zpět na forum

Jméno:Eva
Datum:04.03. 12:46
Titulek: mám dotazodpovědět
Chci se zeptat,jak je to s účinností roušek a respirátorů FFP2.Někde na internetu bylo psáno,že jsou málo účinná.Měla by být nějak testovaná,certifikovaná??P odle čeho nakupovat.Možná se se měly používat již mnohem dříve.Dosud se preferovaly hlavně roušky textilní,i doma šité a najednou je vše špatně.Byznys nebo skutečný poznatek???
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.03. 17:41
Titulek:???odpovědět
Na to vám nedovedu odpovědět. Jestli to nesouvisí s přítomností mutací (britské a africké), které jsou mnohem nakažlivější a nebezpečnější.

Dnešní zážitky: na upozornění nosit povinně roušky ve městě, mi odpověděl u Billy muž středního věku:"Na to seru, stejně tomu nevěřím". Dalších několik mi "vysvětlilo", že jsou ode mě dva metry, nebo - vždyť nejsme blízko vás. Evidentně nemají ponětí o tom, co se má dodržovat. V autobuse dva mladíci - jeden otočený k řidiči s rouškou, naproti němu druhý otočený zády bez ničeho na obličeji. A radnice stále mlčí.
Jméno:Jana
Datum:05.03. 05:59
Titulek:bez roušky v buse??!odpovědět
Všude visí piktogramy a upozornění že bez roušky do MHD vstupovat nelze.Takže nejspíš selhala kontrola řidiče.Dalším poznatkem je i to,že Covida mají i zvířata např.v ZOO-primáti,lvi atd.Mohou jej dostat klidně i naši domácí mazlíci.
Lidi co toto podceňují zpravidla toto onemocnění nedostanou a nikdo z nejbližších ho asi nemá.Nevím však,kde se v nich vzala ta bezohlednost a sobeckost.
Jméno:Mirka
Datum:04.03. 20:29
Titulek:radyodpovědět
https://www.denik.cz/ekono mika/jak-bezpecne-nakupova t-rousky-a-respiratory-202 20304.html

smažte mezery
Jméno:Ludva
Datum:05.03. 08:21
Titulek:ffp2odpovědět
„Ochrana nositele bude určitě vyšší než u běžné látkové roušky. Podle našich zkušeností je ale reálná účinnost respirátorů nižší než ta deklarovaná. Zaprvé, respirátory se testují s aerosolem, který je jinak velký než ten koronavirový. Zadruhé, test posuzuje, jaká hmotnost částic prošla, test tedy mluví o záchytu něčeho jiného, než o co nám jde v případě covidu-19.“

"Povinné respirátory FFP2 (například v hromadné dopravě) proto podle doktora Ždímala mohou mít smysl – tedy v případě, kdy budou velmi dobře upevněny na obličeji. "

Upozorňuji na část: "velmi dobře upevněny na obličeji" co 9 z 10 běžných lidí nemá ani náhodou. Jakmile se respirátor při dýchaní "nehýbe" tak to znamená že nositel dýchá "kolem" něj a reálná účinnost je na úrovni šály.

Zdroj: https://radiozurnal.rozhla s.cz/jak-dobre-vas-ochrani -respirator-jejich-realna- ucinnost-je-nizsi-nez-ta-8 410571

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz