zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.01. 17:30
Titulek:Aktuální počet nakažených v ČR a v Neratovicíchodpovědět
V ČR je ze 15.1.2021 nakažených 9 230, počet mrtvých z 14.1.2021: 162. Mrtvých je denně prakticky kolem 150.

V Neratovicích je ze dne 15.1.2021: nárůst 11, aktuálně nemocných 185 osob.

Bohužel, různé zdroje (novinky nebo https://obce.nery.cz) uvádějí různý počet nemocných. Zřejmě jsou čísla zpětně upravována, proto ty rozpory.
Jméno:Petr
Datum:16.01. 20:08
Titulek:Málo dle profesoraodpovědět
Len 150 za den? To by jsme měli šlápnout do pedálů, jelikož profesor Flégr s Micíkem předpovědel na leden 30 tisíc mrtvých s kovidem.
Jméno:Micka
Datum:18.01. 10:45
Titulek:dočkáte se...odpovědět
Nebojte se, jen co se zase rozvolní, lidi se vrátí z hor, otevřou se restaurace a děcka půjdou do školy, počty budou stoupat.
Jméno:A
Datum:17.01. 09:16
Titulek: dál z nás dělajíodpovědět
blbečky a ovce.Hlavně že Agrofert a jiný byznys kvete.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.01. 10:43
Titulek:málo se testuje...odpovědět
V ČR je ze 17.1.2021 nakažených 2 618, počet mrtvých z 16.1.2021: 108, celkem 14 386

Mrtvých je denně prakticky kolem 150.

V Neratovicích je ze dne 17.1.2021: nárůst 0, aktuálně nemocných 175 osob.
Jméno:Míla
Datum:18.01. 11:08
Titulek:Prymula řeklodpovědět
Počítejme s tvrdým režimem do března, pak pomalu rozvolníme, míní Prymula
14. ledna 2021 17:09

S řadou poměrně tvrdých restrikcí se dá počítat zhruba do března, mezi dubnem a červnem nastane fáze postupného rozvolňování. Od června by měla platit jen mírná opatření korespondující s loňským létem, či mírnější. Epidemiolog Roman Prymula to ve čtvrtek řekl v diskusi pořádané v rámci projektu HOREKA 112. Data sesbíraná po celém světě podle něj ukazují, že riziko šíření nákazy ve stravovacích provozech je na sedmém až osmém stupni z devíti. U hotelů je riziko na stejné škále na čtvrtém stupni. Toto riziko by se podle bývalého ministra zdravotnictví mělo promítat do vládních opatření. V gastronomických provozech, kde se lidé stravují formou švédského stolu, je podle Prymuly riziko na stupni osm z devíti. V běžných restauracích, kde jsou lidé obsluhováni u stolu, je riziko v devítistupňové škále na sedmičce.

V souvislosti s uvolňováním restrikcí se podle Prymuly vede obsáhlá diskuse o zavedení tzv. covid pasu. Měl by obsahovat informace, zda byl člověk proti nemoci covid-19 očkován, zda ji prodělal a zda je testován. Na tomto základě by podle něj lidé mohli chodit do některých zařízení.

Jméno:Anna Spěváčková
Datum:19.01. 09:00
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
V ČR je ze 18.1.2021 nakažených 7 590, počet mrtvých z 17.1.2021: 130, celkem 14 572

Počet aktuálně nemocných v Neratovicích je stejný.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.01. 08:08
Titulek:Boží mlýny?odpovědět
Rektor Karlovy university leží ve vážném stavu napojený na přístroj ECMO, který mimotělně okysličuje krev. Je to poslední možnost, jak člověka zachránit.

Zopakujme si, co pan rektor prohlásil 20. srpna 2020:
Je to mediální virus. Vakcíny jsou jen byznys, říká rektor Univerzity Karlovy.
Hovoří v rozhovoru pro MF DNES o byznysu s vakcínami, medializaci pandemie i o nošení roušek. „Roušky ve školách jsou nesmysl. Jestli si někdo během dne má sedmkrát nasadit roušku, tak je to hloupost,“ říká Tomáš Zima.
Na rozhovor s MF DNES přiběhl s mírným zpožděním, protože měl zrovna schůzku s ministrem školství Robertem Plagou. „Roušky ve školách jsou nesmysl,“ tvrdí rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, který dlouhodobě patří mezi kritiky rázných opatření proti covidu-19 a který říká, že „není rozdíl mezi koronavirem a chřipkou“.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/domaci/tomas-zima-korona virus-ockovani-vyvoj-byzny s-rousky.A200819_195000_do maci_mama
Jméno:Jan
Datum:20.01. 08:28
Titulek: nejen onodpovědět
Šmucler,Klaus atd.A co jako??!
Jméno:Max
Datum:20.01. 12:08
Titulek:smutná realitaodpovědět
Některá květinářství nestíhají vázat smuteční věnce
19.1.2021
Začátek roku bývá pro květinářství tradičně nejslabší doba, co se týče prodejů. Letos však některá z nich mají nebývale zákazníků a práce. Souvisí to s neveselou realitou, kterou je nárůst úmrtnosti a pohřbů v Česku. V Česku od podzimu umírá více lidí, než je dlouhodobý průměr. Podle posledních dat z počátku prosince to byl o týdně více než 3000 lidí, průměr je přitom o třetinu nižší. Někteří experti, jako třeba prezident České lékařské komory Milan Kubek, odhadují, že v lednu počty úmrtí dál porostou.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.01. 19:30
Titulek:vyhlídky nejsou růžovéodpovědět
V ČR V ČR je ze 19.1.2021 nakažených 9 558 nakažených, z 18.01.2021 je 141 mrtvých, celkem 14 750.
V ČR je prokázaná přítomnost tzv. britského koronaviru, který je mnohem nakažlivější (až o 40%) a je pravděpodobné, že během měsíce převládne mezi variantami viru. A aby to nestačilo, objevila se v Jihoafrické republice tzv. jihoafrická mutace koronaviru, která je nejen nakažlivější, ale podle vědců také nebezpečnější než ostatní doposud objevené varianty.

Dnes proběhla inaugurace nového prezidenta USA J. Bidena. Zaujaly mě dvě věci: chce zastavit výstavbu zdi mezi USA a Mexikem (buduje se kvůli nelegální migraci) a návrat k Pařížské klimatické dohodě. Hovoří se také o větší spolupráci USA a EU, údajně se jedná o dovoz amerických potravin do Evropy. V tom případě nám pomáhej Bůh.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.01. 19:34
Titulek:dodatekodpovědět
2x nakažení je omyl, zapomněla jsem upozornit na dvojí ochranu obličeje některých osob při inauguraci - respirátor a přes něj ještě rouška. To by měli vidět naši odmítači roušek.
Jméno:No
Datum:21.01. 04:45
Titulek:mno jéjejodpovědět
On věděl Andy proč nechat květinářství otevřená.Že nemají matky své děti do čeho obléci a čím vybavit do škol není až tak důležité.Lidé si to museli vyřvat.Teď příjde ještě vejvar za dvojité roušky...
Jméno:Anna Spěváčkovámalé obchody <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.01. 08:19
Titulek:malé obchůdkyodpovědět
Nevím, co je vejvar, ale co se týká dvojitých roušek, uvědomte si, že podle odborníků za 30-60 dní tady převládne britský mnohem nakažlivější koronavir a možná si ještě rádi nasadíme dvojité roušky. Samozřejmě kromě mladých, těch prý se epidemie netýká, no jen aby, za nás se říkalo: Neříkej hop, dokud nepřeskočíš. V ekologii se tomu říká předběžná opatrnost. No uvidíme. Ohledně otevírání obchodů se domnívám, že na vládě jsou obrovské tlaky velkých obchodníků a nadnárodních společností. Takový malý obchodníček nemá čím tlačit. Ano, máte pravdu, ale...Dnes jsem ve zprávách zaznamenala, že nikým nevolená Evropská komise je zděšená našim požadavkem na prosazování českých potravin a už plánuje nějaké sankce a tresty. Kam budou posílat Němčouři a jiní své šmejdy, ne? Vždyť kvůli tomu proběhla slavná "sametová" revoluce. My volové jsme si mysleli, že jsme ji vyvolali nějakými klíči.
Jméno:Honza
Datum:21.01. 12:15
Titulek: rouškyodpovědět
Taky nesnáším,ale pokud to má prospět ústupku epidemie,mlčím.Tím chci říci,že by měli roušky,rozestupy a další dodržovat všichni,nejen komu se chce.Ty kapénky si nevybírají.A pokud se to nedodržuje mělo by se to kontrolovat a dávat pokuty.Jinak se toho svinstva nikdy nezbavíme.
Jistě že velké ryby musely "tlačit" hodně,jinak by to nebylo otevřené.Myslím,kdyby se udělala striktní opatření všude,nemusely se obchody zavírat.Co se týče českých potravin se docela bojím.Musíme si uvědomit,že s námi hýbe stále EU,jsme malá země a nemuselo by se nám to vyplatit,dost potravin a dalšího dovážíme,už nejsme soběstační jako před převratem,kdy se ještě vyváželo Velkému Bratru a do zemí RVHP.Jsme dost malá zemička na to,abychom si..."pískali".
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.01. 08:32
Titulek:Imunolog Hel hovoří na iDnes o epidemiiodpovědět
Vir na vás přeskočí za sekundy, ne za patnáct minut, varuje imunolog Hel
21. ledna 2021

Imunolog, biochemik a profesor patologie Zdeněk Hel je jedním ze zakladatelů apolitické Iniciativy Sníh, jež sdružuje experty, spolupracující mimo jiné na zmírnění dopadů pandemie SARS-CoV-2. V Rozstřelu hovořil o budoucím vývoji pandemie, o koronavirových mutacích, o ruské vakcíně Sputnik a vyvracel řadu mýtů. Mimo jiné i ten, že covidem se člověk nakazí po 15 minutách.

Zdeněk Hel, který mimo jiné působí i jako profesor na prestižní Alabamské univerzitě v americkém Birminghamu, se v úvodu Rozstřelu vyjádřil k tomu, jak velkým nebezpečím je šíření britské mutace koronaviru, kterou už zaznamenal Státní zdravotní ústav i na území České republiky. „Riziko je to velké. Tato nová mutace se nejdříve objevila v jižní Británii, teď se rozšiřuje po Spojeném království, Irsku i v USA.”

„Doporučil bych lidem, aby necestovali, pokud nemusejí,” vysvětluje imunolog. „Pokud nemusíte používat MHD, nepoužívejte ji. Nepoužívejte výtahy, raději choďte pěšky. Na ulici se raději vyhýbejte lidem. Představte si, že vedle vás někdo vyfoukl cigaretový dým a vy tím místem za okamžik projdete. Ten kouř přece ucítíte. Tím samým způsobem se chová virus.”

I vzhledem k výskytu britské mutace viru v ČR tak Zdeněk Hel podporuje povinnost nosit respirátor v obchodech a MHD, jak navrhuje ministerstvo zdravotnictví. „Ale pokud by se toto pravidlo zavedlo, musíme se ujistit, že všichni občané budou mít přístup k respirátorům.”

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:21.01. 12:16
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
V ČR je ze 20.1.2021 8 162 nakažených, mrtvých z 19.1.2021 je 134, celkem je mrtvých 14 908. V Neratovicích je aktuálně 144 nemocných.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:22.01. 08:12
Titulek:Pomalu počet nemocných klesá, ale odpovědět
V ČR je ze 21.1.2021 7 435 nakažených, mrtvých z 20.1.2021 je 130, celkem je mrtvých 15 130. V Neratovicích je aktuálně 121 nemocných.

Pomalu počet nemocných klesá, ale stále je v nemocnicích velmi mnoho hospitalizovaných a stále umírá spousta lidí. Zdá se mi, že i v Neratovicích se víc nosí roušky i v ulicích. Včera všem odmítačům roušek dodali optimizmu burani poslanci bez roušek Bojko a Volný, hlavně ten druhý se popral ve sněmovně, kdo je mohl volit?
Jméno:Luboš
Datum:22.01. 08:43
Titulek: nejen jeodpovědět
Mno kdo??Zase tací jako jsou oni,svůj k svému.Na naší radnici to je to samé.Pár výjímek.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:23.01. 11:09
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
V ČR z 21.1.2021 je 8 423 nakažených, celkem mrtvých z 22.1.2021 je 15 270. V Neratovicích je aktuálně 117 nemocných.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:24.01. 09:10
Titulek:Rozvolnění je cesta do pekel...odpovědět
Podívejte se na zajímavý rozhovor.

Rozhovor s Marianem Hajdúchem 21. ledna 2021 v pořadu Prostor X.

https://www.youtube.com/wa tch?v=ABK-tb-AxmI&feature= push-fr&attr_tag=E0e2kerhH kyhIjkN%3A6


Počet nakažených v ČR z 23. 1. 2021: 4 222 osob.

Jméno:Vašek
Datum:24.01. 11:06
Titulek:my budeme na vakcínu čekat , jak dlouho?odpovědět
Rusko dodá Maďarsku dva milióny dávok vakcíny Sputnik V

Maďarsko dostane dostatok ruských vakcín Sputnik V proti koronavírusu na zaočkovanie jedného milióna ľudí. Po schôdzke so svojim ruským partnerom to povedal maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó, ktorý uviedol, že Maďarsko obdrží dva milióny dávok očkovacej látky Sputnik V. Rusko má prvé dodávky vakcíny do Maďarska dopraviť na budúci mesiac

Maďarský Národný inštitút farmácie a výživy schválil očkovaciu látku Sputnik V v stredu. Odsúhlasiť ju ešte musí maďarské Národné centrum pre verejné zdravie. Tento proces by mohlo trvať niekoľko týždňov. Maďarsko ako prvá členská krajina Európskej únie dostala vzorky ruskej vakcíny v novembri. Doteraz ruskú vakcínu schválili aj v Argentíne, Bielorusku a Srbsku.

EK potvrdila, že Maďarsko schválilo používanie vakcín AstraZeneca a Sputnik V vo svojej krajine. Maďarský minister zahraničia Peter Sijjárto uviedol, že Maďarsko a Rusko uzavreli zmluvu o dodávkach ruskej vakcíny proti koronavírusu. V polovici januára oznámil Gergely Gulyás, vedúci kancelárie maďarského premiéra, že Maďarsko uzavrelo dohodu s čínskou spoločnosťou Sinopharm o nákupe vakcín. Krajina tiež používa prípravky Pfizer a Moderna, ktoré sú schválené na úrovni EÚ.
Jméno:Míša
Datum:24.01. 13:29
Titulek: vakcínyodpovědět
pro potřebné budou jen zdrojem spekulací a pokoutných kšeftů.Stále slyšíme,jak ji přednostně dostal ten či onen,"potřebnější" pod 80 let (Babiš-již 2.dávka-proč??,Pohlreich-š el kolem když zbytek vakcíny chtěli vylít do kanálu??a další.Takže než se na ty skutečně potřebné dostane uběhne ještě dost vody.Koncepčně je to prostě nedotažené a dost se v tomto směru i lže.dnes Hamáček mluvil v pořadu jak měl Pfiser odstavenou linku,takže přišlo vakcíny méně a bla,bla..Bůhví jak to s námi doopravdy je a ještě dopadne.
Jméno:Karel
Datum:26.01. 06:16
Titulek: Blatnýodpovědět
Dle imunologa Hela nezvládá pandemii,nerozumí ani teorii.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:26.01. 08:32
Titulek:bordel ve městě i ve státeodpovědět
Ani nemůže, je přece pediatr (dětský lékař) a hematolog (hematologie = studium krve). Byl podezřele rychle vybrán po tom, co prof. Prymula byl dotlačen k rezignaci, když padl do připravené pasti. Asi se ho někdo chtěl zbavit, já osobně si myslím, že nebyl ochoten ke kompromisům, neposlouchal politiky a podnikatele. U pana Blatného se asi předpokládala loajalita a povolnost, ale to je jen můj názor. Vždyť místo něj prakticky rozhodoval ministr Havlíček, tedy tak to v televizi vypadalo. Kdo ví, co se děje v horních vrstvách. V každém případě by vláda měla objednat podle maďarského vzoru vakcíny z Ruska, Číny, kdo je prodává, aby byli konečně lidé naočkováni. Bez ohledu na to, odkud vakcína pochází. Ať se EU i EK třeba po.... A mělo by se masivně testovat. Myslím, že antigenní testy by měly povinně provádět obce, ale v tom se mohu mýlit, naše obec dělá mrtvého brouka. Po chvilce hledání na webu města se zájemce dostane na rubriku KORONAVIRUS - INFORMACE VEDENÍ MĚSTA A ÚŘADU s minimem informací. Ojedinělé informace prý jsou i na facebooku, ale jakmile se snažím jej otevřít, vyskočí na mě výzva, abych se přihlásila. nepřihlásím, nechci mít na fb účet. Takže tento zdroj je pro řadu lidí nepřístupný. Co na to město? Nic, mlčí. Mnohokrát jsem upozorňovala, že lidé musí být informováni i jinými způsoby: rozhlas, letáky na výlepových plochách, informace na dveřích bytovek...nic z toho se neuskutečnilo. Měli dát špatně pohyblivým starým lidem k dispozici ten slavný auto(sen), aby je mohl dopravit na testy, ev. na očkování. Město by mělo spolu nemocnicí mobilní testovací a očkovací tým, pro ležící osoby. Jenže: přece se radnice nebude řídit radami nějaké Spěváčkové. Mají přece svůj rozum, když jsou u moci. Já jsem říkala, že když nastoupil slabý starosta, stane se prů.er, jako v roce 2002 za starosty Moravy přišly povodně a chlor ze Spolany. Jen jsem netušila, že ten prů.ser bude mít takový rozsah.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.01. 08:22
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neratovicíchodpovědět
V ČR je z 25.1.2021 6 953 nakažených, z 26.1.2021 9 144 nakažených !!!!

V Neratovicích je aktuálně 91 nemocných.

Obrátila jsem se na hygienu s dotazem podle zákona č. 106 kolik je v Neratovicích od začátku epidemie mrtvých. Až mi odpoví, seznámím vás s informací.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.01. 11:42
Titulek:informaci nelze plošně zveřejnitodpovědět
Dnes jsem obdržela e-mail tohoto znění:

Vážená paní magistro,
ve městě Neratovice zemřelo od začátku epidemie do 26. 1. 2021 celkem xx osob, z toho xx za hospitalizace.

Tato data jsou ale mimo jiné obsažena v datové sadě, kterou cestou Krizového portálu StčK posílám každý den na e-mailové adresy starostům všech obcí našeho kraje. I přesto, že sama za sebe neshledávám nic tajného na publikování kumulativních počtů statistiky covid-19, Vás ovšem upozorňuji, že data, která jsou obsažená v datové sadě (a to např. i počet zemřelých), jsou primárně určena pro podporu krizového řízení, proto se nedoporučuje plošné zveřejnění (např. webová stránka) nebo přímé předávání zástupcům médií.

S pozdravem, Ing. Iveta Klementová
krizová manažerka KHS

Anna Spěváčková:
P.S.: Kdo máte zájem, zašlu Vám na vyžádání příslušná čísla. To není plošné zveřejnění. P.P.S.: Je zajímavé, jaké informace dostává starosta města.
Jméno:lojza
Datum:27.01. 13:50
Titulek:nechápuodpovědět
A k čemu ti to bude.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:27.01. 18:38
Titulek:hmmmodpovědět
My si tykáme? Že o tom nic nevím....
Jméno:Pavel
Datum:28.01. 15:05
Titulek:Tykáníodpovědět
Dobrý den paní Spěváčková,
ohledně tykání je zajímavý výňatek z Wikipedie:
"V obecných (lidových) internetových diskusích obvykle převládá tykání nad vykáním. V oficiálních diskusích (např. stránka „Otázky a odpovědi“ na webu obce nebo firmy) a v některých odborných a akademických diskusích může být standardem vykání." Zdroj: https://cs.wikipedia.org/w iki/Internetov%C3%A1_disku se (bez mezer)
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.01. 17:59
Titulek:tykat či vykatodpovědět
Wikipedie si může psát co chce, pro mě je slušnost neznámým osobám vykat. Chci-li tykat, musí to nabídnout žena nebo starší osoba. Což zřejmě jsem.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:28.01. 17:56
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
V ČR je z 27.1.2021 8 452 nakažených, zemřelých z 26.01.2021 je 135, celkem 15 867. V Neratovicích je aktuálně 84 nemocných, nárůst 11.
Jméno:Marie
Datum:28.01. 21:40
Titulek:autor M. Fendrychodpovědět
Zátěž systému? Živí lidé
Žijeme v zemi, kde je skoro již potřeba říkat: staří lidé jsou taky lidé, i oni mají svou velkou cenu a touhu žít. Vzpomeňme, jak málo se v první vlně koronaviru dělalo pro domovy seniorů, jak tam personál neměl roušky, respirátory, dezinfekci. O starých ženách a mužích, kteří žijí sami doma, ani nemluvě. Na staré se u nás rádo zapomíná. Stát se je naučil vnímat jako "důchodce", lidi, kteří "od státu berou důchod", "stojí více než 500 miliard ročně". Staří lidé začali splývat s otázkou "kde stát vezme finance na důchody?". Nenápadně byli přesunuti do položky "zátěž systému".

Je to omyl, hrubá chyba. Každý zestárne, délka života se prodlužuje (koronavirus to asi dočasně nabourá). Měli bychom být vedeni k vědomí, že stáří má smysl, že je to cenná část života. Stejně bychom měli - jako švédský král Gustav - vědět, že smrt nelze schovat za číslo, mrtví jsou lidé, kteří mají rodiny, přátele, svoje milé. Šachovat s počty zemřelých je hrozná neúcta.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:29.01. 09:08
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
V ČR je z 28.1.2021 7 937 nakažených, zemřelých z 27.01.2021 je 137, celkem 16 018. V Neratovicích je aktuálně 86 nemocných, nárůst 6.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:02.02. 08:47
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
V ČR je z 1.2.2021 7 117 nakažených, mrtvých je celkem 16 545. V Neratovicích je aktuálně 87 nemocných. Toto číslo se ale neustále mění.

Mnoho lidí chodí bez roušky nebo respirátoru, pokud mají roušku, pak nos venku. To je špatně, nos (horní cesty dýchací) je obvykle vstupní nebo výstupní branou infekce do plic (kromě toho sliznice očí nebo úst.) Osvěta prakticky neexistuje, ať už ze strany státu nebo města. Nepřehledné informace jsou na webu města a znovu opakuji: kdo nemá počítač či s ním neumí je odříznut od informací. Nedobré je, že je to riziková skupina obyvatel - seniorů.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.02. 07:54
Titulek:Rizikový kontakt do 15 minut už neplatí odpovědět
Rizikový kontakt do 15 minut už neplatí
Prymula řekl, že koronavirus i po téměř roce, kdy se v Česku šíří, odborníky stále překvapuje. Přestože o něm mnohé vědí, přítomnost nakažlivějších mutací ukazuje, že některé věci už neplatí. V Česku se minimálně od začátku prosince objevuje takzvaná britská mutace, která se podle odborníků šíří asi o 40 procent rychleji.

„To, že jsme si mysleli, že nějaký kontakt do 15 minut by neměl být příliš rizikový, to už zdaleka také neplatí,“ řekl Prymula. Podle něj se lidé mohou nakazit i za několik sekund, pokud budou spolu bez roušek a někdo například kýchne.

Zároveň se ale podle Prymuly nedá jednoduše říci, co je v současnosti rizikový kontakt. Riziko ale zásadně snižuje to, pokud lidé mají roušku nebo respirátor. „Ukazuje se, že bariérová ochrana pomocí roušek má podstatně větší význam, než se na počátku myslelo,“ uvedl Prymula, který je nyní poradcem premiéra Andreje Babiše.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/domaci/roman-prymula-cov id-19-koronavirus-erouska- mutace-ockovani.A210203_06 2202_domaci_klf
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.02. 07:58
Titulek:počet nakažených v ČR a v Neraodpovědět
V ČR z 2.2.2021 je 9 057 nakažených, celkem mrtvých z 2.2. 2021 je 16 683. V Neratovicích je aktuálně 89 nemocných.
Jméno:dvojité bžň
Datum:04.02. 13:27
Titulek:Jiný úhel pohledu na statistikuodpovědět
Ze statistiky uvedené na webu MěÚ vyplývá, že každý přibližně 11. obyvatel Neratovic včetně mimin už byl oficiálně zaregistrován jako pozitivní.
V praxi to znamená, že v průměrném šestipodlažním paneláku byly zaregistrovány přibližně 3 osoby.
Jméno:Honza
Datum:03.02. 11:07
Titulek:prvosenka s pobíračemodpovědět
Mají jedině oni pravdu a nikdo jiný.podle toho to taky vypadá.pokud vyžadují roušky,mělo by se to vyžadovat a hlavně hlídat,aby to mělo účinek.Ale tihle ne,radši budou hlídat neposlušné hospodské,kterým mohou udělit pokutu.A co jednotlivci??!V Nera by si určitě přišli na své a pak by to snad i spousta popíračů začalo dodržovat.Mimojiné jsem dnes šetl,že maminka žáka jedné školy podává skrz nošení roušky na školu stížnost.takže já spatřuji největší efekt v dokonalém pročkování a současně dodržování základních pravidel (Roušky-rozestupy-dezinfek ce)
Nikoliv nějaké 3,14čoviny 100x pozměněné či zrušené.PSI a další ptákoviny beze smyslu.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.02. 19:14
Titulek:městský úřad jde příklademodpovědět
Divíte se, že v obchodech marně hledáte dezinfekci? V tom jde příkladem náš městský úřad. Dezinfekce chybí v zásobnících nejen v hale úřadu, ale i u vchodu k městské policii.
Jméno:Jirka
Datum:04.02. 06:50
Titulek:včera jsem byl překvapenodpovědět
Když se v Tescu dezinfekce objevila.Naopak v takové Bille,v tom stojanu ani kapka.V Albertovi to hlídají.
Jméno:chodec po nera
Datum:04.02. 08:31
Titulek:jen pro objektivituodpovědět
Včera 11.00 hod. tedy konec dopoledních úředních hodin, čekárna ve 3.patře.K dispozici téměř plná lahev svědčící spíše o tom že lidi nevědí nebo nechtějí vědět k čemu to je.Pravda, dole v hale jsem již po desinfekci nekoukal.
Jméno:Jarda
Datum:04.02. 10:14
Titulek:naše současná vládaodpovědět
Až se na Hradě usadí stahovač králíků, pan Dr. Ahoš, a premiérem bude dredař Bartoš nebo politolog Fiala, ještě rádi a se slzou v oku budeme vzpomínat na Babišovu vládu.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz