zpět na forum

Jméno:Karel Svoboda
Datum:05.03. 09:15
Titulek:Ruská sputniková diplomacie.odpovědět
Co sleduje Rusko vakcínou Sputnik V, kterou samo příliš nevyužívá? Více zde:

https://www.irozhlas.cz/zp ravy-svet/rusko-sputnik-va kcina-ockovani-cesko-slove nsko-madarsko-eu-ema-koron avirus-covid_2103050533_ek u
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.03. 09:37
Titulek:to víteodpovědět
To víte, co udělá Rusko, je vždy podezřelé, zatímco EU nám poskytuje vše z lásky k našim krásným očím.
To se ukáže, až se rozhodneme dobrovolně přijmout nějaké ty migranty...
Jméno:Dr. Novák
Datum:05.03. 12:30
Titulek:Odmítači = tmářiodpovědět
Dobrý den,
zapojím se do diskuse. Jsem konsternován, že jsou odmítány Ruská, Indická nebo Čínská vakcína. Jde o životy lidí a budeme se rozhodovat ideologicky? Proč?
Kdyby Vaše dítě mělo rakovinu, a někdo měl lék, také byste ho odmítli, protože je to někdo, kdo Vám nevoní?
Tak rozum do hrsti, lidé!
Dr. Novák
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.03. 12:45
Titulek:tmáři a vrazi....odpovědět
Jenže mezi odmítače ruské vakcíny se zapojil i ministr zdravotnictví Blatný. To je do nebe volající rozhodnutí. Ministr by měl mít na prvním místě na srdci zdraví a životy lidí a nepodléhat nějakým politickým hrátkám. nebo je to tím, že podpoří západní vakcíny, pak je tedy spíš pohůnkem farmaceutických firem a jistě za to něco sklidí. Nebyl to důvod, proč musel být odejit prof. Prymula a nahrazen z minuty na minutu tímto zcela neznámým pánem? Nota bene hematologem a ne epidemiologem. Kolik lidí kvůli němu zemře?
Jméno:doktor
Datum:05.03. 14:56
Titulek:vakcínyodpovědět
Blatný není odmítač vakcín.
Blatný jen sdělil, že každá vakcína používaná v ČR (JAKÁKOLI) musí mít doporučení Evropské lékové agentury (EMA). Co je na tom tmářského. Naprosto pochopitelný a správný požadavek.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.03. 19:24
Titulek:je odmítač.odpovědět
Je odmítač. Kdyby chtěl, rezort zdravotnictví by evropské úřady mohl obejít, protože k povolení může využít ustanovení zákona o léčivech, konkrétně paragraf 8, odstavec 6, který umožňuje vakcínu v Česku použít na odpovědnost státu.
Blatný však tuto cestu dlouhodobě odmítá a evropského regulátora obcházet nechce. Tlaky na očkování Sputnikem V už v první polovině února pro server iRozhlas komentoval slovy, že dokud bude ministrem, Češi se ruskou vakcínou bez evropské registrace očkovat nebudou.

My potřebujeme co nejdříve co nejvíce vakcín bez ohledu na zem původu, jinak se budeme pořád pohybovat ve vysokých číslech nakažených a pořád budou umírat tisíce lidí. Za tím si stojím.
Jméno:doktor
Datum:09.03. 08:47
Titulek:sputnikodpovědět
Vážená paní, je zřejmé, že zodpovědný a rozumný lékař předpisuje léky a prostředky, které jsou schválené.
Pokud ministr zdravotnictví nechce žádné předpisy obcházet (EMA), což je jen dobře. Koneckonců stejného názoru je i ten váš "nejlepší" odborník Prymula.
Dle mého názoru se v případě Sputniku jedná jen o další formu dezinformací a hybridní války Ruska vůči EU, jehož účastníky díky tomu pánovi na Hradě jsme.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.03. 09:06
Titulek:ach bože.....odpovědět
Panem, mýlíte se, pan prof. Prymula se vyslovil pro využití sputniku a čínské vakcíny, slyšela jsem to na vlastní uši. On si moc dobře uvědomuje, že spoléhat se na západní vakcíny nejde, firmy nesplnily objednané dodávky. Za současné situace by měla jít politika stranou a stát by měl nakoupit vše, co lze. Umírají nám tisíce lidí a kdo ví, co nás ještě čeká. My se časem z EU po.... Ruští vědci měli vždy vysoké renomé a výborné výsledky. Co se týká těch dezinformací a hybridní války, koukám, že za každým rohem vidíte ruského špiona, tak si dejte pozor.
Jméno:doktor
Datum:09.03. 10:11
Titulek:...odpovědět
S Prymulou nemáte pravdu - najděte si jeho vyjádření ze dne 14.2.2021.
Politika stranou? To jste naivní. Rusové se do nás budou sr.t pořád.
Nevidím za každým rohem ruského špiona, jen používám hlavu.
Jméno:Jan
Datum:09.03. 11:49
Titulek:Není to takodpovědět
Není to pravda, Roman Prymula se sice v minulosti přikláněl k možnosti použití ruské vakcíny bez schválení na evropské úrovni, nicméně po cestě do Maďarska a do Srbska konstatoval, že dostupná data nejsou ani zdaleka dostatečná a že není možné pustit takovou vakcínu do oběhu, nehledě na to, že od začátku bylo dané, že bude požadovat minimálně schválení SÚKLu. On totiž zmiňovaný zákon o léčivech, paragraf 6, odstavec 8 sice umožňuje nouzové použití léčiv, nicméně za podmínky schválení SÚKL a především na odpovědnost státu.
Jméno:chodec po nera
Datum:09.03. 09:55
Titulek:S EU a USA na věčné časy a nikdy jinakodpovědět
V zájmu ideologie klidně necháme umřít ještě tisíce lidí.
Jméno:Honza
Datum:05.03. 16:30
Titulek:Roman Šmucler:odpovědět
"Vakcíny jsou,ale vláda je má ve skladech"...Mno ví Bůh jak to vše kolem Covidu je z pozice naší vlády.Ministři se mění jak na běžícím páse,jen náčelník stále stejný.
Jméno:nevěřící Tomáš
Datum:06.03. 07:14
Titulek:Náčelník a Covidodpovědět
Náčelník už to nemá pod palcem. Vlády se ujali prodejci vakcín. Důchodci dostávají Astra Zenecu. Nefunguje moc, ale jestli uškodí, to se neví. Do té doby už tu důchodce nebude. Sputnik bymožná fungoval, ale kdo by chtěl vakcínu z Ruska. U Jevan se vyrábí americká vakcína, ale ta u nás není k dostání. Ta se bude muset dostat zpátky přes "obchod". A občan se dostává do kolotoče, kterému nemůže rozumět. Ale to nevadí. Pokud čísla nakažených jsou pravdivá, tak už jsme skoro všichni přirozeně promoření.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.03. 09:39
Titulek:promořeni?odpovědět
To asi ne, pořád umírají stovky lidí. Kromě toho se hovoří o nějaké zkřížené variantě koronaviru, tak kdo ví, co nás ještě čeká. Asi si dosud nikdo nedovedl představit, že by lidstvo jako takové vymřelo. Nebyl by to první živočišný druh ani lidská civilizace, co zmizel s povrchu zemského.(vysvětlení: držím se starých pravidel do roku 1974: s je předložka se 2.pádem a užívá se pokud se jedná o východisko pohybu s povrchu dolů nebo po povrchu dolů. Není to zastaralé, naopak mělo by se důsledně rozlišovat použití předložky s a Z. Jenže školy to neřeší.
Jméno:normální člověk
Datum:11.03. 15:47
Titulek:poděkováníodpovědět
Vřelé díky za vysvětlení předložek : S a Z, to je v dnešní době asi to nejdůležitější.
Ale k otázce vakcíny SPUTNIK V. Nechávám na pokoji Dr. Blatného, je to odborný lékař a jistě ví, co činí.Nemá smysl riskovat životy lidí jenom proto, že nám-lidem-jakýkoliv neodborník tuto neprověřenou vakcínu doporučuje z prapodivných důvodů a je mu naprosto jedno, budou-li případné negativní zdravotní účinky u těchto pacientů. Nemám naprosto nic proti této vakcíně, ať je třeba z Ruska, nebo Číny, ale řádně odborně prověřená !! Jinak doporučuji p. Spěváčkové, která se jí vřele zastává a doporučuje ji, aby se sama nechala touto vakcínou naočkovat, tak projeví svůj opravdový úmysl.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:11.03. 17:13
Titulek:není lékař jako lékařodpovědět
Pan Blatný je dětský hematolog. Stačí? Chcete vysvětlit, co to znamená? I gynekolog je odborný lékař, stejně jako zubař. Co se týká Sputniku, očkuje se s ním v Maďarsku, Srbsku a samozřejmě v Rusku. Bylo údajně naočkováno 800 000 Rusů. Nečetla jsem, že by po vakcíně masově umírali Maďaři, Srbové či Rusové. Stále budu tvrdit, že bychom neměli vybírat vakcíny podle ideologie, ale použít všechny dostupné; nesmyslné odmítaní Sputniku ministrem Blatným bude stát dalších tisíce mrtvých. Jenže vy to tak necítíte. Klidně bych se nechala Sputnikem naočkovat, kdyby byl k mání. Není, a proto jsem byla naočkována na Bulovce vakcínou Pfizer. Je zajímavé, že mi nechtěli v Almedě prozradit čím očkují, prý je to tajné!! :-))), zatímco na Bulovce měli velký plakát s názvem vakcíny_ Pfizer. Tady je tajné i to, kdo je starosta města.
Jméno:Alena
Datum:11.03. 18:22
Titulek:8O1odpovědět
Já tomu tedy nerozumím. Stále nejsou proočkovaný tisíce lidí 80+ a Vy už jste naočkovaná? Že by jste už také překročila 80.? Fajn v opačném případě je to bordel v systému. Také chci naočkovat! Jak se k tomu dostanu?
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:11.03. 18:59
Titulek:očkováníodpovědět
Máte zřejmě pocit, že mám nějakou protekci, alespoň z vašeho příspěvku to přímo čiší. Ne, nemám. Vy asi nevíte, že od 1. března se mohou registrovat lidé starší 70 let. A vzhledem k tomu, že je mi 77, byla jsme již 1. března zaregistrována na Bulovce, kde očkovali od 70 výše první dávkou a starší 8O let druhou dávkou. Vám je, prosím, kolik let?
Jméno:Jitka
Datum:12.03. 05:55
Titulek:mno nedivte se,prosímodpovědět
Stále převládá skutečnost,že registr není nijak kontrolovatelný a naočkovat se potajmu není problém ani pro mladší ročníky,hlavně tzv.nadlidí.
Věřím pevně tomu,že i naše město není výjimkou.Jsme přeci v Kocourkově.Ale Vám to,p.magistro přeji.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.03. 07:40
Titulek:je to normální? odpovědět
Ježíši, co mi přejete? Že jsem se zaregistrovala v řádném termínu v rámci věkové skupiny od 70 výše, která přišla na řadu od 1. března??????? Že jsem zvolila Bulovku? Každý může zvolit takové očkovací centrum, jaké mu vyhovuje. Přímo na Bulovku jede 348 a stejně od ní odjíždí.
Jméno:Adéla
Datum:13.03. 12:21
Titulek:vakcína sputnik Vodpovědět
Kolik obětí si ještě vyžádá politikaření se Sputnikem?
Jan Žižka 12.03.2021 Články 14 726 přečtení
Denně čelíme zprávám o katastrofální epidemické situaci v naší zemi. Denně slyšíme o počtech obětí. Denně slýcháme, jak pandemie poškozuje naší ekonomiku i mezilidské vztahy. Nemluvě o dětech, které ztrácejí čas určený k vzdělávání. Vidíme situaci v nemocnicích a víme, jak důležité je rychle očkovat. Současně slyšíme, že neočkujeme, protože nejsou vakcíny. Lidé, kteří jsou zodpovědní za chod státu – nekonají. Tím ale nemyslím jen vládu. Demonstrující by neměli chodit demonstrovat před domy ministrů – měli by demonstrovat před domem van der Leyenové – pokud někdo, tak ona odpovídá za katastrofální nedostatek vakcín. Je jasné, že Evropská unie, která naprosto fatálně selhala při zajišťování vakcín, bude zdržovat schválení vakcín z Ruska, Číny a dalších neposlušných zemí. Jednak by tím přiznala svoji neschopnost a jednak nemůže dopustit, aby zisky farmaceutických gigantů šly jinam než na „západ od našich hranic“. Evropská unie dnes není schopna ani ochotna vymoci plnění smluv, které předtím uzavřela. S tím ale asi nic neuděláme.

Je ale neuvěřitelné, jaká je nezodpovědnost a hloupost lidí, kteří brzdí, na základě ideologie, import i aplikaci vakcíny Sputnik (i jiných) v České republice. Je veřejným tajemstvím, že vakcína Sputnik je vakcínou funkční a bezpečnou stejně tak, jako jsou vakcíny ze zemí, se kterými dnes „kamarádíme“. Potvrdili to téměř všichni epidemiologové jak v naší republice, tak mnozí doslova po celém světě a domnívám se, že pro svůj objektivní postoj ke Sputniku byl nadvakrát odstraněn i R. Prymula.

Člověk asi těžko může čekat nějaký logický názor od lidí typu Jurečka, Bartošek či Topolánek, tam není šance, problematika je příliš složitá, ale nemile mne překvapil ministr zdravotnictví. Jeho zbabělost nás může stát další zbytečné oběti.

Ve svém prohlášení měl Miloš Zeman naprostou pravdu, když uvedl že „ ten, kdo brzdí dodávky a aplikaci účinných vakcín, je zodpovědný za oběti epidemie“. Následovala hysterická reakce z řad opozice (ostatně jako vždy, když se někdo odváží pojmenovat věci tak, jak ve skutečnosti jsou).

Drahoš (muž, který dodnes nepochopil, jakou roli hrál při minulé prezidentské volbě) se domnívá, že M. Zeman pracuje pro cizí stát. Podivuhodná logika, když se prezident snaží o co nejširší očkování obyvatelstva a snížení počtu obětí. Kromě něho se nechali slyšet i mnozí další, shodou okolností ti, kteří hlasují pro
Jméno:Míla
Datum:13.03. 15:01
Titulek:Sputnikodpovědět
Ano, ano-ať se "prezident snaží o co nejširší očkování obyvatelstva a snížení počtu obětí", jak píšete, ale ať je to legální a dobrovolnou cestou! A nejlépe nejdříve testovat na myších, jako na Slovensku!

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz