dobrodruh, lhář, podvodník či zloděj.

Od Mezinárodního romského sjezdu v roce 1971 se objevuje požadavek Romů, aby nebyli označováni jako Cikáni, ale jako Romové, sdružení Sintů naopak proti tomuto požadavku protestovalo.

Existuje bezbřehý a nepřehledný počet názvů, kterými lze Romy označovat. Je poplatný systému kast a podkast, zděděnému z indické kultury, a územnímu pohybu Romů po Evropě, Asii, Austrálii a Americe.

Nebylo by tedy vhodné, abychom už nadále neříkali Němcům Němci, což mělo vyjádřit, že jsme je vnímali jako němé, čili lidi, kterým jsme nerozuměli. Takže je budeme nazývat tak, jak se oni nazývají: Deutsch. A to platí i o ostatní národy.
Jméno:Šimon
Datum:27.03. 07:10
Titulek:to by měli zakázatodpovědět
Na Moravě, když někdo lže nebo si vymýšlí tak mu řeknou: necigáň.
Jméno:Patrik
Datum:27.03. 11:44
Titulek:????odpovědět
Anička není, zato Karel Jaromír Erben ano. Ve své sbírce lidových písní zveřejnil píseň


Zima byla, bláto bylo,
cikáně se narodilo;
narodilo se nám v neděli,
aby o tom všickni věděli.

Zima byla, bláto bylo,
cikáně se narodilo;
zima je, bláto je,
cikáně už tancuje.
Jméno:Míša
Datum:26.03. 12:44
Titulek: proč rasistka??!odpovědět
Vždycky tomu tak bývalo.Ale dnes se slovo diskriminace výhodně spojuje s téměř čímkoliv,aníž by to bylo smysluplné.Např.při hledání zaměstnání.Takže gádža práci příjmout musí a tito už ne??!Přestože stát za ně v přípaě pobírání dávek a dalších státních příspěvků platí pojištění.Máme tu i jiné,přizpůsobivé menšiny,ty však na ÚP nikdy nepotkáte.Podnikají,posíla jí děti do škol a kroužků,vzdělávají se..
Jednou se nám tahle "tolerance" pěkně vymstí..
Jméno:Ladan
Datum:26.03. 13:37
Titulek:?!?!?!?!?odpovědět
Který idioti hlasovali pro otevření hřišť? Je někde seznam? Kvůli takovýmhle hloupým přihrávačům zlehčovatelů, popíračů a majitelů jakoby zavřených hospod a fitek to odnesla už spousta lidí. A ono jim je to asi málo! Starosta populista by se měl pro absolutní neviditelnost městské police jako její nej velitel okamžitě vzdát funkce i zastupitele a zalízt.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.03. 20:46
Titulek:starosta se vyznamenalodpovědět
O otevření hřišť se nehlasovalo. Nepadlo žádné usnesení. Prostě jen lidi zvedli ruce. Ani se o tom nedebatovalo. Starosta neřekl, že využije názor zastupitelů, z nichž mnozí věci ani nerozumí, k znovuotevření dětských hřišť. Obávám se, že starosta nemá ani ponětí o tom, co se děje v souvislostí s epidemií. Počty nemocných v Nera jsou poměrně vysoké a po starostově svévolném rozhodnutí se dá očekávat, že opět porostou.

Dnes jsem se večer vracela domů a vidím odpáskované hřiště s lanovkou Na Výsluní. Já tušila, že to tak skončí. Volala jsem na měšťáky a jeden službukonající strážník mi oznámil, že to jiná směna odstraňovala, kdo to nařídil, nevěděl. Kam se hrabe Babiš. Ten má aspoň poradce.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.03. 19:00
Titulek:neexistuje odpovědět
Znovu opakuji, že starosta ke konci zasedání vyzval zastupitele, aby zvedli ruku ti, kdo by otevřeli dětská hřiště. Kolik bylo těch ruk se neví, nikdo to oficiálně nepočítal. Nikdo nezjišťoval, kdo to jmenovitě byl. Prostě ruce. Nebylo přečteno žádné usnesení ani o něm nebylo hlasováno. Byla to taková partyzánština. Starosta si asi myslel, že tím zlegalizuje svoje populistické rozhodnutí nechat otevřít dětská hřiště a vymluví se na zastupitele. Omyl. Jen on nese zodpovědnost za tento neomluvitelný krok.

Musíme si počkat na on-line přenos; je ovšem možné, že kamera zabírala pouze starostu a zbytek sálu bude mimo obraz.
Jméno:jan
Datum:28.03. 17:47
Titulek:joodpovědět
A funkce by se měl vzdát i jeho lobkovický patolízal velitel městské policie p. Oplt. Chtělo by to trošku prověřit to vedení:-)
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:02.04. 17:35
Titulek:email zastupitele T.Hrodka: odpovědět
Takto se vyjadřuje vysokoškolsky vzdělaný velmi sebevědomý zastupitel za ODS, že se nestydí...

Paní Spěváčková, nezbývá nic jiného, než Vám doporučit, abyste se alespoň na nějaký čas raději vyvarovala návštěvě dětských hřišť, aby na Vás ty malé bestie něco neprskly. Zdraví je jen jedno. Mějte jej pevné. T.H.

Ing. Tomáš Hrodek
JEDNATEL SPOLEČNOSTI
Jméno:Iva
Datum:03.04. 21:23
Titulek:De...odpovědět
Nebýt stále se zhoršující korona-situace v Neratovicích, mohlo by to být (pro někoho) i vtipné. A pokud by to nepsal zastupitel města. Počty ZJIŠTĚNÝCH osob covid+: ke dni 31.3.-259, ke dni 1.4.-264, ke dni 2.4.-279. Zdroj-Seznam Zprávy.
Jméno:
Datum:26.03. 19:42
Titulek:vítrodpovědět
Pásky na hřištích trhá vítr. A když už ten pašák ty hřiště otevřel, tak by ty hřiště taky měli občas desinfikovat. Jakto dělají v jiných městech.
Jméno:Petr
Datum:27.03. 06:08
Titulek:vítr??!odpovědět
Jak kde.Silný vítr,který by to potrhal má přijít až dnes.Po tom všem.Ti na Výsluní to normálka na férovku večer strhli když seděli na lavičkách a popíjeli Bez roušek,jak jinak.Takže maminky s malými dětmi do malých a oplocených uzamčených hřišť nemohou a ani se nedobývají,ale mládež si zase prosadí své...KOCOURKOV.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.03. 07:03
Titulek:vzkaz mladým odpovědět
Pan starosta a ti další zastupitelé, co zvedli ruku a nechtěně na sebe vzali odpovědnost (jak už jsem napsala, nepočítal je, nevyslovil jejich jména, neřekl jim, co chystá, o ničem se nehlasovalo, to už musel mít připravené) za šíření epidemie a současně podprahově dali najevo mladým, že na starších nezáleží, ti mohou zemřít a nejsou to jen babičky a dědečci, ale nyní už i rodiče a časem možná malí sourozenci. Vzkazujeme jim, že na jen na nich záleží, na nikoho nemusejí brát ohled, všichni je musí respektovat. Nemusejí se semknout s ostatními občan této země, aby byla zlikvidována epidemie, oni nejsou za nic odpovědní. Byly doby, kdy mladí pomáhali starším zvítězit nad nepřítelem, který ohrožoval národ. Vzpomeňme na husitská práčata s praky proti křižákům, dětské křížové výpravy, mladé partyzány v Sovětském svazu bojující proti německým fašistům....Mladá garda nebyla vymyšlená, to byla skutečnost.

Takže nám vyrůstá velmi sebevědomá, bezohledná, sobecká, nevzdělaná generace, to si ještě užijeme. Já už to asi nezažiji a vůbec mi to není líto.

P.S.: Jako v USA Black Lives Matter, u nás to budou mladí a pak ještě další komunita, jejíž pravé jméno se nesmí vyslovovat.
Jméno:Patrik
Datum:27.03. 11:35
Titulek:je to marnéodpovědět
Paní, oni vůbec nevědí, o čem tu píšete. Práčata, křížové výpravy, mladá garda, v životě o tom neslyšeli.
Jméno:Marek
Datum:31.03. 20:15
Titulek:No, co, co? Asi jsem blbejodpovědět
INFORMACE Č. 63 – JEDNÁNÍ KRIZOVÉHO ŠTÁBU MĚSTA (15. 3. 2021)
- vzhledem k neustálému růstu pozitivně diagnostikovaných osob ve městě na COVID-19 zůstává i nadále v platnosti opatření krizového štábu (důrazně doporučované vládou ČR) týkající se uzavření všech dětských hřišť

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz