zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:29.11. 17:43
Titulek:Přímý přenos z rozsvícení vánočního stromuodpovědět
Letos poprvé v historii města se odehrává začátek Adventu on-line bez lidí (Ale pár jich tam je.) Hovoří místostarosta Lenc. Ach bože. Místostarosta Lenc není excelentní řečník. Není ani řečník. Koktá, přeříkává se. Právě se chlubí všemi možnými úspěchy města a budoucími úspěchy. To je zahájení Adventu? To se musí město ústy svých prominentů vždy a všude chlubit? Při každé příležitosti? Ví vůbec pan Lenc, co je Advent? To je hrůza. Už se ozval pískot, někdo tam něco křičí, ani se nedivím. Místostarostu střídá neuvolněná místostarostka Mrzílková, ani ona nám nevysvětlila, co je vlastně Advent. Prý společně zvládneme těžké období. Něco jako Merkelová: My to zvládneme. Jen aby. A nakonec vystoupil starosta Kroužecký. Ale pořád nevíme, co je advent. Děkuje všem v době epidemie v první vlně a už tu máme druhou vlnu. Chci vidět, jak se bude chlubit, jak město pomohlo seniorům. Ne, nechlubí se, ani nemá čím. A sakra, v DKE je nakažených 2/3 zaměstnanců!!! Že nám to někdo neřekl dříve? Asi je embargo na informace. Na závěr přeje optimizmus, zdraví a pod. Na závěr hovoří pan Peter Kováč, kněz, neboli administrátor neratovické farnosti. Obvyklé církevní povídání. Ozývá se potlesk. Moderátor Petr Svoboda oznamuje rozsvícení vánočního stromu, do toho zni koleda. Strom konečně svítí. Ale, znovu se ozývá Mrzílková a starosta Kroužecký. Ještě se honem přidává i Lenc, aby se připomenul lidem. Ne, ještě pořád není konec. Pan Svoboda zve na rozsvícení našeho unikátu (tady jsou samé unikáty) proutěného Betlému. Já osobně bych dala přednost nějakému líbeznému vyřezávanému Betlému, aby děti měly otevřené pusy údivem a zářící oči. Ale proti gustu žádný dišputát. Takže konec filmu, dobrou noc.

P:S.: Na facebooku Neratovic bylo během on-line vysílání spousta komentář. Všechny zmizely. Komu vadily?
Jméno:Eliška
Datum:30.11. 09:56
Titulek:DKEodpovědět
Na oficiálních stránkách DKE píšou kolik mají nakažených zaměstnanců a klientů. Je to teda síla. Divím se, že jako vám zastupitelům nebyla o tomto podána zpráva z krizového štábu.
Jméno:Dr. Novák
Datum:07.12. 12:05
Titulek:nesouhlasímodpovědět
Dobrého dne,
nemohu souhlasiti s tím, aby Advent sloužil k presentaci údajných úspěchů vedení města.
Jenže slovy slovutného klasika: můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je asi tak vše, co s tím můžeme dělat.
Nebudu se rozčilovat. Mír a klid v duších všech hodných bytostí, lásku, zdraví a co nejméně starostí!
Dr. Novák
Jméno:Jana
Datum:29.11. 19:03
Titulek:rozsvícení vánočního stromkuodpovědět
Bylo opravdu vidět, že to tady vedou Neratovice jinak. Čtvrtý epidemiologický stupeň nic vedení města neříkal.
Většina lidí bez roušek včetně řečníků, žádné rozestupy hlavně okolo fontány. Určitě překročený limit účastníků. Pod rampou sice prošla hlídka městské policie, ale pak už nebyla vidět.
Pan Lenc, nám převedl předvolební proslov, který se absolutně do advetního času vůbec nehodil.
Tak si pana místostarostu poslechněte, já jsem se doma u toho znovu nasmála...
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:29.11. 19:05
Titulek:Co je Advent?odpovědět
Napsala jsem, že žádný z řečníků se nezmínil, co vlastně znamená Advent. Adventus znamená příchod. Příchod Spasitele Ježíše Krista. Advent je dobou čekání na jeho narození. Narození Ježíška. Ano, Ježíška. Nutili nám dědu Mráze, nepodařilo se jim to. Nutí nám Santu Clause, ani to se jim, doufám, nepodaří.
Záleží jen na nás, jak využijeme čas určený k čekání na příchod Spasitele.
Zneužít zahájení Adventu chlubením, co všechno město skvělého udělalo a co ještě udělá, je nanejvýš trapné.
Jméno:Josef
Datum:29.11. 23:00
Titulek:Co vedení města udělalo?odpovědět
Dobrý večer, omlouvám se za možná pro někoho negativní přístup. Snažím se, opravdu se snažím, vzpomenout si, co SKVĚLÉHO toto vedení města (koalice) udělalo. Chtěl bych tady kohokoli poprosit o pomoc. Na nějaké projekty si vzpomínám, ale nic SKVĚLÉHO na nich nevidím, maximálně průměrného. Já snad nic nevymyslím safra, alespoň jednu věc... Park u žel. mostu? Tragédie. Plán nové polikliniky? Tragédie. Údržba zeleně? Tragédie. Letní bazén? Předražená nevyužitá píčov... Úvěr u Komerčky? Podprůměr. Zastávka sídliště Neratovice? Kontroverzní. Obslužnost na úřadě? Průměr. Volby? Průměr. Ochrana města před developery? RIP! Odpadové hospodářství? Hrozné. Privatizace bytového fondu? Nechci být vulgární. Doprava a parkování? Jen radary na plnění pokladny, rizikový přejezd nedokáží s nadřazenou instancí vyřešit. Městská policie? Hmm, raději nic. Informovanost ohledně problémů úniků ze Spolany? Tragédie. Omlouvám se za svou omezenost a prosím zde kohokoli o připomenutí jediného SKVĚLÉHO projektu, který je zásluhou současné koalice. Josef
Jméno:Eva
Datum:30.11. 17:57
Titulek:přidávám seodpovědět
Ano,na naše vedení tento počin sedí.Vše ve stylu:každá liška pochválí svůj ocas.Dalo by se to pochopit třeba v blahořečení v LN,ale při rozsvěcení vánočního stromku??!Docela trapné.Tohle nám tu vážně vládne??! Tak to jsme v.....!!!
Jméno:Alena
Datum:30.11. 19:45
Titulek:Největší tragyodpovědět
v Nera vidím v privatizaci bytového fondu, především domu s poliklinikou a s ní vzniklými následnými problémy. Každé město by mělo mít vlastní byty dle zákona! Ochrana města před developery-urbanismus ve městě, % zastavitelnost pozemku s místy na parkování-nerespektování stížností sousedů, prý "Zákon" zní z úst úřednice!? A pozor - křižovatka U KAVANA, to teď bude tvrdý oříšek, jestli pak se k tomu vyjadřovali též naši úředníci z dopravy, než se toto dílo začalo rodit někde v hlavě pražského úředníka od stolu? MY Vám děkujeme!!!
(ale dnes není Aprýl)-smutné!!!
Jméno:Marie
Datum:01.12. 22:07
Titulek:výstižnéodpovědět
Neratovice v obrazech: Po skončení politického mítinku se dnes v podvečer na neratovickém náměstí opět rozzářil vánoční strom
Jméno:Adam
Datum:02.12. 13:16
Titulek:politická agitka u vánočního stromuodpovědět
Pan Lenc by měl složit funkci místostarosty a když to neudělá, nedá se nic dělat, zastupitelstvo by ho mělo odvolat. To byl hodně velký přešlap.
Jméno:Josef
Datum:03.12. 14:53
Titulek:RE:politická agitka u vánočního stromuodpovědět
Tož,
pan Lenc odstoupit jo? Odvolán, když je součástí koalice s 11 hlasy? Věříte na pohádky? Stejně je to u nás takový zvláštní, doufám, že teď neminu a není to pouze shoda příjmení, ale jedna paní se shodným příjmením na úřadě vede nějaký odbor. Záleží na kamarádšovství místostarosty se starostou, protože starosta má vliv na tajemníka (dle zákona o obcích starosta může tajemníka v případě problému podržet),ale za to, že tajemníka podrží, může něco chtít, např. podržet nějakého vedoucího či zaměstnance od úřadě. Adame, shnilé od shora a s jejich sebereflexí bych nepočítal. Jak tak na ORPčkách pozoruji, tajemníci se snaží být se starostou vždy důrazně za dobře, pak už záleží na tom, být dobrým kamarádem se starostou, který to s tajemníkem na cigárku domluví.
Jméno:Jiří
Datum:03.12. 20:26
Titulek:rodinný podnikodpovědět
Pan Lenc je švagr pana starosty Kroužeckého a manžel paní Lencové, vedoucí odboru kanceláře tajemníka úřadu.
Jméno:Honza
Datum:04.12. 17:13
Titulek:tak takodpovědět
Rodinný podnik,sportovci u vesla,kamarádíčci...klasik a.
Jméno:Míša
Datum:04.12. 19:40
Titulek:To jde...?odpovědět
Je to k blití!
Jméno:Lenka
Datum:04.12. 21:59
Titulek:!odpovědět
Jde...
Jméno:jo
Datum:05.12. 06:38
Titulek: tady v Neraodpovědět
S Hmyzuzdar je možné cokoliv.
Jméno:Karel
Datum:06.12. 06:13
Titulek:proč ne??odpovědět
Lidé si zde zanadávají,zanaříkají,ale to je vše.Nikdo nic neřeší nebo se čeká na p.Spěváčkovou.V mnohém! Ve stylu:kde není žalobce,není ani soudce.A jde to.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:06.12. 18:42
Titulek:on-line přenosodpovědět
Zřejmě se vloudila nějaká chybička, polovinu úvodních fanfár karlštejnských pozounérů jsem měla bez zvuku. Vy také? Možná to bylo vichřicí, která neomaleně nadouvala hráčům středověké pláště. Pak už naštěstí vše probíhalo bez závad. Akt rozsvícení uvedl ředitel kulturáku Petr Svoboda, po něm nastoupil Mirek Král, prý je jeden z autorů betlému, i s nimi vichřice pořádně cloumala. A už tu byli tři králové - jako první promluvila stručně místostarostka Mrzílková, po ní starosta Kroužecký a poslední černý vzadu - místostarosta Lenc. Hovořil krátce, aby prý zkrátil očekávaní rozsvícení a seznámení se s novou figurkou v našem betlémě. Řečník z něj nebude. Škoda, že tentokrát nehovořil o úspěších města, nezbývá nám tedy než si vše přečíst v Listech. Na rozdíl od nás, obyčejných zastupitelů, tam má neomezený prostor pro chválu. No a na závěr vystoupil neratovický farář Peter Kováč. Pojal své vystoupení z hlediska křesťanské tradice, citoval evangelium podle Lukáše a na závěr požehnal Betlém i pozounéry a starostu s místostarostou, tj. pokropil je svěcenou vodou. Škoda, že tam nebyla Mrzílková, třeba by se polepšila. Slavnost zakončil opět Petr Svoboda, který neopomněl pozvat všechny na údajně oblíbené Šťastné a veselé swingové vánoce se spoustou hostí (přijde opět i Topolánek?) a talířem cukroví, vše za 290 korun.

P.S.: Neporozuměla jsem informaci v pozvánce, že celý betlém získá i nový kabát, který ještě zvýší jeho rustikální krásu. Jaký kabát a jakou rustikální krásu? Mohl byste mi to někdo vysvětlit?

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz