zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:17.03. 13:07
Titulek:Počet nakažených v Nera i v ČR stále roste....odpovědět
Včera dne 16.3.2021 bylo v Neratovicích 391 nemocných, den předtím 15. března 362 nemocných. Čísla jsou zpětně upravována podle situace.
V ČR bylo dne 16.3.2021 celkem 13 934 nakažených.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.03. 11:56
Titulek:počet nakažených v ČR, v Nera stálerosteodpovědět
Včera dne 17.3.2021 bylo v Neratovicích 391 nemocných.
V ČR bylo dne 16.3.2021 celkem 14 003 nakažených. Dne 17.3. 2O21 bylo 11 928 nakažených.
Čísla jsou zpětně upravována podle situace.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.03. 09:50
Titulek:počet nakažených v ČR a v Nera rosteodpovědět
Včera dne 17.3.2021 bylo v Neratovicích 407 nemocných. Dne 18.3. jich bylo 425.nemocných.

V ČR bylo dne 18.3.2021 celkem 10 576 nakažených. Zemřelo 24 331 lidí.

Čísla jsou zpětně upravována podle situace.

Počty nemocných v Neratovicích stále rostou. Nedivím se, když mnoho lidí ignoruje nošení respirátorů, roušky mají na bradě nebo nos trčí ven. Funící běžci se proplétají mezi lidmi.

Doporučuji MěPo podívat se odpoledne v sobotu a hlavně v neděli na mlékojedský most.
Jméno:Miloš T.
Datum:19.03. 10:24
Titulek:co jsme chtěli.....??odpovědět
Režisér Adamec řekl k nataženým rukám podnikavců: Tohle jsme přece všichni chtěli, za tohle jsme cinkali klíči.Nechtěli jsme sociální jistoty, ale svobodu a šanci,postarat se každý sám o sebe.“

Co na to říct? OPRAVDU JSME TO TAK CHTĚLI ?
Ano, chápu, všichni chceme bohatnout, ale to stále přece nejde,jednou je hůř,jednou je líp a zase bude líp, zase si majitelé barů a restaurací vydělají peníze.

Nemyslím si, že může stát saturovat vše nepříjemné, co nás v životě potká, neumím si představit podnikatele, který nemá rezervu na „horší časy“,je to pak především špatný podnikatel a špatný hospodář. Když vydělám, nemohu nejprve postavit vilu,koupit porsche a první dovolená nemůže být na Maledivách,to až pak, až budu mít našetřeno, abych přečkal-covid nebo jiné nepřízně osudu.

A otom je úspěšné podnikání, že myslím i na „zadní kolečka“. Slyšel jsem v TV i A. Babiše, že zalitoval, že podlehl letnímu volání lidu a zahájil rozvolňování trošku předčasně. Asi ano, ale tak by na jeho místě reagoval každý premiér. Nikdo nechce držet národ „pod zámkem“, když to není vysloveně nutné. Nesouhlasím s hodnocením skoro denních změn v boji s nákazou, které je hodnoceno jako zmatečné. Byl a je to zápas s něčím, o čem nic nevíme-kromě deseti milionů Čechů, kteří vědí vše. Asi by pro vládu nebyl problém , napsat na papír -plán boje s covidem,jenže nic z toho plánu by za pár dní neplatilo. Ten virus si dělá co chce on, ne to, co si přejeme my!A mění své chování ze dne na den. A pokud vláda nechce zamknout republiku a vypnout ekonomiku a uzavřít nás všechny třeba na měsíc pod zámek našich bytů, myslím, že to nejde o moc jinak, než jak se děje. Sám premiér tvrdí, a je to pravda, slyšíme a čteme to denně skoro všude, že je proti němu vedeno „spiknutí nenávisti“, které se spojuje proti „hnusnému Babišovi“. ANO.

Jediným programem opozice je jen nenávist, a snaha svrhnout Babiše. Jejich programem je jen program „Antibabiš“. Pan premiér jim totiž leží "v žaludku. Každý, kdo sleduje dění na české politické scéně ví, že A. Babiš mluví při pohledu na boj proti němu a jeho hnutí ANO, naprostou pravdu!Je pravdou, že kolem něho ve vlastních řadách se pohybují zmetci, ale to bohužel tak je.

Tak lidi přemýšlejte a uvažujte-tento rok se blíží důležité volby. Nejít k volbám-to není žádné hrdinství! Chcete REFERENDUM?Tak se zúčastněte voleb pro SPD.Máte děti? Máte vnoučata ?To chcete volit Piráty,ODS,TOP 09,ČD,STAN a jiné strany? Zkusíte a uvidíte,staneme se státem Afroevropenů.
Jméno:Petr Kolář
Datum:20.03. 12:03
Titulek:Názorodpovědět
Ano, postarat sa sám o sebe. Nezavírejte služby, nechte management rizik na provozovatelích, vydejte doporučení a nazdar. Pak si podnikatel spočítá náklady a rozhodne se co bude dělat, jestli zavře nebo sníží kapacitu a zavede jiná opatření.
Bohužel vláda vyslyšela kvikot a jekot nemakačenků zavřít všechno všem, tak poneseme následky všichni.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.03. 13:58
Titulek:přišlo mi e-mailem - výstižnéodpovědět
Dnešní doba-užít si a pandemie - mladí z toho mají deprese

Lehká práce za dobrou odměnu. Hodně volného času. Časté dovolené, jídlo v restauracích, wellnes pobyty, různé nákladné sporty. Toto označují mladí lidé za nutnou součást života. Starší generace často reaguje slovy: Jste příliš zhýčkaní.

Kde je pravda? Podle výzkumu Národního ústavu duševního zdraví pandemie koronaviru zvýšila počet lidí s depresemi a sebevražednými sklony až na trojnásobek. Většinou jde o lidi mladé. Z různých průzkumů vyplývá, že omezeními, která přinesl covid, trpí mnohem více než lidé starší. Život mladých lidí se totiž změnil výrazněji.
Byli více zvyklí chodit do restaurací, cestovat, utrácet. Mnozí by řekli: užívat si. „Mladí lidé jsou deprimovaní, protože byli zvyklí, že si spoustu svých potřeb a přání plní lusknutím prstů. Když o to přišli, trpí. Jsou na tom paradoxně často hůře
než lidé vyššího věku, než senioři, tedy pokud nemluvíme o seniorech, kteří zůstali kvůli pandemie izolováni v různých zařízeních,“ uvedl psychiatr Radkin Honzák. A dodal, že mnoho mladých lidí si dříve vůbec neuvědomovalo, že nemohou mít takzvaně všechno. „Byli zvyklí žít v době neomezeného blahobytu, neustálého užívání si a atmosféry: ubavíme se k smrti. To je teď pryč,“ řekl.

Podobně jako on mluví řada psychologů a psychiatrů. Setkávají se s případy, kdy se mladí lidé psychicky hroutí.
„Moje sedmnáctiletá dcera začala trpět úzkostmi. Celá se třese, brečí. Nejdříve jsem z toho byla v šoku, ale pak mi řekla její učitelka, že takové pocity prožívá spousta jejich vrstevníků. Špatně prý nesou izolaci. Ve skutečnosti tedy to, že nemohou brouzdat nákupními centry, chodit do fitka, neustále utrácet v kavárnách. Jejich generace tak byla zvyklá žít a teď jsou frustrovaní, že jim to chybí,“ vypráví osmačtyřicetiletá máma dívky, která kvůli svým potížím skončila u psychologa.

Podle průzkumu agentury Ipsos pandemii nejhůře snáší mladí lidé ve věku od osmnácti do šestadvaceti let, pak skupina do pětatřiceti let a nejméně vadí věkové kategorii padesát čtyři až šedesát pět let.

Typickým příkladem je jedna pražská rodina. „Už to nemůžu poslouchat, jak si vnučky i dcera pořád stěžují, že si nemohou užívat. Takzvané užívání si bylo smyslem jejich života. Když zavřeli wellnes centra, zdálo se, že zešílí. Pak zas začaly lamentovat, že jsou zavřené sjezdovky. Když jsem jim řekl, že si mohou přece vzít sáňky a jít do lesa, dívaly se na mě jako na blázna.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:19.03. 13:59
Titulek:přišlo mi e-mailem - výstižnéodpovědět
Ony potřebují perfektně upravenou sjezdovku, ultradrahé lyže, luxusní oblečení a na místě pak obědy v restauraci, spoustu kafíček a svařáčků. Ony neznaly dobu, kdy něco nebylo, kdy si člověk něco nemohl dovolit a teď se hroutí při prvních malých překážkách. Pořád jen skučí, nadávají, mě už vůbec nebaví se s nimi stýkat,“ říká jednaosmdesátiletý Jaromír.

„Mnozí starší lidé prošli traumaty, krizemi, vědí, že život přináší nepříjemné situace a mají vytvořené obranné mechanismy. Mladí lidé se nyní vlastně poprvé setkávají s nějakou překážkou. Vyrůstali v mimořádně dobré době a to se odráží v tom, že jsou hůře schopni se adaptovat,“ uvedl psycholog Dalibor Špok.

O generaci dnešních teenagerů se říká, že jsou zvyklí se neustále bavit. Sami, když mají uvést své představy o životě, často za nejdůležitější označují dostatek volného času, aby měli čas na své zájmy. Velmi často své představy shrnují do věty: chci si život užít, ne se jen dřít.
Naopak dnešní střední generace byla zvyklá v devadesátých letech budovat kariéry, vydělávat, vzdělávat se. A generace nejstarší nad tím vším jen kroutí hlavou, protože většina jejich představitelů na nějaké velké užívání si neměla ani čas, ani peníze, ani možnosti.

„Jsem na slovo „užívání si“ úplně alergická,“ říká pětasedmdesátiletá Hana a pokračuje: „Naše vnučky pořád jezdily na nějaké wellnesy, dvakrát ročně byly u moře. Já jim to přála, byla jsem ráda, že si umějí vydělat a mají se dobře. Jenže teď se ukázalo, že žily na dluhy. Nemají kvůli covidu práci, nemají na splátky různých úvěrů. Neustále nadávají, že se v této době nedá žít.
Mě pandemie zase až tak nezasáhla. Štve mě, že nemůžu s kamarádkami do kavárny, samozřejmě, že mě ty neustálé zmatené zákazy už nebaví. Ale nebyla jsem nikdy zvyklá vést tak nákladný život, takže se pro mě zase až tak moc nezměnilo a beru to jako přechodnou nepříjemnou fázi, která přejde. Jenže vnučky pořád říkají: já už to nevydržím, já takhle žít nemůžu, tohle není život.“

Mnozí mladí lidé mají o těch starších často představy, že si v životě moc příjemných věcí neužili. Naopak starší si o mladých myslí, že si takzvaně užívají až nad své možnosti. Bude tedy zajímavé sledovat, jestli pandemie v tomto směru něco změní nebo se po jejím konci rozdílné životy generací zase vrátí do starých kolejí. """""
Jméno:Lenka
Datum:20.03. 06:09
Titulek: nedivím se jimodpovědět
Na to,co je čeká za hnůj a budoucnost.Proto si o 106 užívají odmala seč to jde.Mají se rádi,nenechají si do ničeho krafat,jdou si za svým a nejsou ovce.Neplánují ani žádné potomstvo víceméně.Takový prostor a uvažování jim dala dnešní doba a tento stát.Potřebují mít mega hroší kůži a nenechat s sebou vláčet.Naučili se žít materiálně.Ti chytří se naučí jazyky,vystudují školy a radši zavčasu pryč odsud.Tak jako spousta dalších před nimi.Sem je příjdou nahradit přátelé z východu a dalších rozvojových zemí,což se už děje.Ještě se něčemu divíte??!Já ne!
Jméno:Alena
Datum:20.03. 09:00
Titulek:Lenko-absolutní souhlasodpovědět
Také se jim nedivým. Po nás potopa, to je příslový padnoucí přesně na naši vládu, kam náš stát přivedla. Kdyby tu nebyli lékaři z východu, tak neseženeme ani zubaře! Nevím, nač si dnešní většina 70-80 stále stěžuje. Oni žili v růstu, ano 50. léta byla velmi náročná. Ale díky tomu, že měli kvalitní zdravotní péči za posledních 20 let, stoupl věk dožití. Ale jak říkali včera v TV, moderní stroje, které se do zdravotnictví pořídily před 10-15 roky dosluhují a nejsou peníze na nové. A hlavně zdravotní pojišťovny rozpuští své rezervy na covid-což za nekvalitní antigeny jsou vyhozené peníze, které v budoucnu budou chyběz na léčbu rakovin, roztroušených skleroz, kardio nemocí atd...nečeká nás v České republice nic hezkého. Být mladší, také bych šla, ale naše generace jak vyšla i v testu je konzervativní a zvyklá makat! Ale ne pro kobliháře za koblihy!
Jméno:Gita
Datum:21.03. 14:12
Titulek:zdravotní pojišťovnyodpovědět
By měly na péči a vybavení,kdyby sami nebyly tak dá se říci...nenažrané.Si vemte managementy pojišťoven,dříve jsme měli jednu jedinou,dnes několik.A ten management se musí zaplatit.Určitě nebude pracovat za průměrnou mzdu.A co ho všude je!!A pokud se bude všude rozdávat jako to dělá Schillerka,nebudem mít za chvíli co do úst...Vlastně se tak už děje.Ale to koblížci za držhubné nechtějí vidět.
Jméno:chodec po nera
Datum:21.03. 20:48
Titulek:Těmi koblížky za držhubné myslíte koho ?odpovědět
Všechny ty pány živnostníky, rádoby podnikatele, osvč, vlekaře, hoteliéry a podobné do kterých stát cpe prachy horem, dolem, neví jak jim vlézt do análu a stejně pořád řvou - státe plať, my chceme víc ?
Jméno:Jana
Datum:22.03. 16:15
Titulek:Gita má pravduodpovědět
Ale mezi malomyslnými koblížky,které budou o volbách rozdavační s hlasy tato jmenovaná skupina není,seč by si to také zasloužila.Naše koblížková strana si spočítala,že musí ovlivnit masy,na něco je nalákat,něco jim naslibovat,nemalého občas rozdat,aby se jim to u voleb vrátilo.A vědí moc dobře,že to zabírá.
PS.Mohu vědět,jak stát "cpe" do zmiňovaných jmenovaných skupin podnikatelů a dalších??!Tím,že jim proplácí aspoň nějakou(málo dostačujícíú část ušlého zisku??!Ti se svými odvody a daněmi zasluhují o nemalý tok financí do státní kasy.
Pokud jde o penzisty,kterým bylo plošně přidáno všem-tzn.i těm,co v životě nepracovali a nepřispívali si zálohami ani na důchod (jistě nemusím uvádět jakou skupinu obyvatelstva mám na mysli).Přidáno dostali všichni penzisté,bez ohledu na jejich výši důchodu,i ti co to tak nutně nepotřebují,jsou zajištění,mají úspory a kdo se o ně postarat v případě nouze.Třeba taková matka samoživitelka může utřít nos,seč ze své mzdy do státní kasy přispívá.jestli má dětem na obědy ve školní jídelně či na PC doma na distanční výuku nikoho nezajímá.Prostě jeden kopanec vlády a plivance od naší "skvělé" vlády.
P.S.A nedávejte mi na výběr mezi Piráty a dalšími volitelnými stranami...
Jméno:Martin
Datum:22.03. 20:06
Titulek:svatá prostotoodpovědět
Tak důchodci mají ze svých často malých důchodů našetřeno. A proč nemají našetřeno restauratéři, vždyť platili na ruku číšníky, kuchaře a p. Proč nemají našetřeno majitelé cestovek, neříkejte, že nic nezbylo. Jenže to se musí nejprve postavit vila, pak koupit nějaký bourák, dovolená na Maledivách, přece nebudou šetřit. Jak dlouho si myslíte, že stát vydrží podporovat nemakačenky s nataženou rukou? Budou si muset halt hledat jiné zaměstnání. Copak je možné udržovat v chodu tolik restaurací, cestovek, soukromých divadel a p. ?
Jméno:XY
Datum:21.03. 20:39
Titulek:rukojmi.czodpovědět
Ruská vakcína Sputnik V, kterou na Západě dříve vnímali negativně, se nyní stala světovým esem v boji s epidemií nového druhu koronaviru, píše agentura Bloomberg.
Jak řekli novináři agentury, mnoho světových zemí se „postavily od řady", aby mohly dostávat preparát poté,co prestižní lékařský časopis The Lancet zveřejnil výsledky třetí fáze klinických testů vakcíny,kde byla potvrzena její vysoká efektivnost.

Autoři materiálu Bloombergu zdůraznili, že v globálním boji proti epidemii nového koronaviru, „závod vakcín" dostal geopolitický význam: vlády se snaží překonat ohromné sociálně-ekonomické škody poté, co zavedly omezující opatření.

Rusko má v této situaci obrovskou výhodu, neboť se jedná o jednu z mála zemí, kde vědci dokázali vyvinout účinnou vakcínu, píší v publikaci.

„Rusko vykonalo svůj možná největší vědecký objev od dob Sovětského svazu," píše Bloomberg

Účinnost Sputniku V Vědecký časopis The Lancet zveřejnil výsledky třetí fáze klinických testů vakcinační látky Sputnik V.

Ty potvrdily její vysokou účinnost a bezpečnost. Sputnik V je bezpečný, účinný a poskytuje plnou ochranu proti závažným případům covidu-19.

To je hlavní závěr publikace v časopise The Lancet.

Třetí fáze klinického testování zabrala ruským imunologům několik měsíců a zapojilo se do ní 19 866 dobrovolníků.

Její výsledky potvrdily, že vakcína je účinná na 91,6 %.

Dalším důležitým závěrem je míra immunogenicity ruské látky: u 14 964 dobrovolníků, kteří dostali dávku vakcíny Sputnik V, se vyvinulo 1,3 až 1,5krát více protilátek proti novému koronaviru než u těch, kdo covid-19 prodělal.

Dalších 4 902 dobrovolníků dostalo placebo, jak vyžadují pravidla pro rozsáhlé klinické testování.

Testy zahrnovaly skupinu dobrovolníků ve věku 60 až 87 let a ukázaly působivé výsledky pro tuto věkovou kategorii.

Překvapivě účinnost Sputniku V mezi staršími ročníky byla srovnatelná s věkovou kategorií 18 až 60 let (91,8 %).

V případě bezpečnosti Nezávislý výbor pro sledování dat potvrdil, že v 94 % případech vedlejší účinky měly lehký průběh.

Nebyly zaznamenány žádné vážné případy či alergie spojené s vakcinační látkou. Většina komplikací měly symptomy chřipky nebo bolesti hlavy.

Nikdo totiž nebere do úvahy fakt, že v r. 2016 byla EBOLA v Africe zlikvidovaná ruskou vakcinou!!!, a dle RT právě na jejím základě byl Sputnik realizován.

A pak jde především o peníze-první nástřel západní vakcíny co EU kupovala bylo 98 dolarů, Sputnik 10..a tak museli snížit.
Jméno:Karel
Datum:23.03. 06:11
Titulek: profesor Flegr o pandemii:odpovědět
...."jsem si na 99% jist,že virus unikl z laborky.PCR testy by nás z epidemie dostaly za měsíc..."
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.03. 08:46
Titulek:Rozhovor s prof. Flégrem.odpovědět
https://www.televizeseznam .cz/video/face-to-face/fle gr-jsem-si-na-99-jist-ze-v irus-unikl-z-laborky-pcr-t esty-by-nas-z-epidemie-dos taly-za-mesic-64145122

A dnes na rozhlase dvojka byl nějaký expert, co tvrdil, že je to konspirační teorie neboli jak tomu říkají hoax.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.03. 08:43
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Včera dne 22.3. bylo v ČR 8 167 nakažených, v Nera 378 aktuálně nemocných. Ta čísla se pořád mění.

Poslechněte si rozhovor se špičkovým evolučním biologem panem prof. J. Flégrem. Domnívá se na 99%,že vir unikl z laboratoře.

https://www.televizeseznam .cz/video/face-to-face/fle gr-jsem-si-na-99-jist-ze-v irus-unikl-z-laborky-pcr-t esty-by-nas-z-epidemie-dos taly-za-mesic-64145122

Smažte mezery.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.03. 21:15
Titulek:Autor Pavel Letkoodpovědět
-Covid může být smrtelný. Umírají na něj lidé, a to i v naší nemocnici.

-Debaty o tom, zda někdo umřel na covid nebo s covidem považuji za nesmyslné, protože většině lidí přes 50 let něco je, ale to neznamená, že jsou na odpis. Bez covidu by se svou cukrovkou, astmatem, nadváhou apod. žili dalších 40 let. Ale s covidem skončí životní pouť třeba zítra.

-Následky přestálého covidu mohou být nepěkné (plíce „na hadry“).

-Průběh nemoci může být mírný, jako jsem měl já, ale následky trvají ještě řadu měsíců (únava, bolesti kloubů, zad apod.)

-Očkování funguje, otázkou je, jak dlouho a před jakými kmeny bude chránit. To nikdo (na světě) neví. Předpokládám, že pravdu neodhalí ani redaktor ER ani jiný investigativní redaktor od konkurence.

-Reakce na očkování bývá často nepříjemná, ale po 1 -2 dnech ustoupí (připomíná to virózu - i když neočkují živou vakcínou).

-Poptávka očkování mezi zdravotníky i nezdravotníky převyšuje nabídku. Nucení k očkování jsem nezaznamenal. Naopak, více zdravotníků i nezdravotníků v nemocnici by se chtělo nechat očkovat, ale nejsou vakcíny, resp. v pořadníku na ně vzhledem k tempu dodávek a očkování dojde řada pravděpodobně až za několik měsíců.

-Pokud stoupá počet nakažených pracovníků ve zdravotnictví, nebude to pravděpodobně vakcínou, ale nakažlivějším (britským?) kmenem, jakož i dalšími těžko postihnutelnými vlivy.
Ohledně testů - nejsou všechny stejně drahé a stejně průkazné. Nejprůkaznější je zatím metoda PCR.

-Ano, vakcíny i léky jsou byznys. Tak jako tomu bylo k překvapení mnohých ve zdravotnictví, pohřebnictví, militarizaci a lidské činnosti vůbec, alespoň v naší křesťansko-židovské kultuře vždy, tedy i v době předcovidové a bude tomu tak zřejmě i v době postcovidové – bude-li jaká.

Řešení
Pokud bych měl připojit svůj názor, jak měla být situace řešena, tak bych prosazoval zhruba toto:

-Naprosté (vnitřní) uzavření. Zhruba na 14 až 21 dnů. Ven jen na nákup potravin, případně s donáškou po blocích apod.

-Testování zdarma tak, aby za 7- 14 dnů byla otestována celá populace ČR.

-Důsledné trasování nakažených

-Využití nějaké obdoby „eroušky" k automatické detekci kontaktu s nemocným či pozitivně testovaným a okamžité karanténě.

-Místo zdařilého pěstování nenávisti bych prosazoval fungující řešení, ať už je z Ruska, Číny nebo USA. Nakoupit dostupné fungující vakcíny je povinností. Kdo je proti, odpírá život bližnímu.
Jméno:Dr. Novak
Datum:24.03. 09:22
Titulek:40 let???odpovědět
V 50 letech cukrovka + astma + nadvaha a prej dalsich 40 let. To ani nahodou, tahle trojkombinace Vam snizi dobu doziti k 60 a jen pokud okamzite zacnete se zmenou zivotniho stylu.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.03. 21:17
Titulek:Autor Pavel Letkoodpovědět
Nechat se očkovat je dobrovolné a dobrovolné je také vzít například vakcínu Sputnik V. Takovou volbu provádějí lékaři dnes a denně. Odpírat takovou možnost ohroženým lidem je zločin. Tato nabídka tu už měla být před mnoha měsíci .

-"Revolucionáře" demonstrující bez roušek za otevření hospod okamžitě internovat v detenčních zařízeních nejméně po dobu 14dnů, případně využít k pomocným nuceným pracím na covid-odděleních.

-Podobně s otvírači hospod a dalšími hrdiny, kteří mají pro strach uděláno. Nebojí se o své zdraví a nebojí se o svůj život. Takovou statečnost je třeba využít právě na boj s covidem při péči o bližní, kteří to štěstí neměli. Nakazili se a bojují o svůj život. Pomoc hrdinů se jim bude hodit.

Tak se tvoří společenství, tak se tvoří národ. Silný pomáhá slabému. Pevný ve víře malověrnému.

Tak nějak to praktikovaly úspěšně asijské státy. Usilovaly o vymýcení covidu. Naše země jen o soužití s covidem.
Jméno:Josef
Datum:24.03. 06:28
Titulek:Forum 24odpovědět
Ve stínu smrti a zoufalství se hrála vládní "malá domů"...Koho to překvapí??!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.03. 07:19
Titulek:naše budoucnost s demoblokemodpovědět
Myslíte, že až tam budou Piráti, TOP, STAN, ODS a podobně, že to bude lepší? Ani náhodou. Ještě více se přitiskneme k zelenému prsu EU, přistoupíme na kvóty migrantů, budem konzumovat průmyslově vyráběné americké potraviny, už vůbec nebudeme usilovat o nějakou soběstačnost, zmizí poslední kusy orné půdy, maso už budeme jen dovážet, budou schváleny sdílené byty, elektromobilita, která je cestou do pekel a další a další...Tehdy bude lépe, že? Zdá se vám to přehnané? Jen počkejte, já už se toho asi nedožiji, ale ti mladí mají před sebou zářnou budoucnost...
Jméno:Karel Svoboda
Datum:04.04. 09:47
Titulek:Už se bojím :-)))))!odpovědět
Jak to říkal Miroslav Tyrš? "Každý je obrazem toho, nač myslí - na sysly mysli a budeš syslí. Na slunce mysli a budeš svítit, na propast mysli - budeš se řítit." Klidně strašte svoje okolí, vymýšlejte si katastrofy, děste a užírejte se - je to ve skutečnosti čistě jen Váš vlastní osobní problém! :-)))))!
Jméno:Patrik
Datum:04.04. 10:54
Titulek:jste blázenodpovědět
Nechte chudáka Miroslava Tyrše na pokoji. Zneužíváte jeho výroky. Nebo si myslíte, že covid je vymyšlený a není to katastrofa? Co těch 27 000 zemřelých? Ty si někdo vymyslel? Řekněte to jejich příbuzným a kamarádům, poženou vás s klackem.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:24.03. 09:36
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Včera dne 23.3.2021 bylo v ČR 10 883 nakažených, zemřelo celkem 25 258 lidí. V Nera bylo 382 nemocných.

Lidé v Nera stále nedodržují nařízení vlády. Vedení města dělá mrtvého brouka.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.03. 08:19
Titulek:počet nakažených v ČR a v Nera odpovědět
Včera dne 24.3.2021 bylo v ČR 8763 nakažených, zemřelo celkem 25 450 lidí. V Nera bylo 381 nemocných.

Mnoho lidí v Nera stále nedodržuje nařízení vlády. Vedení města dělá mrtvého brouka. Informace jsou stále jen na webu města, a co ti, kteří nemají přístup na internet???? Plakáty obsahují jen telefonní čísla, jsou nevýrazné a přehlédnutelné. V Lobkovicích jsme viděla na výlepové ploše i další letáky z MZ, ale v centru města jsem je marně hledala.
Jméno:Karel
Datum:25.03. 10:13
Titulek:no jistě žeodpovědět
To mají na salámu,socky a staří lidé je nezajímají,žádná malá domů z nich neplyne...
To takhle nějaký větší podnikatel či developer,to by byla jiná.Však oni jsou průhlední jak igelit.
Jméno:Milan
Datum:25.03. 21:25
Titulek:opozice nechce prodloužit nouzový stavodpovědět
Za takovéto situace kolem nás v Evropě, se dnes, tedy 24. 3. 2021 předvedli naši politici jako parta bezohledných hajzlíků, kteří lžou a snaží se využít těch nejnižších pudů obyvatel. Po jednání o prodloužení „Nouzového stavu“ blábolil úplně mimo mísu například předseda hnutí STAN Vít Rakušan, že se nemohli dohodnout, protože: „Pro nás bylo klíčové řešit nedostatečné kompenzace a návrat dětí do škol.“ Takže přeplněné nemocnice, to, že umírá každý den kolem 200 lidí s covidem, není pro STAN důležité. Dále vzkázal: „Pokud jsem dnešní jednání s premiérem a spol. pochopil správně, jediný jeho plán je pokračovat v současné podobě lockdownu – zavřené okresy, zavřené školy aj., bez nějaké představy, co dál. Toto naši podporu mít nemůže.“ A co by asi pak Rakušan navrhoval? Že se bude obyvatelstvo kropit z letadel svěcenou vodou z Lurd anebo má tajný kontakt na nějaké zázračné léky? Nemá nic, jen žvaní, aby získal v podzimních volbách hlasy hlupáků.

Vysokoškolský profesor z ODS, co se pokoušel sám ze sebe udělat presumtivního budoucího předsedu vlády a jehož strana neustále ztrácí voliče, pan Fiala, pronesl výrok: „…že anticovid tým Spolu (TOP 09, ODS a KDU ČSL) navrhuje, aby se s postupným návratem dětí do škol začalo k 12. dubnu.“ Jak na ten termín přišel a čím by ho odůvodnil, neprozradil. Ovšem jak pravil: „ Premiér dnes na společném jednání odmítl jakýkoli termín (zahájení školní docházky) potvrdit.“ Bodejť by ne, za dnešního stavu, kdy se u nás rozšířil agresivní britský virus a objevuje se jihoafrický, by mohl potvrdit nějaký termín jen šílenec. On to profesor Fiala dobře ví, to je jen taková politická sprosťárna, takový nechutný podraz. Vláda podle předsedy ODS evidentně žádný plán nemá a hazarduje s budoucností dětí a mladých lidí. No, normálně myslící člověk z toho usoudí, že ten kdo hazarduje s budoucností našich dětí a vůbec celého národa je pan Fiala.

Dále už je zbytečné komentovat pana Okamuru a další. Z nich všech je cítit jen neukojená touha po moci, bažení po křeslech a prebendách a až patologická nenávist vůči Babišovi. Touha dostat se k moci i přes mrtvoly. Nikoli obrazně, ale bohužel naprosto reálně.

Jméno:jarda
Datum:26.03. 07:27
Titulek:Genocidaodpovědět
Všichni kdo hlasují proti prodloužení nouzového stavu propagují genocidu vlastního národa a všichni kdo je volili jsou spoluviníci.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.03. 09:01
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Včera 25.3. bylo 7 853 nakažených v ČR, mrtvých 25 639. V Nera bylo včera 386 nemocných.

Kolik bylo celkem mrtvých v Nera se zeptám na hygieně podle zákona č. 106.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.03. 08:07
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Včera 26.3. bylo 7 654 nakažených v ČR, mrtvých 25 778. V Nera bylo včera opět 386 nemocných.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.03. 08:59
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Dne 27.3. (sobota) bylo v ČR 3 965 nakažených, v Nera 386 aktuálně nemocných.
Dne 28.3. (neděle) bylo v ČR 1 722 nakažených, v Nera stále 386 aktuálně nemocných.

Vzhledem k tomu, že starosta města neočekávaně a nepromyšleně nechal otevřít všechna dětská hřiště - zeptal se na zasedání zastupitelů, kdo je pro jejich otevření ať zvedne ruce, nikdo je nepočítal, neznáme jména, nebylo usnesení ani se o něm nehlasovalo - uvidíme, jak se toto rozhodnutí zapíše na počtu nakažených v Neratovicích. Za týden, za 14 dní uvidíme....
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.03. 08:03
Titulek:Děti za Velké války.....odpovědět
Bylo mnohem hůř než dnes....

https://www.novinky.cz/his torie/clanek/detstvi-za-ve lke-valky-hlad-zpustlost-a -tezka-prace-40354284
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:30.03. 08:05
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Včera 29.3. v ČR bylo 6 865 nakažených, v Nera 322 nemocných.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.04. 08:12
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
30.3. bylo v ČR 8 630 nakažených, 31.3. to bylo 7 208 nakažených. Celkem zemřelo 26 586 lidí. Denně cca 150 osob. Dovedete si představit, co by to byl za poprask, kdyby každý den spadlo v republice letadlo se 150 - 200 lidmi???

V Nera je poslední údaje 310 nemocných.

Včera krásně teplo, stovky lidí vyrazily ven, hlavně směr Mlékojedy. Houfy lidí bez roušek se pohybovaly na úzké lávce vedle železničního mostu, mezi nimi se proplétali funící běžci a nebezpeční cyklisté...Na hřišti Na Výsluní i jinde na otevřených hřištích rušno. Za to můžeme poděkovat panu starostovi. To bude za týden šrumec a tak do tří týdnů těch zemřelých. Jen se podívejte na vývěsku pohřební služby v kpt. Jaroše, třemi řadami jsou parte, to nikdy nebylo. Náhle zemřel, srdce dotlouklo...mrtvice, embolie jako následek covidu. Škoda, že majitel nevyvěšuje všechna parte do skříňky na Kojetické.Ledabylost a lajdáctví,to je neratovická specialita.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.04. 18:48
Titulek:a nové hroby....odpovědět
Na hřbitově v Lobkovicích v nové části přibyly nové hroby, vždy byl jeden maximálně. Na opačné straně už jsou zabraná další místa a to nepoznáte nové urny v kolumbáriu a ve staré hřbitovní části. Tak jsem dala svíčku známému, oběti covidu.
Jméno:Marie
Datum:01.04. 08:58
Titulek:však nebojteodpovědět
Spousta lidí se už chystá na velikonoční pitky a párty v zahradách,zahrádkářských koloniích,na balkonech,terasách atd.To bude mazec,stačí se podívat na obsah zboží do vozíků v obchodech.Dokonce to odnášejí i naši mazlíci doma,tak jako v ZOO.Bohužel.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.04. 07:22
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
3.4.2021 bylo v ČR 2 149 nakažených, Celkem zemřelo 26 945 lidí.

V Nera je poslední údaj 279 nemocných.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.04. 07:19
Titulek:počty nakažených v ČR a v Neratovicích odpovědět
4.4.2021 bylo v ČR 1 911 nakažených, Celkem zemřelo 27 057 lidí.

V Nera je poslední údaj 241 aktuálně nemocných.

Za týden až 14 dní uvidíme, jak se změní počty nakažených po velikonocích.


Jméno:Petr
Datum:06.04. 09:25
Titulek:Imunolog Šinkora:odpovědět
"Když vidím ty vládní nápady,bojím se jestli na něčem nejedou..." Echo.
Jméno:bláznivá
Datum:07.04. 04:03
Titulek:babo nebojodpovědět
Tvůj velký den 30.4. se blíží,Nachystej koště a fič pryč.Třeba do p.č.
Jméno:Richard
Datum:07.04. 08:08
Titulek:otázkaodpovědět
A co na to tvůj doktor? Přidal ti léky?
Jméno:odsa
Datum:07.04. 10:12
Titulek:seodpovědět
divím, že tohoto zamindrákovanýho,tupýho skřeta paní Spěváčková ještě nesmázla. Patřil by tam sám, on ví kam !
Jméno:Emil
Datum:07.04. 12:36
Titulek:už je to takodpovědět
Nebyl jsi náhodou ozářen při výbuchu Černobylu?
Jméno:Glo
Datum:07.04. 18:10
Titulek:Gloodpovědět
Ve 4 ráno? Dobře namazanej Hrodek, on je v tom přeborník.
Jméno:Honza
Datum:07.04. 14:03
Titulek: sledujiodpovědět
Dnes ty vládní rošády,to je teda peklo.Babiš měl odvolat ministry Pflagu a Blatného.Nakonec byl odejit Blatný.Toho nahradí profesor Arenberger.Jinak běžně veden jako udavač stB s krycím jménem "Kůže".Tak proto ten fofr.André chtěl do stáje někoho rovného.
Jméno:Patrik
Datum:08.04. 19:43
Titulek:důvod odvolání ministraodpovědět
Blatný bojkotoval legalizaci vakcíny Sputnik V a má na svědomí stovky možná tisíce zemřelých na covid19.
Jméno:No
Datum:09.04. 04:26
Titulek:já nic,já muzikantodpovědět
Jenom Blatný a co Babiš,ten je čistý??!Nevnímejme věci jednostranně a ovcoidně.Předevčírem byla na Novinkých anketa o tom,kdo by si přál odchod Babiše.Docela velká cifra.I fundovaní toto tvrdí.Ale co dělat když drží basu se stejnak neschopnou hlavou státu??!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.04. 07:30
Titulek:není nad ankety...odpovědět
To je výborné, jak na základě nějakých podivných anket se bude národ rozhodovat, koho odvolá - naštěstí to nejde. Vy nepřátelé Babiše, uvědomte si, že až skončí Babiš (možná to bude ve volbách, možná ho raní mrtvice - ani bych se nedivila) a rozpadne se Agrofert, vyrojí se zde nadnárodní korporace a schramstnou poslední velký majetek, který tu je. To je přece účel snah vyvolat vzpouru proti Babišovi. Místo premiéra obsadí antifák Bartoš a s ním jeho komplicové spolu s ostatními podržtaškami. A to bude tóčo! Ještě budete prstíčkem hrabat. Jenže bude pozdě. Noví sekáči se nezakecají a využijí své pozice v čele státu.
Jméno:Alena
Datum:09.04. 13:19
Titulek:Vlastně paní S máte pravduodpovědět
Ať ANO vyhraje volby-státní pokladna bude vydlabaná na destítky let dopředu, protože za vlády ANO s podporou komunistů a socanů se jen upláceli voliči, přidávalo se nesmyslně na důchodech nad rámec valorizací, rouškovné, sociální dávky nepřizpůsobivým atd...On ten bilion není zadarmo, tak že ať nám Alenka s Andrejkem a Faltýnkem ukáží, z čeho tyto mandatorní výdaje hradit. Zlikvidovali tu řadu OSVČ, kteří se o sebe starali sami a nikdy nic od státu nechtěli. A co když nebude na Vaše nárokové důchody? Protože naše děti, na které už nezbude to budou platit! Vlastně jsem pro ANO! Ale to už Vaší generaci může být šumák, že?! Hlavně že se máme TED dobře MY!
Jméno:karel
Datum:09.04. 21:50
Titulek:OSVČodpovědět
To jsou ti co když je dobře tak chtějí kapitalisticky podnikat a když je zle tak chtějí mít socislistické sociální jistoty. Ti co už rok řvou státe plať, my chceme víc než jsme měli před koronou,
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.04. 09:38
Titulek:co je pravdaodpovědět
Tváříte se, jako by nikdo před ANO nevydlabal státní pokladnu. Jen si vzpomeňte na předešlé vlády a to nebyl covid. Pokud se týká podpory komunistů, ti přece zvolili Havla posledním československým prezidentem a to vám nevadí? A ještě k tomu, čemu se říká slušnost. Vy se důvěrně znáte s paní A. Schillerovou a s panem Babišem, že je nazýváte zdrobněle křestním jménem? Naší generaci není šumák, že naše děti a hlavně vnoučata budou platit dluhy. Jenže kdo se o ně zasloužil? Řvoucí restauratéři, hoteliéři, vlekaři, hérečky a herci a jiní, kteří požadovali kompenzace, které nedostali stovky propuštěných horníků ze zavřených dolů.
Jméno:Dita
Datum:10.04. 12:13
Titulek:to snad nemyslíte vážně??!odpovědět
Jakože Vámi zmiňované skupiny mohou za to,jak vláda hospodaří a přerozděluje??!Potřebují z něčeho žít,když mohou fungovat alespoň automobilky v základech a další sféra,proč by díky vládním výmyslům měli zůstat finančně na dlažbě??!Oni neplatí daně a odvody??!Platí a nemalé,zálohově po celý rok.Na dovolenou a marodění si musí dát stranou ze svého.Ministryně Schillerová rozdávala prémie nedávno svým vysoce vzdělaným náměstkům a dalším.Zatímco přepracovaní zdravotníci a lékaři nic podobného neucítili,jen dřinu a únavu v nic nekončících službách.Odpoutaní od rodin.Za co si ti papalášové z našich daní tak prémie zasloužili??!!za dřepění na svých zadcích??!
Jméno:doktor
Datum:09.04. 07:13
Titulek:Partikodpovědět
To je legrace?
Nebo jste tak naivní, že věříte takovým nesmyslům?
Nebo máte v hlavě místo mozku koblihu?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.04. 07:27
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Včera 7.4. bylo v ČR 7 015 nakažených, v Nera 209 aktuálně nemocných.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz