zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:20.11. 10:45
Titulek:počty infikovaných rostou a chtějí uvolňovatodpovědět
Včera bylo infikovaných 6 471. Je zřejmé, že počty opět rostou. Nízké počty byly způsobené svátky, kdy se minimálně testovalo. Je to způsobeno také tím, že se lidé nechávají málo testovat: pokud nemají příznaky nebo jen lehké, kašlou na testy. Někde mají daleko do testovacích míst a kdo nemá zajištěnou dopravu autem a veřejnou dopravou nechtějí jet, aby někoho nenakazili, ti se také neotestují. Nebo je jim zle, ale ne natolik, aby volali sanitku, ti všichni vypadávají z testování. Ví se o tom a přesto nový pan ministr chce uvolňovat. Už je mi jasné, proč se chtěli zbavit prof. Prymuly. Ten se také vyjádřil, že by neuvolňoval, je to podle něj velké riziko a budou zbytečně další mrtví. Ale: blíží se vánoce, čekají se velké zisky, je nutné nás nahnat do obchodů a měli bychom nakupovat, nakupovat a nakupovat. Na prvním místě jsou peníze. Takže po vánocích můžeme očekávat další vlnu covidu. Jestli to tak nebude, zaplať pánbůh. Ale vir se neztratí, je tu stále a znovu zaútočí. Prostě nás obětují kvůli mamonu. Nakonec, pokud staří lidé pomřou, ušetří se na důchodech, ne?
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:20.11. 21:43
Titulek:počty rostou a uvolnění opatřeníodpovědět
Řada lidí se pozastavuje nad tím, jak velice se liší počty infikovaných na webu města a čísla ministerstva zdravotnictví na novinkách. Čísla na webu a fb města jsou posílána přímo z KHS Středočeského kraje a vyjadřují počty nemocných přímo ve městě Neratovice.

Od pondělí se podle tzv. PESu snižuje rizikovost ze stupně 5 na 4. Zasmála jsme se, když jsme zjistila, že "shromažďování osob se ze dvou osob zvyšuje na šest". Po celý čas se po Neratovicích proháněly houfy mládeže po osmi, klidně i deset pohromadě. Psala jsem několikrát krizovému štábu, že na přístupných otevřených hřištích se tvoří skupiny dětí a výrostků, za věžáky na Kojetické ulici na lavičkách osmi i více mladých pohromadě...nikdo na to nereagoval. Prosím, potkali jste někdy někdo ve městě pěší hlídku městské nebo státní policie?
Jméno:chodec po nera
Datum:21.11. 09:37
Titulek:Praha, pátekodpovědět
Nejvyšší počet nakažených za posledních devět dní.
Že by už výsledek bezrouškové šaškárny velkého privatizátora ?
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:21.11. 10:25
Titulek:roste to.....odpovědět
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP") informuje, že v Praze, dle posledních výsledků laboratorních testů, dnes registruje 601 nově potvrzených případů onemocnění covid-19.
Jméno:Jan
Datum:21.11. 11:24
Titulek:Maďarsko dostalo Sputnik V.odpovědět
Maďarsko dostalo ruskou vakcínu Sputnik V.

Maďarský ministr zahraničí Peter Sziijarto mezitím na Facebooku uvedl, že vzorky ruské vakcíny již byly do Maďarska dodány a maďarští specialisté ji budou moci začít testovat, aby posoudili, zda ji lze použít a zda může začít proces certifikace.

Ministr zahraničí se nemohl ubránit tomu, aby se hrdostí prohlásil, že Maďarsko jako první v Evropě dostalo vzorky ruské vakcíny Sputnik V.

„Vláda vyvine veškeré úsilí, aby poskytla Maďarům nejlepší, nejbezpečnější, nejúčinnější a dostupnější vakcínu z co největšího počtu zdrojů, a to ve jménu jejich života a zdraví," uvedl ministr.

Dodal, že do Maďarska bylo za vhodných podmínek dodáno již 10 vzorků vakcín při konstantní teplotě -18 ° C.

Vývojář ruské vakcíny Sputnik V minulý týden oznámil, že účinnost vakcíny je odhadována na 92%.

Jméno:Jiří N.
Datum:23.11. 13:01
Titulek:žaloby na vláduodpovědět
Základním politickým úkolem určité skupiny politiků je položit vládu, koronavirus je jen nástrojem, není hlavním cílem zlepšení. Vzhledem k tomu, jak se zlepšuje situace, stoupá nervozita určité skupiny politiků, kterým to nevyhovuje. Tak začnou různé politické obstrukce . Když se podíváte do světa na různé omezení, tak najdete hodně různá i mnohem tvrdší než máme u nás. Žádné naše opatření tady zavedené není nějaká česká specialita. JInak myslím si, že češi mimoto, že pořád patříme b mnoha ukazatelích k nejhorším, patří asi také ke špičce co se týká různých soudních žalob proti opatřením, které jsou ale vždy s politickým podtextem.
Jméno:Jiří N.
Datum:23.11. 13:12
Titulek:rizikový faktor: otevřené školy.odpovědět
Tohle je také z diskuze na iDnes. Palec nahoru.Lépe bych to nenapsal.

Po pravdě - buď měli umožnit nakoupit si boty kdekoli (jak v hypermarketu, tak i u malého obchodníka) nebo nikde...
Horší je, že se sice kategoricky omezují činnosti, během kterých jsou lidé v kontaktu po celkem krátkou dobu (obchody), nicméně rozvolňují se opatření pro místa, kde jsou sice většinou "nerizikoví" potenciální přenašeči, ale zase po celkem dlouho dobu (školy).

Pochopím, když se otevře prezenční výuka pro 1. a 2, třídy, kdy se malý človíček učí psát a počítat (a to bez odborného dohledu na správný úchop tužky či pera prostě nejde), ale nechápu, proč rozvolňují ostatní třídy (tam už odborný dohled nutný není a děti by už měly být schopné /minimálně od 2. stupně výše/ samostatné práce).

Argument s potřebností přípravy na přijímací zkoušky či k maturitě u mě neobstojí - obojí by mělo testovat nikoli "cvičené opice", které byly schopny pojmout co nejvíce poznatků a nacvičit co nejvíce dovedností těsně před přijímačkami/maturitou, ale celkovou mentální zdatnost testovaného žáka/studenta, získanou během celé doby školní docházky/studia na střední škole.

A k tomu není třeba žádného předčasného otevírání 9. tříd či maturitních ročníků, o ostatních třídách nemluvě...

Až za cca 3 týdny opět vzroste poměr pozitivně testovaných k počtu prováděných testů, až zase budou tvrdit, že se to "šíří v rodinách a na pracovištích", snad si vzpomenou na to, co se změnilo těch cca 21 dní nazpátek (otevření škol).

Měli otevřít školy, ale jen pro ty, kteří to prokazatelně prodělali v posledních 3 měsících a pro ty, kteří by pravidelně byli každý týden testováni s výsledkem NEGATIVNÍ. A pokud to stát není schopen kapacitně zvládnout, pak lituji - měli nechat školy zavřené.

Důležité je odhalit nikoli ty, kteří mají příznaky respirační choroby (ti by měli v každém případě zůstat doma a nevylézat ven, ať s covidem-19 nebo chřipkou apod.), důležité je najít způsob, jak odhalit ty bezpříznakové jedince, kteří to nevědomky a nechtěně šíří - tedy testovat všechny včetně bezpříznakových.
Jméno:Jan
Datum:23.11. 14:53
Titulek:to je taky správnýodpovědět
Pan ministr Havlíček s nadčením konstatuje, že se bude v ČR uvolňovat. Ale prosím Vás, počkejte ještě, vždyť testování není na potřebné početní úrovni, jako by mohlo s ohledem na kapacity laboratoří být a tak nejsou počty nakažených objektivní. Nechci říci, komu že tato situace vyhovuje, ale ať ministr Havlíček s rozhodnutím vlády počká alespoň o týden déle. K testování dle otevřených zpráv v médiích chodí o 1/3 méně objednaných ! Tak počkejte. V pondělí Vás budou chválit a za 2 měsíce až se opětovně zvýší počty nemocných a počet opatření, budou Vás hanět a odvolávat. Tak prosím, zachovejte chladnou hlavu, selský rozum a počkejte ještě, čímž nic nezkazíte, ale naopak získáte. Pane ministře, buďte sám za sebe, nikdo jiný Vám totiž nepomůže.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:24.11. 10:24
Titulek:počty nakažených v Nera. zase poporostlyodpovědět
Údaje KHS: 478 nemocných k 19.11. 2020. celkem nakažených 657, uzdravených 179.

Jak je zřejmé, počty infikovaných ve městě Neratovice (město, ne pověřená obec!) stále rostou. Čím to je? Proč neznáme podrobnosti? Kde se nakažení koncentrují? Na sídlišti, v ubytovnách, v domově důchodců, v rodinách....? Opět opakuji, nevíme nic. Jsou to spíš lidé mladí nebo staří? Muži nebo ženy? (Zapomeňme na 79 pohlaví podle EU). město by mělo vyžadovat tyto podrobnosti a zveřejňovat je. Jenže nikdo si na na sebe nevezme zodpovědnost za nějaké rozhodnutí. Vedení města ani krizový štáb nepracují tak, jak by měli. Pořád jsou informace na webu a facebooku, nejsou dostupné hlavně seniorům a lidem chudším, i duchem. Ano, mnoho lidí nechápe, o co se jedná. Není nikdo, kdo by jim jednoduše a srozumitelně vysvětlil všechno, co se týká epidemie. Ve městech a vsích používají městský rozhlas, informační tabule a pod. způsoby. Tady nic takového nevymýšlejí, lidi jsou jim ukradení.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:24.11. 10:31
Titulek:Bude třetí vlna? odpovědět
Zvýšily se počty kontaktů, v Praze rostou počty a země bude zřejmě následovat. Lidé jsou lhostejní a kašlou na nějaká pravidla. Dokonce tvrdí, že už nemusí nosit roušky. Město dělá mrtvého brouka.

To si pusťte: https://www.idnes.cz/zprav y/domaci/rene-levinsky-mat ematik-koronavirus-epidemi e-praha-narust-varovani.A2 01123_164048_domaci_vov

smažte mezery
Jméno:ha,
Datum:28.11. 10:49
Titulek:těžkooděnci v párty clubuodpovědět
V Praze zasahovali v klubu,kde se potajmu zdržovalo,popíjelo natd cca 100 osob.Myslíte si,že tady v Nera se nic takového neděje,že je problém několika lidí si někde v bytech,odlehlých domech ožrat hubu a užít si??!Kdo má ducha,informace a peníze,poradí si.Čus,bambus,slídilové koblížácký.
Jméno:Helena
Datum:29.11. 09:24
Titulek: testáž roušekodpovědět
Na Novinkách je v reportáži testáž roušek.K tomu diskuze.Mno raději se nebudu vyjadřovat co si o našich vládních pomatených hlavách myslím.České roušky se v lékárnách sehnat nedají.Čínské stojí za ho..o,ale je jich všude jak sr...k.Divné.
Dalším zlomem jsou údaje o coronaviru.někde bylo psáno,že nejsou přesné a manipuluje se s nimi.Sice ničím nepodložené,ale co když je na tom šprochu i pravdy trochu???
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:30.11. 21:43
Titulek:současný stav ve městě Neratoviceodpovědět
KHS Středočeského kraje ke dni 30. 11. 2020 oznamuje 114 nemocných covidem 19, 550 uzdravených a celkem evidovaných 780.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz