zpět na forum

Jméno:Petr
Datum:17.11. 08:46
Titulek: 17.listopadodpovědět
Nevím zda slavit nebo někam utéci a opít se,každopádně studentský "hadrák" byla fraška..Stačí se dnes podívat kolem sebe,kam jsme to dotáhli,jak je země rozkradená d o morku kosti,kdo nám vládne..
...Novinky:"Hrdina chlastal na Hrádečku a průvod šel tam,kam je vedla StB...To mluví také za mnoho.
Jméno:XY
Datum:19.11. 21:34
Titulek:Kateřina Konečná k 17. listopadu:odpovědět
Chci říci napsat několik vět o tom, na co se v souvislosti s rokem 1989 zapomíná…
…že Ústava ČSSR garantovala právo na práci;
…že odměna za práci umožňovala bezstarostné pokrytí základních životních potřeb;
…že do roku 1989 se bytový fond téměř zdvojnásobil a tyto byty dnes mají takovou cenu, že někteří si na jejich pořízení musí vzít celoživotní závazek;
…že byla zajištěna soběstačnost ve všech strategicky důležitých oblastech a potraviny byly ve srovnání s dnešními standardy na špičkové kvalitativní úrovni;
…že rozvoj v oblasti energetiky byl nevídaný (ano – jaderné elektrárny jsme z velké části zvládali stavět sami);
…že elektrifikováno bylo celé území od Aše až po východní Slovensko (téměř 10 tisíc obcí!);
…že náklad na energii byl naprosto zanedbatelným měsíčním nákladem;
…že venkov a obce zažily renesanci – počínaje funkčním spolkovým životem až po výstavbu kanalizací či kulturních a společenských domů, kin, sítě obchodů, pošt, knihoven a škol;
…byla vybudována hustá síť infrastruktury umožňující přepravu osob i nákladu – dokonce tak obrovská, že dnes stát, kraje i obce mají problém ji udržet v „nehavarijním“ stavu;
…že stát zpřístupnil sport všem bez ohledu na obsah peněženky – vč. dnes velmi nákladných sportů, jako je kupř. hokej;
…že armáda byla v první řadě k ochraně vlasti – nikoli expedičním sborem v cizích službách;
…že systém zdravotnictví (od pojistného až po očkovací, preventivní i doléčovací péči) byl na takové úrovni,
....že i jinak pravicový Šmucler v roce 2008 prohlásil, že není nic lepšího, než systém socialistického zdravotnictví;
…že ČSSR přestala zákonem postihovat homosexualitu jako jedna z prvních zemí na světě
a mnoho dalšího.

Ano, můžeme o nich diskutovat, můžeme se na ně dívat z různých úhlů, ale jejich základ je podle mého soudu správný a spravedlivý. Ačkoliv se to může zdát pro někoho neuvěřitelné, události spojené s rokem 1989 a v širším kontextu s celým pádem tehdejšího prvního pokusu o společnost založenou nikoli na individualitě a penězích, ale na kolektivnosti a solidaritě, jsou pro komunisty velmi důležité. Tento rozpad si kapitalistické země samozřejmě velmi přály (na rozdíl od roku 1968), neboť v něm viděly příležitost k obsazení dalších trhů, k levné pracovní síle, k odbytu pro své výrobky a k ovládnutí proklamativně hrozných, ale ve skutečnosti velmi lukrativních průmyslových podniků vyrábějících v mnoha ohledech celou řadu špičkových výrobků.

Jméno:Doktor
Datum:20.11. 09:43
Titulek:Tvlodpovědět
30 let po sametové revoluci a my musíme poslouchat takové bláboly. Typická komunistická propaganda.
Lidi rychle zapomínají co tady bylo.
Jméno:Karel Svoboda
Datum:27.11. 04:08
Titulek:Jen samé klady :-)))odpovědět
Autor nějak zapomněl dodat, že nebyla svoboda slova, že naše životní prostředí bylo zdevastované, že naše země ekonomický zaostávala za Západem, ačkoliv se kasala, že díky systému jej předežene, že ročně od nás emigrovali v průměru 15.000 lidí na Západ, zatímco že Západu k nám nikdo. Že se nesmělo volně cestovat na Západ kvůli železné opony, že znáš neexistovala nezávislá média, že naše platy byly mizerné a v obchodech chybělo i základní zboží, že nás průměrný věk dožití byl o několik let nižší než dnes, že soukromé podnikání bylo zákonem zakázáno, takže přičinlivý člověk neměl šanci se prosadit, že naše města vypadala ošuntěle, protože byla plná neudržovaných a zchátralých domů, že v naší slavné lidové armádě bylo šikanování běžnou věcí, a další a další. Lidé si na dobré věci rychle zvykají a na špatné rychle zapomínají, na minulosti hledají jen dobré, zatímco na současnosti jen špatné a výsledkem toho je naprosto povrchní a zkreslený pohled na minulost i soucasnost. Pak tu čteme takové tendenční výplody jako je ten výše uvedený, :-))).
Jméno:Vítek
Datum:27.11. 12:32
Titulek:srovnání pro pana Svobodu a další odpovědět
Retro: Včera – dnes – a zítra
Autor Béda 24.11.2020

Tehdy jsme měli Varšavskou smlouvu, dnes máme NATO. Tehdy jsme měli velkou armádu, která se připravovala permanentně k boji, ale bojovat nemusela. Dnes máme mrňavou armádu, která nedokáže sice ubránit ani okresní město, ale stále někde bojuje anebo pomáhá (i diktaturám) šířit násilím humanitu, svobodu, mír a demokracii, často proti vůli osvobozovaného.

Tehdy jsme měli RVHP, dnes máme EU, MMF, SB, ECB…

Tehdy jsme měli totalitu, dnes máme parlamentní demokracii (prosím neplést s vládou lidu). Tehdy, kdo vyčníval z řady, byl sledován, odposloucháván a byly mu čteny dopisy. Měl ztížené pracovní uplatnění, ovšem měl povinnost pracovat a prací si opatřit prostředky k obživě. Jinak byl souzen, vězněn a jinak perzekvován. Dnes jsou šmírováni úplně všichni, včetně demokratických politiků, dokonce se proslýchá že několikanásobně, tj. nejenom vlastními ale i cizími zpravodajci. Je odposlouchávána, nahrávána a vyhodnocována veškerá mobilní, psaná komunikace a uchovávány data o pohybu po komunikacích. Připravuje se povinné zavedení občanek a pasů s biometrickými prvky, povinné osazení černých skříněk do automobilů, povinný bezhotovostní styk (aby nemohlo dojít k runům na banky)… Tehdy nám vládla diktatura proletariátu s vedoucí úlohou KSČM v Národní frontě, dnes máme diktaturu velkého kapitálu, zejména bankovního a oligarchů, kteří vlastní anebo si pronajímají a kupují politické strany, politiky a výsledky voleb a píší si sami zákony na míru. Tehdy – v padesátých letech – byly zinscenované politické procesy (v USA éra Mccarthismu), v budoucnosti hrozí v ČR zavedení Patriot Act (přitom vlast jako taková je reálně ekonomicky i politicky vymázávána) s unášením lidí neznámo kam, mučením a likvidací bez soudu.

Tehdy se stály fronty na banány, rifle, trabanty, dnes se stojí fronty na práci a v blízké budoucnosti se pravděpodobně budou stát fronty na jídlo, na polévku, resp. na potravinové lístky.

Tehdy byla „rovnoměrně“ distribuována „bída“ a všichni museli povinně pracovat, jiný způsob obživy byl trestný, dnes je nesouměřitelně distribuováno bohatství. Ve společnosti je 1 % „suprelit žijících v nezměrném přebytku a jistotě za vodou“, nějakých 20 až 30 % setrvale se smrskávající střední vrstvy, nějakých 60 % lidí žijících „z ruky do huby“ a od výplaty k výplatě, v trvalé existenční nejistotě, s klesající životní úrovní propadající se při stálém zdražování a zpoplatňování základních životních potřeb pod hr
Jméno:Vítek
Datum:27.11. 12:34
Titulek:srovnání pro pana Svobodu a další odpovědět
pod hranici průměrné životní úrovně v osmdesátých letech minulého století a cca 10 % nezaměstnaných s perspektivou exekuce a bezdomovectví.

Tehdy byla ekonomika soběstačná a nezadlužená, všechno patřilo národním subjektům (státu, družstvům a občanům), rozhodování s výjimkou širší ekonomické strategie probíhalo převážně na domácí půdě, dnes je ekonomika nesplatitelně zadlužena, velká část majetku, zejména strategických komodit (zdrojů, energie…), finančního systému a nosná odvětví ekonomiky jsou v cizích rukou, země je nesoběstačná a závislá na dovozech (potravinami počínaje), plně v područí (pod diktátem) cizích subjektů – soukromých, ale i organizací (EU, MMF, SB, ECB…)

Tehdy byla média v rukou komunistů, dnes jsou hlavní média v rukou antikomunistů a velkokapitálu. Cenzura a vymývání mozků zůstaly v hlavních (i „veřejnoprávních“) médiích zachovány a jsou prováděny mnohem sofistikovanějším způsobem. Tehdy vládla ideologie komunistů, dnes ideologie velkého kapitálu, (kapitálových kartelů) zejména ideologie tzv. neohraničené a všeřešící svobody.

Za studené politické, ekonomické a ideologické války šlo o konkurenční boj systémů. Jeden systém začínal již v té době v půjčeném blahobytu žít na dluh a z otrocké práce v „nových“ koloniích a snažil se udolat druhý silně regulovaný a plánovaný systém umělým sražením cen surovin kartelovou dohodou ropných států, uzbrojením a sofistikovanou propagandou. To se mu povedlo. Nyní sám stojí v prohlubující se systémové krizi, kterou nedokáže nekonfliktně vyřešit a tak hrozí, že vytuneluje majetek států i méně majetných cca 99 % členů společnosti, kteří nedokáží využít sofistikovaných způsobů globálního rozprostranění svého „kapitálu“. Hrozí obdoba „měnové reformy“ a vyvlastnění majetku na kapitalistický způsob. A poté bída, která nezná mezí a znovuzavedení „nevolnictví“.

Vítězný systém je zralý na generální reformu.

Jméno:Josef
Datum:27.11. 13:04
Titulek:klady systémuodpovědět
Dobrý den, minulý režim jsem nezažil, takže nemůžu soudit, ale ty věci, které uvádíte, mi připadají, že se nyní také dějí. Životní prostředí zdevastované bezohledným zemědělstvím, zastavováním bonitní půdy, nadměrnou dopravou, vodní toky otrávené (poslední příklad Bečvy)... Naše ekonomika rozhodně za západem nyní také zaostává, máme akorát montovny, hromady cetek a EU si s námi tak akorát vytírá řiť. Platy jsou v relaci se západem mizerné, průměrná mzda nic nevypovídá, málokdo jí bere, hromada lidí v problémech a exekucích. Cestování se také nyní omezovalo a snad ještě někam omezuje (sice kvůli kovidu, ale výsledek je podobný). Nevidím nic dobrého na tom, že k nám budou emigrovat ekonomičtí migranti. Co vím, tak k Baltu a do Jugošky se mohlo. Zboží je taky mnoho, ano, hromada cetek a náhražek a to kvalitní stejně člověk nemá. V práci nebo na úřadech vás dneska šikanujou, vrchnost dneska člověka zničí především ekonomicky. Soukromé podnikání? Musí to být někdo opravdu velmi otrlý, splachovací a trošku umět "podvádět", v opačném případě ho úřady svými požadavky zlikvidují a konkurence rozsápe. Naše ošuntělé Neratovice a i jiná města? No radši k tomu nic, uznávám, něco se kvůli dotacím zvedlo, ale dotace způsobily zase další jiné problémy. Věk dožití a dožití s kvalitou života je věc jiná...Každý systém má své, ale já ten současný tak růžově jako Vy nevidím no, tím neříkám za dříve bylo vše dobré, nemůžu soudit, protože jsem to nezažil.
Jméno:Jarda
Datum:27.11. 18:11
Titulek:pro Vítka a Josefaodpovědět
Palec na horo, lépe bych to nenapsal, je vidět, že pan Svoboda je buď mladší , nebo trochu jednoduší. A pan Josef a Vítek jsou supr, který to májí v hlavě absolutně srovnaný a ví jak to tady vypadá. Ale těchto lidí je absolutně málo. Jenom takové slinty, že na západ utíkalo 15000 lidí ročně? Kolik dne s máme migrantů?
Proč neodešel pan Svoboda, taky na západ, když na tom byl tak špatně? Protože byl buď lempl (a takový nebrali), nebo neví o čem mluví.
Jméno:Marie
Datum:17.11. 09:42
Titulek: další:odpovědět
"Zajímal by mne názor Karla Kryla.Přišel a když viděl co tu Havel a jemu podobní spáchali,tak se vrátil zpět do Německa.On to zřejmě věděl jak to bylo.Zemřel pro mne divně a dost rychle,ale to jsou jen spekulace,nic víc.
Každopádně on by si zasloužil být víc prezidentem než Havel a jiní komunističtí pohrobci.
Josef Balvín,Ústí nad Labem
Jméno:dežo
Datum:17.11. 11:45
Titulek:jestli se Vámodpovědět
Stýská po komunistech,musíte za Kim Čong Inem nebo za Fidelem.
Jméno:chodec po nera
Datum:17.11. 22:46
Titulek:Dežoodpovědět
mě se stýská po době kdy VŠICHNI museli pracovat.
Jméno:Doktor
Datum:18.11. 08:41
Titulek:????odpovědět
Víte pane, ono dřív když všichni MUSELI chodit do práce, tak to ještě neznamenalo, že pracovali.
Jméno:Mirek
Datum:18.11. 10:11
Titulek:!!!!!!!odpovědět
Museli pracovat, ale občas někdo nepracoval, dnes NEMUSÍ pracovat a občas někdo pracuje.Tak co je lepší?
Jméno:Doktor
Datum:18.11. 11:14
Titulek:??????odpovědět
Jak to myslíte: "občas někdo pracuje"?

Já si myslím, že lidé kteří pracovali dříve, tak pracují i dnes. Nejsou líní a ví, že co si nevydělají, tak to nemají. Ať už pracují kdekoli.

Lidi kteří byli lemplové nebo pracovat nechtěli - tak jsou lemplové a líní dříve i dnes. A jen hledají, kde se stala chyba, že se nemají tak jako ti, kteří se snaží.
A pokud někdo nepracuje, tak je to přece jeho rozhodnutí. Pokud takového člověka budete nutit pracovat, tak to stejně nedopadne dobře.

Takže co je lepší?


Jméno:Alena
Datum:18.11. 17:13
Titulek:No:odpovědět
"A jen hledají, kde se stala chyba, že se nemají tak jako ti, kteří se snaží"- vy si myslíte,že např.pracující žena(muž)samoživitelka má víc peněz, než ta na dávkách hmotné nouze?? O volném času na děti nemluvě. Nebo kdo nikdy nepracoval,že má po sečtení základního důchodu+příspěvku na bydlení+doplatku na bydlení+...méně,než je průměrný důchod pracujícího?
Jméno:Doktor
Datum:19.11. 08:44
Titulek:ne odpovědět
Ne. Měl jsem na mysli lemply a flákače, kteří vysedávají každý večer v hospodě, udělají 6 piv, vykouří k tomu krabičku cigaret a umí vyprávět o tom, jak by se měli, kdyby.... A kdo za jejich podělané životy může.

Samoživitelky (telé) a důchodci to je úplně jiná kapitola - tyto lidi jsem na mysli neměl.
Jméno:chodec po nera
Datum:18.11. 10:39
Titulek:Víte pane,odpovědět
já jsem odpovídal Dežovi.
Jméno:Doktor
Datum:18.11. 14:53
Titulek:pro chodceodpovědět
A co jako?
Jméno:chodec po nera
Datum:18.11. 22:56
Titulek:pro ty s dlouhým vedenímodpovědět
Stýská se mi po časech, kdy všichni dežové museli pracovat.
Jméno:Doktor
Datum:19.11. 08:50
Titulek:ahaodpovědět
Aha, tak o tom to celé je.
Milý pane, nevím, kdo má delší vedení, ale mám pro Vás velmi jednoduchou otázku: Jak byste zajistil, aby všichni cikáni museli pracovat?
Můžete to i podrobněji rozvést.
Samozřejmě by se mělo jednat o činnost, která by byla ekonomicky přínosná.
Prosím o odpověď. Hezký den.
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:19.11. 10:08
Titulek:zasloužit si penízeodpovědět
Dovolím si vplést se do diskuze. Co to je ekonomicky přínosná činnost? V USA za běžícím pásem pokladny stál černoch.., pardon, afroameričan, a dával každou koupenou věc do nahnědlého igeliťáku a ukládal do vozíku. Po uložení do auta jste nevezl vozík zpátky, ale byl uchopen čern.., no, arfoameričanem a odvezen do obchodu, za vchodem do Walmartu stála skupinka čer..afroameričanek, která každého návštěvníka zdravila HI. Bylo to ekonomicky přínosné? Bylo ekonomicky přínosné zaměstnat opět afro..., aby seděla u vstupu k přepážkám na letišti a upozorňovala na volné přepážky: one, three a pod., jako bychom to sami neviděli. Tady se přece jedná o zachování určitých návyků, ráno vstát, jít do práce a zasloužit si peníze. Příklad pro další generaci. Pak se nedivte, že už třetí nebo čtvrtá generace nehodlá pracovat, ale vyrábí děti jedno za druhým....
Jméno:Honza
Datum:19.11. 17:44
Titulek: nehodlá pracovatodpovědět
Ona ani povinnost není a stát jim ty možnosti se flákat za naše peníze sám dává.Oni toho jen využívají.Nastudují si svá práva a běda na diskriminaci,vezmou paragony,účtenky a šupajdy na socku.A socka solí.A je jim jedno,že přijeli Meďourem ve značkových teplácích.Při šetření u nich doma se zjistilo,že přepsaný majetek není vlastně jejich a že jsou velcí chudáci,tudíž potřebují akutní pomoc.Našim bílým matkám samoživitelkám když nevycházejí nabídnou cokoliv prodat anebo vyměnit byt,hlavně neškemrat.Sklopí uši a jdou.Tihle ne,nedají se,znají své možnosti,meze,práva a dle toho jednají.a gadža rube jako soumar.Kde je chyba??!!
Jméno:Iveta
Datum:21.11. 10:33
Titulek:Rouškovnéodpovědět
to budou Vánoce, když plno našich ID (nemyslím opravdu nemocných nebo postižených, co právem pobírají), kteří jsou pouze vyžraní, nebo mají tulení nemoc - ručičky dozadu, dostane od státu příspěvek 5000 jako rouškovné. V některých rodinách jich je několik, možná je to u nich dědičné, tak si přijdou na pěkný balík.
Jméno:Jitka
Datum:21.11. 17:12
Titulek: vím o několikaodpovědět
Někteří mají ID pomalu od narození.Doma to běhá jako čamrda,bez holí a berlí,ale k doktorovi ho přivezou na invalidním vozíku.narozeným dětem uvádějí starce nad hrobem jako otce,aby až brzo zemře brali po něm sirotčí a jiné.Vědí si až moc rady v tomto a stát jim vychází vstříc.Se podívejte na naše špinavé město.Kojetická je plná takových dříčů a kolik jich vidíte při výkonu u hmotné nouze.Přinesou si papíry od doktora nebo se na leccos vymluví a nehne s nima nikdo.Ale na socce jsou mezi prvními,co natahují ruce
K tomu rouškovnému:vnímám to jako sociální výpomoc,jen nechápu,proč toto dostanou i ti s vysokými penzemi-12tis. a výš.To jsem opravdu nepochopila a ze strany naší vlády nechápu těch kroků více.Takové turecké hospodaření by se dalo říci.Pak nemáme být.. v pr...i.
Jméno:chodec po nera
Datum:19.11. 21:24
Titulek:V dnešní doběodpovědět
a se současnými zákony, které hájí šmejdy nahoře i dole, už to asi nejde.
Před převratem byla kromě práva na práci uzákoněna i povinnost pracovat a každý dežo bez ohledu na barvu pleti si sakra dával pozor na to, aby neměl neomluvené absence, protože by prostě a jednoduše nedostal přídavky na děti.
Jméno:Jarda
Datum:19.11. 08:53
Titulek:máme svobodu slova?odpovědět
Mě se líbí, jak se pořád vyhýbáte nazvat věci pravým jménem. Kdo nepracuje a bere dávky? No tak to konečně napište. Bojíte se, co?
Jméno:Andrej B.
Datum:19.11. 13:12
Titulek:No táákodpovědět
nebuďte slušnej, řekněte to jméno!
Jméno:chodec po nera
Datum:19.11. 21:29
Titulek:svobodu slova určitě nemámeodpovědět
Máme zákony, které hájí šmejdy a gaunery na všech stupních společnosti, ale normální slušný člověk se musí bát.
Jméno:Jan
Datum:20.11. 17:20
Titulek: přesně takodpovědět
Jeden a týž samý delikt se jinak soudí v Aši,jinak v Praze,jinak v Liberci atd.Pružné jak guma od trenek,prostě tak,aby to vrchnosti v jejich přečinech vyhovovalo.novely zákonů,pozměňovací údaje.,škoda mluvit,vytře si tu s náma každej akorát pr..l.
Jméno:Ivča
Datum:21.11. 19:00
Titulek:pro Jitkuodpovědět
Plně s Vámi souhlasím, já říkám, že ID dostává vybraná skupina při narození místo rodného listu,ale nesouhlasím, že důchod 12 tis, Kč je velký, to opravdu nee
Jméno:Jana
Datum:21.11. 20:35
Titulek:není to jednoduchéodpovědět
Máte pravdu. Když je žena důchodkyně sama - vdova a má zaplatit bydlení a všechny další výdaje, musí být hodně skromná. Když není mužský, a něco se pokazí, všechno si musí zaplatit. Přístroje odcházejí, lednička, pračka, televize, je to špatné. Všechno se zdražuje, tak jim těch 5000,- přejte.
Jméno:Eva
Datum:22.11. 00:38
Titulek:Vdovskýodpovědět
A to si představte,že je žena(muž)důchodkyně sama a NENÍ vdova/vdovec,tj.nepobírá "vdovský důchod". Má přeci stejné výdaje...To vůbec není spravedlivé.
Jméno:Jiří
Datum:22.11. 05:51
Titulek:taky nechápuodpovědět
Proč lidé s nízkými příjmy a tím pádem i nízkými penzemi musí dotovat stát??!Copak nemají rodiny,potomky,atd??!!Poch opím ty v ID,ale i ty našli více uplatnění ve svém životě než neschopní a líní.Ono se to hezky natahuje ruka.Stát by měl posoudit potřebnost případ od případu.Bohužel to nefunguje.Anebo naopak,bere stupně a ID těm,co by měli nárok na ještě vyšší.Prostě kličky a zvěrstva.Znám ženu,co dopoledne chodí všude o berli,po doktorech,rehabilitacích a odpoledne dělá doma ženským nehty a šije konfekci.K tomu pobírá důchod.To už může rovnou někam nastoupit,třeba na zkrácený úvazek.Nemám pravdu??!A nebojte se ÚP a OSSZ o ní ví.Už roky.Možná strčila obálku,kdo ví..Příjemce by se určitě rychle našel.
Jméno:Alena
Datum:22.11. 19:42
Titulek:nízké příjmyodpovědět
právě lidi s nízkými příjmy, a tedy i penzemi by stát měl dotovat. Ne každá práce je totiž spravedlivě ohodnocena, takový člověk je (nebo dříve byl) rád, že nějakou práci má a hlavně PRACOVAL. Stát by neměl dotovat celoživotní zdravá nemakačenka, pouze natahující ruce a jakékoliv práci se vyhýbající.
Jméno:Líba
Datum:22.11. 23:06
Titulek:příjmyodpovědět
Znám více lidí v okolí,kteří se nechávali zaměstnat za symbolický plat+větší částku dostávali"na ruku"a z té už daně neodváděli.Mají tudíž důchod pod průměrem. Proč by se jim to mělo dorovnávat.Jistě,celoživot ní nemakačenka jsou ještě jiná kategorie.
Jméno:Alena
Datum:26.11. 07:12
Titulek:nízké příjmyodpovědět
no ono se netýká číšníků a podobných takto placených profesí. Nevím jak je to dnes, ale dříve byla značně podhodnocena mzda třeba u ošetřovatelek v domovech sociální péče, na LDN a podobně. Přitom je to velice záslužná práce a pochybuji, že jim někdo platil "na ruku". Dostaly maximálně kafe nebo bonboniéru od příbuzných.
Jméno:Honza
Datum:26.11. 17:49
Titulek:nízké platyodpovědět
A velké propady jsou celorepublikový problém.Další z bodů a oblastí jak tuhle zemi degradovat a zničit.To se děje už od převratu.Něco tiše,něco naprosto legálně.Je každého věc na co se dá a co si za práci zvolí.Podmínky jsou jistě předem stanoveny.Člověk má znát své meze a hodnoty a nebýt ovce.Několik mizerně placených prací,dokonce i ty,co dlouho ležely na ÚP jsem opustil.Ano,každá práce má své plus a mínus,ale pokud mne práce nenaplňuje,je mizerně placená,vládnou tam divné podmínky a ještě divnější lidé tak co tam??!S nechutí chodit do práce jen si to tam..."odbýt"??!To nikdy!!Plno zaměstnavatelů na tohle spoléhá,že lidi vezmou z vděčnosti cokoliv a cokoliv si i nechají líbit.Je to jen na nás,co jim dovolíme a co ne,věřte mi.Celkově tahle země a společnost je v rozkladu,stačí se dívat kolem sebe,naslouchat,sledovat výrazy lidí.Vymizely morální hodnoty,ale to nepřišlo ze dne na den,ale dobou a režimem.Jezdím brzo ráno metrem.Lidi sice ještě ospalí,ale výrazy jak přes kopírák-smutek,zakyslost,b eznaděj,vztek,závist,odměř enost,únava...Pár spokojených,usměvavých mezi nimi,jinak škoda mluvit.
Jméno:chodec po nera
Datum:22.11. 13:59
Titulek:a co tiodpovědět
které Kalousek svým zázračným uzdravováním okradl o statisíce ?
Jméno:Petr
Datum:26.11. 11:09
Titulek:???odpovědět
Kristaboha, když už nevíte kudy kam, tak vytáhnete Kalouska.
Ten člověk snad může i za to hnusné počasí.
Jméno:Michal
Datum:26.11. 11:50
Titulek:??????odpovědět
A on nás neokradl ne o statisíce, ale o miliony?
Jméno:Petr
Datum:26.11. 13:09
Titulek:pro Michalaodpovědět
Jak konkrétně vás (nás) Kalousek okradl?
Jméno:chodec po nera
Datum:26.11. 22:04
Titulek:to si ty jehoodpovědět
zlodějiny opravdu nepamatujete nebo v rámci hájení gaunerů pamatovat nechcete ? Neoprávněným zdaněním pracujících důchodců se musel zabývat soud a na základě jeho rozhodnutí musel stát vracel nějaký ten ukradený milion.
Jméno:njn,
Datum:27.11. 18:32
Titulek:kdo nekradeodpovědět
Není Čech.Čím víc tím líp.Bohužel pro něj (ní).Náš národní sport.

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz