zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.02. 10:27
Titulek:Prosím, krmte ptáky....odpovědět
Je zle, vysoké mrazy a spousty sněhu trápí nejen lidi, ale i zvířata. Prosím, nezapomeňte na ptáky, u pana Zalabáka i na náměstí u zelináře pana Hájka mají váženou slunečnici za 19,- kilo. je to levnější než kupované koule, kde hrozí, že se ptáci zachytí za síťky drápky. Nemusíte krmit na balkoně, stačí, když jim slunečnici rozházíte kolem keřů, kde se pohybují. Můžete přidat kus starého sádla či másla. Jen ne umělý tuk. Hodí se i jiná semínka, pokud máte. V malém množství i rozdrobený starý rohlík a nebo chleba. Ale proboha, ne plesnivé nebo rozmočené. Ptáci pak umírají. NESMĚJÍ také sůl z pečiva. Umírají i po ní. Pamatujte, prosím, na naše ptačí přátele, kteří zažívají zlou dobu.
Pro kosy, kteří na krmítko většinou neletí, je nutné nasypat potravu někam pod strom: rozlomená jablka, aby nemuseli rozklovat slupku a opět hrst slunečnice, staré rozlámané rohlíky či chleba. Nějaká divná osoba před dvěma týdny, kdy ještě nemrzlo a nebyl sníh, nasypala na trávníky celé rohlíky a chleba, část plesnivé, na jednom místě i slupky z pomeranče a ananasu a těstoviny, které ptáci nesmějí! Kvasí jim v žaludku! NIKDY SLANÉ PEČIVO! Pamatujte, prosím, na naše ptačí přátele, kteří zažívají zlou dobu
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.02. 10:31
Titulek:opravaodpovědět
Za 19,- Kč byla slunečnice před lety, nyní stojí pytlík 29 korun, předpokládám. Na tom je vidět, jak ceny stoupají. Hlavně že naše město bude rejžovat za prodané pozemky místo aby je pronajalo zahrádkářům. Naše vedení viditelně opovrhuje obyčejnými skromnými lidmi. Chtějí se vyrovnat bohatým a bezohledným.
Jméno:A
Datum:09.02. 12:30
Titulek: jaké ptákyodpovědět
Máme s tím krmit,máte na mysli všudypřítomné,přemnožené holuby??!Když jim to nasypeme volně ke stromům či na parapety,sezobou jim to.Těm menším hlavně.A ne každý má budku v paneláku.Špačci,vrabci a další drobné není vidět,občas nějaká sýkorka.Všechno to hyne.A to díky nám-lidem.
Jméno:Martin Růžička
Datum:10.02. 06:23
Titulek:Udělat nebo koupit krmítko je tak snadnéodpovědět
Udělat nebo koupit krmítko je tak snadné.
Do školky jsem ho ženě udělal za odpoledne, aby děti mohly pozorovat ptáčky.
Dá se i koupit hotové.
Stačí menší výška a tam se holub fakt nedostane :)
Jméno:Jan
Datum:10.02. 16:28
Titulek:co dodatodpovědět
Bože ty seš patřící k hmyzu zdar jinak to není možné. Hloupost te bude nadnášet celou zimu.
Jméno:Jan
Datum:11.02. 06:01
Titulek: celou zimu neodpovědět
Ale celý rok.Tyhle lidi,co se všestranně prsí v čemkoliv nemusím a ani jim to moc nevěřím.Takovou chválu a další musí napsat a shledat o druhém jiní.Znám spoustu "jájíčků" a pak si poslechnu od jejich protějšků,že neumí doma ani hřebík přitlouct.
Jméno:Iva
Datum:09.02. 16:51
Titulek: lidi jsou děsníodpovědět
Ptáky krmí lidskou stravou,zbytky,které nejedí někdy ani psi.A taky čerstvým pečivem.Když na toto upozorníte,jsou lidé ještě sprostí a agresivní.Neratovice pokaždé jinak.Je to tu čím dál úžasnější.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz