zpět na forum

Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:16.11. 09:54
Titulek:Proč není covid chřipka?odpovědět
Mnoho lidí, hlavně mladých, pořád tvrdí, že covid je taková lehká chřipečka. Není. Infektolog Ladislav Machala vysvětluje:

"Nejde o totožná onemocnění. Ten zásadní rozdíl je v tom, že virus způsobující covid má velkou afinitu (vzájemný vztah, schopnost látek slučovat se s jinými, pozn. red.) k výstelce cév. Dochází k zánětu podél celého cévního systému v organismu, což vede k vysokému výskytu trombembolických příhod. Vidíme postižení cév od těch drobných až po větší v plicích a v řadě dalších orgánů. A proto i ten výskyt komplikací je při covidu zásadně vyšší než u chřipky. Zejména pro rizikové pacienty podle něj může v současné době covid představovat těžší onemocnění než standardní bakteriální zápal plic.Z toho vyplývá, že koronavirus může stát zároveň za onemocněním dýchacích cest i cév."

Bohužel dnešní vzdělávání klade důraz na jazyky, hlavně angličtinu, ale přírodní vědy včetně matematiky se skromně krčí v koutě. Proto si dovolím malé srozumitelné (doufám) vysvětlení: Při onemocnění covidem dochází ke srážení krve v cévách v plicích a v jiných orgánech. To je ten prů...švih.
Jméno:Jirka
Datum:16.11. 10:24
Titulek: ano,je to takodpovědět
A nevzdělanost národa je také dalším...průšvihem.Stačí jak se překrucuje historie.To by jeden zvracel co dětem do hlav tlučou.K čemu mi budou světové jazyky když doma nebudu vědět čí jsem??!Hlavně lézt západu za každou cenu do análu,řídit se podle něj,přijímat migranty,tahat sem kdejaký potravinový a jiný odpad.Bohužel rodiče a potažmo ani škola nemají moc možností se žákům dostatečně věnovat.Buď je Covid anebo rodiče stále v práci.Ti níže vzdělaní nic lepšího svým dětem už nepředají než žákům vyloží a poví jejich kantoři.Že je velký rozdíl mezi virovým a bakteriálním onemocněním si nikde nenajdou.Jen se bojím po rozvolnění mnoha těchto vln a stavů..A otázka odkud a zda jsou informace pravdivé.Nezapomínejme,že máme bývalého estébáka ve vládě.
Jméno:Miloš
Datum:16.11. 12:14
Titulek:M. Ševčík zmizel z televize. Co řekl?odpovědět
Kdyby se přeci jenom hledali skuteční viníci

Předseda vlády musí v situaci, jaká nastala, kousnout do kyselého jablka a musí říct:

„Ano, v létě jsme udělali chybu, hlavně já jsem udělal chybu. Neměli jsme poslouchat fňukavé báby a děti, takzvaně se dusící v roušce. Neměli jsme poslechnout volání po svobodě jednotlivce, které doteď paralyzuje policisty a městské strážníky při vynucování protiepidemických opatření. Neměli jsme vyjednávat s Chorvatskem o masové přepravě na dovolenou. Neměli jsme uvolňovat správná protiepidemická opatření a hygiena měla tvrdě postihovat ta místa, odkud se vir znovu šířil. Ano, byli jsme měkcí a těm, kteří nepřežili, se omlouváme. Už měkcí nebudeme. Odteď do poklesu reprodukčního čísla na 0,8 budete sedět doma. Žádný kulturní akce, žádný maratónský běhy, žádný chlastačky. Zakazuje se prodej alkoholu a piva po 20.00, včetně pump a večerek. Zakazuje se konzumace alkoholu na všech veřejnosti přístupných místech, mimo nápoje k jídlu i ve všech restauracích. Zakazuje se veškeré sportování a shromažďování více než 2 osob mimo rodin. Zakazuje se turistika a cestování do vzdálenosti větší než 1 km od místa bydliště.“

Víte, mně připadne naprosto nelogické, že sice restaurace zavřou, ale pumpy a vietnamské večerky mají odbyt alkoholu o to větší. Kartony piva, lahve vína, lahve vodky. Plná náruč alkoholu, smích. Roušku na půl žerdi pod nosem. Má možnost se prodavačka pumpařka bránit? Nemá.

Víte, mně připadne naprosto absurdní, že během víkendu proběhly v Poděbradech, lázeňském městě, kde se léčí pacienti po infarktech a dalších srdečních chorobách, mezinárodní chodecké závody Poděbrady Walking 2020. Pořadatelem byl Český atletický svaz, město Poděbrady a Středočeský kraj. Do restaurací lázeňských domů přijeli nezvaní hosté, sportovci, novináři. Usadili se tam, jako kdyby jim to město patřilo. Samozřejmě většina bez roušek. My nemusíme, my jsme přece sportovci… Drzost na přes držku. Tam, kde se léčí těžce nemocní, pro které covid je poukázkou na rakev, přijely se souhlasem vedení lázní a města stovky cizinců a tisíce diváků z celé republiky. To je přece naprostý hazard se zdravím. Přemýšleli předseda organizačního výboru František Fojt a ředitel závodu ředitel David Bor z atletického svazu hlavou? Na co myslel při povolování akce nástupce Jarmily Rážové, zástupce ředitele Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Tomáš Vodný?
Jméno:Miloš
Datum:16.11. 12:17
Titulek:pokračování + divadlaodpovědět
Reprezentuje hygienickou stanici i na jednání krajských orgánů – třeba Bezpečnostní rady Středočeského kraje či krajského krizového štábu. A na co myslel starosta Poděbrad z hnutí STAN s podporou KDU-ČSL Jaroslav Červinka? Kdo živí jeho i celé město – sportovci, kteří sežerou řízek jednou za rok, nebo pacienti lázní celý rok? Za všechno vláda nemůže. Za blbost a neodpovědnost v Poděbradech nemůže Babiš ani Hamáček.

Nakopal bych do prdele i ministra kultury Zaorálka. Jeho vystoupení v televizi bylo alibistické a od člena vlády hloupé. Nepochopil jsem, jestli je ministr vlády nebo ministr opozice. Vystupoval jako opoziční politik – proti vládě. Je to jedno, a chtěl by být to druhé. Tak ať táhne.

V roce 2000 měla Česká republika 118 divadel a 121 stálých scén.

Za rok 2010 bylo ve statistice uvedeno 151 divadel a 160 stálých scén.

V roce 2018 bylo v provozu 182 divadel, 174 stálých scén. Z toho zřizovaných veřejným sektorem 39 divadel (89 stálých scén).

Soukromých „kapitalistických“ divadel zřizovaných podnikateli je 56, spolky 67, obecně prospěšnými společnostmi 20.

Pouhých 941,5 milionu vybraly divadla za vstupné, 1,5 miliardy dostala divadla dotace od státu, 0,5 miliardy od krajů, 2,35 miliardy od měst a obcí. Celkem to je za „normální“ necovidový rok 4,4 miliardy dotací, což ukazuje na 25% soběstačnost.

Průměrná cena vstupenky je 280 Kč, dotace z veřejných prostředků na tuto vstupenku je 1100 Kč.

Tohle přece není normální… S nataženou rukou k Babišovi stojí frontu všichni herci a herečky, kteří chtěli emigrovat poté, co vyhrálo volby ANO. Všichni, kteří předtím adorovali nikým neregulovaný trh bez přívlastků, bez sociálních otázek i odpovědí a tleskali Václavu Klausovi staršímu. Všichni, kteří dnes protestují proti rouškám, protože oni přece mají tu svobodu.
Jméno:Miloš
Datum:16.11. 21:24
Titulek:předpověď pandemie z roku 2018odpovědět
To je zajímavé. Našel jsem článek z 8.3.2018, najdete v něm předpovědi amerických odborníků, kteří vypracovali v posledních letech nejhorší možný scénář pro Spojené státy v případě nějaké celosvětové pandemie. Strefili se. Nikdy bych netušil, že se toho dočkáme.


https://ct24.ceskatelevize .cz/veda/2412412-spanelska -chripka-vypukla-pred-100- lety-zabila-vic-lidi-nez-p rvni-svetova-valka?_ga=2.1 69938400.1325494092.160555 7530-445697929.1329236299
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:17.11. 19:56
Titulek:otestování všech obyvatelodpovědět
Prof. Prymula se nechal slyšet, že by měli být orestování všichni prváci a druháci + jejich učitelé a další pracovníci, pokud má být návrat žáků do škol bezpečný. Nový ministr zdravotnictví nesouhlasí, prý to nejde, neřekl proč. Jestli by to bylo příliš drahé nebo by to nezvládli, ví bůh. Vybere se prý reprezentační vzorek a ten se otestuje. Podle jakých kritérií budou testované vybírat, neřekl. Pane bože! Slováci zvládli otestovat celý stát a to dvakrát po sobě. Dnes v televizi byl rakouský premiér Kurz; Rakousko (9 mil. obyvatel) podle vzoru Slovenska otestuje také všechny obyvatele. My ne, my nemůžeme, my to nezvládneme nebo na to nejsou peníze. Ale máme miliardy na inkluzi, další miliardy pro neziskovky, které jsou určeny pro migranty, cikány (tzv. Rómy) a jiné aktivity. Na to peníze jsou. Na otestování obyvatel, aby se vyčlenili pozitivní osoby a daly do karantény, tím by se zastavil další nárůst epidemie, nejsou.
Jméno:Petr
Datum:17.11. 20:28
Titulek:Opravaodpovědět
Já bych rád upozornil na 2 věci:
- "orestování žaků" smrdí průserem
- nárůst epidemie byl už před 2 týdny zastaven a momentálně počet nakažených klesá, tudíž plošné testování nemá zmysl
Jméno:chodec po nera
Datum:17.11. 22:11
Titulek:bylo by krásné, kdybyste měl pravdu aleodpovědět
dnes všechny TV stanice přinesly spoustu důkazů o tom že se stovky lidí v čele s velkým privatizačním narcisem dopustily řady trestných činů ( obecné ohrožení,úmyslné šíření nakažlivé nemoci aj.) a to v době mimořádného stavu.Že tato zhovadilost povede ke zhoršení situace je celkem zákonité a já jsem zvědav, jak k tomu přistoupí naše policie a justice.Ale protože to bylo organizováno naší hrdinnou opozicí, určitě to tiše vyšumí.
PS. Vy jste ještě nikdy nepřehlédl překlep ?
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:18.11. 18:19
Titulek:to je jednoodpovědět
orestování je podobné jako zmysl.
Jméno:Anna Spěváčková <spevackova@seznam.cz>
Datum:18.11. 10:30
Titulek:hrubkaodpovědět
vyčlenily osoby....
Jméno:hm,
Datum:18.11. 18:04
Titulek: orestování žáků..odpovědět
Hodíme na pánev a hotovo..
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:18.11. 18:21
Titulek:hihihiodpovědět
rozveselil jste mě...
Jméno:Mirek
Datum:18.11. 10:09
Titulek:zemřeli na covid!odpovědět
Od března, kdy se nákaza začala v Česku šířit, byl koronavirus prokázán u 469 769 lidí. Tři čtvrtiny z nich se už vyléčily. Počet úmrtí s covidem-19 stoupl za úterý o 56 na 6 558, na listopad zatím připadá přes 3 000 obětí. Dosud nejvíc lidí s covidem zemřelo 3. listopadu, na kdy připadá 253 obětí
Zdroj: https://www.idnes.cz/zprav y/domaci/koronavirus-cesko -prirustek-nakaza-hospital izace.A201118_054747_domac i_bur
Jméno:Ondra
Datum:18.11. 10:28
Titulek:Prymula řeklodpovědět
Pro mě je to pořád největší autorita. Nastražili na něj past, aby si tam dosadili svého člověka, který jim všechno odkývá a my to odskáčeme. Chtějí nás obětovat kvůli ekonomice. Zemřou zbytečně další tisíce lidí za nadšeného hýkotu mladých. Co řekl Prymula? Na rozvolňování je příliš brzy. Školy jsou tikající bombou.Je to přesně tak. Nechci rozvolňovat opatření, když na to ještě není čas. Podívejte se na mezitýdenní pokles, je to nějakých 38 procent, tímto tempem sjedeme pod tisíc případů denně někdy kolem čtrnáctého či patnáctého prosince. A to celé za předpokladu, že síla poklesu by musela vydržet téměř měsíc. Opatření můžeme rozvolnit někdy okolo 5. či 6. prosince, ale nedomnívám se, že bychom mohli rozvolňovat příští týden. To je důvod toho vyjádření.
Jméno:John
Datum:18.11. 22:21
Titulek:Flegr řeklodpovědět
https://www.mix24.cz/zly-s en-se-opakuje-to-snad-nemo hou-myslet-vazne-lamentuje -nad-uvolnovanim-flegr/?ut m_source

Jméno:Datový vědec
Datum:22.11. 21:14
Titulek:Kdo?odpovědět
Flegr.... Flegr... to je ten pan, co v říjnu říkal ze 20.11.2020 tady bude umírat na covid víc než 1000 lidí za den a že tomu už nejde zabránit protože ludi už se nakazili?
Co mu kávová sedlina vyvěštila teď?
Jméno:Anna Spěváčková
Datum:22.11. 22:08
Titulek:.......odpovědět
To je ten pán, parazitolog a evoluční biolog, na jehož skvělé a poutavé přednášky jsme se před pár lety těšili.
Jméno:Jitka
Datum:13.12. 10:27
Titulek: je to možné???odpovědět
Známí měli před 14dny příznaky a museli na testy,bohužel byli pozitivní a museli zůstat v karanténě.Pak se dozvěděli o CRP testu,který je volně prodejný v lékárně a má zjevně potvrdit či vyvrátit virové onemocnění.jak je však možné,že na začátku léčby v karanténě byli dle něj negativní???Nějak si myslím,že to s měřením,údaji a dalším je trošku....jinak.
Jméno:Mirek Č.
Datum:13.12. 12:18
Titulek:dobrá radaodpovědět
Jaké testy byly pozitivní? Antigenní nebo PCR? CRP test zjišťuje přítomnost bakterií. Myslím, že v tom máte zmatek. Najděte si informace na webu Ministerstva zdravotnictví a prostudujte si je.
Jméno:Míša
Datum:13.12. 17:54
Titulek: a jéje!!odpovědět
K vyšetření pomocí CRP testu z kapky krve dochází k rozlišení,jestli jde o nákazu bakteriální nebo virovou.Pokud mělo dojít k negativnímu vyhodnocení na virové onemocnění jak je možné,že z analýzy na covid test z laboratoře bylo pozitivní??

přidat názor
 
© 2002 - 2004 neratky.cz, všechna práva vyhrazena; kontakt: redakce@neratky.cz