zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:11.01. 11:36
Titulek:Karviná pomůže svým seniorům. Neratovice nic.odpovědět
Co udělají Neratovice? V klubu důchodců se nic pro seniory nedělá, on to vlastně ani klub důchodců není. (Je to vlastně podvod podobně jako Dům s pečovatelskou službou nad radnicí -
jsou to pouze malometrážní městské byty.)

Karviná: Chceme využít našich možností pro co nejrychlejší vakcinaci těch nejohroženějších skupin našich občanů. Nabídneme proto karvinským seniorům ve věku od 80 let bez přístupu k internetu pomoc s přihlášením k očkování proti nemoci Covid-19,“ říká primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

Město využije letitou výbornou spolupráci s kluby seniorů, které samo zřizuje a má tedy pro ně i vytvořené zázemí. Díky tomu může Karviná operativně na sedmi místech ve městě tuto registraci provést.

„Službu pro naše seniory spustíme hned první den registrace, tj. 15. ledna 2021, kdy se budou moci hlásit na naši seniorské covidové lince +420 607 032 821. Tato je v provozu od pondělí do pátku od 8.00 do 15.30 hodin. Zájemci o registraci budou pozváni do vyčleněných prostor v blízkosti jejich domova na určitý čas tak, aby se nepotkali s větším počtem osob. Dále chceme zprostředkovat tuto registraci i těm občanům, kteří jsou imobilní a nemohou se dostavit osobně do nejbližšího klubu seniorů. Bližší informace zveřejníme v nejbližších dnech na informačních kanálech města," dále uvedl primátor.
Jméno:Petr
Datum:12.01. 09:40
Titulek:Pomáhajíodpovědět
Pomáhají také viz.profil Neratovic
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.01. 10:04
Titulek:Konečně pochopili...odpovědět
Facebook Neratovice:

NABÍDKA POMOCI PŘI REGISTRACI K OČKOVÁNÍ

Od 15. ledna bude spuštěn celostátní rezervační systém na očkování proti Covidu. Do 1. února se mohou registrovat pouze občané starší 80 let, od 1. února pak všichni.

Protože pro naše nejstarší spoluobčany není internet vždy dostupný a jednoduchý pro vyřízení, pomohou s registrací v případě zájmu pracovníci městského úřadu.

V příštích dnech všichni občané starší 80 let obdrží do svých schránek informační leták s nabídkou pomoci.

Pokud víte o někom ve vašem okolí, kdo by potřeboval s registrací pomoci, informujte je o nabídce města.

Děkujeme.
-------------------------- -----------------------
A.S.: Konečně někdo na radnici pochopil, že mnozí senioři nemají počítače, neumí s nimi pracovat, nevidí pořádně na monitor a nemají nikoho, kdo by jim pomohl. Upozorňovala jsem na to, že používat jen web a facebook je pro seniory na nic. OD JARA na to upozorňuji, bez výsledku. Psala jsem vedení města, zastupitelům, vy si myslíte, že mi někdo odpověděl? Ani náhodou. Nabízela jsem řešení (někdo pořád tvrdí, že nemám konstruktivní řešení): rozhlas - nelze, je to systém určený pro Spolanu kvůli mimořádným událostem), mobilní rozhlas z auta (bez odpovědi), plakáty na výlepových plochách (bez odpovědi), letáky na dveřích domů (bez odpovědi), pořád dokola jsem psala, upozorňovala ústně. Nepomohlo. Psala jsem na hygienu, na ministerstvo zdravotnictví. Konečně to někdo pochopil nebo dostala města pokyn shora, aby pomohla seniorům s registrací? Pravdu se neozvíme, jak to bylo, ale určitě v příštích Listech se pochválí. Ale zaplať pánbůh za ty dary.

P.S.: Starosta se chlubí, že nečte nerátky. Být na jeho místě, mlčím, je ostuda, když starosta města se nezajímá, co se už dvacet let píše na opozičním webu.
Jméno:No
Datum:13.01. 06:00
Titulek:jistě že se vychválí!odpovědět
Do nebeských výšin nejvyšších jak se starají,jak jim záleží,jak naslouchají.Vždyť je to trapné.Nemusí člověk číst Vaše řádky a uvidí,uslyší k čemu to tu vedou.Ještě že ten slint měsíční neplatím,letí hned do sběru.Kdepak,ti mají hlavy v písku a jedou si svoje.Pro sebe!!
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.01. 11:27
Titulek:PLATÍTE!!odpovědět
Kdepak, platíte. Náklady na vydání měsíčníku Listy jdou z rozpočtu města. Takže ty slinty ubírají peníze, za které by mohly být vysazeny strom, pořízeny lavičky tam, kde nejsou a měly by být atd., atd., atd.
Jméno:jirba
Datum:15.01. 20:06
Titulek:vedení - diletantiodpovědět
Neratovice jsou velice jednoduchá panelová skládanka. V satelitech se občani dokáží sousedsky s potížemi vypořádat. Když někdo pomoc potřebuje, je v úzkých, je MÚ natolik nabušen úředníky, že pomoženo bude. Ale jak píši jinde, vedení města jsou lidé, kteří nemají a nikdy neměli vztah ke komunální politice.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz