zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.02. 21:08
Titulek:Mráz sevřel Neratoviceodpovědět
Dnes ráno klesl teploměr na rekordních -15 a kousek st. Celsia, ve dne se teplota zvedla díky slunečnému svitu. Bylo krásně, typická ladovská zima se nebývale vysokou vrstvou sněhu. Abychom se zase tak moc neradovali, FCC se nám postarala o zábavu. Chodníky byly (od začátku zimy po několikáté) posypány solí, takže se nejprve vytvořila slaná břečka, která v noci zmrzla (sůl neúčinkuje při cca -7 st. Celsia) a ve dne se zase změnila ve slanou namrzlou břečku, do které se chodci bořili až po kotníky. Aby to nebylo málo, auta, hlavně kamiony cákaly ze silnice na chodníky černou špínu. Myslíte, že FCC začalo shrnovat z chodníků ten nepříjemný nános, aby ulehčila chodcům chůzi? Ani náhodou. Ještě dnes znovu projížděly mechanizmy a solily chodníky. (Na zasedání tvrdil pan starosta, že se v Nera nesolí!)
Jméno:Matoš
Datum:13.02. 17:18
Titulek:Jedni chtějí jedno, druzí něco jiného odpovědět
Tak v Našem městě je problém, že když se chodníky nesolí, vznikne ušlapaná vrstva sněhu, tak si lidé ztěžují, že není posypano a odklizeno, po těchto stiznostech se cesty prosolí a odmetou a to je zase špatně? Mně se osobně také líbily bílé chodníky s uslapanou vrstvou sněhu, ale bylo moc rozruchu, stačí si přečíst Neratovickou drbárnu, jak tam mnozí dělají chytrý a přitom mají v hlavě n.....o!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.02. 19:30
Titulek:FCC je to jedno, hlavně aby ušetřilaodpovědět
Nedělejte si iluze, že FCC dělá to, co chtějí lidé. Pro firmu je výhodné posolit nový sníh, tím vznikne slaná břečka,jenže jak přišly silné mrazy, sůl přestala působit a břečka zmrzla. Dnes na slunci opět rozmrzla, FCC začala zametat, někde jsou chodníky se zbytky ledu a sněhu; na slunci hmota roztála a chodník je holý, na nevýznamných místech se zachovala vrstva bílého ušlapaného nesoleného sněhu. Suma sumárum je úklid sněhu ve městě katastrofa. Jinak se to nedá nazvat.
Jméno:Marie
Datum:13.02. 06:21
Titulek: ale solí!!a jak!odpovědět
Ale lež má v našem městě velký prostor.Psi mají tlapky rozežrané,páníčci jim je musí promazávat jako nikdy.To samé obuv.Ty šedé mapy,co jí narušují jsou vážně od vody??!Ani omylem!kamarádka dělala ve Spolaně,má doma lakmusové papírky,kterými párkrát do té břečky ponořila.A co myslíte,byly neutrální-tzn.zelené??Ne!! Takže jen lži.Město na komunikace s..e!
Jméno:Eva
Datum:13.02. 11:47
Titulek:solí?odpovědět
s tou solí je to všude stejné, na okraji Prahy je krásně bílo, cesty jsou jen posypané škvárou, ale v centru - konkrétně na I.P.Pavlova a okolí, je všude sůl, na chodníku hnusná břečka a klouže to jak blázen.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.02. 12:34
Titulek:neneneodpovědět
Škvárou? To asi nebude škvára, ta je zakázaná - je karcinogenní, spíš se jedná o kamenivo, drobné kamínky. Tady je to stejné, místy je už jen led a jde o život. Toto město má bohužel smůlu na vedoucí funkcionáře. Poslední schopný člověk byl pan Čermák. Vždyť stačí naslouchat lidem, hovořit s nimi a spolupracovat. Všimněte si, že současná rada města už nezřídila ani jednu poradní komisi, přece si nenechá radit. Výbory jsou jen ty ze zákona. Největší nešvar je lež. Ať se jedná o maličkosti či věci důležité, lidi z radnice si zvykli lhát. Když nevědí, mlží nebo lžou.
Jméno:Jitka
Datum:14.02. 05:53
Titulek: v úterý příjde oblevaodpovědět
Má být cca +3st.C.To bude také nádhera až ty neodklizené,tající sra..ky budou stříkat lidem na záda.A pak se zas odhalí a vyvalí ten neodklizený svinčík pod tím.Zajímalo by mne,jak si si je radní Kroužecký jist,že se nesolí??!To jakože mu to někdo jentak poví??!!
Jméno:Jaroslav
Datum:14.02. 09:25
Titulek:rekordodpovědět
Dnes ráno jsem měl na teploměru -17. Dnes v noci by mělo být ještě víc. Zima jako v Rusku.
Jméno:Ludva
Datum:15.02. 08:27
Titulek:počasí dnesodpovědět
15.2.2021 ráno na teploměru pouhých -14.Na všem je omrzlice, zima jako na Sibiři. To nám sem jistě poslal Putin :-)))
Jméno:Jitka
Datum:17.02. 10:39
Titulek: oblevaodpovědět
Další die katastroffe ze stáje FCC.Přes den,ještě ráno kolem 9.hod se lidé klouzali i na odklizených,ale zledovatělých chodnících.nečekejte nějaký posyp.Spíše všudypřítomnou solnou břečku,do které kde nebylo volby se lidé bořili.vše jak zrcadlo.Pak to začalo tát.Takže všude potoky roztálého sněhu.Víceméně soleného,jak jinak.Měla jsem černé kožené kozačky na kterých mi po chůzi městem zbyly našedlé,rozežrané mapy od soli.Ohhh,pardooon,tady se vlastně nesolí..!.A z čeho že se tedy ty mapy dělají asi??!!Nechala jsem je osušit a starou poctivou Indulonou (modrou) jsem si je natřela.Jinak by se mi co nejdříve rozpadly.Laxní radnice ani FCC by mi na nové určitě nepřispěly.Mno můžu Vám říct,lituji staré a špatně pohyblivé lidi,ti museli zkoušet ještě více.
takhle krásně si tu žijeme a takhle krásně se o město "starají"...

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz