zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.03. 09:48
Titulek:Český smrtící trojboj-nedodržuj, nehlas, netrestejodpovědět
článek Jiřího Hoška, který si přečtěte....

Český smrtící trojboj – nedodržuj, nehlas, netrestej
V Česku už od dětství příliš uctíváme ty, kteří oblafnou pravidla. V Británii neexistuje, že by se porušení protiepidemických opatření řešilo domluvou. „Nikdy nebyla osobní odpovědnost člověka větší nežli teď,“ píše ve svém komentáři německý list Süddeutsche Zeitung. Těžko tohle tvrzení rozporovat. Chování jednotlivců, úcta k pravidlům, jakkoli nás štvou a provokují, dodržování restrikcí – to rozhoduje o zaplněnosti jednotek intenzivní péče nejspíš víc než chaotická rozhodnutí Babišovy vlády. Kdyby se neúcta k pravidlům všeho druhu dala změřit a sestavil by se evropský žebříček, Česko a jeho obyvatele bychom nejspíš hledali někde v čele tabulky. Čím to je? V Česku už od dětství uctíváme ty, kteří oblafnou pravidla a nejsou chyceni při činu. Jsou to, bohužel, pro spoustu osob kingové. Opsal jsi test a nechytla tě úča? Jsi borec! Jel jsi na padesátce stovkou a nevyfotili tě? Super! Šidíš na daních, ale nevyhmátl tě berňák? Jsi boží! Máš roušku pod nosem nebo v kapse? Kopíruješ poslance Volného a Bojka? Senzace, jsi vlastně něco jako velitel partyzánského oddílu. Ty to Babišovi a těm nahoře hustě natíráš! Prdlajs. Nepsal bych tyhle řádky, kdyby se v Česku, hlavně během současné vlny pandemie, opravdu uplatňovaly sankce. „Ve Velké Británii neexistuje, aby se porušení pandemických opatření řešilo domluvou,“ připomněl v pořadu Checkpoint profesor Jan Marek, špičkový lékař působící na klinice v Londýně. Britská policie rozdává pokuty ve stovkách, ba tisících liber. Ta česká mi přijde příliš liberální. Strážci zákona také nemůžou být všude. Na nebezpečné obcházení pravidel, třeba na večírky v oficiálně zavřených hospodách, by musel někdo upozornit. Někomu takový prohřešek připadá malicherný, ale za pár dnů může vaše prarodiče dostat do péče pohřebního ústavu. Jenže soudě podle převažujícího tónu na sociálních sítích je upozornění na takové jednání odporným práskačstvím, rovnajícím se válečnému počínání konfidentů gestapa. Když nad tím tak přemýšlím, zvednout telefon a někoho „naprášit“ je vážně sakra těžká disciplína. Normální člověk tam cítí blok. Někdy to ale prostě jinak nejde. Jsou země a národy, které v intencích práskačství vůbec nepřemýšlejí.Nade všechno se u nich tyčí dodržování pravidel a úcta k nim. Vyvrhelem je ten, kdo pravidla hry porušuje, ne ten, kdo na porušování upozorní.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:05.03. 09:51
Titulek:Český smrtící trojboj-nedodržuj, nehlas,odpovědět
Přál bych vám zažít v Berlíně ten poprask, když český správce domu začal sekat trávu v čase poledního odpočinku. Nebo když vyhazoval sklo do kontejneru v jinou dobu, než bylo stanoveno. Bdělým sousedům neunikl a uřízl si ostudu. On, ne sousedé. Zkuste v Británii kopat míčem do zdi někde, kde je to zakázáno. Nebo ve Švýcarsku třeba jen použít jinou barvu pytlů na odpadky.

Jasně, zlom v boji s covidem-19 přinese především pořádné testování a rozsáhlé očkování. Když ale budeme dál aplikovat český trojboj „nedodržuj, nehlas, netrestej“, cestu z temnoty si tak akorát protáhneme.
Jméno:Peter
Datum:05.03. 10:54
Titulek:na Karlovarsku vymírají celé rodyodpovědět
Ještě nevěříte, že covid-19 neexistuje? Možná vás přesvědčí zpráva, že v Karlovarském kraji v posledních týdnech nastalo to, co ještě v žádném českém kraji během pandemie. Zatímco loni zemřelo za únor 343 lidí na všechny nemoci dohromady, letos jen v důsledku onemocnění covid-19 bylo mrtvých 443. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví a údajů o počtu zemřelých v letech 2010 až 2019 Českého statistického úřadu, která si vyžádal Radiožurnál.

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.03. 09:58
Titulek:počet nakažených v ČR, v Nera rosteodpovědět
Včera 5.3.2021 bylo 13 074 nakažených, v Nera je počet aktuálně nemocných 291. Celkem v ČR už bylo infikovaných 1 299 002 lidí (ve skutečnosti jich musí být mnohem více.) V nemocnici je 8 153 lidí, zemřelo 21 325.

Výzkumem bylo zjištěno, že máme dvě celkem spolehlivá čísla z průzkumů. První je hrozivé: až šestačtyřicet procent lidí je ochotno jít ven s příznaky covidu. Další znepokojující: polovina lidí považuje pandemii za bublinu a naslouchá paranoidním teoriím.

Kolik jich asi je v Neratovicích? Podle toho, že venku nosí lidé roušky či respirátory jen ojediněle,
Zdroj: https://www.denik.cz/komen tare/komentar-komarek-proc -jsme-se-zblaznili-2021030 5.htmlMáme ovšem tři celkem spolehlivá čísla z průzkumů. První je hrozivé: až šestačtyřicet procent lidí je ochotno jít veni s příznaky covidu. Další znepokojující: polovina lidí považuje pandemii za bublinu a naslouchá paranoidním teoriím.
Zdroj: https://www.denik.cz/komen tare/komentar-komarek-proc -jsme-se-zblaznili-2021030 5.html

Jméno:jirba
Datum:06.03. 17:05
Titulek:panikaodpovědět
Jsem shovívavý k lidem, kteří v seniorském věku věří českým statistikám. Zcela nelogická omezení spousty činností v občanech podporuje nedůvěru k vládě a ovlivňuje negativně jejich vztah k vládním opatřením jako celku, tedy i těch roušek. Před rokem jsme byli nejlepší na světě a dnes nám tvrdí, že doma tehdy šité roušky jsou k ničemu. Dnes. A k čemu to samé bylo asi tenkrát? Nádherný den a hory jsou obklíčeny policejními kordony, prázdné stopy..
Česko zůstává pro smích okolí, parlament dál svýma diletantskýma rozhodnutíma žene dluh republiky ke třem, nebo čtyřem bilionům..Toto nikdy nedokážeme splatit, dnes už nemáme na splácení úroků..
Jméno:Jaroslav
Datum:06.03. 21:00
Titulek:už nikdy Klausodpovědět
Zákaz činností je v ČR mnohem mírnější než v jiných státech, naši občané jsou prostě tupí lemplové. Vlády ve všech zemích tápou a zkoušejí, co se osvědčí. Ale obyvatelé jinde jsou disciplinovaní. Zapomněl jste na televizi a rozhlas, tahle média mohutně podporují antirouškaře a odmítače. Dnes už zase zabírali Klause bez roušky, pro fůru lidí je to autorita a budou se řídit jeho příkladem. Jistě, pan Klaus ačkoliv doma měl maximální péči určitě dostal všechny možné léky, které obyčejný člověk nedostane, kyslík a ošetřovatele. Možná i svého osobního doktora. Nacpali ho koktejlem léků a teď bude provokovat, jak je covid lehká chřipečka. Měli by ho zavřít a nepouštět na veřejnost.
Jméno:nevěřící Tomáš
Datum:07.03. 07:20
Titulek:panikaodpovědět
Naprosto souhlasím s vaším názorem. Statistikám bohužel věří i mladí. Zapomněli, že umí číst a počítat. Věří všemu, co slyší. Zákazy jsou chaotické a nic neřeší. Nesmyslná buzerace s okresy, občané malých obcí nemohou na nákup do krámu do vedlejší obci a Pražáci si vesele užívají celou Prahu. Na procházku nesmíte ani k lomu u Kojetic. Nesmím na svou chalupu krmit ptáčky, ale mohu(musím) jezdit výtahem v paneláku. Policejní zátahy na občany tohoto státu si netroufli ani komunisti.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:07.03. 07:50
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Dne 6.3.2021 bylo v ČR 9 066 nakažených, zemřelých 21 717. V Nera bylo 289 aktuálně nemocných. Počty zdánlivě nižší, jenže v sobotu se málo testuje.

Ono se obecně testuje velmi málo, mělo by se testovat mnohem více a také očkovat.
Obávám se, že počty nemocných budou růst dál. Včera jsem se chtěla jít projít do přírody, jenže to znamená projít městem. Potkávala jsem dost lidí. Roušky nebo respirátory byste marně hledali. Na prstech jedné ruky byste napočítali těch pár lidí, co je mělo. Mladé matky s kočárky nalepené na sobě, starší ženy se psy v důvěrném rozhovoru, neoholení muži s kapucí na hlavě, běžci po chodnících prskající kolem sebe. Většina z nich se domnívá, že venku nemusí mít ochranu obličeje, vůbec nevědí, že se něco změnilo. Vedení města stále mlčí, žádný rozhlas, letáky kontrola. Prý selhala vláda, ale co obce a média? Jak ty se podílejí na současném stavu?

Známé odpovědi: Jsme venku, nemusíme mít roušku. Jsme jedna rodina. Máme dvou metrový rozestup. A jedna originální: "Daj mi pokoj, babo!"

Jméno:nevěřící Tomáš
Datum:07.03. 11:51
Titulek:pořád ty počtyodpovědět
Teď už nejde o roušky. Teď jde o kšeft. Když nebyly, lidé si je ochotně šili. Byli zodpovědní. Také je nosili. A teď dostali od vlády ťafku. Všechno bylo zbytečné. Doma šité roušky jsou na nic. Konečně máme na skladech respirátory. Musíme je udat. Chirurgické po dvou. Respirátory povinně.
Testování dtto. Nákupci, co zaspali, teď dostali od vlády zelenou. Když už jsme to nakoupili....musíme to udat. Lidi už jsou unavení. Buzerace nepomáhá, ale zato sílí
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.03. 18:17
Titulek:houfy lidí na železničním mostěodpovědět
Chirurgické roušky po dvou?? Tak to jste úplně mimo. To už neplatí, stačí jedna. A ani tu lidé nenosí. Dnes bylo tak krásně, až u srdce bolelo. Stovky lidí se vydaly přes železniční most do Mlékojed a tam byl neuralgický bod našeho města. Na úzké lávce vedle železnice se míjeli lidé převážně bez roušek nebo respirátorů, mezi nimi se proplétali cyklisté a funící běžci s holými obličeji. Škoda, že zde městská policie nekontrolovala dodržování vládních nařízení. Kdyby pokutovala lidi bez ochrany obličeje, městu by zmizela část schodku. "Nejlepší prevence je represe." V tomto případě ano.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.03. 08:39
Titulek:Proč nestačí 2m rozestup a proč ne výtahodpovědět
Včera vysílali na dvojce rozhlasu vynikající pořad pro mladé - Meteor. V něm hovořil prof. Vladimír Ždímal, Dr. vedoucí oddělení chemie a fyziky aerosolů proč nestačí dvoumetrové rozestupy a také proč je nebezpečné jet výtahem bez respirátoru.

Pokusím se stručně a srozumitelně vysvětlit, o čem hovořil.
Když infikovaný bez ochrany obličeje kýchne, zakašle, křičí, zpívá nebo jen mluví, vyletí mu z úst i nosu velké kapénky s viry, ty letí až do vzdálenosti deset i více metrů, vy je vdechnete a mohou vás nakazit. To je důvod, proč NESTAČÍ dvoumetrová vzdálenost.(Dvoumetrová vzdálenost pochází z doby šíření tuberkulózy). Z kapének se vypaří voda a vznikne aerosol. Částice aerosolu jsou velmi, velmi malé (menší než 5 mikrometrů). Je možné je přirovnat k cigaretovému kouři. Vznáší se ve vzduchu a mohou překonat velké vzdálenosti. V uzavřených prostorách - výtah, kancelář, úřad (třeba náš městský, kde se roušky nasazují jen při návštěvě klienta), nevětraná třída a pod. jsou tyto aerosoly dlouho přítomné, vznášejí se ve vzduchu a můžete se bez důkladné ochrany obličeje lehce nakazit. Důkladné větrání průvanem může odvát nebo naředit tyto částice.

Toto by měl vědět každý člověk. Je to jen otázka informování všemi způsoby, jak neustále zdůrazňuji. Pro nejsou v televizi a v rozhlase trvale zdůrazňovány tyto poznatky? Co naše vedení města???

https://www.icpf.cas.cz/ta k-siri-se-to-kapenkami-neb o-aerosolem-a-neni-to-jedn o/
Jméno:Jitka
Datum:07.03. 11:08
Titulek:zajímavé zjištěníodpovědět
Novinky dnes:"Vakcíny jsou zlatý důl,kdo a kolik na nich vydělává...."
Zajímavý je i příspěvek p.Věry Bechyňové:
Čínská biologická laboratoř ve Wuchanu patří společnosti Glaxosmithkline,kterou vlastní (zcela náhodou?)společnost Pfizer.....
Náhoda nebo souhra..."náhod"???
Jméno:Květa
Datum:07.03. 11:46
Titulek:rouškyodpovědět
Včera to bylo na procházku , a zase co chodilo lidí / dlbů bez roušek / to je neuvěřitelné ....
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.03. 11:20
Titulek:počet nakažených v ČR, v Nera rosteodpovědět
Počet nakažených dne 7.3.2021 je 3 923 (byla neděle a málo se testuje).V Neratovicích počet aktuálně nemocných poměrně rychle roste. Aktuálně nemocných je 303 osob. Po včerejším zážitku na mlékojedském mostě a okolí se nedivím.

Od začátku epidemie oficiálně zemřelo 21 882. To je jakoby zemřeli všichni obyvatelé Jindřichova Hradce nebo Kopřivnice, z Klatov či Valašského Meziříčí by jich několik desítek zůstalo naživu.

.
Jméno:však
Datum:08.03. 13:53
Titulek:ryba smrdí od hlavyodpovědět
Kdyby vláda stála za něco,dohlédla by na dodržování a vakcinaci již dávno.Pořad 168 hodin byl zcela výstižným o tom,jak vláda pracuje,hlavně co ještě pos..la a pos...re.Všichni pocítíme.Tak koblihy,bé,bé, a hezky šoupat nohama a kývat..
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.03. 16:53
Titulek:????odpovědět
Ježíši, člověče, jak si představujete, že bude vláda dohlížet na dodržování vládní nařízení v Neratovicích? Ještě by mě zajímalo, jaká jiná vláda (jaké politické strany) by pracovala lépe a proč si to myslíte? Děkuji za odpověď.
Jméno:Jiří
Datum:08.03. 18:08
Titulek:sdílím názorodpovědět
Ale to je asi špatně,že??!Ona vláda nemusí přímo dohlížet,stačí kdyby vydala nařízení kontrolním orgánům a dělo se.Když má páky na demonstrace a jiné akce,proč by nezvládla toto??!Jakákoliv jiná vláda bez AB v čele by pracovala lépe.Hlavně z informační roviny.On má přístup všude a proto se rád drží zuby nehty u covid velení.Aby ne,když sám na tomto vydělává.Kdo nechce vidět,nevidí.Stačí si dávat do souvislostí a uvažovat.Konspirační teorie a co dál....???
Jméno:J a
Datum:08.03. 20:14
Titulek:????odpovědět
Třeba by mohl pan starosta rozpohybovat městskou policii.Ti tlustoši ani z auta nevylezou,chodit pěšky by jim jedině prospělo.
Měšťáka není vidět,žijou tady vůbec?
Jméno:abc
Datum:09.03. 05:08
Titulek:ano,žijíodpovědět
Ale údajně je jich málo.A proto bedlivě radši v teple sledují kamery a dohlíží na trestnou činnost.Kontrolují babičky se psy,řidiče a parkování,hlavně parkoviště na Kojetické.Prostě je toho na ně,hochy dost.
Jméno:T y
Datum:09.03. 07:04
Titulek:měšťáciodpovědět
Děsně je baví měřit rychlost v obytné zóně. Často tam projíždějí magoři, ale když tam měří MP, tak chytí chudáka, co překročil rychlost o 10km/hod. Místo toho už dávno měli odstranit auta, co parkují na pozemku města neoprávněně. Staré vraky evidují, ale nic s nimi zatím neudělali.
Jméno:Vilém
Datum:09.03. 12:05
Titulek:všude chybí lidéodpovědět
A šetří se,nejen kvůli covidu a nemocným.Dostaneš přidaný základ a hned si to zaměstnavatelé kompenzují prací navíc.Jako teď.Navýšily nám povinné základy,ale už to bude bez prémií.Když pak vidím kam se cpou peníze,škoda slov.Je to plošně celou ČR.Za málo peněz hodně muziky,no.
Jméno:statistik
Datum:09.03. 09:42
Titulek:ach ty počtyodpovědět
Víte kolik lidí zemřelo loni na TBC a další zanedbanou lékařskou péči? Dokonce jeden moc milý pán zemřel na bolavý zub
Jméno:chodec po nera
Datum:08.03. 12:35
Titulek:1 x 8 1652odpovědět
Červená tálie. Její řidič pobíhal po Tescu bez roušky.
Jméno:MěStaPo Neratovice
Datum:09.03. 07:20
Titulek:Poděkováníodpovědět
Děkujeme za hlášení. V oblasti Tesca se zaměříme na řidiče červených tálií.
Prosíme o uvedení adresy kam poslat rukávník PSVB a odznak Bdělého soudruha.
Jméno:jarda
Datum:09.03. 09:39
Titulek:Pokřivená česká realitaodpovědět
Všude v civilizovaném světě je normální předpisy dodržovat a pokud je někdo porušuje, je normální na to upozornit.Jen u nás jsou zmetci porušující žákon považováni za hrdiny a slušní lidé dehonestováni.
Jméno:No
Datum:09.03. 12:24
Titulek:takhle je to nastavenéodpovědět
Od sametu,morálka a slušnost byly dehonestovány před arogancí,byznysem,podvodem ,šmelinou a násilím.Vše hezky shora.Hlavně že pravda a láska zvítězila (spíše zhořkla)..
Jméno:njn,
Datum:09.03. 07:48
Titulek:stále lidéodpovědět
Chodí bez roušek,děti si hrají venku na hřištích také bez nich.Ne všude v obchodech mají dezinfekci na ruce (Billa),jednorázové rukavice k pečivu a další zákl.pomůcky.
Jméno:Jarda
Datum:09.03. 08:19
Titulek:když není kontrolaodpovědět
Na opáskovaných hřištích už nějací magoři pásky strhli a nikdo je už nespravuje. Když nejsou pěší hlídky, to je těžké. Nadřízený MěPO je starosta, ten by měl řešit, čemu se bude policie věnovat
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.03. 11:15
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Včera 9.3. v ČR bylo 15 196 nakažených a v Nera 284 aktuálně nemocných.
Jméno:statistik
Datum:11.03. 06:48
Titulek:včeraodpovědět
Včera bylo hezky, dneska prší
Jméno:Jiří
Datum:11.03. 08:32
Titulek:!!odpovědět
Tys tu chyběl, provokatére...Se divím, že tě Spěvanda nesmázla.
Jméno:Milan
Datum:11.03. 15:24
Titulek:otázkaodpovědět
Už jste si dnes vzal prášky?
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:11.03. 08:13
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Včera 10.3.2021 bylo 14 353 nakažených, zemřelo 110 (včera 199) osob. V Nera je 284 nemocných.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:11.03. 08:39
Titulek:průzkum mezi učiteliodpovědět
Další výsledky výzkumu (jehož se zúčastnilo na 700 respondentů z 200 škol) jsou skličující. "Více než třetina mladých vyučujících ve skupině 18-34 let souhlasí s následujícími tvrzeními: Covid-19 je běžné virové onemocnění podobné chřipce (36 % souhlasí), Pravidelné nošení roušek má negativní zdravotní důsledky (36 % souhlasí), Nenechám se očkovat proti onemocnění covid-19, protože to je nebezpečné. (37 % souhlasí), Epidemie koronaviru je jen nafouknutá mediální bublina. (37 % souhlasí)."

Zaráží, že více než třetina mladých kantorů považuje covid za chřipečku. Umřelo na ni už více než 22 tisíc lidí, špitály se ocitly na hraně svých kapacit, odkládají operace, každý už má ve své blízkosti nějakou covidovou oběť. To není běžná "nedůvěra vládě", je to choré, velmi nebezpečné vidění světa.

Pokračujme dál: "čtvrtina vyučujících (26 %) označuje vládní protikoronavirová opatření za nepřijatelný zásah do základních svobod. Tento postoj akcentovali nadprůměrně zvláště mladí vyučující ve skupině 18-34 let (41 %)". Z oněch 26 procent rozhodně souhlasí osm a spíše souhlasí 18 procent odpovídajících.

Zpochybňování závažnosti epidemie především mladými učitelkami a učiteli je nebezpečné. Ocitají se mimo realitu, a to by školy neměly dopustit. Otázkou je, nakolik tyto své postoje přenášejí na žáky.
Jméno:Patrik
Datum:11.03. 14:15
Titulek:je to takodpovědět
Samozřejmě je přenášejí. Slyším to od svých dětí a je mi líto, že škola se podílí na vymývání mozků dětí a mládeže.
Jméno:chodec po nera
Datum:12.03. 12:48
Titulek:Nevěřímodpovědět
tomu, že více než třetina kantorů má IQ tykve.Máte o svých nástupcích dost špatné mínění.Myslím, že jste čerpala z nevhodného zdroje, který šíří bludy.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.03. 12:53
Titulek:no tak nevěřteodpovědět
Ale já jsme ten průzkum opravdu nedělala. Vůbec jsem se nezmínila, jaké já osobně mám mínění o učitelích a učitelkách. A co se týká zdroje, jak poznáte vy, který je vhodný a který nehodný?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.03. 09:00
Titulek:počet nakažených v ČR, v Nera rosteodpovědět
Včera 11.3. bylo v ČR 11 083 nakažených, 202 (!) lidí zemřelo. V Nera bylo 303 nemocných, což je znovu nejvyšší počet.

Není se co divit, mnohou lidí chodí bez ochrany obličeje, mládež pořádá dýchánky, funící běžci se proplétají mezi chodci, starší paní bez roušek s obličeji u sebe si vyprávějí. Ano, chybí nám možnost si popovídat, ale jde to i s respirátorem kus od sebe. Pořád lidé tvrdí, že venku nemusí mít nic na obličeji, včera to vyvrátil ministr Blatný, MUSÍ. Myslím, že se té epidemie hned tak nezbavíme.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.03. 07:15
Titulek:počet nakažených v ČR a v Nera rosteodpovědět
Včera 12.3. bylo 14 920 nakažených, zemřelo celkem 23 000 lidí. V Nera bylo 315 nemocných, kolik zemřelo se nezveřejňuje. Mělo by, možná by někdo pochopil, že to není chřipečka.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:16.03. 08:24
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
Včera 15.3. bylo v ČR 10 511 nakažených, zemřelo už 23 657 osob. V Nera bylo včera 323 nemocných, číslo zatím neroste.

Je pravda, že lidé už nosí respirátory nebo roušky poctivěji, ale stále se nacházejí jedinci, kteří nařízení nedodržují. Chybou je, že některým respirátor nebo rouška plandají na obličeji. Neuvědomují si, že by si měli udělat na gumičkách uzlík a tím pokrytí obličeje utáhnout. Nikdo jim to neřekne a pokud je na to upozorním, dočkám se odpovědi? nebuzerujte, to je dobré, já jsme zdravý (může být infikovaný, ale bez příznaků, já jsem očkovaný (ale má opravdu protilátky?) a pod.
Jméno:Důchodce
Datum:19.03. 10:11
Titulek:rouškyodpovědět
Roušku nosím. Respirátor mi trápí. Asi potřebuji dětský, ale už mám pytel normálních, co jsou na můj obličej moc velký. Nakupuji s otevřenou pusou. Zřejmě nejsem přizpůsobitelný občan. Na procházce mně předbíhají sportovci. Ti nemusí mít roušku. Já také sportuji v rámci svých možností. Ale nemám výjimku. Vidíte někde logiku v opatřeních naší vlády? Já tam vidím jen aroganci a nesmyslné příkazy a zákazy.
p.s. kdyby to byly jen roušky
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.03. 10:33
Titulek:to se mi nezdá...odpovědět
Pane, je-li vám respirátor velký (respirátor pasuje na každý obličej, ale gumičky jsou dlouhé) pak si musíte udělat na obou gumičkách uzlíky, Totéž u nanoroušek. Zcela jednoduché. Co se týká nařízení vlády, mohl byste mi nastínit, jaká opatření byste VY zvolil? Uvědomte si, že vir je nevyzpytatelný a nikdo, znovu opakuji, NIKDO, přesně neví, co udělá. Jaké vzniknou mutace a jak na ně budou vakcíny účinkovat. Ta slova o aroganci a nesmyslných příkazích jsou zbytečná. Mám dojem, že by vám vadily jakékoli příkazy. Což je problém nejen mládeže a dětí vychovávaných v naposté svobodě.
Jméno:Důchodce
Datum:19.03. 21:05
Titulek:vaše rady jsou úsměvné (Kebrt to ví)odpovědět
Problém je v tom, že jsem prožil velkou část života v nesvobodě. Takže to asi nebude výchovou, když si myslím, že jako opatření by bylo nejlepší, kdyby nás nechali žít a přestali krást. Pravdu máte v tom, že blbé příkazy mi opravdu vadí.
Jméno:Libor
Datum:20.03. 12:38
Titulek:BINGO!!odpovědět
Se divím,že to tady ještě visí.Máte naprostou pravdu.Souhlasím úplně se vším.Když člověk sleduje kroky a opatření v okolních zemích není divu,že ty naší vlády nikam nespějou.Člověk se už ztrácí v tom co platí a co ne.Prodlužují se nouzové stavy,nedohlíží na jejich dodržování,vakcinace měla nastat již dříve a pro žádané věkové skupiny a nejvíce ohrožená spektra.Nic takového nefunguje,přestože se velká kvanta válí někde kdesi na ministerstvu atd.Jen nám lžou,to je celé!!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.03. 13:43
Titulek:ó, ta nesvobodaodpovědět
Jo, jenže abyste vy žil jak jste zvyklý, musely by další desetitisíce lidí zemřít. Mnohdy mnohem kvalitnější než vy. Ještě nám popište tu nesvobodu a jak jste v ní žil. Jaká byla vaše profese, pokud jste studoval, tak zadarmo, že? Dostal jste byt? A co bezplatná zdravotní péče? Využíval jste ji? Předpokládám, že jste se jistě úpěl, když jste líčil, jak jste trpěl.
Jméno:Důchodce
Datum:21.03. 09:29
Titulek:máte pravduodpovědět
Všichni se měli stejně, jen někteří lépe. Fronty stáli všichni na všechno. Lékaře mi nebylo třeba, neb jsem byl tenkrát zdráv. Jen hodně staří pamětníci si vzpomenou, že v r. 1970 byla v Neratovicích jediná dětská lékařka. Pravda, moře jsem viděl jenom v televizi, ale na Kokořín směli všichni
Jméno:Mirka
Datum:21.03. 13:07
Titulek:co zde byloodpovědět
Pamětníci si vzpomenou, že v Neratovicích byla dospělá i dětská pohotovost a také zubní a lékárenská. Nyní je zde velké .....
Jméno:taky důchodce
Datum:21.03. 13:36
Titulek:Já stál frontyodpovědět
akorát na nové knihy.To dneska nemusím, protože koupit si knihu je luxus.Ostatní fronty byly blbost lidí. Místo banánů jsem si holt vzal jabko a místo skládaného hajzlpapíru ten v roličce. Zkuste se zeptat mladých, co to je skládaný toaleťák na který se stály takové fronty.
Dneska se stojí fronty na místo ve školce ale hlavně na práci a sociální dávky.
Jméno:Alena
Datum:21.03. 15:15
Titulek:Bylo to u kolejí v lesíkuodpovědět
směr Technické služby 3.vrátnice, Mudr Dvořáčková, později ještě Mudr Popelková. Ale stejně-jak jsme volali doktorovi nebo pohotovost, když jsme neměli ani pevnou linku a většina ani auto?
Jméno:Simona
Datum:21.03. 17:45
Titulek:ale byla pohotovost ve městěodpovědět
Odpoledne přišla chodila doktorka po pacientech. Dnes nikam nikdo nechodí. Večer a v noci jsme zabalili dítě do vlněného plédu ( v zimě) a na pohotovost došli. Nebo v kočárku. Dnes musíte mít opravdu auto, jinak nemáte šanci se na pohotovost dostat.
Jméno:Libor
Datum:22.03. 11:03
Titulek:když zavoláte ZZSodpovědět
Tak k Vám přijedou až do bytu pokud to nepočká do dalšího dne k ošetření u praktika.Mobil má dnes každý,dříve byly stanice nebo pak budky.I pevná linka byla přepych.Tak vidíte..
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.03. 14:08
Titulek:vy toho moc málo víteodpovědět
Nesmysl. Když jde o méně závažné případy, a není to na ZZS, tak co? Stačí, že máte chodit každý den na převaz. Nebo má dítě vysokou horečku a vy nemáte nic, čím byste ji srazil. Zábaly nepomohou, lékárna pana Bárty hned po privatizaci skončila s pohotovostí, v takové situaci jsem byla s vnoučkem, ještě že jsou hodní lidé (ale ubývá jich) a dali mi nurofen a teploměr. Mobil mi nepomohl snížit teplotu. Byla skoro čtyřicítka. Kdyby místo těch nepovedených revitalizací, nových hrbolatých chodníků a zpackaných silnic se město domluvilo s nemocnicí na zřízení pohotovosti za nějaký větší peníz ze strany města. To ale město neudělá, odmítlo i připlatit na zubní pohotovost. Hlavně že mají zásluhu na snížení počtu dětských lékařů ve městě. To by mělo stačit na odstoupení z funkcí.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz