zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:14.02. 21:18
Titulek:Už se očkuje v nemocnici? odpovědět
Na webu neratovické nemocnice vyšla zpráva:

AKTUALITA – OD PÁTKU 5.2. ZAČÍNÁME OČKOVAT PROTI NEMOCI COVID-19
Neratovice 3.2.2021
Vážení spoluobčané,
dnes odpoledne posíláme vůz k vyzvednutí vakcín proti onemocnění Covid-19, určených k očkování osob z rezervačního systému. Od pátku 5.2.2021 začíná naše Vakcinační centrum očkovat lidi z rezervačního systému a proto poprvé otevíráme sloty pro rezervační systém, kde se nyní očkují osoby nad 80 let a zdravotníci. Pokud Vám od zmíněného termínu dojde zpráva s pozvánkou na očkování, můžete s tímto termínem počítat.
Je důležité dodržet protiepidemiologická opatření, proto dbejte prosím pokynů uveřejněných na našem webu – zejména na dodržení doby objednání a přítomnosti maximálně 1 doprovodné osoby. Dodržujte prosím i čas určený na observaci po očkování a po jeho uplynutí uvolněte prostor na další klienty očkovacího centra.

S přáním hezkého dne
MUDr. Michal Scheinost
vedoucí očkovacího centra

Opět jsou důležité informace pouze na webu. Kdo nemá počítač nebo s ním neumí, nedostane se k důležitým informacím. Jak dlouho bude trvat radnici než využije rozhlas (tzv. Viso/Vox pro mimořádné události), letáky na výlepových plochách či na veřejně přístupných místech? Od jara od začátku epidemie to neustále opakuji vedení města.
Jméno:Jindra
Datum:14.02. 21:24
Titulek:jako obvykleodpovědět
Ale zpráva nemocnice je jen na facebooku. Tam už vůbec nechodí staří lidé. To se zase město vytáhlo! Kdy už tady skončí ten bordel!
Jméno:nic
Datum:15.02. 17:04
Titulek:neskončíodpovědět
Dokud lidé budou mlčet a mlčky toto vše podporovat.Lépe už tu bylo,bohužel.to si musíme VŠICHNI uvědomit.
Jméno:Iva
Datum:17.02. 06:29
Titulek: v pondělíodpovědět
Se asi s nejvyšší pravděpodobností otevřou obchody.To bude zas nápor shopaholiků.Do obchodů se bude pouštět v omezeném množství,tak aby bylo zachováno 15m2 na 1 člověka.Co si však nedovedu představit a nedává mi smysl je fakt,že roušky a respirátory budou muset mít jen prodávající.Kupující jen dle svého uvážení.Příjde mi to,že se nemoc zase akorát zbytečně rozšíří (asi účel?)aby se pak záhy opět vše pozavíralo.Jsem zvědavá,jak se budou řešit i rozestupy,obchodníci budou honit uniklé kšefty a nebude nikdo,kdo by na toto dohlížel.Tak jako v supermarketech,kde je hlava na hlavě.K tomu špinavé a ochmatané košíky a vozíky.To bude něco!
Jméno:jirba
Datum:20.02. 19:11
Titulek:drobet bordelodpovědět
Za jedno naočkování jsou slušné peníze, pro ordinaci. Bez keců se na podzim během měsíce pouze u obvodáků naočkovalo proti chřipce statisíce lidí.
Sestřičky to dokáží hravě, jen kdyby KRAJ nekšeftoval s vakcínou. Nikde na přístupné stránce, teletextu, se nedočtu počet co k nám přišlo vakcíny a kolik je současně naočkováno lidí. Jenom zavádějící čísla o testovaných, nemocní cestují MHD bez kontroly do práce..
Jméno:Honza
Datum:22.02. 06:46
Titulek:Seznam zprávyodpovědět
Profesor UK nabízí MZ vyvinuté testy PCR.Odpovědí je mlčení,tedy nezájem.Říkám to stále,že v tom je něco jiného.
Jméno:Dana
Datum:22.02. 07:29
Titulek:už neví co byodpovědět
Na lidech zkoušely,nic nefunguje,jen kapitál za Covid byznys,za chvíli budou chtít po nás gumové masky nebo skafandry.Od jara tu mohlo být pročkováno velká část národa-není nic.Těch pár zavřených penzistů a personál v nemocnicích to nezachrání.Kontroly také nefungují,nic.Ti,co by to měli hlídat sedí v teple na svých zadcích.Radši to hodí zpátky na lidi.Lidem už dochází trpělivost s touto vládou...
Jméno:Alena
Datum:22.02. 13:10
Titulek:nesmyslodpovědět
A komu pomůže tento blábol? Myslíte, že za to všechno může vláda? Vedle v Rakousku taky? V Izraeli taky? Asi ne, že? A je to super, když každá nicka neustále cítí potřebu shazovat, urážet a kritizovat vládu. Takže, ujišťuji vás, že Babiš za to nemůže.
Jméno:doktor
Datum:22.02. 14:02
Titulek:pro Alenuodpovědět
Takže Aleno, kdo za to může?
Můžete odpovědět?
Jméno:chodec po nera
Datum:22.02. 21:42
Titulek:odpovím za Alenuodpovědět
Všichni ti antirouškaři, prskači a rozvolňovači kteří sotva se podařilo utlumit první vlnu, museli honem na dovolenou k moři, chlastat v hospodách atd.Totéž se opakovalo před vánocemi když se pomalu dařilo potlačit druhou vlnu. Zase se muselo honem všechno otvírat aby si páni podnikatelé naplnili koryta.O současné situaci raději nemluvit. Každej ten odkrytej rypák mám chuť profackovat, ale vím že vymahatelnost práva v tomto městě je nulová takže každému prskači na ulici se raději uhnu.
Jméno:doktor
Datum:23.02. 07:37
Titulek:????odpovědět
Ale všechny ta nařízení (cestování, otevření hospod, nošení nebo nenošení roušek) přece nařizuje vláda - nebo ne?
Vláda rovněž nařídila, že venku při vzdálenosti více než 2 m lidi roušky mít nemusí. Takže prosím venku nikoho nefackujte - dostal byste se do problémů.
Jméno:chodec po nera
Datum:23.02. 11:09
Titulek:Mnohý chodníkodpovědět
není široký 2m. Přesto je mi jasné že se nesmím bránit tomu, kdo mě ohrožuje na životě protože zákony v tomto státě hájí gaunery a zločince.
Jméno:joo
Datum:23.02. 14:39
Titulek:ano,přesněodpovědět
jste to vystihnul.A pokud máte mělko do kapsy,máte také smůlu.Tak to v našem Kocourkově chodí.
Jméno:Taky chodce
Datum:23.02. 21:16
Titulek:-Přesněodpovědět
Ty dva metry jsou jen stejně uměle vymyšlený odstup bez reálnýho důvodu a efektu.
Když jde před vámi někde smradlavý kuřák, tak se jeho voňavý dáreček okolí nese slušnou řádku metrů a pak to tam nějakou dobu visí a musíte tím projít.
Někdo si snad myslí že ty vyprsklé aerosoly se nechovají podobně?
Jméno:Míča
Datum:23.02. 21:33
Titulek:joodpovědět
Máte zcela pravdu.
Jméno:Jana
Datum:22.02. 14:52
Titulek:jeodpovědět
to pouze Váš názor!!!!
Vláda opravdu ve spoustě věcí totálně zaspala !!
Jméno:Anna
Datum:23.02. 08:52
Titulek:jak to bylo a je....odpovědět
Vláda zaspala? No, je nutno vzít v úvahu, že se o viru zase moc tak nevědělo, nikdo netušil, jak se bude chovat a tomu, kdo to tušil, nikdo nevěřil, na vládu nevybíravě tlačila opozice - Fiala, Bartoš, ta s těmi třemi jmény, STANy, Spolu a jiné konglomarace společně s nadbytečnými restauratéry, optimistickými vlekaři, zbytečnými cestovkáři a pod., televize i rozhlas dávali přednost antirouškařům, uvolňovačům a pseudoepidemiologům, pak byly volby, všichni se cpali do popředí, všichni v jednom šiku proti Babišovi - proč to asi dělají? Jsou zainteresováni finančně - na západě už číhají nadnárodní korporace a už se těší, až padne Babiš a Agrofert, jak se jim otevřou naše uvolněné trhy nejen s potravinovými sračkami), kdo měl na to žaludek a četl diskuze za články, ví, o čem mluvím. Neměla to vláda lehké. Nehájím je, ale ani nepomlouvám. Až padne Babiš a jeho podniky, přijdou jiní sekáči a ti se nezakecají...Nakonec když tady vymře nějaký milion obyvatel, uvolní se životní prostor neboli Lebensraum pro přišedší z jiných krajů....vždyť kdysi dávno jsme byli určení k likvidaci, ne? A to jsou historická fakta, ne můj názor.
Jméno:Karel
Datum:24.02. 07:21
Titulek:Česko dnesodpovědět
Už nejhůře na světě s počty Covid případů.Jak je to v tak malé zemi možné??Jak je možné,že promořené x-krát větší země to "dávají" lépe???Není to tím,že mají jiné koncepce a vedení státu??!Tohle už není možné totiž.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.02. 08:40
Titulek:kdo ví...odpovědět
Dnes 23.2. je v ČR 15 672 nakažených. V Nera 221. Kdo za to může? No, vidím to tak, že podíl na té hrůze (která zdaleka nekončí) mají všichni. Nový typ viru, ať pochází odkudkoli, mnohaletá nepřipravenost státu a lidí na katastrofy -(epidemiologové předpokládali pandemii, ale nikdo tomu nevěnoval pozornost; je to jako se zemětřesením - všichni vědí, že může vypuknout, ale nikdo neví kdy), soběstřednost VŠECH vládců, zhýčkanost, nevzdělanost a zblblost lidskými právy velké většiny obyvatel. Roky tvrdím, že Neratovice jsou takový stát v malém. Naše současná vláda na radnici - bída. V čele slabý starosta, který na to nemá, za ním šedá eminence - bývalá starostka, která vše řídí, hned vedle ní místostarosta - švagr starosty, zapojený do klanu, a pak zbytek kývačů zvaný koalice. Radnice plná úředníků rozdílné kvality a vzdělání, ale nutně loajálních, aby obstáli. Mnozí rodinně i přátelsky napojení na vedení města. Nad nimi tajemník, jehož pravdivé hodnocení nedoporučuji. Za nimi pak vlivní developeři, makléři, boháči a straníci všeho druhu. Těm radnice fandí a vychází vstříc. Platí zde systém: já na bráchu, brácha na mě. A teď: jak se město vyrovnává s koronavirem: na jaře jakž takž, nyní bídně. Chybí všestranná, přehledná a srozumitelná informovanost všemi možnými způsoby, pomoc slabým, důsledná kontrola nedodržování nařízení, zájem o to, co město potřebuje. Část obyvatel si myslí, že se jim nic nemůže stát (Klaus!), kašle na opatrnost, zatím jim nikdo neumřel a hodně jich na covid nevěří. A podle toho se chovají. Má někdo jiný názor?
Jméno:Robert
Datum:24.02. 09:03
Titulek:je tu africká mutaceodpovědět
Zapomněla jste na svobodu, té mají všichni plnou hubu. Je tu záludná africká mutace, mnohem nebezpečnější a nakažlivější. Dotáhla ji sem rodina dovolenkářů ze Zanzibaru, dva dospělí a 4 děti. To víte, kdo na to má, musí na dovolenou k moři, i kdyby na sůl nebylo.
Jméno:Petr
Datum:24.02. 12:04
Titulek: otázkou jeodpovědět
Odkud se mutace zavlekla a kde všude už je..Někteří lidé si skutečně myslí,že když si odskočí válet šunky někam za humna a k moři,že je covid nedostihne.Se podívejme např.na Evu Perkausovou moderátorku.Teď si tam jako bonusu musí užívat pobytu o 14dní prodlouženému na vlastní náklady.A to se přeci vyplatí.Je spousta destinací,kde by si člověk myslel,že covid nechytí a maj ho tam stejně.Ale stále není zodpovězena odkud se vzal.Z jiných civilizací,laboratorně uměle vyroben atd??!Kdo ví.To se stejnak nedozvíme,ani to kdo údaje a další ovlivňuje a vypouští u nás do světa.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.02. 09:23
Titulek:Správa bytového domu v době koronaviru. odpovědět
Dezinfekce společných prostor
Pokud bydlíte v bytovém domě, pak se asi nelze vyhnout společným prostorám – ať už je to výtah, chodba, kolárna nebo třeba kliky a zábradlí. Ačkoliv by dezinfekce společných prostor mohla být řešením, z pohledu denního fungování by bylo její zajištění komplikované, vzhledem k tomu, že by musely být prostory dezinfikovány po pohybu každé osoby bez ochranných pomůcek. Proto stát v této souvislosti nechává odpovědnost na jednotlivcích, a neukládá povinnost, ani doporučení k dezinfekci společných prostor – a to ani v případě, že u některého z obyvatelů byla nákaza prokázána. Navíc informace ohledně nakažených osob, ani osob v karanténě, nejsou nikomu přístupné, a to ani správci domu, sousedovi nakaženého či starostům jednotlivých obcí.

Jednotlivé domy tak samy musí uvážit, jak se k této situaci postaví. Řešením může být zajistit dezinfekci nad rámec plánované údržby domu, například koupí dezinfekčních prostředků. V této době to může být vyhodnoceno jako havarijní situace, proto o ní bude rozhodovat statutární orgán, případně profesionální správce, pokud to smlouva umožňuje. O tomto rozhodnutí a přijatých opatření nad rámec schváleného rozpočtu je vhodné alespoň dodatečně informovat členy bytového družstva nebo vlastníky.
Jméno:Petr
Datum:25.02. 06:58
Titulek:miliardář Janečekodpovědět
Včera prohlásil:..."Je velmi smutné,že stát totálně promarnil příležitost jistého nasazení a obětavosti.
Na lockdown je už pozdě,šanci jsme promeškali.
S první větou musím absolutně souhlasit.Vláda neudělala v tomto směru NIC.jen nesmyslná opatření a utahování restrikcí..
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:25.02. 08:15
Titulek:jo, miliardář...odpovědět
Vláda neudělala nic? Ale udělala, jenže do toho kecalo hodně lidí s různými zájmy. Průmyslníci, aby jim nezavřeli výroby plné nakažených, restauratéři, hoteliéři, vlekaři a pod. - aby ti dostali vysoké kompenzace, opozice, aby lidi přesvědčila, že až oni to vezmou do svých rukou, dokážou nemožné, aby jí lidí dali hlas ve volbách. Vláda jim bohužel naslouchala a místo aby zahájila tvrdý kurz, vyměkla. Bohužel. Kromě toho si uvědomte, že se těžko vymýšlí opatření, když nevíte, kdo je vašim protivníkem, jak se bude chovat, kde má slabiny a naopak, kde je silný. Janečkovi se to mluví, nevím, proč se oháníte právě jím. K těm kompenzacím - jaké kompenzace dostanou stovky horníků, kteří končí v OKD? Dostanou podporu v nezaměstnanosti. Proč nedostali jen podporu ti všichni, kteří dostávají kompenzace???? Mimochodem, tady je jediná cesta ze srabu - testovat PCR testy - milion denně!, očkovat co nejvíce a nejrychleji. Vláda by měla koupit Sputnik a čínské vakcíny, jenže to by ji opozice roznesla na koňských kopytech...
Jméno:chodec po nera
Datum:25.02. 08:26
Titulek:Ne na koňskýchodpovědět
ale na svých vlastních. A to jsou v naprosté většině kopyta sudokopytníků.
Jméno:Jan
Datum:25.02. 14:20
Titulek:Sputnikodpovědět
Vakcínu, která neprošla preklinickými a klinickými testy v obvyklém rozsahu, vakcínu, která nemá schválení Evropské lékové agentury? Rusko dále nemá dostatečnou kapacitu na výrobu vakcíny a i Maďarsku slíbilo dodat objednané množství až za několik měsíců (tzv.propagační várky v řádech desítek tisíc kusů neberu v potaz). I kdybychom tedy pochybné vakcíny objednali, nebudou tu dřív, než schválené prostředky. Rusové začali plošně očkovat bez dostatečného množství relevantních dat, která pak získávali právě až z plošné vakcinace. To vnímám jako nezodpovědnost a jen to snižuje důvěryhodnost celé následně předložené studie.
A v neposlední řadě: očkování a vývoj vakcíny je výnosný byznys, tak to prostě je. Evropa je velký a bohatý trh, tudíž poslat do placu schválenou vakcínu, v současné situaci obzvlášť, se téměř rovná jackpotu. Proč Rusko, které má vakcínu podle všeho k dispozici, nepožádalo EU o registraci? V době, kdy mají ostatní výrobci problémy s dodávkami, by se jim otevřel evropský trh.
Závěrem si ještě dovolím podotknout, že česká vláda dosud nezvládla efektivně distribuovat ani to málo, co jsme zatím obdrželi, takže nerozumím mediálním tanečkům premiéra Babiše, který objíždí a obvolává země, aby nám pomohly dostat se k vakcínám mimo pořadí. V mrazácích zatím leží přibližně čtvrtina nepoužitých dávek. Nerozumím ničemu.
Jméno:Adam
Datum:25.02. 19:10
Titulek:jak je možné, že 15 států očkuje Sputnikodpovědět
Ruskou vakcínou proti covid-19 Sputnik V už očkuje nejméně 15 států. Argentina, Brazílie, Tunisko, Spojené arabské emiráty, Srbsko, Bosna. Maďarsko, Kuba, Filipíny,Indie... Její objednání zvažuje nově Chorvatsko. A to ještě před tím, než její použití v Evropské unii schválí Evropská léková agentura.Rakouský kancléř Sebastian Kurz chce vyrábět ruské i čínské vakcíny přímo ve své zemi, pokud by je neschválila Evropská agentura pro léčiva.

V Mexiku začalo očkování starších lidí proti koronaviru ruskou vakcínou Sputnik V. První očkovaný 72letý Francisco Betanso řekl novinářům, že se cítí dobře a čeká na druhou dávku přípravku. Primátorka hlavního města Claudia Scheinbaumová uvedla, že používání vakcíny bylo zahájeno 24. února ráno v šesti vakcinačních centrech ve třech obvodech hlavního města, z nichž každý má až 45 jednotlivých „buněk“. Lékaři přijímají starší lidi nad 60 let na základě předběžného objednání, každý den v každém z center má být obslouženo 5 tisíc lidí. Ruská vakcína Sputnik V byla schválena pro použití v Mexiku 2. února a první várka 200 000 dávek byla dodána o tři týdny později, 23. února. Celkový objem dodávek, s nímž úřady počítají, je 24 milionů dávek pro imunizaci 12 milionů lidí.
Jméno:Jan
Datum:26.02. 08:32
Titulek:Reodpovědět
Sebastian Kurz uvažuje o výrobě ruské vakcíny POTÉ, co bude schválena Evropskou agenturou pro léčivé přípravky. To je podstatný rozdíl.
A to, že se Sputnikem už někde očkuje, nezpochybňuji. Ovšem argumentovat Bosnou, Srbskem, Argentinou (která byla v rozkladu už před pandemií), Indií.. opravdu? Nezlobte se, příklad zrovna těchto zemí mě nepřesvědčil, že když oni, proč ne my.
Zbytek vaší reakce nijak nesouvisel s postřehy, které jsem uvedl výše, zkrátka jste popsala proces očkování v Mexiku a dojmy přímých účastníků. K tomu, že reálně by v tuto chvíli objednávka Sputnika nic neřešila, protože ani Rusko nemá dostatečné kapacity, jste se nevyjádřila. Tedy váš apel, že vláda by měla nakoupit Sputnika, chápu jako velmi zjednodušující a laciný výkřik do tmy bez jakéhokoliv reálného pozadí.
Jméno:Honza
Datum:25.02. 12:02
Titulek:souhlasím s Petremodpovědět
Má naprostou pravdu.Tahle vláda v čele s AB by měla skončit.Tečka.A za svým názorem si též stojím.
Jméno:Adam
Datum:25.02. 18:49
Titulek:skvělý nápadodpovědět
To je výborný nápad - zlikvidovat současnou vládu. Už tak jsme v pr.eli a ještě bez stabilní vlády, ať už je jakákoli, už z toho nevybředneme. Ty desetitisíce mrtvých vám jistě poděkují.
Jméno:Pepík
Datum:26.02. 09:04
Titulek:chtějí nás zničitodpovědět
Už se na nerátkách shlukují příznivci demobloku. Odvedli kus hnusné práce na jaře a teď zdárně pokračují. Odvolat vládu, to by se jim líbilo. Lidi neblbněte. Babiš není ideální. Ale dovedete si představit, že by nyní vládl Nečas nebo Topolánek? Ti by si vedli lépe? Takový průšvih tady nebyl od 38. Stačí, co bude dnes dělat opozice v parlamentu. Nevěřte hlupákům a myslete!
Jméno:Pavel
Datum:26.02. 11:32
Titulek:nehlásejte tady nesmyslyodpovědět
Proč má skončit? Protože si neví rady? V této situaci, kdy na ni tlačí ze všech stran anticoviďáci, opozice, podnikatelé a jiní se není co divit. V mnoha státech je to stejné. Tím, že odvoláte vládu, se nic nezmění. Naopak, bude to horší. Nastane chaos a zmatek. Umře víc lidí, víc se nakazí, víc zkrachuje. Tak neblázněte a nešiřte tady takové hlouposti. Já osobně Babiše nemusím, protože dvakrát podrazil Prymulu, který je skvělý odborník a uměl srozumitelně lidem říct, co mají dělat. Od té doby, co je tam Blatný to jde do kopru.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.02. 15:15
Titulek:řítíme se do průšvihuodpovědět
V žádném případě nebudu podporovat na svých stránkách snahy zdejších přispěvovatelů propagovat antirouškaře, chřipečkáře. antibabiše, podporovatele demobloku, chvilek a pod. Na to bohatě stačí naše média; když poslouchám rozhlas a sleduji TV, občas se mi dělá zle. Takže milí, zlatí jsme v průšvihu a musíme udělat vše pro to, abychom se z něj vyhrabali. Naše radnice dělá mrtvého brouka a lidé ve městě jsou často v rozpacích, co mají dělat. V podstatě jsou neratky jediný zdroj informací a tím se budu řídit. Přeji všem pevné zdraví a nervy a pamatujte, že si musíme pomáhat.
Jméno:Luboš
Datum:27.02. 07:15
Titulek:ano,světodpovědět
Potažmo ČR i Nerátky jsou v rozkladu,lidi dělají divné věci a omlouvají to,co by mělo být potrestáno,nepodporováno atd.Tak klidně v tom pokračujte, mudrci!Karma si vás stejnak najde.
Jméno:Hanka
Datum:03.03. 06:11
Titulek:miliardář Pavel Sehnalodpovědět
Byl naočkován,prý jej přemluvili.Ano,přesně takový bordel to bude.Jsou lidé,kteří na vakcínu čekají i ze zdravotních důvodů,nejen věkem či profesí,ale najdou se další,kteří vakcínu dostanou přednostně.Takoví ti "nadlidi".Beztak je vakcíny málo a pokud to půjde tímto stylem tak se na žádoucí nedostane.Dle mne není ani vyloučeno,že se s vakcínou může i ...šmelit.Nevím,jaký existuje kontrolovatelný systém.Věřím tomu,že takové lidi máme už tiše naočkované i zde.Ráda bych se mýlila.Takže až se na někoho nedostane,zkuste si vzpomenout proč..

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz