zpět na forum

Jméno:KVĚTA
Datum:19.02. 11:54
Titulek:rouškyodpovědět
KORONAVIRUS STOUPÁ A V NERATOVICÍCH SKORO NIKDO NA VEŘEJNOSTI NENOSÍ ROUŠKY ZATO PO ULICÍCH JE JICH POVALUJE DOST .....
Jméno:john
Datum:19.02. 14:05
Titulek:boze bozeodpovědět
Nosit roušku na veřejnosti neni povinnost uz to pochopte.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.02. 15:56
Titulek:nechápeme.....odpovědět
Nemáte pravdu. Na veřejnosti je povinnost nosit roušku (a dokonce budou povinné dvě roušky nebo respirátor), pokud je dodržena vzdálenost 2 m ale: je prokázáno, že to nestačí, při kýchnutí nebo zakašlání se šíří aerosol s koronaviry až na vzdálenost 10m!!!! takže ohleduplný člověk si chrání nos a ústa prakticky všude. Dnes je krásně, vyrazili běžci bez roušek, funí na všechny strany, děcka na nezavřených hřištích (krizový štáb uvádí, že jsou hřiště zavřená, NEJSOU!!!) se honí a křičí, to je velmi riziková činnost...!!!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:19.02. 15:58
Titulek:jak je to v Portugalsku....odpovědět
Po Vánocích se dostalo Portugalsko do kritického stavu. Na konci ledna mělo vůbec nejvyšší průměrný denní přírůstek nakažených na milion obyvatel na celém světě. Teď začal počet případů klesat. Portugalci nosí roušky i tam, kde nemusí, a rozumí tomu, co po nich stát chce. Chtějí zabránit další hospodářské krizi, vysvětluje český velvyslanec Petr Šelepa.
Jméno:jarda
Datum:20.02. 10:36
Titulek:bože, bože vy jste .ůlodpovědět
Pokud se ke mě přiblížíte na 2m s odkrytým xichtem, dostanete do něj dávku desinfekce. Když mě někdo ohrožuje na životě, mám právo se bránit.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:20.02. 11:28
Titulek:počet nakažených v ČR a v Nera rosteodpovědět
Včera 19.2.2021 je 11 192 nakažených, v Nera ze stejného data 188 aktuálně nemocných (musíme vzít v úvahu, že je mnoho bezpříznakových osob hlavně mezi dětmi a mládeží, nenechají se nebo se nemohou dostat na testování). Ve čtvrtek se testovalo v oddací síni (úředníci, měšťáci, různí pracovníci, JSDH, zastupitelé - cca 60 osob. Mezi nimi bylo prý DOST pozitivních, zkusím zjistit kolik, to nemůže být tajné). Ptala jsem se, kdy bude testovací centrum pro občany přímo v Nera, prý začátkem března. Chyba je, že se občané ničeho nedožadují přímo u vedení města, většina mlčí.

Mimochodem: v Chebu je katastrofální situace, starosta města se dožaduje pomoci státu, jenže: co si myslíte, že se dělo v Chebu před vánocemi?

Silně navštívený vánoční trh. Pak se nedivte, že se tam covid šíří jako tsunami...
http://www.chebskevanoce.c z/cz/
Jméno:lidi
Datum:20.02. 15:55
Titulek: jistěže mlčíodpovědět
Ovce splývaj s davem anebo se se vším čeká na Vás,p.Spěváčková.Tady už to jiné nebude.
Jméno:Petr
Datum:21.02. 13:24
Titulek:hm,asi jste jednaodpovědět
Z těch slepých oveček a nechápete,že ona každá liška pochválí ráda svůj ocas.Hlavně tady,že.Pak příjdete mezi lidi a slyšíte jinou písničku.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.02. 15:49
Titulek:bude hůř a hůřodpovědět
Tak nám pana Prymulu opět odstřelili. Prý je tak hloupý, že šel na fotbalový zápas a neuvědomil si, že za to bude pykat. Den před tím prohlásil, že za nynější situace je nutný drastický lokdaun, a pak si jde na fotbal. A co když už měl plné zuby svého nadřízeného, který nenaslouchal svému poradci, a nechal se schválně vyhodit? Co vy na to?
Jméno:MLÁDEŽ <MLÁDEŽ>
Datum:20.02. 16:16
Titulek:M,LÁDEŽodpovědět
PÍŠE SE TO LOCKDOWN NÉ LOKDAUN XD
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.02. 09:34
Titulek:Opravdu? To jsem netušila. odpovědět
Milá mládeži, čeština má jeden krásný zvyk, a to, že se cizí slova"počešťují". Nemám čas zde psát příklady, možná že na nějaký přijdete sami. Proto bez ohledu na vaše poučování budu i nadále psát lokdaun.
Jméno:lucie
Datum:20.02. 17:05
Titulek:s našíodpovědět
republikou to jde, bohužel, velice rychle do ..., takže je zde všechno možné.
Jméno:No
Datum:21.02. 13:27
Titulek:tam už jsme odpovědět
Dávno,začalo to pravdou a láskou hned po sametu,kdy nám kulisák začal mazat med kolem úst.
Jméno:jirba
Datum:20.02. 19:20
Titulek:konecodpovědět
Česko evidentně nebude mít z čeho splácet POUZE UROKY z těch bilionových dluhů. Rok to trvá a nejsme schopni postavit továrničku na kvalitní roušky. Vyrábět injekční stříkačky. Zato máme tři automobilky (žádná česku nepatří..).Je vyloučeno, aby šly děti 1.března do škol. Stát nedokáže zajistit dětské roušky, očkování učitelů. Nelogicky v mnoha bodech úplně paralyzovaná společnost. V jednoduchých Neratovicích to ale tak netluče do očí
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.02. 09:53
Titulek:počet nakažených v ČR a v Nera rosteodpovědět
Včera 22.2.2021 bylo v ČR 11 233 nakažených, v Nera 200 aktuálně nemocných a počty rostou.

Proto vláda přistoupila ke změnám v pravidlech. O půlnoci ze středy na čtvrtek 25. 2. 2021
jsou povinné respirátory nebo dvě chirurgické obličejové roušky přeložené přes sebe.

- v prodejnách
- v provozovnách služeb
- ve zdravotnických zařízeních, a to na pracovištích, ve kterých se poskytuje ambulantní péče
- v zařízeních sociálních služeb, kterými jsou týdenní stacionáře, domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem, a zařízení poskytující odlehčovací sociální služby v pobytové formě
- na mezinárodních letištích
- v prostředcích veřejné dopravy
- na nástupišti, v přístřešku a čekárně veřejné dopravy
- v motorových vozidlech, ledaže se v motorovém vozidle nachází pouze osoby z jedné domácnosti
povinnost se nevztahuje na děti od 2 do 15 let, ty ale musí na těchto místech nosit minimálně chirurgickou roušku. Nesmějí tak mít podomácku vyrobenou ochranu.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.02. 10:26
Titulek:doplnění opatřeníodpovědět
Kde ještě musíme nosit respirátor nebo dvě roušky:

-ve všech vnitřních prostorech staveb (tedy i v vnitřních prostorách bytovek a paneláků), mimo bydliště nebo místo ubytování
(např. hotelový pokoj),
-na všech ostatních veřejně přístupných místech v zastavěném území obce, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených od sebe méně než 2 metry, nejedná-li se výlučně o členy domácnosti.

Tady je problém v tom, že jdete po úzkém chodníku (rizikový je třeba most do Mlékojed, kde jdou proti sobě houfy lidí, cyklisté a běžci - všichni bez ochrany obličeje!) a když má člověk v protisměru odhalený obličej a kýchne či zakašle nebo křičí a prská, může vás nakazit. V obci by se také měly nosit ochrany obličeje. Další problém je v tom, že stále mnoho lidí má roušku na bradě či má nos ven.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.02. 11:52
Titulek:souhlasím odpovědět
Jan Novák v diskuzi na novinkách: Kolik lidí musí ještě zbytečně umřít kvůli ignorování nařízení proti Covidu? Že vláda koná zmatkovitě? Samozřejmě, protože taková situace tu nebyla od španělské chřipky před 100 lety a nikdo neví co zaručeně pomáhá. Vláda se navíc snaží vyjít vstříc všem, což nejde. Režisér také nemůže natočit pohádku pro děti s prvky hororu a porna pro dospělé. Vláda chybovala v tom, že se od začátku přikláněla a odkláněla od tvrdého kurzu podle toho, jak zněl hlas lidu. Vláda měla držet jednu linii a té se držet.

Pro šachisty: Aljechin tvrdil, že v šachové partii je lepši i špatný plán, než žádný, nebo jeho neustálé měnění. Tohle platí i u boje proti Covidu. Vláda chce být znovuzvolena a neustále mění svá rozhodnutí podle počtu demonstrantů a toho, co se osvědčilo tam či tam. Měla se držet jednoho plánu, ale důsledně tak, že by porušovatelé nařízení mohli také skončit v jednom táboře, pracovně bych ho nazval koncentrační, protože tam by se koncentrovali antibabišovci, kteří nechápou, že Covid neporazí politickým bojem a protesty proti Babišově vládě.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:23.02. 12:02
Titulek:Stačí sedm respirátorůodpovědět
Stačí sedm respirátorů: Vladimír Ždímal, expert na aerosol z Ústavu chemických procesů Akademie věd, má jednoduchý návod, jak efektivně a přitom bezpečně nosit respirátory bez neustálého nakupování nových. Člověk si podle něj vystačí pouze se sedmi respirátory.

„Když přijdu domů, pověsím použitý respirátor na věšák v předsíni, kde je suchý vzduch. Na každý den v týdnu mám jiný respirátor. Za ten týden respirátor vyschne a pak si to opět vezmu, protože za týden už ten virus není aktivní. Běžně mám respirátor několik měsíců s tím, že ho beru každý sedmý den,“ vysvětluje svůj jednoduchý systém Ždímal.

Každému tak stačí vlastnit pouze sedm respirátorů, které střídá podle dne v týdnu. Podle Ždímala není nutné respirátory po pár použitích vyhazovat.

„To mi doporučil jeden epidemiolog ze Singapuru, s kterým jsem to konzultoval. V podstatě dokud ten respirátor nezplesniví (s nadsázkou), tak to lze tímto způsobem používat. Přeci jen jsou to naše patogeny, takže by nám to uškodit nemělo. Riziko toho, že použijete respirátor opakovaně, není zas tak velké, protože většina těch patogenů je vaše vlastní. To, co ten respirátor zachytil, už znovu nemůžete nadechnout, protože se tam ty částice drží velkou silou,“ pokračuje ve vysvětlování své techniky Ždímal.

Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu doporučuje sterilizaci pomocí ethanolového (lihového) spreje.

Oba vědci se pak shodují, že viry, které respirátor zachytí, už nelze vdechnout, protože se na povrchu silně drží. „Oproti dezinformacím šířícím se na sociálních sítích je potřeba jasně říci, že viry se na respirátoru nemnoží,“ dodává a vyvrací další mýtus Kulveit.(Nemohou, dodávám já, protože se množí pouze uvnitř buňky.A.S.)

Člověk se navíc podle Ždímala nemusí bát sáhnout ani dovnitř respirátoru. „Evropské centrum pro kontrolu nemocí nedávno vydalo zprávu, která říká jasně, že nebyl prokázán žádný přenos koronaviru přes povrch. To znamená, že ani když sáhnete na vnitřek respirátoru, nemělo by to představovat riziko. Ten virus je respirační, a proto škodí při nádechu, protože postihuje plíce. Každá jiná cesta je pro něj velká komplikace, a je to tedy mnohem méně rizikové,“ vysvětluje. Podle něj i kdyby člověk vir „olízl“ zevnitř respirátoru, nenakazí se.Jméno:Irena
Datum:01.03. 21:13
Titulek:Rouskyodpovědět
Jsem důchodce a dle nařízení vlády,je nutné nosit respiratory v obci,dnes při pohledu z okna jsem na sídlišti v Neratovicích napočítala v odpoledních hodinách nejméně 20 lidí,bez respiratoru/ nebo roušky/.
Kontroluje to někdo? Takto se epidemie nikdy nezbavime!!!
Jméno:Luboš
Datum:02.03. 13:08
Titulek:ale zbavíme!odpovědět
Stačí aby se jala vesla p.Spěváčková a hned bude svět růžovější....
Jméno:Anna
Datum:02.03. 14:00
Titulek:zasmáli jsme se....odpovědět
Chápu, že je to ironie. Nebo spíš sarkazmus? Spíš ano. Každý ví, že je mi 77 a každým rokem člověk ztrácí energii a sílu, kterou kdysi měl. No, Bidenovi je sice 78, ale za něj to brzy převezme ta dáma, jaksekrucijmenuje. To bude teprve sekáč!
Jméno:Hanka
Datum:02.03. 16:51
Titulek:hlavně žeodpovědět
Už tam není ten oplzlý,obstarožní parukář.Nadělal se zla doma i ve světě dost.
Jméno:Honza
Datum:03.03. 10:42
Titulek:Bidenodpovědět
Co pak Biden to je takovej popoběhávací kašpárek ...
Jméno:Pavel
Datum:03.03. 13:18
Titulek:napsal Jiří Kobzaodpovědět
Volby rozhodnou o budoucnosti našeho státu a národa. Ty varianty jsou tak protichůdné, jak byly snad jenom v roce 1948. Nejpravděpodobnější jsou dvě:

1. Zvítězí extrémní levice, premiérem se stane pirát Bartoš. Pak dojde k otevření hranic, masovému přijímání migrantů, moci nevolených neziskovek a samozvaných aktivistů, naroste vliv LGBT zejména na školy, pravděpodobně dojde k likvidaci naší měny (říká se tomu "nežně": přijetí eura). Pravděpodobně budou prolomeny Benešovy dekrety a dojde k restitucím sudetského majetku. Neuhrazené válečné reparace za škody na majetku a životech, jež nám Německo způsobilo, budou zapomenuty. ČR postupně zanikne a změní se v bezvýznamný euroregion, poslušně otročící v montovnách, krmený druhořadými potravinami z evropské nadprodukce.

2. Zvítězí vlastenecké strany, které společně protlačí své politické křídlo (SPD) do sněmovny v takové síle, aby bylo možné vytvořit středopravou vládu. Ta prosadí referendum o Czexitu, odmítne nelegální imigraci, bude pracovat na vybudování potravinové soběstačnosti a k obraně našich hranic postupně budovat vševojskovou armádu. Společně se státy V4 pak bude pracovat na zrovnoprávnění pozice V4 vůči vedení EU.

Bartoš, nebo Okamura? Jakou budoucnost si občané vyberou? Nechají se zmasakrovat covidovou propagandou, takže na všechno ostatní zapomenou?

Dozvíme se za pár měsíců.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz