zpět na forum

Jméno:Karel Svoboda
Datum:03.12. 18:02
Titulek:Katastrofa byla odvrácena. 3. část a dokončení.odpovědět
Třetí část:2

Samozřejmě nevěřím, že Donald Trump je jedinou příčinou problémů naší země. Je mi jasné, že je příznakem našich větších, hlubších a systémových problémů. Ani si nepředstavuji, že Bidenovo prezidentství nabídne okamžité (či dokonce trvalé) řešení tíživých problémů, které nám nedají spát: nerovnost příjmů, rasismus, sexismus, klimatická změna… seznam pokračuje dál. Ale také cítím, že toto není chvíle pro zdůrazňování toho, že Biden všechny naše problémy nevyřeší. Plakáty hlásaly: „Volte tak, jako by na tom závisel váš život“, a je to pravda. Naše zdraví, naše budoucnost mohou značně záviset na Trumpově odstranění.
Když si představuji život bez Donalda Trumpa, je to něco, jako když si představuji závěrečnou scénu z katastrofického filmu: Zombies byli odraženi, marťané se vrátili na svou planetu, dinosauři jsou opět vyhubeni, záplavy ustoupily, zuřící požáry jsou bezpečně uhašeny. Slunce svítí, nebe je čisté, ptáci – ti ptáci, kteří zůstali, sladce zpívají. Poslední žijící lidé nacházejí jeden druhého a my víme, na co myslí, i když nemluví.
Myslí si: „Je to za námi. Přežili jsme. Naše země byla vzkříšena pro nás. Znovu můžeme dýchat.“

• Francine Prose je spisovatelka. Její poslední knihou je Mister Monkey.

Jméno:Karel
Datum:08.12. 17:54
Titulek:hospody zas do 20 hodinodpovědět
Lidi si poradí,udělaj párty v sušárnách ,sklepích,po bytech a je vystaráno.Opatření jak se komu shora hodí do krámu a co nemají logiku.Hlavně ať vzkvétá Covid byznys.Jak neprůhledné!!
Jméno:Český občan
Datum:08.12. 17:59
Titulek:také chceme volně dýchat čistý vzduchodpovědět
Tyto tři články o Donaldu Trampovi mi silně připomínají naši situaci, ve které nyní žijeme. Nemyslím tím virovou pandemii - samozřejmě, je to tragická zkouška pro lidstvo, aby si uvědomilo, že není vládcem na zemi, ale že je pouze součástí mocné přírody. Snad se poučíme,až zhoubná nákaza jednou odejde.
Vážím si toho, že pan Svoboda neohroženě uvedl pocity amerických občanů a že tyto články v Nerátkách zůstaly nesmazány ! Určitě měl na mysli i nás, měl zájem poukázat na to, v jaké situaci se nyní nacházíme. Naše země se bohužel potýká podobnými problémy. Můžeme si za to samozřejmě sami svou neuváženou volbou a naivní důvěřivostí ve sliby, které se nikdy nesplní. Je však třeba urychleně se vzpamatovat a začít jednat, máme přece odpovědnost nejen sami za sebe, ale především za naše budoucí generace.
Jméno:Tomáš
Datum:11.12. 18:18
Titulek:Zamyšlení.odpovědět
Z toho článku čpí nenávist vůči Donaldu Trumpovi až děsivým způsobem - zde není co obdivovat, je to trapné až hnusné.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz