zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:03.01. 20:52
Titulek:aktuální počet nakažených v Neratovicíchodpovědět
168 nemocných v Neratovicích k 3.1.2021, nárůst o 8 osob.

Velmi výstižný popis protiepidemiologických opatření a vyhlídky vyléčených do budoucna. Vyléčení z covidu nemají vyhráno.

Profesorka Eva Syková, bývalá ředitelka Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR:
Jak se musíme chovat, abychom se bránili nákaze: Jde o nošení roušky, omezení shromažďování, zachovávání rozestupů mezi lidmi, důsledná hygiena rukou a povrchů, plošné testování, karanténa a včasný lockdown.

Tomu nerozumí jen opravdový hlupák.

Je již prokázáno, že smrtnost na covid-19 je několikrát vyšší než u sezónní chřipky. V případě uzdravení jsou ale následky covidové infekce velmi zrádné, protože nemoc nezmizí náhle jako u nekomplikované chřipky, ale má dlouhotrvající následky. Po tzv. vyléčení, kdy jsou testy na covid již negativní, potíže často přetrvávají a dokonce v budoucnosti u těchto jedinců mohou častěji propuknout některé závažné choroby. Tento stav se nazývá „dlouhodobý covid“.

Sem patří přetrvávající respirační a kardiovaskulární potíže, záněty různých orgánů, potíže s čichem signalizující, že virus napadl mozek, častější mrtvice a poškození mozkových funkcí, jak jsem o tom již v Parlamentních listech informovala. Teprve po letech zřejmě uvidíme vyšší výskyt neurodegenerativních onemocnění jako je Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, amyotrofická laterální skleróza a další.

Jméno:Martin Růžička
Datum:06.01. 13:48
Titulek:následky?odpovědět
Následky?
jak je možné, že sportovci naskakují hned zpět?
fotbal, volejbal, hokej ... všechno to je hodně náročné
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:04.01. 11:45
Titulek:aktuální počtyodpovědět
V ČR je z 3.1.2020 nakažených 6 220. V Neratovicích je 163 nemocných, nárůst je 5.

Celkově je situace velmi vážná, ale není se co divit, lidé nedodržují pravidla.
Jméno:Dr. Novák
Datum:04.01. 13:45
Titulek:vakcinaceodpovědět
Dobrý den paní magistro,
jaký je Váš názor na očkování, zejména na RNA vakcínu?
Děkuji za názor. Ten svůj stále hledám, pokud bych si však mohl dávku vybrat, pokusil bych se RNA vakcíně vyhnout.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.01. 10:11
Titulek:nevímodpovědět
Vážený pane, nejsem vakcinolog ani epidemiolog. Nemohu radit v něčem, čemu nerozumím. Já bych volila Sputnik, ne, to byl spíš vtip. My přece víme, že musíme používat jen to, co nám dovolí EU. Asi tak, jako když Adamovi předvedl Bůh Evu a řekl: "Vyber si."
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:05.01. 10:20
Titulek:uvidíme....odpovědět
V ČR je z 4.1.2020 nakažených 12 860 osob. V Neratovicích je 167 nemocných, nárůst je 14.

Ministr zdravotnictví avizoval změnu metodiky výpočtu PES. Jen aby to nebylo kvůli tomu, že jsme nejhorší v Evropě a chceme se dopracovat k lepším číslům, abychom mohli rozvolňovat pod tlakem vlekařů, hospodských, cestovních kanceláří a pod. Asi tak, jako když se měnily imisní limity a pod. A hned bylo vše v pořádku. Obávám se ale, že čísla nakažených jsou stejně nižší než je skutečnost, řada lidí nejde na testy, protože se nedostanou do odběrného místa nebo není jim tak zle či mají jiné důvody. To je ale jen můj názor.
Jméno:Marek
Datum:05.01. 12:42
Titulek:PESodpovědět
ne, PES se mění kvůli nesmyslnosti parametru pozitivity od doby když se do celkového počtu testů nepočítají negativni ag testy a proto vychází pozitivita >50%
Jméno:Jana
Datum:05.01. 21:16
Titulek:Lidé nenosí rouškyodpovědět
Roušky mají smysl, protože se tím snižuje množství vydechnutého viru (jak ukazují odborné simulace; kapénky se částečně zachytí v roušce a nedolétnou do takové vzdálenosti jako bez roušky, rychleji klesají k zemi.) Pokud by je nosili všichni (ne ale na" půl žerdi", nebo v uzavřených prostorech jen tam, kde je nikdo nevidí, jak se to často děje) a nebylo by mezi námi tolik lidí IQ tykve, kteří z toho dělají politickou věc nebo to zlehčují a protestují, protože si je někdo dovolil omezovat v zájmu nás všech nebo proto, že se jim prostě líbí protestovat a předvádět se, nebylo by tolik nakažených a tím pádem by nemusely být takové restrikce. Bohužel, i mezi mými známými se objevili někteří, kteří to nebrali moc vážně a onemocněli a ne zrovna s lehkým průběhem, přestože patří k věkové skupině 40- cátníků a nebyli to žádní obézní či jinak nemocní lidé. Nikdo z nich by to už znovu dostat nechtěl. Ani já ne, když jsem je slyšela, jaké měli problémy a jen čas ukáže, jaké následky ("paseku") jim to v těle zanechalo. Virus se uchycuje i na stěnách cév, zhušťuje krev a časem se to může vymstít v podobě plicní embolie, mrtvičky, infarktu nebo trombózy (i u mladších).
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:06.01. 12:53
Titulek:čekají nás těžké měsíceodpovědět
V ČR dne 5.1.2021 rekordní nejvyšší počet za epidemii 17 278 nakažených.

V Neratovicích počet nemocných 180, nárůst 29.

Je to špatné a nárůst bude dál stoupat. Je to výsledek vánočních nákupů a Silvestra.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:07.01. 07:40
Titulek:počty nakažených v ČR a v Neratovicíchodpovědět
V ČR dne 6.1.2021 rekordní nejvyšší počet za epidemii 17 668 nakažených.

V Neratovicích stoupl počet nemocných na 197 osob, 28 osob je nárůst.
Jméno:No
Datum:07.01. 08:00
Titulek:Landa měl pravduodpovědět
kde velí blb,podle toho to pak vypadá.tahle vláda nemá chybu.
Jméno:Libor
Datum:08.01. 09:07
Titulek:neuvěřitelnéodpovědět
Landa je magor a ty taky. Vedl by sis v čele vlády lépe, co?
Jméno:Petr
Datum:08.01. 09:44
Titulek:mno ale tebe,kámoodpovědět
Nedohoní,ty jsi óóbr....k.A takových je všude taky dost.Tak běž skočit do zdi,trotle.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.01. 09:04
Titulek:počty jsou velmi vysoké, v Nera růstodpovědět
V ČR je ze 7.1.2020 nakažených 14 780. V Neratovicích je 208 nemocných, nárůst je 12.

Vypadá to, že počet nakažených už ovlivňuje neukázněnost lidí na Silvestra.

Jméno:Jitka
Datum:08.01. 09:52
Titulek:i v autobusechodpovědět
Lidi příliš nasazenou roušku nerespektují,spousta lidí jakmile dosadne stahuje roušku pod nos.Sice vyvolávací zařízení hlásá,že si lidé musí cosi nasadit,ale nikdo to už nehlídá.Včera jsem ženu sedící vedle mne žádala o nasazení,mno dočkala jsem se různých oslovení,kosočtverců a jánevím čeho.Asi budou muset lidé padnout na úplné dno než si uvědomí vážnost.Nejhorší,že ti mladší ročníky takto ohrožují ty starší,imunitně slabší jedince.To není jen o nich...
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:08.01. 11:03
Titulek:osvěta, osvěta, osvěta.....odpovědět
Máte pravdu, ale lidem to někdo musí říct a požadovat. Už to vedení města znovu a znovu zdůrazňuji: je nutné využít rozhlas, my ho ovšem nemáme, jen to krákání a houkání ve středu. Když to tedy není možné použít, ánžto to funguje přes Spolanu, pak by měli policajti vzít auto s ampliónem a lidi upozorňovat, někde jsme to viděla v jednom městě: Haló paní v tom červeném kabáte nasaďte si roušku", Mládeži je vás nějak moc, povoleni jsou dva", "Situace je velmi zlá, noste lidi roušky, je to jedno z mála, co můžete udělat pro sebe". A pod. Pak na prázdné výlepové plochy velmi stručně základní pokyny: Máš roušku? Nemáš? Tak si i nasaď. Jenže to je spousta práce, To by musel někdo řídit. Starosta??? Nebo Drága? Proč by to dělali. Jde to i bez toho.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:09.01. 07:38
Titulek:nárůst počtu nemocných i v Neraodpovědět
V ČR je ze 8.1.2020 nakažených 13 029, mrtvých v tomto dni 88. Ale tato čísla se dál upravují.

V Neratovicích je 222 nemocných, nárůst je 14.(Údaje nejdete na webu obce.nery.cz.)

Pořád to stoupá a není se co divit. Málokdo nosí roušky venku, obvykle jsou v bez obalu kapsách, pak se nasadí před obchodem a zase skončí v kapse. Mládež i větší děti vytvářejí větší skupiny, mají být po dvou, zkuste jim to říci. Pořádají se domácí mejdánky, zrovna včera večer mi jeden probíhal nad hlavou do půl druhé v noci. Když zavoláte MěPo, buď jim neotevřou, nebo jim strážníci domluví a pak se pokračuje dál. Každý si myslí, že si může dělat co chce. Sobectví a bezohlednost.
Jméno:C.J.
Datum:09.01. 08:07
Titulek:lidi změní názorodpovědět
Lidi začnou dodržovat opatření až tehdy, až jim začnou umírat děti a jejich mladí přátelé, je to kruté, ale až to snad přesvědčí lidi, kteří covid zlehčují. Ve Velké Británii už umírají i třicátníci.
Jméno:Míša
Datum:09.01. 10:13
Titulek:hlavně se měloodpovědět
Začít s očkováním daleko dříve,tohle vláda prostě pos..la a stále hledá chybu jinde,jen ne u sebe.Jistě,lidi by se uzdravovali,ale také by začal být malý zájem o zdravotnický materiál,na kterém někteří,i vládní činitelé profitují.Covid je jen příležitostí jak se jí chytit a vymýtit střední třídu.Sami jistě mají naočkované blízké do morku kosti.A zmiňovaných 40 tis.jak píšou na Novinkách a v tuto dobu je opravdu velká bída.A to nekomentuji klíč k proočkování,s takovou tu budem ještě dost dlouho.Asi budu smazána,za sklem tuto vládu s estébákem milují.
Jméno:Radim
Datum:09.01. 10:52
Titulek:přeháníteodpovědět
Jak mohla vláda zahájit očkování, když EU neměla dost vakcín? Je vždy nutné najít nepřítele - Babiš! a udělat z něj obětního beránka.
Jméno:jirba
Datum:09.01. 19:59
Titulek:vironosičodpovědět
Prosím, poraďte, jak vyřídit to otestování, jestli nejsem vironosič. Já jsem v tom se někam dostat na výtěr neuspěl.
Navíc, kdo dnes nemá doma internet, je OUT.
A to je milion důchodců. No co, státní definice důchodce: troska mimo systém
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.01. 09:07
Titulek:nakažení v ČR a v Neratovicíchodpovědět
V ČR je ze 9.1.2020 nakažených 8 406, počet mrtvých z 8.1.2021: upraveno na 142. Mrtvých je denně prakticky kolem 150.

V Neratovicích je ze dne 9.1.2021: 263 nemocných, nárůst je 16.

Pořádně nám to stoupá. Ale lidé jsou nepoučitelní, většina nenosí roušky nebo je má na bradě a nos ven. Před autobusem si vyndá roušku z kapsy (je stále dokola používaná, čili kontaminovaná), nasadí si ji u vstupu, vzadu v autobuse už ji má na bradě. V ulicích se povalují roušky. V obchodě už skoro nikdo nepoužívá dezinfekci, někde ji ani nemají. Město dělá mrtvého brouka. Kdysi jsem tvrdila, že s nástupem slabého starosty přijde prů...švih. Nemýlila jsme se. Jen jsme netušila, že to bude průšvih takového kalibru.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:10.01. 09:08
Titulek:nakažení v ČR a v Neratovicíchodpovědět
Chyba: má být 2021. Já si na ten nový letopočet nemohu zvyknout. A ještě obvyklý překlep, místo jsme má být jsem.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:12.01. 08:15
Titulek:počet nemocných v ČR a v Nera.odpovědět
V ČR je ze 11.1.2020 nakažených 9 294, počet mrtvých z 10.1.2021: upraveno na 157. Mrtvých je denně prakticky kolem 150.

V Neratovicích je ze dne 11.1.2021: 215 nemocných, nárůst je 17.
Jméno:Jirka
Datum:13.01. 14:10
Titulek:Klaus v restauraci...odpovědět
Vláda vydává jedno nesmyslné opatření za druhým,přitom sami se jimi neřídí-viz hodinová návštěva Llause v restauraci (prý návštěva toalety!)
Nyní apelují i rodiče,co mají školní děti doma,aby se alespoň v supermarketech otevřela oddělení se školními pomůckami,oblečením a dalším.Beztak mi to nedává smysl.Kdyby se udělala přísná opatření ve všech obchodech,nemuselo by k takovému zavírání docházet.Pouštělo by se po 2-3 lidech a byl by klid.jenže tady jsou čím dál více patrné záměry vlády a AB.To vidí i slepý.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:13.01. 20:38
Titulek:mozek mi to nebereodpovědět
Asi jste měl na mysli bývalého prezidenta Klause, a vy se domníváte že tato osoba je členem vlády???
Jméno:Josef
Datum:14.01. 09:53
Titulek:všichni jsme odpovědět
Si rovní,někteří rovnější.To je jako s těmi vakcínami.Ti co jsou u toho pročkují své známé a blízké a než se proočkují potřební budou...v Pánu.
Jméno:Hanka
Datum:14.01. 10:15
Titulek:teď čtuodpovědět
O souzení uklízečky s Covidem.Dobrá.A kdo bude soudit vládu,že svými opatřeními dostala zem,tam,kde je??!!Asi nikdo.To je demagogie,panečku.Zdravé lidi uvrhnou do separace,nemocné nehlídají,nepokutují,netre stají.Kde to jsme??!V Absurdistánu!
Jméno:chodec po nera
Datum:14.01. 14:33
Titulek:Absurdistán - anoodpovědět
Jak je možné že ti kdo porušují nařízení jsou pokládáni za hrdiny, jejich přestupky nejsou řešeny, prostě vymahatelnost práva nulová, vše se řeší jen domluvou. Covid vesele roznášejí dál, počty mrtvých rostou ale oni stále řvou rozvolňovat, ne rouškám, chceme chlastat v hospodách, chceme fronty u vleků.Kdy už budou mít tyhle krvelačné hyeny dost mrvol ?
Jméno:Doktor
Datum:15.01. 09:40
Titulek:no toodpovědět
No to chce studený hadr na hlavu, ať vám nepraskne cévka.

Kdyby v tom nebyl tak neskutečný bordel a nařízení byla smysluplná, tam myslím, že s tím nikdo problém nemá.

Ale hold řídí to nejlepší manažer v galaxii, tak jsme tam, kde jsme.
Jméno:Bláha
Datum:15.01. 20:31
Titulek:co Čech to epidemiologodpovědět
Hold nebo holt? Jaká by podle vás byla smysluplná nařízení? Navrhněte, odborníku.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz