zpět na forum

Jméno:Tomáš Nevěřící
Datum:27.02. 10:56
Titulek:Akce MěÚodpovědět
Město Neratovice: ..."Celý jeden měsíc přestane město po takových lidech uklízet a nechá všechen ten nepořádek u kontejnerových stání všem na očích. Pro správnou představu o celkovém množství odpadu z takových černých skládek se ke konci měsíce bude tento „materiál“ navážet a shromažďovat na viditelném a zabezpečeném místě ve středu města." Proboha,kdo tohle zas vymyslel?! A jak je možné,že např.Česká Lípa s cca 38tis.obyvatel žádné poplatky za svoz KO nevybírá??!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.02. 11:04
Titulek:Kde jste to našel??????odpovědět
Co to je za kravinu? Kterej vůl to vymyslel? Copak teď nemáme starostí dost? Místo aby město přemýšlelo, jak všemi způsoby informovat všechny obyvatele, jak pomoci lidem, hlavně starým, ale i jiným, kdo to potřebuje, jak město každodenně uklízet (brzy se začne prášit a to v současné době je špatné), jak kontrolovat ty, kteří nic nedodržují a vůbec, začne podnikat něco zcela zrůdného!!! Znovu to opakuji: který vůl to vymyslel??????
Jméno:lucie
Datum:27.02. 11:07
Titulek:na webu města Neraodpovědět
https://www.neratovice.cz/ akce-neratovice-nejsou-sme tiste/d-421880
Jméno:Tomas
Datum:27.02. 12:13
Titulek:Vceraodpovědět
FB Mesto Neratovice-oficialni profil,titulek „NERATOVICE NEJSOU SMETIŠTĚ“, podepsan Karel Nemec, odbor správy majetku.
Jméno:Jan
Datum:27.02. 15:12
Titulek:cože??!!odpovědět
Není to předčasný Apríl??!
Jméno:Bláha
Datum:27.02. 11:11
Titulek:nové koště dobře mete....odpovědět
Město Neratovice - oficiální profil
22 hod ·
„NERATOVICE NEJSOU SMETIŠTĚ“

„Odpad vedle popelnic nepatří!“…„Neratovice nejsou smetiště“… Tyto věty pravidelně připojujeme k článkům o černých skládkách.

Mnoho občanů totiž neustále odkládá odpad v okolí kontejnerových stání s postojem „však on se někdo postará“, místo toho, aby ho odvezli a BEZPLATNĚ odevzdali na sběrném dvoře. Je to bezohledné zneužívání obecního systému, za který platíme my všichni.

Vedení města Neratovice se nyní rozhodlo k radikální akci a chce význam těchto vět demonstrovat i v praxi.

Celý jeden měsíc přestane město po takových lidech uklízet a nechá všechen ten nepořádek u kontejnerových stání všem na očích. Pro správnou představu o celkovém množství odpadu z takových černých skládek se ke konci měsíce bude tento „materiál“ navážet a shromažďovat na viditelném a zabezpečeném místě ve středu města. V závěru AKCE bude samozřejmě veškeré množství odpadu zdokumentováno a zlikvidováno.

Všichni si slibujeme od tohoto kroku probuzení zájmu o toto téma, a aby odkládání odpadů mimo stanovená místa nebylo veřejností tolerováno a přehlíženo. Zájmem není však myšleno neustálé poukazování, plané stížnosti na přítomnost odložených odpadů a kritika úklidu města, ale vnímání a kritika těch, kteří nepořádek a černé skládky tvoří. Obsluha a svoz těchto černých skládek a následné dotřídění a likvidace odpadu totiž stojí pravidelně téměř 1,5 miliónu Kč ročně.
Akce „Neratovice nejsou smetiště“ proběhne v celém měsíci březnu a pevně věříme, že si získá potřebný ohlas veřejnosti, a že přispěje k pořádku v Neratovicích i snížení nákladů na jeho zajištění.

Karel Němec, odbor správy majetku

Jméno:Máša
Datum:27.02. 12:35
Titulek:jak to mám udělatodpovědět
Nejsem z nejmladších, dost těžce chodím, bydlím v paneláku a nemám vozík. Jak si ten pán představuje, že mám odpad odvézt a odevzdat ve sběrném dvoře? Neznám ho, ale určitě je mladý a zdravý a nemá problémy s odvozem. Děti mám, ale bydlí daleko a nemohou sem jezdit mi pomáhat. Proč nejsou sběrné soboty, jak to bylo dřív? Mají je pořád některá města. Teď už lidé nemají chodit ven, kdo to bude likvidovat? Naše vedení města mlčí, nikdo nám nic neřekne ani nepomůže.
Jméno:oni
Datum:28.02. 05:18
Titulek:mlčí,mlžíodpovědět
A neinformují,protože nás mají v paži,to Vám nedošlo??!Podívejte se kolem sebe a mějte opravdu otevřené oči..
Jméno:KVĚTA
Datum:28.02. 07:34
Titulek:nepořádekodpovědět
Nikoho se nezastávám.Ale lidé jsou hrozný prasata co všechno dokážou naházet ke kontejnerům to je na zvracení.Když někdo nemá možnost to odvézt do zběrného dvora tak se může dohodnout na den kdy ta firma dělá zvoz odpadu a oni vám to pomůžou naložit a odvezou to. Je to jen v lidech. CHCE TO NA LIDI JEN PŘÍSNOST A KONTROLU. To nemá nic společného se svobodou .....
Jméno:Míša
Datum:28.02. 09:32
Titulek: je to složitéodpovědět
Lidé jsou všeobecně dvojí:prasata nebo pořádní.Musíme si také uvědomit,že nám sem svůj odpad odkládají i přespolní.Prostě přijede nejlépe za tmy nějaká dodávka a nepořádek odloží např.při cestě z chat atd.když má svou popelnici přeplněnou a druzí uklizenou mno tak kam s tím??!K sousedům!!Někteří odkládají i při cestách podél silnic,cest,na odlehlá místa v přírodě.za ně to pak odnesou ti slušní,o tom žádná.Přestože máme ve městě spoustu kamer nedá se toto asi uhlídat.Pak je otázkou zda vůbec a kolik lidí od MP se tomu může věnovat.V ulicích jich moc vidět není.Občas na přechodech u škol nebo na parkovištích u polikliniky.Tam jsou natošup.Do toho výjezdy,kontrolykontrola pejskařů atd,atp.také složení obyvatel je mnohde sociálněji slabší,neadaptabilní,málo vzdělané.Prostě jedno s druhým.
Jméno:Jindra
Datum:28.02. 10:03
Titulek:Výstavkaodpovědět
Ano,nepořádek u kontejnerů bezpochyby je,do kontejnerů nepatřících věcí také.Něco způsobí hrabající se spoluobčané,něco je zde úmyslně odloženo.Ale je snad málo lidí dlouhodobě(celý život)na dávkách?Proč jich tak málo vykonává veřejnoprospěšné práce=sbírání vajglů?Když se v Neratovicích za svoz KO platí tolik peněz,nemělo by"vedení"vymyslet něco víc,nežli uspořádat za naše Kč tuto výstavku? A měsíc,ke všemu V NOUZOVÉM STAVU(!), nechat občany žít v odpadcích?A vůbec-jak k tomu přijdou platící občané dodržující pravidla?!
Jméno:Anna Spěváčková (zastupitelka města) <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.02. 14:00
Titulek:my slušní na to doplatíme....odpovědět
To, co vymyslel pan Němec, úředník, vlastně převzal z Roudnice, je poněkud nedomyšlené. Kulantně řečeno. Máme nouzový stav. Máme sedět doma. Pokud by chtěl někdo odvézt odpad do sběrného dvora, musí jít či jet ulicí Ke Spolaně a ta je na katastru Libiše, což je jiná obec a tím dotyčný poruší nařízení vlády. Jízda nebo pěší cesta s odpadem není zařazena do povolených činností. To je jedna věc. Druhá je ta, že zde máme epidemii covidu19. Nahromadění odpadu v kontejnerových stáních a, nedej bože, vytvoření pyramidy odpadu v centrální části města může mít vliv na šíření nákazy. Zvýší se počty potkanů, kteří budou mít lepší spoustu úkrytů a možná i přístup k potravě a tím větší porodnost. Hygiena v dnešní době je základní požadavek a její dodržování ovlivňuje rozšíření nákazy. V tomto směru budu informovat vedení města včetně tajemníka jako nadřízeného příslušného úředníka. Takové experimenty jsou nebezpečné i v době mimo epidemii zákeřné nemoci. Existuji jiné způsoby, jak motivovat lidi. Snížení poplatku za odpad těm, kdo minimalizují odpad, důsledně jej třídí, výrazná osvěta v městských médiích, železné soboty, sběrové soboty (odvoz nepotřebných věcí) mobilní sběr nebezpečného odpadu- stačí se seznámit s praxí v jiných městech. Myslím, že by pan Němec našel řadu méně kontroverzních příkladů vhodných pro naše město.
Jméno:Jirka
Datum:28.02. 18:24
Titulek:musím se přidatodpovědět
S tím,že tento nápad je v této době dost nešťastný.
2)nedokáži si představit tu selekci těch,kteří minimalizují odpad,to se nedá jmenovitě určit.
K té veřejné službě:už toho zde na toto téma bylo napsáno dost.Městem se pohybuji v pracovní dny i dopoledne mám-li volno a pokud narazím na někoho z této služby je to spíš náhoda.A když je vidím v akci,kdy seberou 1 papírek z 5 je toto vcelku bezvýznamné.Dalším kritériem je kontrola.Nevím zda a jak vůbec probíhá.Mám pocit že vůbec.dotyční nafasují pytle a bodce,projdou se půlhodinu městem a je hotovo.Zajímalo by mne také,kolik lidí v Nera je dlouhodobě nezaměstnaných.Určitě dost dle toho kolik se jich vyskytuje na ÚP.Zda úředníci úřadu nezaměstnané motivují a jak.Pokud nez.nekřičí a nevyhrožují diskriminací.Ať jedu do Prahy či na Mělník všude takové lidi vídám v masivním množství v akci.Jenom tady ne.Pokud FCC nezvládá péči a úklid města tito lidé by jim mohli vypomáhat.Je to jen o vůli.a snaze.Ale tady jak vidno musí být vše ...jinak.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.02. 19:58
Titulek:Chytré popelnice BigBellyodpovědět
Minimalizace odpadů??? Existuje řešení v podobě chytrých popelnic. Kolik kdo vyprodukuje odpadů, tolik zaplatí.

https://www.tzb-info.cz/fm -sluzby/16169-kdyz-kos-je- plny-aneb-smart-city-a-kom presni-odpadkove-nadoby-bi gbelly-solar

Smažte mezery
Jméno:jirba
Datum:28.02. 22:01
Titulek:černý humorodpovědět
Tyto stránky jsou již v česku pověstné. Republika se směje neratovické diletantské radnici !
Jméno:Karel
Datum:01.03. 08:46
Titulek:tohle k smíchu moc neníodpovědět
Je to také o tom co zde lidé tomuto vedení dovolí.Jsou zde lidé,kterým toto vyhovuje a vezou se,další jen remcají u lahve oroseného či TV anebo spoléhají na p.Spěváčkovou.Té jsou však házeny klacky pod nohy.I bez ní se všeobecně ví,jak to tu s informovaností a prací pro město vypadá.Ale to je tak asi všechno.Rozhodně ne ani k smíchu,ale k pláči.Pokud se i Vy tímto bavíte,vypovídá to o mnohém.
Jméno:Karel
Datum:01.03. 05:57
Titulek:mno nevímodpovědět
Koukal jsem i shlédl diskuzi k tématu a ...nic moc.Má to spoustu ale a negativit.Pilotně by stačilo pár instalovat na velice frekventovaná odpadem místa.A i na místa,kde jsou kamery.ten kontejner bude mít paměť a display,ale pokud ho vandalové posprayují,zničí,tak máme po ptákách.Jistě to nebude levná záležitost.Bude stlačovat i odpad,takže bude více místa na odpad další.Ale asi těžko rozezná odpad našince a přespolního.Stále si kladu otázku:jaktože v Neratovicích je skoro vše velký problém??A nejlepší je konstatování,že lidi jsou prasata.Nééé,to by nikoho nenapadlo!je k údivu,jak se tu spousta lidí chová,pak to dorazí na radnici a je vymalováno.Lidi jsou prasata a asi i lidi "z lidu" mají problematiku řešit??!!K čemu tu máme naše vedení??Pro poslušnost a oddanost Hmyzuzdar??!Za toto mi daně nestrhávají na jejich platy.Nemalé.
Jméno:Josef
Datum:02.03. 13:29
Titulek:Mělníkodpovědět
Dnes jsem byl na Mělníku,je čistý jak klícka,nikde žádné válející se odpadky či nedejbože listí od podzimu.Spousta mobiliáře a lidí ve vestách v akci.Jak je to možné že u nás ne??!
Jméno:pet
Datum:02.03. 21:13
Titulek:Umístění nepořádku od kontajnerů odpovědět
Tak máme na webovkách města, že se bude neuklízený bordel od kontajnerů hromadit na parkovišti na náměstí...v zadní pravé části...Skvělé. Mohli by to spojit s tím novým odběrovým místem...

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz