zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.02. 11:47
Titulek:nová nařízení vlády a počty nakažených v ČR a Neraodpovědět
Dne 24.2021 bylo nakažených v ČR 13 657 a v Nera 231. Počty pořád stoupají, převažuje tu britský, a je tu i africký mutant koronaviru. Mnohem nakažlivější a nebezpečnější.

Jsou nařízeny respirátory nebo dvě chirurgické roušky v obchodech, veř. dopr. prostředcích a tam, kde je velká koncentrace lidí. Co to je velká koncentrace? Proč nenařídí vláda ochranu obličeje všude - uvnitř obcí i měst? Lidi na to kašlou, je jim to jedno, nikdo je nekontroluje ani nepokutuje.
Jméno:Josef
Datum:25.02. 12:17
Titulek: mno vidíteodpovědět
Sama jste se chytla-vláda nic nekontroluje,nehlídá,není zřízena koncepce opatření a proto to nemůže fungovat.Už to chápete???!Takhle s e z toho nevylížeme nikdy.Jaktože že takové Švédsko a další země,kde bylo Corony masivně daleko více to zvládají??!Stát v tomto směru řídí jiní lidé,hlavně odborníci,ne kdejaký covidbyznysman,oligarcha a další.A o tom to je!!
Jméno:Novák
Datum:28.02. 16:43
Titulek:to je těžkéodpovědět
Jak můžete mít koncepci opatření, když nevíte, jak se vir bude chovat, jestli se po prodělání nemoci vytvoří obranné látky a jak dlouho vydrží, jestli vakcíny budou působit i na mutace, otázek je hodně a odpovědi? Čas ukáže.
Jméno:jirba
Datum:28.02. 22:07
Titulek:vikingovciodpovědět
Ve Švédsku nechali covid nekontrolovaně projít domovama důchodců, spočítali 80 tis. zemřelých.
A za r.2020 mají přebytkový rozpočet, účet.
Jméno:Adam
Datum:25.02. 19:25
Titulek:nemocnice Almeda pozastavila očkováníodpovědět
V TV oznámili, že v Neratovické nemocnici bylo kvůli nezájmu zastaveno očkování osob 80+. To už jsou všichni naočkovaní? Mě se to zdá divné. Zajímalo by mě, kolik osob 80+ žije v Neratovicích a kolik už nemocnice naočkovala. Také bych rád věděl, proč město neudělalo nějakou propagační kampaň kvůli očkování. Počty nemocných na Mělnicku stoupají, tak by mělo být v zájmu všech, aby bylo naočkovaných co nejvíce.
Jméno:Jan
Datum:27.02. 15:17
Titulek:taky mi to nedává smyslodpovědět
To jakože by nebyl o očkování seniorů 80+ zájem??!Že nikdo z nich nemá příbuzného či blízkého kdo by je zaregistroval??!!A co s dovezenou vakcínou??!Ta se pošle zpět či spláchne na kanál??!Něco mi tu smrdí..
Jméno:Alena
Datum:27.02. 15:42
Titulek:Já bych šla odpovědět
ale protože jsem v produktivním ekonomickém věku, nejsem pro očkování ještě na dlouho perspektivní! Škoda, je nás hodně takových, kteří chtějí pracovat, ale vláda dala této generaci stopku! To jsem zvědavá, z čeho budou chtít platit bilionové dluhy, když nás ekonomicky činné lidi odepsali! Z čeho budou chtít platit "respirátovné" a další mandatorní výdaje? Nesmíme na to v říjnu zapomenout! Především je důležité, aby byl naočkován obslužný personál kritické infrastruktury, zdravotnící, pečovatelé, vojáci, hasiči, policisté, učitelé,...To snad vymyslí i malé dítě. No a Prymulka a Andy, protože bez nich by nebyl fotbal, výlet do Maďarska atd, že...!!!
Jméno:Alena
Datum:27.02. 15:47
Titulek:Zapomněla jsem na prodavače,odpovědět
pošťáky, protože oni přijdou do styku s debilama tipu roušky na půl žerdi pod nosem nebo lépe pod bradou a myslí si, jak jsou redy...Ale co dělala téměř celý rok policie-však pokutovat Klause, Prymulku, Faltýnka, Paroubka, Šlégra 10 000,- je výsměch pro nás ostatní!!!
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:27.02. 19:03
Titulek:vy víte, co je za tím?odpovědět
Asi jste chtěla napsat pana Prymulu, tomu pánovi nesaháte ani po palec od nohy. Je to celosvětově uznávaný odborník a Babiš udělal chybu, že se ho zbavil. Dvakrát ho zradil. Pan Blatný bohužel evidentně nezvládá boj s pandemií.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.02. 19:26
Titulek:ale, ale, zase? odpovědět
Vážená, pan Prymula byl honem honem vyhozen; proč asi? Komu ležel v žaludku? Od té doby, co je ve funkci pan Blatný se řítíme do prů...švihu. Není to tím, že pan Prymula byl zastáncem tvrdého lokdaunu včetně uzavření průmyslu, což by naši němečtí spojenci nevydýchali, zatímco pan Blatný velmi jemně lavíruje s ohledem na přání zainteresovaných osob? Je zajímavé, že další osoby jakoby na fotbale nebyly, nikdo jim nevěnoval pozornost - třeba hradní kancléř Mynář, europoslanec Vondra či šéf české televize Dvořák. K Maďarsku - to nebyl žádný Babišův výlet - pro vás jen a jen Babiš (kdo by také jel do Maďarska v zimě), ale cesta za účelem získat informace o řešení pandemie.
Jméno:Vráťa
Datum:27.02. 20:12
Titulek:jak to bylo....odpovědět
Proč si Babiš nepozval Tvrdíka, který vše organizoval, aby si nechal vysvětlit, jaký byl důvod této akce? Nic nezjišťoval a hned Prymulu vyhodil. Stejně postupoval v říjnu, kdy si neověřoval, co se vlastně dělo v restauraci (nebo v soukromé části?) na Vyšehradě, kdo se akce zúčastnil a jakou roli v tom podniku hrál Prymula. Já si myslím, že buď je Babiš zbrklý nebo se podílel na přípravě pastí na Prymulu. Možná ho moc přerůstal.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:27.02. 20:39
Titulek:proč jel Babiš právě do Maďarskaodpovědět
Orbán řekl, že uprostřed pandemie je úkolem politika chránit zdraví občanů tím, že naplňuje důvěru, která v něj byla vložena, a přebírá odpovědnost. Proto je třeba co nejdříve získat co nejvíce vakcín, protože ten, kdo získá čas, získá život a znovu získá svobodu.

Zdůraznil, že neexistují žádné východní a západní vakcíny – existují pouze dobré a špatné vakcíny – a když maďarské orgány určí, že je přípravek bezpečný a účinný, obdrží licenci.

Odpověděl kladně na otázku, zda lze odběr ruské vakcíny oddělit od napjatých vztahů mezi EU a Ruskem, a zdůraznil, že ochrana lidského života a zdraví stojí i nad politickými hledisky, včetně geopolitických. Jak řekl, je nezodpovědné dělat z problematiky vakcín politickou otázku a nechat lidi umírat a omezovat svobodu jen proto, že existují výhrady k tomu, že země vyrábí život zachraňující přípravek.

O centralizovaném nákupu vakcín v Evropské unii Evropskou komisí řekl: „Nyní je jasné, že to bylo špatné rozhodnutí.“

Maďarská vláda také nedávno pořídila čínskou vakcínu Sinopharm ve snaze získat pro své obyvatelstvo co nejvíce bezpečných vakcín.

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:27.02. 21:55
Titulek:kroťte se....odpovědět
Ještě znovu: zřejmě jste chtěla napsat pan Prymula, protože tomuto celosvětově uznávanému odborníkovi nesaháte ani po nehet jeho malíčku. Co byl odejit, řítíme se do prů...švihu. Je zajímavé, že nikdo další nebyl dehonestován v souvislosti s fotbalem, ačkoliv jich tam bylo víc. Co třeba šéf české televize Dvořák, hradní kancléř Mynář nebo europoslanec Vondra? A co Tvrdík, který to organizoval? To, co nazýváte výletem do Maďarska, byl spíš pokus zjisti, jak to dělají jinde. jenže naše opozice by neustála, kdybychom projevili zájem o Sputnik nebo čínskou vakcínu.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:26.02. 07:42
Titulek:počet nakažených v ČR a v Nera rosteodpovědět
Dne 25.2.2021 bylo v ČR 14 457 nakažených, 19 999 mrtvých, v Nera 239 aktuálně nemocných.

Situace je katastrofální, přesto stále existují lidé, kteří znevažují nebezpečí nemoci, v Nera mnoho lidí chodí bez respirátoru nebo roušky a tvrdí, že je nemusí nosit, protože jsou venku, jenže když míjí lidi na úzkých chodnících, mohou je nakazit, oni ovšem tvrdí, že jsou zdraví a nic jim není. Netuší, že mohou být nakažení a bezpříznakoví, ale infekční. Někdy jdete po širokém chodníku ale nevyhnou se vám, co by to dělali. Děti i mládež se shlukují na neoplocených hřištích nebo jinde. Radnice dělá mrtvého brouka, starosta má hlasovou schránku, nereaguje.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.02. 10:59
Titulek:počet v Nera narostlodpovědět
Webové stránky obce.nery.cz zvýšily ze včerejšího dne počet aktuálně nemocných v Nera na 247.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.02. 08:49
Titulek:řítíme se do průseru! Britský mutant!odpovědět
Od pondělí 1.3. 2021 je povinný jen respirátor!!! Jsou k dostání na Kojetické!

Rady: komu respirátor padá z nosu, musí udělat na gumičkách uzlík a tím ho zkrátit. Respirátor s kovovou sponou zvenku (odlepuje se a padá) lze upravit tak, že do tunýlku v respirátoru uděláte dírku a protáhnete do něj kovový pásek.

Lze nosit i dva respirátory v sobě, pak je dobré sešít horní část gumiček a je to v cajku. Dýchat se dá.

Ještě pozor na výtahy!!! Pokud v něm jede člověk nakažený, pak aerosoly zůstávají v prostoru delší dobu a můžete se nakazit. Je lepší i pro svou kondici chodit po schodech, ale to není pro každého. Proto noste v domě respirátor, osobně se domnívám, že by se měl nosit všude venku. Stále ho nasazovat a zase strkat do kapsy je nanic.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.02. 08:33
Titulek:Nový nouzový stav, nařízení vlády od 1.3odpovědět
Roušky a respirátory:
Od 1. března platí povinnost nosit všude na ÚZEMÍ OBCE chirurgickou roušku nebo respirátor. Výjimka platí jen případě, že je člověk sám v přírodě.

Ochrana dýchacích cest bude povinná i na pracovišti. Výjimku mají jen lidé, kteří jsou v místnosti sami.

Na místech, kde se je větší koncentrace lidí, bude povinný respirátor. Platit to bude například v prodejnách, provozovnách a dopravě.
Respirátory budou povinné od čtvrtka. Podomácku ušité roušky končí

Od pondělí 1. března se zavřou školy, školky i dětské skupiny, a to s výjimkou těch při zdravotnických zařízeních. Zavřená budou také zařízení pro menší děti, než jsou ve školkách, dříve známých jako jesle.

Obchody a služby
Výjimky pro obchody a služby budou zredukovány zhruba na polovinu.
Otevřené zůstanou prodejny s potravinami, drogerie, lékárny, obchody s krmivem, optiky či malé prodejny novin a tabáku.
Dále budou v provozu například taxislužby, myčky bez obsluhy, pohřební služby či pokladny jízdenek. Otevřené budou ještě provozovny, kde si mohou lidé vyzvednout předem objednané zboží.
Lidé se od pondělí naopak nedostanou do papírnictví, prodejen s dětským textilem a obuví nebo obchodů se zbraněmi a střelivem.
U stravovacích provozů se režim nezmění, nadále budou moci občerstvení prodávat přes výdejní okénka. Ta mohou být otevřená do 21. hodiny.

Omezení pohybu v rámci okresu a v Praze:
Opustit bydliště za jiným účelem, například na vycházku či si zaběhat, bude možné přes den od 5:00 do 21:00, a to pouze po území obce, nikoli okresu. Venčení psů v noci je možné pouze do 500 metrů od bydliště.

Při pobytu venku by se neměly stýkat osoby, které spolu nežijí ve společné domácnosti.

Návštěvy příbuzných (rodiče, prarodiče), kteří bydlí ve stejném okrese, nejsou možné, pokud nejde o zajištění jejich nezbytných potřeb, o zabezpečení jejich nutné péče nebo jejich doprovod například k lékaři nebo na úřad.
Pro cestu do zaměstnání či k lékaři v rámci okresu není zapotřebí žádný doklad.

Cesty mezi okresy jsou až na výjimky zakázány.
Při cestách mimo okres s trvalým bydlištěm do zaměstnání je třeba potvrzení zaměstnavatele, které lze vystavit i na určité období. V potvrzení zaměstnavatel uvede místo výkonu zaměstnání a místo pobytu zaměstnance. Alternativou je pracovní smlouva nebo zaměstnanecký průkaz a podobně, pokud je z nich jasné, že potřebujete cestovat do jiného okresu.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:27.02. 08:34
Titulek:Nový nouzový stav, nařízení vlády od 1.3odpovědět
Alternativou je pracovní smlouva nebo zaměstnanecký průkaz a podobně, pokud je z nich jasné, že potřebujete cestovat do jiného okresu.
Při cestách mimo okres například k lékaři či na úřady stačí zaškrtnutý formulář nebo čestné prohlášení, kde bude uvedeno místo, čas a cíl cesty. Stále však musí jít o cestu, která skutečně spadá do povolených výjimek. Dobré je mít i potvrzení, které dokazuje nezbytnost cesty (například žádanku od lékaře na vyšetření, pozvánku na úřad apod.).

Nákupy mimo okres bydliště nejsou možné. Nakupovat lze pouze v rámci okresu. Na nákupy se může cestovat pouze v nezbytném počtu osob.
Je možné pobývat na vlastní chatě, chalupě či jiné rekreační nemovitosti mimo okres trvalého pobytu nebo bydliště, pokud tam občan bude v den účinnosti nového omezení. Pak se bude považovat za jeho bydliště. Je tedy nutné na této rekreační nemovitosti zůstat nepřetržitě po celou dobu platnosti tohoto opatření. Vláda doporučuje takový pobyt dokládat listem vlastnictví nebo jiným vhodným způsobem.
Pokud lidé pravidelně pobývají na dvou či více místech, musí si vybrat jedno z nich, kde chtějí po dobu tří týdnů pobývat. To platí například i pro partnery, kteří žijí na dvou místech a jen občas spolu.

Pro rozvedené rodiče, kteří mají děti ve střídavé péči a pravidelně si je předávají, platí výjimka ze zákazu pohybu pro zajištění péče o děti. Doporučeno je mít s sebou rozhodnutí příslušného orgánu o střídavé péči.

Návštěvu rodičů za účelem obstarání životních potřeb, (nákupy, lékař apod.) je možné prokázat čestným prohlášením.

Pokud chce někdo dát děti na hlídání prarodičům, kteří bydlí v jiném okresu, je to možné, ale mělo by se jednat o pobyt dětí po celou dobu trvání tohoto opatření. Kontakt dětí a prarodičů (riziková skupina) se nedoporučuje.

Pobyt v přírodě je možný jen na území vlastní obce. Není tedy možné uskutečnit výlet v rámci celého okresu.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:28.02. 12:59
Titulek:počet nakažených v ČR a v Nera rosteodpovědět
Včera 27.2.2021 bylo v ČR 7 798 nakažených (byla sobota, málo se testuje), 20 339 mrtvých, v Nera 247 aktuálně nemocných.

Sputnik V je po přeočkování účinný proti mutacím, tvrdí ruští vědci

Ruská vakcína Sputnik V vykazuje při opětovném očkování účinnost i proti mutacím koronaviru. S odvoláním na ruské vědce v sobotu oznámila agentura Reuters. Podle jejích zdrojů účinnost vakcíny prokazují dosud provedené testy.

Naše vláda by už měla zapomenout na politikaření, měla by koupit co je k mání bez ohledu na zemi původu. Nemůžeme si vybírat, každý den nám umírá zbytečně nejméně 150 lidí a nemáme dost vakcín. Situace je katastrofální.

Premiér Andrej Babiš sdělil iDNES.cz, že se Česká republika pokusí získat pro české občany ruskou vakcínu Sputnik V, pokud se ukáže, že je účinná a bezpečná. „Podle mých informací o Sputnik V požádalo 65 zemí, z toho šest zemí Evropské unie. O tuto vakcínu je tedy velký zájem a výrobní kapacity nejsou zatím tak velké,“ uvedl Babiš.

Prezident Miloš Zeman má od šéfa Kremlu Vladimira Putina slíbenou dodávku ruské vakcíny Sputnik, uvedla v sobotu televize CNN Prima News. Zeman to řekl v rozhovoru po tuto televizní stanici. Miloš Zeman uvedl, že Vladimiru Putinovi adresoval dopis, v němž ho o vakcínu Sputnik V po dohodě s premiérem Andrejem Babišem požádal.

Primářka oddělení anesteziologie a intenzivní medicíny a poslankyně za stranu ZA ĹUDÍ Andrea Letanovská z bratislavského Národního onkologického ústavu popsala pro Právo a Novinky.cz své zkušenosti s léčbou covidu-19 lékem Ivermektin i důvody, proč se do toho se svými kolegy jako jedni z prvních v Evropě pustili.

Česko se kvůli neúspěšnému boji s pandemií covidu-19 stalo malým ostrůvkem zkázy a beznaděje, kde počty nakažených i obětí rostou do závratných výšin. Vysvětlit, proč takový osud potkal právě relativně bohatou zemi se silným zdravotnictvím, demokraticky zvolenou vládou a přístupem k vakcínám je ale obtížné, uvádí stanice CNN ve své analýze. Ke katastrofě totiž vedly desítky menších pochybení, špatných rozhodnutí a komunikačních omylů, uvádí CNN.



Jméno:Bob
Datum:28.02. 14:32
Titulek:na Výsluníodpovědět
Zapáskovali pískoviště a hřiště s prolejzačkami.Jak myslíte že to dopadlo??!Hřiště plné dětí za páskou,houpou se,vozí,skotačí,jakoby tam nebyla..Nějaký MP dohled??!To nečekejte!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.02. 16:23
Titulek:to se musí kontrolovatodpovědět
Že na ně nikdo nezakřičí? Baráky plné lidí a nikdo si toho nevšímá. Už volám na MěPo.
Jméno:Jirka
Datum:28.02. 18:06
Titulek:lidi to mají u pr...eodpovědět
Pokud se něco neděje jim,neškodí jim to,tak mají hlavu v písku jako naše vedení.Dokud se veškerá opatření nezačnou postihovat a hlídat nikdo nic dodržovat nebude.Hlavně že každý vše svalí na Babiše,Prymulu a další,ale sám něco udělat to ne.Tohle nedopadne dobře.Budeme se v tom mumraji plácat ještě v prosinci.Někdo fundovaný to už prohlásil.
P.S: Co na to Pomáhat a chránit,jaký zaujali postoj??
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:01.03. 11:30
Titulek:počet nakažených v ČR a v Nera rosteodpovědět
Včera 28.2.2021 bylo 4 557 nakažených (byla neděle a málo se testuje),už zemřelo 20 459 lidí. V Nera bylo aktuálně nemocných celkem 263 osob.

Na deniku.cz byl zveřejněn přehled zemřelých - věk,datum úmrtí a okres. Řady teček jako bílé kříže na vojenských hřbitovech. Každá tečka je zemřelý dědeček, babička, sestra, bratr, otec, matka.....Tak snad už i popírači uvěří.

https://www.denik.cz/cesi- v-cislech/kronavirus-vsech ny-ceske-obeti.html
Jméno:Matěj
Datum:01.03. 11:41
Titulek:jak pravdivéodpovědět
"..sestřičko, já tam jedu umřít" ?
27. 02. 2021 5:17:31
Tato konverzace zazněla při převážení jednoho pacienta s Covidem z oddělení jedné nemocnice v Čechách na oddělení intenzivní péče. Důvodem byl zhoršující se stav pacienta, který byl asi ve věku 60+.
Strašné, zvláště když jsem se vžil do pocitů toho člověka, který tady mohl ještě být a já doufám , že ještě bude i nadále, že to zvládne.

Musel jsem přepnout televizi na jiný kanál a ejhle, dostal jsem se v přenosu na jednání Poslanecké sněmovny. Doslova jsem zíral na to panoptikum nesmyslů a žvástů, které tam plodili naši volení zástupci. U pultíku se střídali páni poslanci, jeden , lékař učil plénum, jak správně smrkat, další se rozčiloval, že jiný poslanec křičel na poslankyni z jeho hnutí opoziční poslanci neustále požadovali fakta a zajištění vakcín k očkování (kterých je díky neschopnosti EU v Evropě nedostatek) a jak to vláda dělá špatně a zmatečně, jeden poslanec bez roušky prskal na stolek a mikrofon věštby, jak se v příštím volebním období vrátí a bude jich víc, po něm řečnící poslankyně hystericky požadovala desinfekci řečnického pultu, jeden poslanec všem vynadal, že jsou mírně řečeno hulváti (měl pravdu), předseda vlády si sypal popel na hlavu, kolik udělali chyb atd,atd.

A mezi tím dál přiváželi sanitky do všech nemocnic nakažené Covidem a dál bojovali tisíce lidí v přeplněných JIP oddělení nemocnic o svůj život, ve kterých zdravotníci takřka melou z posledního. Musel jsem to stopnout. Bohužel jsem však začal číst na PC bombastické zprávy a komentáře politologů a výpotky drahých právníků, kteří se předhání v dokazování, jak nelze zakázat vycestování a jak je vše nezákonné. Inu, je to jejich job, nedá se nic dělat.

Pak jsem ale také četl reakci lidí v diskusích pod články. Pravda, byli tam i rozumné komentáře, ale převažovaly ty, nad kterými rozum zůstává stát. "Nikdo mi nic nebude zakazovat" , já si budu dělat co budu chtít" atd. A to byly ještě ty rozumnější.

Z nich jsem pochopil, že se pomalu začíná demokracie měnit anarchii. Nikdo mi nic nařizovat nebude, protože Já, Já a jenom zase Já. Zářným příkladem jsou dovolenkáři na Zanzibaru, kteří prokazatelně sem zavlekli Jihoafrickou mutaci, která , jak víme nereaguje na očkování a pokud převládne, vše co bylo doposud je zbytečné a můžeme začít znovu od nuly. V tom případě jsou jakákoliv opatření opravdu zbytečná, jelikož až dojde po 30- ti dnech k poklesu virové infekce, až se uvolní nemocnice, dojde k rozvolnění a vir se opět
Jméno:Matěj
Datum:01.03. 11:42
Titulek:jak pravdivéodpovědět
vrátí a budeme ve stejné situaci jako teď.

Jak z toho bludného kruhu ven? Každý sám za sebe si musí uvědomit, že se prostě musí chránit a chránit své okolí. To je bohužel jediné, co se dá teď dělat. Omezit svoji sobeckost. To je základ úspěchu.

Pokud to neuděláme jako celek, tedy všichni, stále více lidí se bude ptát " sestřičko já tam jedu umřít?

Zdroj: https://jiristrasek1.blog. idnes.cz/blog.aspx?c=76643 5
Jméno:Libor
Datum:01.03. 13:09
Titulek:Nejlepší prevence je represeodpovědět
Ministr Havlíček řekl"Budeme dostatečně důrazně vymáhat dodržování pravidel. A když se uvidí, že to někdo nedodržuje, tak končí doba, kdy se nám smály restaurace, kterým jsme zakázali otevřít a ony si vesele prodávaly dál. Dostanou takový flastr, že se jim z toho srolují ponožky. Jiná cesta není".
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:01.03. 19:57
Titulek:letáky jsem navrhovala starostoviodpovědět
Jaroslav Štefec: Kolik by stály papírové informační letáky pro seniory?

Kolik by stálo místo zapráskaných odkazů na internet, který hodně těch skutečně starých lidí nemá nebo se v něm neorientuje, vytisknout jednoduché informační letáky hrazené státem pro seniory…

… a lokalizované podle konkrétní situace větších obcí nebo okresů, s uvedením konkrétních doporučení, telefonů a třeba i těch internetových odkazů, a dát to každé rodině přes státní poštu do schránky?

I když ... Asi ne. Ne v ČR. On by se toho zase chopil někdo jako Rittig, výběr dodavatele by se táhl rok, leták za 7 korun by přišel stát na dva a půl tisíce a roznášela by ho soukromá firma po stovce za schránku. Aha. Tak nic. Blbej nápad, reagoval Jaroslav Štefec na příspěvek na facebooku.

A dalších pár ohlasů k současné situaci:
nevím jak kde, ale třeba u nás na severu se stalo obyčejem, že obvodní lékař komunikuje jen přes telefon a uvítá vás slovy - až si uděláte test a budete negativní, pak vás můžu objednat na prohlídku...jinak řečeno, ke svým doktorům jen ti zdraví, nemocní zůstaňte doma !
Zkontrolujte doktora jestli je též negativní
V Itálii jsou doktoři, kteří přímo jezdí na zavolání za pacienty. U nás? Ani po telefonu...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:02.03. 19:42
Titulek:počet nakažených vČR a vNera pořád rosteodpovědět
Včera 1.3. bylo v ČR 12 159 nakažených, 20 701 zemřelých. V Nera je 256 aktuálně nemocných - 1.3.2021.

Ještě k nákaze koronavirem:

Nemoc covid-19 se šíří dvěma cestami – kapénkami a aerosolem. Při experimentech se ukázalo, že když řekneme například anglické sousloví „Stay healthy“, tak vyprodukujeme průměrně něco přes 300 kapének. Téměř veškeré kapénky se zachytí na běžné látkové roušce. Pokud ale nemáme dobře těsnící ochranný prostředek, voda z těchto kapének se stačí vypařit dávno předtím, než kapénky stačí spadnout na zem.

V podzimním období, kdy je ve vzduchu méně vodní páry než v létě, se kapénky ve vnitřním ohřátém vzduchu vypařují rychleji. Protože se na podzim kvůli větším ztrátám tepla zpravidla méně větrá než v létě, jsou ve vnitřním prostředí vyšší koncentrace virionů (jednotlivá částice viru schopná infekce hostitelské buňky, pozn. red.) a máme dvakrát větší šanci se tam nakazit. Na podzim je tedy částic ve vzduchu prostě víc, a pokud platí logika, že větší vdechnutá dávka viru způsobuje větší riziko onemocnění, případně větší riziko komplikovaného průběhu onemocnění, pak jsou tato rizika během chladnější části roku vyšší, než když je teplo.

Takže platí zásada: větrat, větrat, větrat ale nestačí ventilačky, ale je nutné větrat průvanem. Pozor na cesty veřejnými dopravními prostředky: V autobusech není velmi často spuštěná klimatizace, i když je na oknech napsán, že autobus je klimatizován!!! Nebojte se otevřít okna!!!!
Jméno:Jitka
Datum:03.03. 05:56
Titulek:větrat za jízdy v zimě??!odpovědět
Ani nevím,zda by to šlo.Arriva má na 348 spojích malá okénka zadělaná tak,aby nešla otevírat.Alespoň u spousty autobusů.I upozornění u toho.Peklo je to v létě,kdy okna nejdou otevčít a řidiči klimatizaci nemají zapnutou.Již několikrát jsem z Prahy přijela do Neratovic přidušená.Nikoho to nezajímá.Jsou lidi co jim to vadí a někteří řidiči jí nepustí ani přes Vaše prosby.Když to napíšete na vedení to hájí své řidiče nebo ani neodpoví.Musíme si zvykat,že pan Marinov už dopravcem není.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:04.03. 08:07
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
V ČR dne 3.3.2021 bylo 15 088 nakažených, 21 128 zemřelých. V Neratovicích je 277 aktuálně nemocných.

Po městě stále chodí mnoho lidí bez roušek nebo respirátorů. Když je upozorníte na povinnost nosit ve městě ochranu obličeje, buď řeknou, že jsou venku a venku nemusí, někdo vás ignoruje a někdo je sprostý. Vedení města mlčí a nereaguje na žádná upozornění.
Jméno:Míša
Datum:04.03. 09:22
Titulek:ano,roušky odpovědět
Se musí nosit skoro všude.Včera v TV ukazovali,jak starší muž v metru upozornil na toto mladíka v brýlích a mikině s kapucí.Dostalo se mu surového napadení.Po násilníkovi se pátrá.Doba je zlá,lidi jsou už psychicky zdeptaní,tato opatření a další nic nepřináší.Myslím že na kontrolu tohoto by měli být vyčleněni jiní lidé.Osobně již také nikoho neupozorňuji,naposled to byla mladá maminka s kočárkem,která mne sprostě poslala do.....Nikdo neví a nedokáže vyhodnotit situaci,aby člověk nedopadnul podobně jako zmiňovaný muž.Tohle musí přijít odjinud-shora-z nejvyšších vedení včetně našeho města.Možná kdyby se naše pomáhat a chránit věnovala právě tomuto.A posílila své řady.Namísto kontrol babiček se psy a parkování.Hlava v písku zabořená však není řešením...
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:05.03. 19:39
Titulek:počet nakažených v ČR a v Nera rosteodpovědět
Včera 4.3. bylo 14 554 nakažených, 21 325 mrtvých. V Nera bylo 291 aktuálně nemocných!!! Nedivím se, velké množství lidí venku chodí stále bez respirátoru nebo správně nasazené roušky. Mládež (a nejen ona) pořádá mejdánky (vyslechla jsem hovor, jak si dávala skupina mladých sraz u někoho) a vsadím se, že bez respirátorů.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz