zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:02.03. 13:54
Titulek:odběrové místo na náměstí u kašnyodpovědět
Dnes jsem byla oslovena obyvateli náměstí, kterým vadí, že u kašny na náměstí má být odběrové místo (testování) určené pro pěší. Jak víte, nejbližší odběrové místo je v Libiši, dosti daleko od zastávky autobusu a je údajně určené na odběr z auta, ačkoliv prý testují (nebo testovali) i pěší.

Lidem (žije zde spousta starších osob) bydlícím na náměstí slouží parková plocha náměstí k oddychu, hlavně se zde venčí psi. Na zadní straně domů bylo zřízeno parkoviště, takže zelená plocha je jedno z mála míst, kde si mohou posedět, zvláště nyní v době uzavření (původní význam je: uzamčení vězňů v celách jako dočasné bezpečnostní opatření :-)). Volala jsem panu starostovi, sdělil mi, že volba odběrného místa je již zřejmě definitivní. Namítala jsem, že se nikdy nezajímají, co plánovanému záměru říkají místní, zda nemají námitky. Nikdy to radnice neudělá a pak se nedivme, že jsou rozhodnutí, která jsou, mírně řečeno, špatná. Viz nepovedená revitalizace Kostomlatského sadů nebo zničení přírodního lesíku Mládežnická. Pan starosta ale nebyl ochoten fakta o těchto záměrech přijmout, tvrdil, že je to jen můj NÁZOR, oponoval, že projekt dělali odborníci, kteří tomu rozumějí. Myslel tím ing. Ivana Marka, lesního inženýra. Jenže náš lesík není žádná lesní plantáž určená k výrobě dřeva, ale je to (vlastně byl) les přirozeně se vyvíjející a nerušeně rostoucí bez zásahů člověka. Byl to lesík chránící město před nepříznivými vlivy. Už není. Oponovala jsem, že za peníze udělají tzv. "odborníci" vše, co si město přeje. Což je fakt. Ale s panem starostou je to těžké, je přesvědčen o tom, že vše dělají dobře.

Ale zpátky k odběrovému místu. Mohlo by být zřízeno u kina, kde je volný prostor; vestibul kina by mohl sloužit jako zázemí pro pracovníky odběrového místa. Nevím, co udělají obyvatelé náměstí a jak na to bude reagovat radnice. Moc nevěřím tomu, že se něco změní.
Jméno:Hanka
Datum:02.03. 16:47
Titulek:odběrové místoodpovědět
Někde uvnitř města by bylo žádoucí,lepší než na periferii.Na Mělníku jej mají uprostřed nemocnice.Nechápu např.proč má město 3 odběrové laboratoře-nemocnice a 2x v poliklinice.To po diabetologii v 1.p mi příjde takto jako nevyužité.Nikdy jsem tam neviděla vejít nohu.Mohlo tam klidně pro Covid odběry místo být.Ale nejsem si jistá,jistli to nemá určitá kritéria-např.separační odběr,kde by se s jinými dalšími pacienty nepotkávali.Nevím jaká jsou.Jestli bude nyní na náměstí či u kina mi příjde celkem jedno.Ve městě by to bylo a lépe dostupné všem lidem určitě.Také by to chtělo kontrolovat dodržování nošení roušek.To tu nefunguje,potažmo v celéČR.Vím,že je potřeba na toto dalších lidí,ale při troše selského rozumu a vůle by se jistě sehnali.Když to jde v jiných případech.
Jméno:Milá Hanko
Datum:02.03. 23:23
Titulek:Odběrové centrum na Kojetickéodpovědět
Do Vámi zmiňovaného 1. patra na Kojetické (Vidia diagnostika) chodím, jako chronicky nemocný pacient, co dva měsíce na odběry krve. Klidně dejte vědět, za pár dní jdu zase, tak že bych Vám ukázala své nohy ;) Jinak záleží na denní hodině, ve kterou tam jste. Někdy jsem tam doopravdy sama a někdy je tam dost plno.
A dodatek - i jedna nejmenovaná praktička tam posílá, resp. to vyžaduje a odmítá konkurenční SynLab, co je také na poliklinice... Tak jen pro doplnění informací.
Jméno:Lída
Datum:03.03. 09:19
Titulek:chodím téžodpovědět
Naproti nim k praktické a kdykoliv tam jdu je v odb.laboratoři většinou prázdno,sestra má otevřené dveře.ty časy jsou také různé,ráno,dopoledne i po obědě.Nabízet někomu pohled na své končetiny na potkání je docela nechutné.Vypovídá to o mentalitě i povaze.Každý jsme strůjcem svého zdraví a jen my sami o něj můžeme pečovat.Až na pár výjimek.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.03. 09:33
Titulek:ne vždy jsme strůjcem svého zdravíodpovědět
Dovolím si vám, Lído, oponovat. Nejsme vždy strůjcem svého zdraví. Ano, je důležitý způsob života, prostředí, chování a tak, ale existuje řada faktorů, které neovlivníme. Dědičnost, náhoda a co já vím. Jak mi vysvětlíte, proč velmi stará žena, která nikdy nekouřila, nepila, žila skromně, onemocněla rakovinou hrtanu jako silní kuřáci? Jak je možné, že malé děti mají rakovinu, a podobně? To je takové to sobecké pravičácké: každý je odpovědný sám za sebe. Teď na to doplácíme. "Starejte se sebe", je obvyklá odpověď člověka, když ho požádáte, aby si nasadil roušku.
Zmizel soucit, pomoc okolí, úcta, důvěra a jiné lidské vlastnosti. Vlastně nejen lidské. I sloni si pomáhají.
Jméno:Jana
Datum:03.03. 10:35
Titulek:máte pravduodpovědět
O zvířat bychom se měli v mnohém učit-nezávidí si,útočí jen v sebeobraně atd.Těch faktorů je více.To,jak celá naše společnost vypadá není však o zvířatech,ale o nás-lidech.Situace a poměry ve společnosti většinou reflektují postoj a kvality práce těch nejvyšších.To se pak promítá i níže.Veškeré nemoci-a to mi jistě dáte p.magistro,za pravdu pramení z duševna,chcete-li-psyché.P okud je psyché v rozpoložení,vlastním či vnějším působení je v rozpoložení,tedy nemocnosti i tělo.
Je velký zájem tuto malou zemi zničit či přiřadit k jinému státu či velmoci.Není to jen stávající situací s Covidem.Je to pro nás zátěžový test,jak se dokážeme s tím vším nekalým co je na nás pácháno poprat.Bude to ještě dlouhá cesta a čas ukáže své.Přinese spoustu obětí...
Jméno:Milá Lído
Datum:03.03. 13:08
Titulek:Ale no tak, nejdřív čtěte...odpovědět
Paní napsala, že tam nikdy neviděla vejít ani "nohu", proto jí bylo nabídnuto, ať se přijde podívat. Toť vše. Prostá, jasná a správná argumentace. Ale je vidět, že potrefená husa... Tohle už snad znáte, ne? ;)
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:02.03. 18:46
Titulek:domek pro zdravotníky? odpovědět
Tak jsem se vracela od doktora a vzala jsem to přes náměstí, ajajaj, už tam stojí budka zřejmě jako zázemí pro pracovníky a to u kašny na straně nejbližší cestě pod terasou, nebo jak se to jmenuje, a je to i nejblíž k bytům. Tož já nevím, když už ji stavěli, proč ji nešoupli dál, podél boční strany kašny. Je tam dost místa. To zase někdo myslel něčím jiným... Ani se moc nedivím lidem, že se bouří, navíc ta cesta je dosti frekventovaná, jezdí se tam na kole a chodí se s pesama...Co vy na to, lidi? Za tím kinem by to bylo vhodnější, i ten vestibul by se dal využít.
Jméno:Karel
Datum:03.03. 05:43
Titulek:mě je to jednoodpovědět
Hlavně že nebudu muset do Libiše.U kašny nebo někde pod rampou,je to jedno,hlavně že to splní účel.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:03.03. 10:00
Titulek:to je onoodpovědět
To je právě to, o čem jsem před chvílí psala. Nikdo nemyslí na druhé. Jen na sebe. "Je mi to jedno", píše Karel, a je mu jedno, že staří lidé na náměstí se obávají o (zatím) volný prostor na procházky se psy před svými byty. Karlovi záleží jen na tom, aby se měl kde testovat. Odběrné místo přece může být klidně u kina, nikomu by tam nevadilo, je tam prázdný prostor a ještě zázemí, ale to by musel někdo přemýšlet a to bolí.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:03.03. 14:35
Titulek:pro anonymyodpovědět
Někdo si asi nevšimnul, že mi volali lidé z náměstí, že jim odběrové místo na u kašny pod byty vadí. Takže kdo mi nadává, že pořád jsem proti něčemu a plácá něco o diagnóze, tak ať laskavě zmlkne.
Jméno:No
Datum:04.03. 16:18
Titulek:ne,nevšimnulodpovědět
Málokdo trpí telepatií,jasnovidectvím a dalším jako Vy.Z písmenek se to nevyčte.Místo na odběr by klidně u kina být mohlo,ale to by se nemuselo líbit tam těm okolním zas.Spíš by člověk měl být rád,že to bude v Nera.Ale zdejší lidi budou pyskovat furt no,kor když jsou doma.Hlavně ti,co se sami za nic nedokážou bít a postarat.Ti budou nadávat i na to,že vychází slunce.Klasika.
Jméno:Kukačka
Datum:10.03. 10:03
Titulek:souhlasím ...odpovědět
ale máte výhodu, do odběrového místa na Náměstí sice chodí převážně zdraví lidé, kteří potřebují potvrzení, třeba do zaměstnání, nebo podobně.
Já se ale dívám z oken na Městskou nemocnici. Každý den tam proudí spousta prokazatelně nemocných. Ten pohled mě deprimuje. Žádám proto o přesunutí nemocnice, nejlépe za kino, nebo někam poblíž Labe.
Jméno:Josef
Datum:10.03. 13:29
Titulek: to je dobráodpovědět
Parodie.Nevím v čem může umístění boudy lidem vadit,hluk,záření ani další to nevydává jako např.průjezd lokálky přes náměstí.
Jméno:No
Datum:10.03. 07:43
Titulek:a funguje to tam??odpovědět
Je tam jen budka u jedle,ale otevřené to tam nikdy nebylo.Nebo je to teprve v plánu??
Jméno:Růžena
Datum:10.03. 08:34
Titulek:covid 19 - testy náměstíodpovědět
Otevřeno je už od 9.3.2021. Objednání na www.covid-neratovice.cz. Dělají všechny typy testů, jak na žádanku, antigen zdarma, PC samoplátci. Jde jim to rychle, fronty se netvoří.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz